Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

Meev

Knihy ožívají. Takový průměrný film s dobrými herci, dobrými efekty a divným klišé příběhem. Nezaškodí, nenadchne. 55%. ()

vipeerr

Rock je jednoduše akčńák, drsňák a myslím že tohle mu zrovna nesedlo. Doufal jsem že v kině mě to uchvátí ale ne. Dwayne mi jednoduše sedí jako král škorpion, faster, nebo jako vymahač z vítejte v džungli ale tohle fakt ne. Zmatená přeplácaná cesta obřími holuby a létajícím hmyzem. Tentokrát ani Rockovo tělo nezachránilo situaci. 5/10 a to má za tu scénu s prsními svaly. ()

konysua

Jednička byla fajn a dvojka, s pro mě mnohem lepším obsazením testosteronového sympaťáka, byla volba volba na pozdní všední den. Nalezení mapy a to počáteční nadšení se vytratilo po příchodu Luise Guzmána a jeho bezmozkové role, která mě svým kreténizmem vytáčela. Udělal z toho naprostou grotesku. Johnson tomu taky moc nepřidal svýma výchovnýma kecama a děláním blbostí s prsními implantáty. Hutcherson zatím předvedl herecké kvality "herců" z disneyho novodobých seriálů seriálů a možná proto se tu objevila roztomilá Vanessa Hudgens s podprsenkou. Nuda. Odfláknuté provedení po ostrově. Hrdinové se krátce potkají s místní faunou a flórou, naskytne se jim několik vskutku povedených panoramat a alou domů. Možná kdybych seděl v IMaxu, viděl bych to jinak. 6/10 ()

boumik

moc pěknej film efekty kamera herecké výkony promně překvapeni a za mně sito 100% 5 hvězd zaslouží važně mile překvapen PS pumpa lasky :-) ()

carodejb

Cesta na tajuplný ostrov 2 je krásna, farebná, keď nie na krajinu dívate sa na krivky Vanessy Hudgens, ako z každého dobrodružného filmu, aj tu štúdiové dekorácie doslova kričia. To všetko je fajn, vy sa bavíte, sem tam padne nejaká dobrá hláška, hudba j epická... a zrazu je koniec. Dej negraduje tak ako u jednotky, emócie sú skôr tlmené, napätie sa nedostaví. Tento film netrpí „syndrómom dvojek“, tento film je proste „rýchlokvaska“, ktorá sa vezie na vlne 3D. Je to práve nevyužitý potenciál čo kazí dojem. Keď sa však nad to povznesiete, dostane naivnú krásnu dobrodružnú historku držiacu sa duchu klasík (stále situáciu zachraňuje inteligent – tu dokonca dvaja- so znalosťami zo všetkých možných odborov, zatiaľ čo svalovec je tu len na to, aby ho niesol, prípadne niečo dvíhal). Čo je škoda, lebo až na Dwayna „The Rocka“ Johnsona (ktorý nevie hrať) a Vanessu (ktorá nemá čo hrať) sa tu zišla celkom dobrá partička. Sám neviem, kto mi bol sympatickejší, či Josh Hutchersom s jeho mladíckym elánom alebo Cain ako strelený starý vedátor. Neurazí, nenudí, ale ani neposadí do kresla. Kľudne si to pozriem znovu ale viacej ako 70% to nedostane. ()

Grondal

V prvom rade musim spomenut, ze som tento film videl v rovnaky den ako film John Carter a nebudem sa porovnavaniu vyhybat, radsej si ho vychutnam, pretoze tieto filmy su si v mojich ociach podobne viac, nez by som na prvy pohlad priznal. Oba filmy chceli byt dobrodruznou jazdou, cielenou na toho isteho divaka, s tym rozdielom, ze film Journey 2 sa vidal cestou humoru, demencie a sebaparodie zatial co John Carter vstupil na cestu epicnosti. Fakt, preco tento film hodnotim vyssie je ten, ze sa mu podarilo to co si predsavzal. Byt tou dobrodruznou blbinou, a byt nou bezozbitku od zaciatku az do konca, zatial co John Carter sa neustale potacal niekde na rozhrani, ak uz nie zanrov, tak minimalne uchopenia danej latky. Dalo by sa tu najst vela veci na ktore sa stazovat, co kritizovat... ale naco to robit, ked tvorcovia zjavne o tom vsetkom vedeli, a povedali si "Ano, takto sme si to predstavovali." Dovolim si uz iba poslednu poznamku, vo filme Tropic Thunder bolo povedane, ze herec nesmie hrat uplneho retarda, Luis Guzman si vsak tuto radu nevzal k srdcu... a bolo to dobre. ()

RyanRainheart

Ptákovina, která mě osobně zklamala jak dějově, tak i po stránce humoru. Na Rocka mám lepší vzpomínky jako na akčního herce, navíc mi vadila i přehršel digitálních efektů, které byly cítit v každém záběru filmu. ()

