Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

Siegmund

Film jsem si pořídil z nedostatku nabídky filmů ve 3D. Ve 3D se na to dívat dalo, ale to bylo asi tak všechno. Kdybych toho chtěl napsat víc, musel bych jen opakovat to, co již pěkně vystihli Cervenak a Enšpígl. ()

blackrain

Nad českým názvem by se měl distributor nejdříve zamyslet než něco takového vypustí do světa. Vždyť ta číslovka v názvu jenom mate lidi. Tohle je přece pokračování Cesty do středu země, tedy neexistuje Cesta na tajuplný ostrov 1. No hlavně, že to distributor ospravedlnil v obsahu. Luis Guzmán byl správný blázen. Michael Caine chvilkami připomínal Indiana Jonese ve starším vydání. Dwaynea Johnsona bych raději viděla v pořádném akčním filmu. Tady ta hora svalů působila docela komicky. Asi jsem očekávala něco v podobném stylu jako byl Avater. ()

ABLABLABLA

No jednička byla značně lepší, co si budeme nalhávat. Překvapivější, zajímavější, příjemnější. Dvojka je taky vcelku dobrá, ale neskutečně mi tam vadí pisklavý hlas a postava Vanessy Hudgens (je úplně jedno jestli se na ni díváte v originále nebo dabingu:D) Ostatní postavy a herci byli ucházející. Josh Hutcherson ač je to divné, tak jako menší - např. Most do země Terabithia nebo Cesta do středu země - mi přišel lepší herec...teď jsem ho viděla myslím ve třech filmech z posledních let a jako "dospělý" mi až tak moc nesedne, ale furt je to lepší herec než Hudgensenka. 2* plus jednu navíc si dovolím za ty neskutečně roztomiloučké malé sloníky...júúú chci domů..konečně slon ve velikosti, kterou bych si do bytu mohla pořídit:D ()

kaylin

"Cesta do středu Země" nebyla nijak velkým spektáklem, ale Brendan Fraser je prostě sympaťák, kterého můžu. Josh Hutcherson v sobě také má nějaké to nadání, jenže jsou mu mnohdy dávány otravné postavy, které rozhodně nepatří k těm, jimž budete na plátně fandit. Hutcherson má ale štěstí, že do volného pokračování tvůrci šoupli Luise Guzmána, který je ještě více otravný a ještě více protivný než Hutcherson sám. "Cesta na tajuplný ostrov" je dějově zasazená na ostrov kdesi v Pacifiku, kde se údajně měla odehrávat tři zásadní literární díla. "Ostrov pokladů" od Roberta Louise Stevenson, "Gulliverovy cesty" od Jonathana Swifta a samozřejmě i "Tajuplný ostrov " Julese Verna. Jak se postavy - kromě Huthersona film opanuje Dwayne Johnson alias wresler The Rock - dostanou k tomu, že jsou tyto tři knihy propojené, to je skutečně deduktivní práce, z které by se posadil na zadek i Sherlock Holmes. Nemyslím si, že jsem nějak hloupý, ale to, jaké závěry snadno a rychle dělají obě hlavní postavy, jejich uvědomění si jednotlivých propojení, to skutečně svědčí o IQ okolo 200 bodů. Závidím. Tvůrci si zde s logikou moc nezahrávali, prostě chtěli vytvořit dobrodružný příběh, který diváky nadchne svým 3D zpracováním. Nevím, osobně jsem z filmu odcházel zklamaný a nijak mě nedonutil vzdychat ohromením. Ani nad zpracováním, ani nad příběhem. Přijde mi to jako rodinná zbytečnost, která divákovi nic nenabídne než jenom jedno odpoledne zabité v kině s dětmi. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html ()

stration

Velmi příjemné překvapení. Perfektní 3D a triky, Dwayne Johnson nevadil, Vanessa kočka jak sviňa. Prostě jednoduché, ale svižné dobrodružství pro celou rodinu. ()

