Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

• Francie Astérix et Obélix au service de sa majesté (více)

Římské vojsko v čele s Juliem Césarem se chystá podmanit si Británii. Už se mu podařilo rozdrtit ¾ armády a královna začíná mít obavy o osud země. Povolá si na poradu Jaxitaxe, jenž jí pověděl o Galech, kteří Césara porazili pomocí kouzelného lektvaru. Kouzelná moc lektvaru spočívá v tom, že kdo ho vypije, získá neuvěřitelnou sílu. Královna zpočátku nechce Galy požádat, ale situace se stále zhoršuje, proto nakonec souhlasí. Jaxitax se tedy vydá na cestu. Galové Asterix a Obelix jsou přátelé a od náčelníka dostali za úkol udělat z jeho synovce Zničehonixe pravého muže. Zdá se, že je to velmi nesnadný úkol. Do toho přichází Jaxitax se svou prosbou o pomoc. Galové připraví celý sud kouzelného nápoje a rozhodnou se jej osobně dopravit královně. Na cestu se vydávají ve čtyřech – Asterix, Obelix, Jaxitax a vezmou s sebou i Zničehonixe, aby získal zkušenosti. Na lodi pak ještě objeví Škrabopise, který se z Indie vypravil do Británie s malým keříkem čaje a doufá, že zbohatne… Mezitím mají Římané v Británii dost práce. Britanové, jak si říkají, se nehodlají jen tak vzdát, proto se Římané rozhodnou najmout si žoldáky Normany, aby za ně udělali špinavou práci. Normané souhlasí jedině pod podmínkou, že se dozvědí, co je to strach… Pětice se dostane do Británie a Jaxitax vezme nové přátele ke své snoubence Ofélii. Jako správný džentlmen se jí už roky dvoří, ale nedovolí si k ní žádnou důvěrnost. To Zničehonix žádné obavy z porušení bontonu nemá, a protože je Ofélie pěkná dívka, políbí ji – a Ofélii se to očividně líbí. Její společnice a vychovatelka slečna Macintoshová dbá na přísné dodržování společenských pravidel, a i když není zrovna kráska, Obelixovi padne do oka. Je však velmi neohrabaný a u slečny Macintoshové nemá šanci. Římané se dozvěděli o sudu plném kouzelného nápoje a hledají ho. Parta přátel se rozhodla ho ukrýt v hospodě, aby nebyl nápadný, ale Římany to napadne také. Rozhodnou se zabavit všechny sudy a ochutnávat do té doby, až najdou ten pravý… (TV Prima)

Janega

V druhom filme hral otravného egyptského pisára, tu zase bezduchého Asterixa. Baer ako Asterix úplne bez charizmy. Ešteže je tu Depardieu, jediná hviezda tohto filmu. Spojenie dvoch komiksov do jedného filmu vôbec nefunguje, keby celú časť s Vikingami vystrihli nič by sa nestalo, lebo celá tá dejová linka nefunguje a je odveci. Lenže toľko vecí odveci je tam viac. Učenie Obelixa anglickým spôsobom je ešte otravnejšie. A riešenie sexuálnej orientácie Asterixa a Obelixa, tak to radšej bez komentára. Od druhého filmu zaviedli nejakú tradíciu parodovať Star wars a aj tu je jedna narážka, ktorá ale pôsobí totálne stupídne. ()

Lembi4

Jasně nejslabší film ze serie o Asterixovi... A už vůbec nechápu, proč jsou v oficiálním textu od distributora jména postav která jsou ve filmu jiná... ()

vander19

Asterixa a Obelixa mám veľmi rád. Rád mám aj ich psa Idefixa. Ale čo nemám rád, je naprostá neinteligentná kktina, ktorá len zbytočne dehonestuje historicky perfektnú epochu dvoch galských priateľov. Jaksitaxi - čo je kua toto za meno???? Dementný scenár, ktorý ako keby kopčil výborný animovaný film z roku 2006. Má to až priveľa podôb...Veľké hazardovanie s národným pokladom Frantíci, veľké....... ()

Rhyens

Kvalita teto série těžce upadla, u předchozích dílu této série sem se u některých scén smál až mě bolely bříšáky, ale o to vetší zklamaní přišlo s tímto dílem, který jsem bohužel nedokázal ani dokoukat. ()

kritiklon

Po trapném 2 i 3 díle jsem tak trochu čekal návrat ke kořenům, tedy ke stylu a humoru z původního filmu ale těžce jsem narazil! Velmi často mi to přišlo jako Asterix a Obelix na způsob francouzské "debiloviny" Rrrr!!! Ten humor a celý ten koncept mi opravdu často tento paskvil ( u kterého jsem se ale na rozdíl od čtvrtého hraného Asterixe alespoň párkrát zasmál! ) velice připomínal a nejmíň 10krát jsem si na něj vzpomněl při nějaké přiblblé scénce co měla být jako vtipná. Posledních 15 minut jsem už nezvládl a usnul jsem, tudíž soudím že tato skutečnost a 2* za 36% jsou dostatečným apelem k tomu aby se již další díl opravdu netočil. ()

serioga

S filmovov sériou Asterixa a Obelixa to ide dole kopcom.Začali to Olympijské hry a V službách Jej Veličenstva to dokončili.Horšie to už asi ani nemôže byť.Dost malo vtipnych scenok a tí Vikingovia ,to už bol teda úlet. ()

ADZI

Tímhle dílkem jsem dokončil svůj vánoční maraton všech Asterixů. Asi nikoho z vás nepřekvapí moje zjištění, že kreslení byli o dost lepší. Ty zrůdnosti, co se objevují v hraných Asterixech, to je vážně ostuda. Tenhle díl v tom jen pokračoval. Možná mě přišel o chloupek lepší, než Olympijské hry, ale rozdíl je to vážně nepatrný. Zase podivná kombinace dvou kreslených Asterixů. Navíc do toho namíchali strašně moc keců o lásce, chvílema jsem měl pocit, že se dívám na love actually. Nic proti tomuhle filmu, ale míchat to do Asterixe? Podle mě hloupost a nemá to nic společného s tím, co vytvořili Goscinny a Uderzo. No, aspoň se protentokrát tvůrci vyvarovali porno scénám s Kleopatrou (nebo kteroukoli jinou). Abych to shrnul, z hraných filmů se dalo koukat jen na jedničku. A obávám se, že další díl nepřinese změnu. Jen jedno přání bych měl - Aspoň kresleného Asterixe nechte vy blázni na pokoji!!! ()

Blazin

Rozhodně zatím nejhorší díl. Film dlouhý, dějově o ničem a hlavně dost nudný. Ani pro mě vždy nejlepší Gérard Depardieu to nezachrání, navíc Edouard Baer jako Asterix mi nesedí. Jen doufám, že to byl poslední díl, protože další díl by byl už asi samotné dno. ()

Marys

Nie horšie ako predchádzajúce 3 filmy, no lepšie takisto nie. Najviac som sklamaný z toho, že sa vymenili snáď určite všetci posty v rámci hereckého obsadenia. Jedinú výnimku tvorí Obelix. Ak v ďalšom filme vymenia aj Gérarda Depardieu, už to skutočne nebude mať zmysel. ()

filipvrbik

Není to zdaleka tak dobré jako ostatní díly, to doubrý den působí v dabované verzi fakt otravně, ale pořád je tam pár dobrých vtipů a gagů....60% ()

bobstock

Kdyby se tam občas nemihl roztomilý zadeček Charlotte Le Bony, tak bych to ani nedokoukal. Neuvěřitelně fádní a tupá zábava navíc s dabingem angličanů, kterej to tragicky táhne do hlubin komiksového prázdna. Goscinny s Uderzem rotují v hrobech. 20% ()

winetach

S veľkou ľútosťou hodnotím dvoma hviezdami, lebo prvé dve časti Asterixa ma dookola rozosmievali po každom opätovnom pustení... ale toto už nezachránia ani tie tri vtipné hlášky. ()

IvcaSammet

Absolutně mimo předešlé tři díly ... Totálně nechápu, co to má znamenat ... Většinu filmu jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a vzpomínala na první dva díly ... Film zachránil pouze občas vtipný scénář, ale jinak film doslova nezáživný, bez nápadu, stálé opakování ... ()

Mr.curry

Tenhle film je pravým důvodem, proč se Gerard zřekl francouzského občanství. Jediné, co na celém počinu zůstává krásného, je předloha a první díly. ()

Kucndo

Lepší než slátanina olympijských her, ale o třídu horší než úžasný animák o Asterixovi v Británii! ()

Dejvi21

Kvůli tomuto paskvilu jsem musel Olympijským hrám přihodit jednu hvězdičku. Tak špatné, až mě to přimělo sem něco napsat. Velký špatný! ()