Francis (Xavier Dolan) a Marie (Monia Chokri) jsou blízcí přátelé. Jednoho dne se u oběda seznámí s Nicolasem (Niels Schneider), venkovským mladíkem, který právě přijel do města. Jedna katastrofální schůzka následuje druhou. Ať už se odehrají ve skutečnosti nebo jen v představách, žádná nedopadne dobře a Francis i Marie jsou čím dál posedlejší předmětem jejich touhy. Čím víc oba zápolí o přízeň jejich nového kamaráda, tím hlubší trhliny dostává jejich kdysi neotřesitelné přátelství. Imaginární lásky, druhý film Xaviera Dolana je studií zamilovanosti. Sledujeme všechna stádia typického průběhu milostného příběhu, na začátku je seznámení, na konci slzy. Film odhaluje na pozadí jednoduché zápletky celou paletu fází lásky a jejího subjektivního vnímání – rozpoutané vášně, očekávání, smutek, ponížení a nakonec samota. (oficiální text distributora)

kolodej1

tohle téma, tedy vztahové, je mým oblíbeným, ovšem tohle mě úplně nedostalo. Nějak se mi ten trojúhelník nedostal pod kůži. Především jsem měl trochu problém s hlavním představitelem, jehož chování nebylo příliš logické a srozumitelné. A upřímně vzato, ty rámcové monology mi přišly zajímavější a víc vypovídající o vztazích, než celý příběh a to asi není ideální. Přesto to není vůbec špatný film a jeho zhlédnutí není ztrátou času ()

zazka

Dolanove Imaginárne lásky sú akousi sondou do duše súčasného "hipstera", ktorý túži po tzv. bláznivej láske. Túži sa ráno zobudiť, byť milovaný, hrať sa na schovávačku v lese, jesť opečené marshmallov a zaspať s pocitom, že leží pri jedinom človeku, ktorého kedy miloval a bude milovať. V reálnom svete je to ale oveľa zložitejšie, keďže na lásku musia byť vždy dvaja. Ešte šťastie, že má človek v živote dobrého priateľa, ktorý mu opäť pomôže na nohy. Mne sa páčil Dolan hlavne ako herec a scenárista, myslím že kope mladých ľudí priam hovorí z duše. Teším sa na jeho ďalšie počiny. ()

Xardaxis odpad!

Naprostý vrchol trapnosti a arogance. Když na více jak polovinu filmu koukáte s tím, aby to už proboha skončilo, nic než odpad si to nezaslouží. Jestli je tohle studie zamilovanosti a jde o typický průběh milostného příběhu, pak mám pocit, že autor žije v naprosto jiném světě. Ve světě, kde se zamilovaný člověk chová jako sebestředný idiot. Kdyby se z filmu vystříhaly všechny protažené zbytečné scény, nebyl by ani na polovině. Absolutní ztráta času. ()

BarVo

Elle s'appelle DE-SI-RÉE... Geniálna scéna. Manýra jak krava, ale vizuálne a hudobne nádherná. Výčitky na povrchnosť neberiem, imaginárna láska zrovna moc hlboká nebýva. Naviac sa Dolan zjavne moc vážne neberie. Generačný film si predstavujem inak, ale také úmysly v 21 rokoch režisér asi ani nemal. ()

NovySvet

Kdo tohle nedocení, tak už by nikdy neměl vidět žádný film. Pravdivější výpověď o nefunkčnosti heterosexuálních vztahů jen tak nenajdete. ()

Talita1

Do príťažlivého blondiaka Nicolasa sa nie je ťažké zamilovať. Tento kučeravý mladík sa tak stáva objektom záujmu Marie a  Francisa (gaya). Tento artový film ubieha príjemným pomalým tempom. Na začiatku som sa bála, že to bude nuda, ale výborná hudba vo filme umožnila precítiť tento umelecký kúsok režiséra Xaviera Dolana. ()

bbbmarekbbb

Čekal jsem něco podobného jako jeho první film, ale očividně šel trochu jinou - lehčí a vtipnější cestou. Na tak mladého herce/režiséra/scénáristu jde o neuvěřitelný talent :-) ()

Terman

Nemůžu si pomoct, ale čekala jsem od toho asi něco více. V průběhu se naskytlo mnoho pěkných okamžiků, ale jako z celku jsem z něj spíše rozpačitá. Možná je důvodem mé neustálé podvědomé srovnávání filmu s Les Chansons d'Amour, kde se stejně jako v tomto filmu vyskytuje trojice. Tři * dávám asi hlavně kvůli atmosféře filmu a celkově kvůli vizuálnímu hledisku. ()

Pavlo

Snímka zobrazuje zaujímavo a v mnohých ohľadoch aj trefne situáciu narušenia priateľského vzťahu treťou osobou. Ide o dobrý nezávislý film, ktorý v sebe skrýva aj po vizuálnej stránke netradičné scény, dobré herecké výkony a zachytenie citového rozpoloženia mnohých mladých ľudí. ()

KeskarM

Jsou nejlepší kamarádi, jsou queer a retro, jen tu platonickou lásku si mohli najít každý jinou... Dolanova cinefilní pohádka o lži, zamilovanosti a síle pravého přátelství místy ironizující sebe samu. Úžasná vizuální stránka, mám slabost pro barevné filtry a chytlavý hudební podkres. Jsem zřejmě artový pozér, ale Dolana vážně žeru. ()

katakomb

Edit po druhým shlédnutí. Ještě víc oceňuju hudbu a kameru! Artovost a celková atmosféra mi tentokrát sedla asi o 150 % víc a musím tak zpětně ocenit to, co mi možná zprvu lezlo na nervy (vyjma iritujících okousaných nehtů hlavního hrdiny): civilnost a nevyumělkovanost dávají příběhu tolik autentičnosti, že se v něm musí kde kdo poznat - imaginární lásky, být zamilovaný do představy samotné, to se vlastně povedlo krásně vystihnout a vystavět na absolutně banálním příběhu. No a úžasně bizarní kanadská francouzština mě opět pobavila, snad ještě víc než poprvé. ()

IKOLA

Forma prebila obsah. Artovosť prebila realitu. Pseudointelektualismus prebil akýkoľvek zárodok čohokoľvek zaujimavého. Film o pózerstve mladosti od pózerského režiséra bez potrebného nadhľadu. Bez neho je to iba pokus rádoby alternatívneho umelca (s citom pre estetiku záberov) o generačnú výpoveď, ktorá nie je ani tak skutočnou výpoveďou dnešnej generácie, ako skor otravnou sondou do života utrápených pózerov, čo sa hrajú na umenie, lásku a podľa potreby na veľa iných vecí. ()

mikeleon

Neskutočné čo dokáže tento chlapec vyjadriť formou filmu, absolútne bravúrne vykreslenie vzťahov, hra s kamerou brilantná, námet vyslovené kontroverzný, réžia na 21 ročného človeka nemám čo dodať. Celý film sa nesie v napätí, prameniaceho z objavenia novej homosexuálnej lásky, ktoré Xavier stupňuje až do neudržateľného konfliktu. Výborné! ()

Lilith-ell

Druhý den po prvním shlédnutí mi to nedá a potřebuju se na to podívat znova. Potom se rozhodnu, že musím zvýšit hodnocení ze čtyř hvězd na pět, abych vzápětí zjistila, že jsem i napoprvé dala oněch pět:) Kašlu na to, jestli je to trochu kýč nebo póza, pro mě je to jako koukat se do vlastní hlavy, bang bang. ()

jurijuri

Xavier Dolan bol vynikajúci, škoda, že ostatný mu nestíhali. Celkom pekný film, až na zopár vecí dobre prevedený. Nechápem len tomu záberu na olizovanie bradaky. To mi prišlo ako nasilu natlačené, lebo to v takom filme musí byť. ()