Thomassi

Taková příjemná rodinná jednohubka. The Rock poslední dobou válí tam, kde mu to jde nejlépe, tj. v akčních nářezech, ale v tomto případě si odskočil znovu k tématu pro děti. A rozhodně se jedná o snímek plný barev a přerostlých zvířat, který je koukatelný. Velká ještěrka nebo honička s včelými obry jsou jen minimum toho, na co se můžete těšit. Děti budou v sedmém nebi. Ale my, co už dokážeme filmy posoudit z jiných stránek, tak se jedná opravdu jen o zpříjemnění sobotního večera. Osobně jsem se ale u Cesty 2 pobavil. ()

Derek

film je to inteligentny asi ako prepadlik prveho rocnika osobitnej skoly, ale obcas to dosahuje az takej miery stupidity ze je to vlastne vtipne a krasne naivne, hlavne vdaka charismatickemu hlaskarovy ROCKovy a Caineovy (i ked jeho vtipy dost casto balancuju na hranici trapnosti)... zvysok nestoji za vela, ale nastastie je to relativne kratke a detsky rozkosne... ()

kalap

Dietky malé nepozerajte takéto hlúposti, choďte radšej von plávajte, behajte, vzpierajte, lebo ináč budete vyzerať ako ujo Guzmán. ()

kinderman

Tajuplný distribuční název mi dlouho úspěšně zakrýval fakt, že se jedná o volné pokračování vcelku slušné Cesty do středu Země. A bylo to tak dobře. Kdy si M.Caine uvědomil, že přijal roli v největší pitomině po Čelistech- Pomstě? Nejspíš ve chvíli, kdy zoufale volá: "Tak tohle je konec!" (A překladatelský expert Petr Putna by nám mohl vysvětlit, jak se hraje ta hra "na slepici".) ()

Jack_D.

Tento film mě velmi překvapil. Šel jsem na něj v očekávání nejhoršího, tj. klasické americké rodinné komedie. Byl jsem upřímě překvapen. Bylo tam sice pár momentů, které si mohli tvůrci odpustit, jinak to byl ale pěkná a zábavná podívaná, která bavila od začátku do konce a upřímě jsem se i několikrát zasmál. Takže doporučuju. Tentokrát i to 3D tomu slušelo. ()

Chen

Kdo by čekal, že se Michael Caine a The Rock sejdou v jednom filmu a je to tu. A není to vůbec špatné. Snesitelně infantilní, dostatečné dobrodružná rodinná zábava, která pobaví a nezanechá žádné psychické následky. ()

M.i.k.e

ale co už...neškodná blbina,kde je dějová linka odsunuta až kamsi do pozadí a film sází hlavně na zpracování,které je prostě fajn a ve 3D musí být ještě lepší.Navíc Rock tu svojí komediální pózu celkem zvládá a několik fórků je hodně povedených.Ten kdo vymyslel český název by zasloužil bičem přes záda,nicméně svojí starší sestřičku tahle cesta docela válcuje.Nečekal sem to,ale líbilo se mi to a pokud budu chtít vypnout,bez problému zkouknu znova...70% ()

(mOnkey)

Pravděpodobně teď budu vypadat jako nesvéprávný pomatenec, ale mně se to prostě líbilo. Zčásti za to může fakt, že se jedná o totálně za vlasy přitažené guilty pleasure dobrodružství. A to neříkám proto, abych si ospravedlnil, že mě ten film bavil; podle mě totiž vypadá přesně tak, jak zainteresovaní chtěli, aby vypadal. Cesta na tajuplný ostrov (číslovku ignoruju, protože nic jako Cesta na tajuplný ostrov 1 neexistuje a já se nehodlám tvářit že ano) je podívaná hlavně pro dětské publikum a jako takové mi asi nepřísluší, abych se jí posmíval. Proto to ani dělat nebudu. Myslím si, že se podařilo vybalancovat příběh a jeho zpracování tak, aby se pobavili jak prcci (přehršel barviček, některá roztomilá zvířátka - i když toho slona bych chtěl domů taky, nehledě na svůj věk), tak i jejich otrávení rodiče (povětšinou laciné vtípky a narážky, hrdinské proslovy a akční scény, které jsou ve své absurditě tak legrační, že mě přivedly k tomu, že se tvůrci ani herecké obsazení nemohlo brát příliš vážně). Ve filmu se sešla dnešní herecká jelita, ale vůbec to není na škodu, ba právě naopak. Byla radost se po necelém půl roce od nasupeného Rocka dívat, jak si hraní užívá a dělá si sám ze sebe legraci. Pod kotlem mu navíc slušně přitápí jako vždy vynikající Michael Caine, kterého se pochopitelně nejapná poznámka o dvě věty výš netýká a který by člověka svým charismatem a lišáckým úsměvem odrovnal i v třetiřadém snímku. Proto mu účast v Cestě na tajuplný ostrov nemám ani v nejmenším za zlé, koneckonců ve svých bezmála osmdesáti letech si nějaké to oddechové vyblbnutí už může dovolit. ()

rakovnik

Asi jsem už moc velký na hloupé filmy pro drzé dětičky. Protože už úvodní scény, kde nevychovaný fakan místo toho, aby dostal pořádně před hubu, ještě odjede na dalekou cestu. Naštěstí je také děsně chytrý a k tomu má neskutečně chytrého superotčíma, ke kterému si konečně najde cestu, protože umí morseovku a točit papíry. Čekal jsem nenáročnou, vizuálně zajímavou podívanou pro nudné sychravé odpoledne, čehož by se mi i dostalo, nebýt těch vrcholně nesympatických postav a hloupého děje. Věty, které vypouštěl především mladý dobrodruh, by mu nevěřila asi ani jeho babička. Tak vzhůru na vysokou školu, nebo na Měsíc! ()

SallyZen

Tak s efektama a vizuálem si štáb moc pěkne vyhrál a především za to jsou dvě hvězdy. Kdybych byl mladší, tak to určitě ocením ještě víc, jelikož to neni tak špatnej film, ale je fakt pro mladou generaci. Příběh je naprosto prosťoučký a pravděpodobně se na to znova asi nepodívám. Ale Hutcherson je talent, o tom žádná. 45% ()

Martin741

Nudna Hollywoodska bachorka, Brad Pyeton na reziserskom poste nepredviedol dohromady nic, divaka nema co zaujat, akcne sceny samoucelne, nuda : 30 % ()

Darth Revan

Rock je sice opravdu sympaťák, ale špičkovým hercem nikdy nebude. A pokud k sobě nedostane hereckého partnera na vyšší úrovni, nedopadne to dobře. A to je přesně případ tohoto filmu. Byť se zde ukáže i Michael Caine, nehraje tak důležitou roli, aby Rockovi pomohl k lepším výkonům. Bohužel. 2* ()

O´Neill

Rodinná odreágovačka zaměřená především pro mladší publikum. Leč to v první části filmu vypadalo, že 3D je zvládnuto s přehledem, ve druhé (delší) části filmu, kdy se naší hrdinové dostanou na samotný ostrov je 3D jako už tradičně nic víc než lákadlo, protože 3D efekt byste na ostrově těžko hledali. Efekty byly hodně průměrné, a snad bych i řekl, že za 80 MiO dolarů rozpočet by se z toho dalo vydolovat mnohem více a první pohled na ostrov připomíná hodně ořezaný Avatar. Herci moc práce neměli, jelikož pro takový film nějaké umění není třeba. Dabing se dal překousnout, přesto však originál je originál. Neurazí, ale ani nenadchne. 60% ()

cariada

Další adapatce románů J.Verna, kterého mám moc rád. Těžko říct, jestli by byl z tohodle filmu nadšen, asi nejspíš né, naštěstí to nikdy neuvidí a má klid. Z Tajuplným ostrovem to nemá vlastně vůbec nic společnýho nebot ta kniha je úplně o něčem jiným a už vůbec se tam neobjevují náký přerostlý potvory či pidi sloni (ty jsou kouzelný). Ale o to tu vlastně vůbec nejde. Já se tu skvěle bavil a smál, škoda že to nebylo delší. Rád bych z toho ostrova viděl víc. Sean je neskutečný fracek, co prostě musí mít vše co chce, tak že chudák otčím se musí přispůsobyt. Ps-když pominu řadu nelogičností, tak jedna bije přímo do očí i uší. Ten ostrov se každých 140 let potápí a 70 let (říkali polovinu) je pod vodou než se vynoří. Tak jak je možný že je tam taková fauna a flora? Jak by se stíhla za těch 140 let vytvořit? A zvlášt, když by byla tak dlouho pod vodou, by se všechny zvířata utopila. ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)