Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

IceWine

Ač je to rodinná komedie, Jim Carrey se prostě nezapře a i semhle vecpe své typické grimasy a vtípky. Odpočinkový film, nic víc se zřejmě nečekalo a je to i to, co jsem dostal. Mírně nadprůměrná zábava, která ovšem nenudila. ()

Tominni

Průměrná, možná i mirně nadprůměrná komedie. Jim Carrey odvádí svůj standard, tučňáci jsou prima, i když sama představa chování tučňáků v luxusním apartmá je trochu zvláštní, film trochu pobaví, moc neurazí. ()

darthvader77

Béčkové, mnoho klišé, rodinné hodnoty, ale já mám pro ty herce prostě slabost. A to někdy dokáže převážit nejeden neduh, kterým film trpí. ()

Brano

Námet to síce malo zaujímavý, ale mňa osobne to nebavilo. Pretože tento typ humoru je skôr určený pre tých najmenších. Carrey už tiež nie je dávno čo býval. ()

petrik11

Tak tučniakov mám rád, sú to úžasné bytosti, Carreyho vôbec nemusím, takže mi to vychádza tak na 50%, i keď tučniaky boli animované. Sem tam som sa i zasmial. Pozrieť sa filmík samozrejme, že dal. ()

ostravak30

Tato komedie se moc neliší třeba od filmu Lhář, lhář, ve kterém J. C. také ztvárnil pracujícího otce, pro kterého byla práce víc než jeho syn. Zde se k přehodnocení hodnot použije právě tučňáků. Jenže celá zápletka stojí na tom, že Popper dostane od otce právě tučňáky a nadále neví co s nimi. Než se dozvíme, že pracovník Zoo je vlastně záporná postava dlouho se tak nejeví. Je totiž logické, že zvířeti by se asi lépe žilo s pravidelnou stravou a teplotou mezi těmi, kteří jsou na ně odborníci. A tak pro mě dostává hlavní myšlenka filmu trochu trhlinu. Jim Carrey tu klasicky těží ze své přirozené komediálnosti a talentu a citu pro komediální gagy, výstupy a pohyby. A i když je to pořád dobré, určitě natočil i lepší komedie, byť hlavní idea je správná a pěkná. ()

adamcikv

Vtipné, pohodové, fajn. Rozhodně jsem se bavil a i naanimovaní tučňáci vypadali občas i realisticky. Dobrá komedie, ale stačí shlédnout tak jednou, maximálně dvakrát. ()

BLACKDEVIL

Nechápem, prečo sa dal Jim Carrey prehovoriť na tento film.....bohužiaľ, scenár je strašný a dej je neskutočne rýchly a bez hlbších citov. Pokiaľ si však chce niekto pri filme oddýchnuť, trafil sa do čierneho. Pán Popper a jeho tučniaci je film jednoduchý, ale dosť plný vtipných situácií, ktoré stoja zato. Venovať mu hodinku a pol zo svojho života sa podľa mňa oplatí. 62% ()

migsee

Už dlouho jsem neviděla tak povedenou komedii. Vím, že nad tři hvězdičky se dává jenom dramatům, ale mě třeba tenhle film bavil mnohem víc než ta přeceňovaná Černá labuť (ať zůstaneme u filmů, v jejichž názvu se objevuje zvíře). Nechápu tenhle trend dávat komedii nízký hodnocení jenom proto, že je to komedie... Fakt mě zajímá, co se nelíbilo těm, co dali dvě nebo jednu hvězdičku ()

route60

Příjemná rodinná komédie s Jimem Carryem která není upachtěná a vlezlá jako mnohé jiné ale Carryey má asi nejlepší létai za sebou, digitálni triky jsou slušné a tučňáci působí věrohodně ale na Tv to tomuto filmu bude seďět lépe. ()

Mr.Lojza

Jednoduchý rodinný film, který sice neoslní, ale také neurazí. Pokud se rozhodnete podívat na pana Poppera jen díky Jimovi, tak bych se nebál zklamání. ()

Crybaby

Celú prvú polovicu som myslel že nakoniec to bude film na štyri hviezdy, ale v poslednej pol hodine vo mne ten pocit že sledujem veľmi kvalitný film opadol, a aj tempo deja sa spomaľovalo, a spomaľovalo, až k "Directed By"...Ale je to vcelku vydarený film, s výborným hlavným obsadením. ()

natalanka

píběh chlápka, který má děti o víkendu a manželce přeje s novou láskou jen to nejlepší a náhle mu život změní 6 tučňáků. V bytě o 300m čtverečních je náhle kluziště a sníh, děti tse náhle na tátu těší a on si postupem času získává svou ženu zpět. Je to hezká rodinná komedie, kdy se od srdce zasmějete a oceníte herectví Jima. :-) ()

PamelaJJK

Na úvod musím napsat, že Jim Carrey nepatří mezi mé oblíbence. Dalo by se i říct, že jsem na něj alergický. Ale doba se mění a Jim mi asi přestává vadit :-) A touhle rodinnou komedií to u mě vyhrál na plné čáře. Je to fakt zábava pro celou rodinu (a to nemusí nutně znamenat nudu a odpad) a každý si v tom najde to svoje. A Jim je tu fakt úžasný. A tučňáci? Tučňáci jsou prostě tučňáci a jsou fajn. I když jsou (asi) digitální. Níže jsem četl, že zde Jim nedostal možnost pro nějaké extrémní šaškování. A to je právě asi důvod, kterým mě dostal. Hrál tak nějak "civilně" a nemusel se pitvořit a "předvádět". A přesně takhle se mi líbí.Je to bezva oddychovka, u které člověk nemusí přemýšlet a skvěle se pobaví a odpočine si. A to se taky počítá. ()

aggatka

Milá rodinná komédia na vianočné predpoludnie :-). Síce nevydvihne zo stoličky, ale na relax postačí. Bola by som rada, keby sa takýchto filmov točilo viac, aby deti nesledovali tie prihlúple moderné rozpravky s pikačom a kreslených bojujúcich kadejakých transformerov bez štipky ponaučenia, poriadného príbehu a pointy. Pán Popper mal všetko čo má rodinná komédia mať.Pobaví malého i veľkého.Možno keby dnešné deti pozerali len takéto filmy možno by bol svet lepší :-DD.... ()

lobo87

Priemerná rodinná komédia, ktorá neurazí a pobaví. Jim Carrey už nie je v najlepšej forme, ale s roztomilými tučniakmi mu to ako nie príliš vzornému otcovi svedčalo. Ponúkaný humor síce osloví skôr mladšie publikum, ale tučniaci sú zárukou, že aj tím starším zahrá úsmev na perách. Záverečný happy end a zblíženie rodiny asi neprekvapí nikoho. Nebyť Carreyho v hlavnej úlohe, tak je to televízny film na nedeľné popoludnie... 55% ()

Zoltar78

Příjemná rodinná komedie se stále vtipným Jimem Carreym a bandou roztomilých tučňáků. Nic přelomového, ale já se dobře bavil. Pro zpříjemnění nedělního odpoledne nebo vánočních svátků ideální! ()

MASH_4077

Moment......kde je ten vtip?? Carry že je komik?? ho strčil do kapsy každej tučňák, co tam byl. Docela zklamání - jednou to přijít muselo. ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)