Jerris008

Když se to bere jako naivní dětský film a přidá se trocha nadhledu, tak se u toho člověk celkem zabaví. Na takové to nedělní odpoledne. ()

habertek

No do začátku všechno dobrý... Dobrá až snad výborná sestava herců, sestavení mapy, ale pak už to začalo nějak padat pozvolna ke dnu...,,Vy chcete na Tajupný ostrov? Proč radši nejedete na Havaj?"...asi milionáři?... Závody na včelách, držení dechu pod vodou zmákli asi jako nikdo nikdy na světě....Hold u tohodle filmu člověk musí přivřít oči a nevšímat si těch hodně nevybroušených scén...Mě to bohužel nejde a neustále jsem se u něčeho pozastavoval. Konec konců i kdybych tohle všechno přehlídl tak je film tak na 3*, protože ničím nepřekvapí, ničím není originální a ještě ke všemu v podstatě zničil pověst o ostrově jelikož ve filmu zanikl.... ()

Uberlord

Dwaynovi tyhle rodinné role sedí, ovšem tady je mi ho až líto, jakého osla ze sebe musí v některých scénách dělat, ovšem pro zábavu všechno, že jo... Moderní pohádky mi nevadí a dokonce se mi líbí ten nápad spojení Verneovek v jeden skvělý příběh. Ale na mě je to už moc "přefantazírovaný". (Tu scénu s osedlanými včelami, no na to budu chtít raději rychle zapomenout...). Co je pro film značné plus, to je tempo, jakým děj ubíhá. Nejmladší diváci, z toho budou nejspíše nadšení. Ale za sebe musím bohužel smutně podotknout, že je to strašně přeplácaný. Jako by tvůrci dostali najednou nějakej nápad, a tak ho tam hned bezmyšlenkovitě šoupli. Pravda, je se pořád na co koukat, ale vypadá to někdy až moc přihlouple. 2/5 ()

Renie42

Je to prostě žůžo dobrodrůžo, bavila jsem se u toho, ostrov byl nádherný, miniaturního slona bych si hned vzala jako domácího mazlíčka a na včele bych lítala do práce. ()

MikeMyers

Film se mi moc líbil. Dobrodružství jak má být :) a moc hezky udělané. Velkou bolest vidím akorát ve scénáři. Já se bavil. ()

Mikel LetsGo

Peyton sice umí moc pěkně pracovat s počítačem,ale o tom jak má vypadat film nemá ani páru. Vizuelně a efektově je to sice zdařilé ( Malá americká dítka budou určitě nadšeně tleskat svýma baculatýma ručičkama ) ,ale inteligentní publikum by si přálo něco víc než jen Dwaynovu pumpu a barevný svět v hrsti. Dvě hvězdy za to, jak film příjemně rychle uteče a že mi nezkazil den :) ()

J*A*M*B*O

MOžno pekná rozprávočka ale nič viac. Nemusím tieto filmy a tajuplný ostrov je proste film, ktorý sa vo svet veľmi neuplatní. Začiatok bol ako v Mission: impossible a potom čistý pád dolu a dolu. Mohol by som pochváliť ešte celkovo dobré grafické spracovanie, ale príbeh bol nanič. Film sa dá nazvať možno akurát zahanbením Verna, a to vo veľkom štýle. Dávam3/10 bodov, ale len kvôli dobrej vôli. ()

kirmakX6on

První hvězdička za nápad osedlat včelku jak koně a za to, jak Skála svými prsy odpinkával ty třešně nebo co to bylo. Druhá hvězdička za stupiditu dosahující natolik extrémních rozměrů, že vlastně ani nepobořuje - divák se prostě jen v němém úžasu nad bezprecedentní debilitou tvůrců této zkomoleniny pohádky a dobrodružného filmu nechává nevěřícně unášet a ovívat tím hloupoučkým příběhem ...a najednou je konec a ani to nebolelo :-) Celkově: 30% ()

helrohir

Úprimne, tieto infantilné prznenia Verneových (ale aj iných autorov) kníh mi už pekne lezú na nervy. To sa fakt nenájde nikto, kto by mal záujem sfilmovať tieto príbehy normálne a pre normálnych ľudí? Bohužiaľ, prvoradý je zisk, a preto sa z hollywoodskej produkcie inej verzie, ako je táto pre deti v predškolskom veku zrejme tak skoro nedočkáme. ()

borohub

Hrozná infantilní srajda, občas přiblblý fórek u kterého se člověk pousmál, ke konci to bylo docela napínavé a když se všechno smíchá tak z toho vznikne i docela slušnej film.. No spíše průměrnej. Jsem zvědavej co vzejde z toho třetího dílu. 60% ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)