poster

Pilíře Země (TV seriál)

 • Kanada

  Pillars of the Earth, The

 • Německo

  Säulen der Erde, Die

  (Německo)
 • slovenský

  Piliere Zeme

Drama / Historický / Romantický / Thriller

Kanada / Německo / Velká Británie, 2010, 8x50 min

 • Z0oMb3E
  *****

  "Nech je ti odpustená každá preliata krv, ktorú si kedy prelial a pre cirkev preleješ!" Takže i u sektárov pracuje na plné obrátky mužská ješitnosť. I tam si porovnávajú, kto má väčšiu... katedrálu. I keď ich majú tak maximálne na vystavovanie. Po odhalení, že niekto má tú katedrálu o pár cenťákov predsa len väčšiu, prichádza náhla kompenzácia v budovaní si kariéry, aby som to tomu parchantovi dal poriadne vyžrať. A pôjdem i cez mŕtvoly! Toto ma fakt prikovalo na 6 a pol hodiny pred obrazovku! Skvost, ktorý nejednému fanúšikovi historických jatiek (i keď ich tam veľa nie je) navodí nejeden mokrý sen!(5.3.2013)

 • Aky
  ****

  Impozantní výprava, casting, prostě veliký spektákl. Škoda, že poetika, v níž se příběh pohybuje, je do značné míry pohádková až naivní, což nevyváží ani občasné drsnosti. I tak je to ale skvělá podívaná zajímavá mimo jiné tím, že všechny postavy jsou hluboce věřící a všechno dobro (někdy téměř absolutní), stejně jako všechno zlo (stejně vyhraněné) se odehrávají v jejich hlubokém přesvědčení, že právě tak to chce Bůh.(29.4.2011)

 • Bakllazaan
  ****

  Zdaleka ne tak dokonalé jako Řím. Na druhou stranu byl Řím také o něčem jinem a z jiné doby. S vykresleném postav se poměrně spěchá, což je výsledek klasického kopírování knih. Co ale ztrácejí Pilíře na Římu, tak si vynahrazují opulentními záběry na hrady a stavby, efekty a skvlým úvodem, který krásně připraví na středověkou podívanou. Rozhodně stojí za vidění, přestože se z toho klasika pravděpodobně nevyklube.(30.9.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Spoiler: Ve scéně, kdy William Hamleigh (David Oakes) znásilní Alienu (Hayley Atwell), přikáže svému kumpánovi, aby uřízl pravé ucho jejímu bratru Richardovi (Sam Claflin), aby ji přinutil mu vyhovět. Ale na začátku následující epizody je Richardovo pravé ucho netknuté s žádnými známkami po zranění. (PogoJoe)

 • - První nástin románu vznikl už v roce 1976, kniha byla vydaná až 1989, samotné napsání trvalo tři roky a tři měsíce (mr.filo)

 • - Vizuální efekty má na svědomí pražské postprodukční studio UPP. (mr.filo)

 • Tony Curran

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace