Samann

Když chceš zabít film, našroubuj tam milostnou zápletku. Mohl to být parádní filmek o historické události, jenže je to jen slaďárna na pozadí historické události, která navíc obsahuje řadu nepřesností. Kde nestačí romantika, tam se namíchají rodinná pouta a 3/4 filmu jsou v podstatě k ničemu. Film stačí jen k získání hrubé představy, o jaký stroj šlo, k čemu sloužil a co znamenalo prolomení kódu. Lehce nastíní osobnost Alana Turinga, ale dál už je to jen snůška nesmyslné omáčky místo faktů. Škoda. ()

walsidal

Málokdo dokáže ztvárňovat génie i blázny tak bravurně jako Benedict Cumberbatch, zvláště jsou-li v jedné osobě, jako je tomu v případě Alana Turinga, osoby natolik zvláštní, že když jsem Kód Enigmy viděl poprvé, bez znalosti historických souvislostí, myslel jsem si, že to je fiktivní příběh. Film o muži, který v době, kdy neexistovaly počítače, dokázal rozluštit německý šifrovací kód a zkrátit 2.světovou válku o dva roky, je takřka neuvěřitelný. Navíc Benedict Cumberbatch, kterému skvěle sekunduje Keira Knightley, svým pojetím zamindrákovaného, šikanovaného, homosexuálního génia, dává příběhu skutečně lidsky uchopitelnou základnu: Je těžké být geniální, protože genialita štěstí nepřináší… ()

RedRose991

Skvelý film, napätie od začiatku do konca. Super výkon Benedicta Cumberbatcha, vlastne ako vždy, ale aj ostatných hercov. Páčilo sa mi spracovanie citlivých tém ako homosexualita alebo práva žien, film je pri nich dôrazný, ale nie zbytočne agresívny alebo kontroverzný. Oplatí sa vidieť. ()

honza.g

Možná to není přesný životopis, ale dobu i charaktery film vystihl zdařile. Čili není-li to pravda, je to uvěřitelně (do)vymyšleno. Klíčové informaci (jak se stalo, že Churchill na základě dopisu od evidentníh podivína povýšil onoho podivína na vedoucího týmu) se tvůrci vyhnuli. Jinak herci hrají dobře, ale scénář není nijak složitý, jak pro herce, tak pro diváka. ()

Atavan

Styl vyprávění a kamera určitě aktuálnější, než u původní Enigmy (2001), zato ale s podstatně podstatně mělčím příběhem. Jakoby se scénárista nemohl rozhodnout, kterou linku si vybrat - jestli teda bude film o Enigmě nebo Turingovi nebo jeho sexuální orientaci nebo o válce a morálních dilematech. A tak celý film táhne Cumberbatch, kterému jde asociální Turing skvěle, a břitký Charles Dance - děj i ostatní dobří herci (Matthew Goode) upadají do pozadí. Škoda, protože zrovna tahle role Keiře Knightley sedla mnohem víc, než rády drsná kapitánka v pozdějších pirátech. Stroj, o kterém celý film má být, a jeho lámání má jednotky procent stopáže. Šlo to prostě líp, děcka. ()

mistr97

Kód Enigmy je opravdu výborný film. Nevím, jak moc se shoduje se skutečností, ale bez ohledu na to musím ocenit, jak moc dokáže vtáhnout do děje. Herecké výkony také snesou velmi přísná měřítka díky jejich přesvědčivosti. Líbila se mi rovněž výprava, která všemu dodala tu správnou atmosféru, a vhodně zvolené časové prolínání. Za mě jasných pět hvězdiček. ()

teekanee

Po pár letech viděno znovu a film je stále stejně dobrý. Je pěkně natočený a zahraný. Keirina postava tu je nejenom hezká, ale i chytrá a jí to věřil. Cumberbatch zvládá roli antisociálního a arogantního génia naprosto s přehledem a člověk se i něco pěknýho dozví o historii. 85% ()

Andrew88cz

Skutečný příběh o tom, jak pár chytrých hlav dokáže z jednoho místa a pomocí jednoho přístroje ukončit celou válku! (9/10) ()

Polik_

Zajímavý námět, herci a atmosféra. Jen mě mrzí, že snímek nebyl trochu více technicky zaměřený (ikdyž chápu, že kryptoanalytika je asi pro běžného diváka těžce stravitelná). Příjemné nahlédnutí do problematiky vědecké etiky a dalších problémů válečné doby. ()

MatoPalkes

Príliš jednoznačný útok na ceny filmovej akadémie. Ale Cumberbatch a Knightley sú vynikajúci, tiež sa mi páčilo zapojenie reálnych scén z vojny. Najsilnejšie momenty súviseli s uvedomením si, že kvôli vyššiemu dobru nemôžu prezradiť čo vedeli (potopenie lodí). ()

Natrok

..ano jsou tam samo nepřesnosti v historických rovinách, nicméně to co předvedl B.C. mi vyrazilo dech. Tento pan Herec je budoucnost dramatických rolí, mnoho kolegů by mu mohlo a bude závidět/přát další role, na které jsem opravdu zvědav...p.s. už teď se těším na sílu psa.. ()

angelle

Nemám čo vytknúť, úžasný príbeh, dokonalé herecké výkony a Desplat zasa dokázal, že skladať hudbu skutočne vie. ()

SLPHR

Nádherně převyprávěný smutný příběh člověka, který zachránil miliony lidí. Připravte se na velmi emočně silný zažité a převážně na konci budete potřebovat kapesníky. Cumberbatch předvádí excelentní výkon a dokazuje, že je jeden z nejlepších herců současnosti. ()

Sejkorka

Poslední dobou často narážím na filmy, které jsem už viděl a pouštím si je znovu, mám je ohvězdičkované ale bez recenze. Je pravdou, že s komentáři jsem začal až 29.02.2020. Takže, tento film je prostě skvělý a na 5*. i přes můj odpor k jistému tématu, které je na pozadí vědecké práce Alana Turinga. Benedict Cumberbatch, vulgo Doctor Strange hraje tuto postavu naprosto skvěle. Připomíná to výkon Rusella Crowea z Čisté duše, kde hraje matematika Johna Forbes Nashe. člověk jen žasne, co dokáže lidský mozek vymyslet. Srovnal jsem si to s Wikipedií, většina je podle skutečnosti. Pochopitelně včetně vztahu s Joan, kterou hraje moje oblíbená Keira. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel