Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

PauloZ

Typická, ze standardu nijak nevybočující rodinná komedie. Reší se klasické problémy otec/syn a manžel/manželka s jasným a předvídatelným koncem. Jen je to spestřeno tučňáky. Místy je to lehce blbučké, místy je to povedené, ale rozhodně je to v pohodě stravitelné. Na Jima je to ale klidné, čekal jsem trošku větší šílenost a ráz. Jimmův slowmotion vstup do restaurace je parádní (odkaz na Venturu) a tučnáci jsou pěkní. Děti budou ve svém živlu a dospělí si odpočinou. ()

Tryskomyš

,,Nabsolutně" prímový film, ve kterém opět rozehrál svůj herecký koncert Jim Carrey. Od doby, co natočil Masku, snad v každém svém filmu používá prakticky tytéž grimasy, jen s různými obměnami. A tím je naprosto specifický, jako třeba Mr. Bean. ()

FFilipCZ

Většina z nás si jistě všimla podobnosti s Liar, Liar. Člověk si řekne - OK, předvídatelnej děj a nudnej obsah. Ale Carrey to vždy dokáže vyšvihnout v něco víc. Já vím moc dobře, proč pro něj mám slabost. Carreyovský humor opět nezklamal (i když je pravda, že s xichtama se už chlapec mírní a je trošku více vážný, ale nic ze svých kvalit neztratil) + výborný nápad s tučňáky, kteří byli i skvěle zanimovaní. ()

Kryton

Tak jsem váhal, zda dát odpad anebo jen jednu hvězdu. Zářnej příklad typické americké rodinné hovadiny. Příběh žádný, protože jde jen o to, jak chlap dostane tučnáky a rázem bum jako by nic se změní. Carrey zde jen dokazuje, jak je už starý a jeho povyslý obličej budí spíše soucit než úsměv. Pingu by z těchto tučnáků udělal sushi! ()

MartinezZ

Neuvěřitelná konina s neanimálně chovajícími se tučňáky (ale animace se povedla) a na hlavu postaveným chováním všech ostatních postav, počínaje dětmi, přes manželku, samotného, sice o něco méně se imbecilně pitvořícího se Jima (už se těším na nějaké jeho skutečné drama, kde nejen, že neudělá žádný xicht, ale ani se neusměje a pokusí se ukázat, že umí i normálně hrát), až po senilní realitní zbohatlíky, co si nechají nadávat a ještě si to užívají! No a létající tučňák rulezz. A Angella, jakmile přestala řešit vraždy, poněkud... zestárla, no. ()

SaNcHeZ_cz

V rámci možností oddychová pohoda pro celou rodinu, která mění digitální prostor za pouze digitální hlavní protagonisty. Není to kdoví jak super ale v rámci žánru neurazí, nenudí, rychle uteče a má to v sobě parádního Jima Carreyho. Nic víc nic míň. ()

Historik

Dávám čtyři hvězdičky, i když je to objektivně měřeno spíše takový typický tříhvězdičkový film. Jenže jsem se u toho náramně dobře bavil. A to navzdory tomu, že jsem se původně ani nechtěl dívat a navzdory tomu, že nemám zrovna ve velké oblibě Jima Carreyho. Tučňáci jsou prostě tučňáci. ()

Riddick77

Fajnová rodinná komedia na nedělní odpoledne, ve které zaujme svým tradičně nezaměnitelným herectvím Jim Carrey, potěší Carla Gugino a po dlouhé době se ukáže nesmrtelná Angela Lansbury. Celé je to zabalené v příjemném příběhu o rodině, hodnotách a životních volbách. Nejde však o žádné nucené moralizovaní, nějakým způsobem to působí přirozeně a nenásilně. Tučňáčci jsou roztomilí a nelze jim nefandit. Jim natočil spoustu lepších a zábavnějších kousků, ale na druhou stranu rodinných filmů není nikdy dost a tenhle je celkem povedený, ač nijak zvlášť nevyčnívá. 6/10! ()

Pierre

Carreyho účast je zde vážně zbytečná. Je spíš takovou ozdobou jakožto komediální hvězdá. Protože jinak by jeho roli mohl hrát prakticky téměř kdokoli a pár nuceně vložených Carreyovin to fakt nezmění. Překvapive zde převládá slovní humor nad situačním.. A některé hlášky se celkem povedly a v takovém typu filmu dokázaly překvapit (ledvinkový dort.) A slovo koupač mě položilo do kolen. Tak trapné, až vtipné. Jinak toho k zasmání zas tak moc nebylo a situáční humor nebyl až tak silný. Pro menší děti by film mohl být někdy až moc suchý, ale celkem milý. Já osobně jsem od něj čekal víc, ale záhy jsem zjistil, že to ode mě, bylo naivní. A nakonec se přece jenom jedná v rámci amerických rodinných filmů s živými herci a zvířátky o nadprůměr, který mě vlastně ničím neurazil. ()

ABLABLABLA

Tučňáci byli roztomilí a Jim Carrey se nám představil v jeho typické roli. To je asi tak vše. Pobaví, neurazí, ale ani příliš nenadchne, ovšem je to zapamatovatelný film, to se mu musí nechat. ()

AlThorKremser

Další film s Jimem Carreym. Už to sice nejsou tak srandovní filmy jako Ace Ventura 2, ale i tak byli tučnáci dobří. Film mně nenadchl ani nesklamal. 65% ()

blackrain

Příjemná rodinná komedie. Jim Carry předvádí svůj gumový obličej jako už tolikrát. Ovšem, ani jemu se stárnutí nevyhýbá a je to právě vidět na tom jeho ksichtíku. Pořád se snaží diváka zabavit a daří se mu to stále dobře, takže do starého železa ještě rozhodně nepatří. Fórky jsou tu celkem laciné, ale proč ne? někdy je potřeba i trochu orazit a prohnat mozkem něco jednoduššího jako třeba tenhle příběh. Tučňáci byli super. Potěšila přítomnost "Flatcherové". No, tady má ale k svérázné spisovatelce daleko. ()

kaylin

Nenáročná komedie, která si zaslouží pozornost především rodinného odpoledne. Děti budou nadšení z neskutečně roztomilých a správně potrhlých tučňáků, rodiče zase nadchne skutečnost, že jim děti dají chvíli klid. Budou moct vydechnout a třeba si užijí i Jima Carreyho který je pro mě pořád výtečným komikem a doslova mě udivují grimasy, pohyby, prostě všechno, čeho je schopen. Jeho rejstřík fyzického komična je neskutečně obrovský a za to ho obdivuji. Film "Pan Popper a jeho tučňáci" toho ve vás moc nezanechá, samozřejmě končí potřebným happy endem. Velké umění to není, ale aspoň zjistíte, že Angela Lansbury alias Jessica Fletcher je pořád naživu a i v 87 letech je velmi agilní. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0003-eastwood.html ()

gojackill

Kdyby tak Jim nestárnul, bude mi chybět jeho chlepecká rozvernost. V rámci žánru spíše nadprůměr. O třídu horší než podobně laděné Lhář lhář, kde šlo o něco podobného, totiž o nápravu dospělého muže, který si ujasní své priority a získá tak zpět rodinu. Přeměna ve zmiňovaném snímku Lhář, lhář byla však mnohem radikálnější a zábavnější. Nejvíce se mi líbila slečna Pippi, roztomilá holka, která podněcuje mou obrazotvornost. Naštěstí mi to nepřišlo trapné, to je v tomto žánru docela chválihodné a určitě to není samozřejmé. ()

MATADOR

Komedie stagnují už pěknou řádku let, proto mě další v zástupu jen těžko dokáží zaujmout. Na pana Poppera a jeho tučňáky jsem vyrazil, jelikož zrovna v té chvilce nebylo nic jiného a i tak jsem byl v některých momentech překvapen, že se dá natočit stále něco netrapného! Jim Carrey sice ukazuje své typické obličeje, ale výborně mu sekunduje parta tučňáků, kteří musí být perfektní bandou především pro malé diváky! Pan Popper, i když míchá všemožné chutě, v celku působí obstojně. ()

salalala

Nebylo to takové peklo, jak jsem se bál, což je dobře. Na druhou stranu to ale taky žádná výhra není. Největší slabina filmu je paradoxně Carrey, kterému by měl někdo říct, že komika se musí přizpůsobit věku. Tudíž koukat na pokusy o další obličejová kouzla není nic moc, vzhledem k tomu, jaký počet vrásek se tam nachází. Infantilní humor mi moc nesedl (tu někdo upadne legračně, tu někdo někoho pokálí), dětem se to ale nejspíš líbit bude. Tučňáci vypadají dobře, jejich digitální původ je znát jen minimálně, což je rozhodně dobře. Co mě ale dost štvalo, bylo to laciné moralizování, které je nám násilně předkládáno a je fakt už místy hodně otravné. Pár dobrých fórků tam ale je, Gugino hraje solidně, stejně jako obě děti, takže je to poměrně snesitelné. Ale Carrey už by měl asi hrát vážnější role. Ty mu v tomhle věku sednou víc. 40% ()

Duotone28

Dalsi nepotrebny movie na konte Jima Carreya:), a myslim najvyssi cas opustit brehy lacnych comedy zanrikov, a zakotvit nekde uplne inde!!! nazdar ()

FilmFan24

Jim Carrey je prostě Jim Carrey! Průměrná rodinná komedie která stojí a padá na humoru a srandovních pózách (pití sektu z láhve nemá chybu) Jima Carreyho a na...tučňácích. ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)