Střelená komedie nabitá létem, tak charakterizují tvůrci celovečerní komedii WesternStory. Díky ní se do českého filmu vrací oblíbený žánr westernu a romantika divokého západu. Kolty proklatě nízko, stetsony vražené do čela, kankán v zakouřeném saloonu a dokonce ani legendární Vinnetou a Old Shatterhand nechybí ve filmu, který má v kinech premiéru v polovině května. To, že půjde především o zábavu, naznačuje i jedna z hlavních postav filmu v podání Petra Vondráčka. Jeho kovboj a hlavní frajer WesternStory má téměř celý film obě ruce v gypsu.
Fenomén Wild West Show založil legendární Buffalo Bill v roce 1883. Představení z divokého západu na novou sezónu připravuje i westernové město v Boskovicích, hlavní hvězda, švihák a frajer Presley, si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. A také, že z úsměvu místní krásky se může zamotat hlava. (oficiální text distributora)

Nach

Musím přiznat, že jsem byl docela překvapen. Takový pohodový snímek, u kterého se i zasměji jsem opravdu nečekal. Tohle není žádný westernový Kameňák. Tohle je dle mého příjemný, letní, odpočinkový film, u kterého jsem našel docela dost hezkých a vtipných momentů. I herecké výkony se mi u některých postav líbily. O technické stránce nemluvě. Jediná má výhrada byla k utnutému závěru, který zanechal až moc otázek. Nic více vlastně negativního nemám. Příjemná podívaná. 70% ()

angel74

Na tuhle otravnou westernovou šaškárnu jsem byla schopná dívat se jenom kvůli sympatické Veronice Khek Kubařové. Jako jediná z celého hereckého osazenstva se totiž chovala aspoň trochu normálně. (15%) ()

Mylouch odpad!

No zdarec ! Kovbojská humoreska, kterou při ztrátě všech zábran brzdí jenom naprostá impotence scénáristická, herecká a režijní. Nestydatý mejdan za sponzorské peníze, který doufám vylučuje všechny zúčastněné z případných budoucích uměleckých ocenění do desátého kolene. Zkrátka humoristické obzory českých tvůrců. Zlatej i nejkamennější Troška ! ()

Qitek odpad!

Neskutečná, neskutečná, neskutečná... SRAČKA!!! Česká filmová kultura je totálně v hajzlu!!! TOTÁLNĚ!!! Kterej kripl tohle zaplatil a kterej kripl na takové sračce bude rejžovat. Chce se mi blít z takových sranců a je mi stydno, že místo toho, aby se naše Česká kinematografie někam posunula dál, stahuje se né zpátky, ale jde přímo do prdele. Odplivuji. Jdu se z Vás pozvracet. Diletanti. Na druhou stranu mi z takových mrdek stoupá ego v branži. Shlédnul jsem to do půlky z čistě studijních důvodů, ale do konce to nešlo. P.S. Opět vidím, že někdo od filmu, či známí od štábu se tu budou snažit zachránit tuhle k politování hodnou břečku. ()

Mrkvič odpad!

Nejde než nezačít stejnou frází jako skoro každý: "Kameňák bez vtipů". Byl to nejspíš velký vzor pro asi skvělého divadelního režiséra Peška. Divadlo ale není film. Navíc už jako malému se mi nelíbila ani vystoupení rytířů a podobných živlů na hradech a nějakých podobných tématicky laděných akcích. Herci a televizní produkce by si zasloužili spíš tak dopolední televizní čas o víkendu. ()

ivan_drago odpad!

Měl jsem tu čest dnes na Nova Kinema vidět tento skvost a musím uznat, že mě svou debilitou donutil neodtrhnout od něj oči.... Víte, je těžké k takovému filmu, s takovou pověstí přistupovat objektivně, ale tohle je prostě tragédie, navíc česká... Tady se víc už zmínit nedá, kdybych chtěl film hanit a popisovat každou slabost a mínusy filmu, nešel bych dnes spát... Je tak jednoduché se do něčeho takového trefovat, že to neudělám... Postačí prosté konstatování, že je to kardinální sračka... Kdyby kurva alespoň jeden vtip, jeden... ()

lennyd

Oblíbený seriálový herec Marcel Toufar (Mário Kubec) se po dokončení druhé řady seriálu rázem ocitá mimo hru. Naštěstí hned dostává další nabídku, od svého bývalého učitele herectví (Pavel Landovský). Zaskočit ve westernovém městečku za ústřední postavu Vinnetua, kterého hrával místní plejboj Presley (Petr Vondráček) - než si zlomil obě dvě ruce. Toufar má jen pár dní k tomu, aby se sžil s kolektivem, který celý westernem žije, naučil jezdit na koni a další kratochvíle, to vše pod pečlivým dohledem zhrzelého Presleyho... Koukám že Zdeňku Troškovi roste zdatná konkurence, ale přes veškerou snahu Vlastimila Pešky se WesternStory (naštěstí) Troškovým Kameňákům tolik nepřibližuje. Možná je to tím, že film měl přece jen jakýs takýs príběh, herecké obsazení (minimálně papírově) docela obstojné - a pár vtipů se i povedlo. Samozřejmě nečekejte žádné veledílo, ale pokud si člověk má vybrat mezi koukáním do stropu a nebo shlédnutím tohoto filmu, tak je film přece jen o chloupek zábavnější.... Trochu mne mrzí, že herci jako Martin Havelka, pokud chtějí nakouknout do světa filmu, tak musí vzít zavděk něčím takovýmto... ach jo ()

Danny F.

Nebylo to to pravé, přes to nějaký ten humor co stál za to tam byl. V podstatě jde však o málo povedenou komedii. 45% ()

jefff

Ale no tak, až taková tragédie to není. Je pravda, že je to klasická "troškovina" se vším tím trapným klíšé, ale nadruhou stranu je Westernstory příjemným oddychem. Pohoda, žádný stres, žádné napětí jen čirá nefalšovaná hloupoučká zábava. Nenudil jsem se a to je u tohoto druhu filmu jediné kritérium. ()

Kejdlo odpad!

Ne že by mě to uráželo, ale ta jedna hvězdička mi prostě příjde strašně silná, na to jaký je tenhle film ztráta času. 1/10 ()