Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

mnu

Jeden z nejhezčích českých filmů roku 2o11, velmi silný příběh, skvělá kamera a hudba. Osobně bych film na konci střihla už u scény u jezera a hezky jej nechala doznít. Následné dovysvětlování mi přišlo zbytečné a navíc, pokazilo mi celkový závěrečný dojem z filmu. ()

Chuckiecz

Velmi, velmi zvláštní film. Pěkné filmařské umění. Psychologicky napjaté. Emočně drásající. Výborná Geislerová a Čermák, kteří dostali své Lvy opravdu zaslouženě. ()

Legi36

Prvních 15 minut jsem se nudil.ale po obvinění Ondřeje Vetchého film dostal spád a začalo to být zajimavé.Co mi vadilo ,byla taková chladná atmosféra během celýho filmu.Ale herecky to bylo zahráno výborně. ()

guruPechy

Pan Hřebejk natočil dobrý film, ale kdysi dávno. Herecké výkony v Nevinnosti nejsou téměř postřehnutelné a hercům jsem nevěřil, že by to mohli být skuteční lidé. Jako nastavení zrcadla společnosti však film zafungoval velmi dobře. Máme tu pravděpodobně autistické dítko, hloupého doktora, šílenou Geislerku (vlastně dvě - Rebeku Lizlerovou), rozpolcenou a slepou matku Terezky, vtipného doktora, přejícího policistu. Tedy řeknu vám, že jsem opravdu zvrhlý týpek, když jsem tu nudu prokoukal do konce. Nejsilnější momenty filmu tedy byly policejní zásahy, doupě obchodníků s bílým masem, syn Hynka Čermáka a samotný Čermák. ()

vlk++

Podívat se na to dá, už proto, že je to česká produkce, ale je to celkově takové málo uvěřitelné, Ondřej Vetchý jako uznávaný dětský rehabilitační lékař a dítě-žena Anna Linhartová, která se do něj zamiluje a... a ještě tam hraje Aňa. Herci se snaží, ale na víc než na 3* to není. ()

Trescha

Určitě výborné psychologické drama.Netvrdim že by se z toho nedalo vyždímat víc,nebo to natočit trošku jinak a lépe,ovšem nejsem tu proto abych stejně jako banda zde přítomných hnidopichů,vyčítal českému filmu to že je česky;-) Pane hřebejk gratuluji k dalšímu majstrštyku. ()

Sathine

Kdyby se film skládal pouze tak z poloviny, tak bych ho ohodnotila mnohem více. Ale ten začátek a pak ten konec mi prostě k tomu neseděl. Je samozřejmě vždy nutné seznámit diváky s aktéry filmu, ale je nutné, aby to seznámení proběhlo jasně, že každý ví, kdo je kdo. To samé platí o konci... Bylo sice velmi zajímavé sledovat, jak ho osud dostihl, i když vlastně on byl v tom nevinně. Každopádně to byl takový dějový skok, že jsem se až divila, jestli sleduju pořád stejný film. Nicméně to co se dělo v polovině filmu bylo výborné. Velmi dobře psychologicky zpracované a hlavně zahrané. ()

Lovin

Od pana Hřebejka od jisté doby už moc nečekám, o to více jsem byl překvapen Nevinností. Jak už tady někdo napsal, je opravdu škoda, že konec nezůstal otevřený aby si divák mohl domýšlet nebo to mohlo vygradovat nejakým hororovým koncem s mražením v zádech a posledním záběrem na posledního slimáka Vetchého. Jinak ale ve všech ohledech skvělý film... ()

A.lis

Velice podařený film, který má na české poměry vše: dobré herecké obsazení, dobrou kameru, dobré herecké výkony, dobrou hudbu, dobré prostředí. Ale vůbec nejlepší je zápletka druhé poloviny. Jediné, co mi trochu vadí, jsou ta prázdná místa Olinčiny linie příběhu (nějaké společenské potrestání za lhaní apod.), kvůli čemuž nedám plný počet hvězdiček. ()

Spike86

Stylem to trochu působí jako některé nezávislé zahraniční filmy. Příběh je vyprávěn dobře, ale občas, hlavně na konci, působí přehnaná snaha všechno vysvětlit nepatřičně. Herecké výkony jsou na dobré úrovni a příjemně mě překvapila i hudba. 70% ()

gizi

Pro mě byl film zklamáním, jelikož jsem od Hřebejka asi moc očekával. Celý film je moc vážný, syrový. Hudba skoro chybí a když se ozve, nesedí mi. Navíc je to takové až moc reálné, rozuměj vlastně nereálné, přehnané. Jen 60%, 2.11.12. ()

90125

Nevidím veľa nových českých a už vôbec nie slovenských filmov. S toho čo som videl, bolo väčšinou sklamanie. Že som videl tento film, určite neľutujem. Prekvapivo dobre napísaný príbeh, čo teda fakt nebýva zvykom. Má to spád, aj režisérsky je to veľmi solidne spravené a postava Aňy Geislerovej je dobre vymyslená. Páni Jarchovský a Hřebejk ma fakt prekvapili. Asi som nepatril až tak medzi ich fanúšikov. 72 % ()

glsak

Možná je to záměr, možná ne, ale Hřebejk tady jakoby potají kopíruje Woodyho Allena. Já mu to ale žeru a za druhou půlku přidávám hvězdičku navíc. ()

Johgas

Těžký a dusivý film...ještě doteď na mně leží jako neprodyšná deka. Jsem velmi překvapena. Úplně jiný Hřebejk....ta druhá půlka filmu mě dostala možná ještě víc, než ta první. Je to na houby, žít životy v tajnosti a ve lži, fakt to nestojí za to. To nemůže skončit jinak než dost....špatně... ()

cajda77

Největší problém českých režisérů je, že prostě neumí natočit film, po kterém byste se nechtěli pověsit ... Lékař, manželka a dvě zrzky vytvořili podivný mix emocí, naděje, viny ... ()

mocart

Tak jsem ho konečně viděl. Už třetí den to nosím v hlavě, a to není normální! Obrovsky silný zážitek: parádní scénář a konečně výborné dialogy v českém filmu! Jsou mi úplně buřt všechny naduté recenze vyprávějící o scénáristických kotrmelcích a nedokonalostech ... bla bla ... Materiál, který by vydal na dva až tři solidní filmy, prostě je toho plná huba, skoro jako kubánského steaku v La Bodeguitě. Pokud tohle s člověkem neflákně o zeď, je to smutné (např. nemůžu uvěřit příspěvkům tady od Marigold, Bart nebo Hellboy - jak je možné, že to mají tak moc jinak?!! úúú). ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary