Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

helrohir

Čo sa týka seriálu ako celku, páčil sa mi možno viac než Blood and Sand, avšak, má jednu zásadnú slabinu. Tou je, samozrejme, neprítomnosť charizmatického Andyho Whitfielda ako Spartaka. Napriek tomu sú oba seriály približne na rovnakej úrovni, aj keď dianie je v tejto prequelovej sérii(možno aj vzhľadom k nižšiemu počtu dielov) o čosi napínavejšie a zaujímavejšie. Záverečná epizóda je asi najlepšia v rámci celého seriálu. ()

Mitchy1

Seriál se mi líbí. Líbí se mi jeho "komiksové" pojetí bitev, i příběh. Řekl bych ale, že kdyby půlka ze seriálu nebyla porno, tak to má podstatně míň diváků, i horší hodnocení.. :D ()

Shane.Mc

Druhá, či "první" řada Spartaka, nemá se Spartakem moc co dočinění. Dozvíme se, jak se stal Crixus šamponem, pardon šampionem, Capui a dozvíme se co dělali staří známý před příchodem Spartaka. Tato série je jen o maličko horší než Krev a písek a to jen absencí Andyho, jinak jde v podstatě o to samé. ()

Brano

Výborný Prequel Bez Spartakusa. Vôbec to nestratilo svoje tempo, ba naopak každým dielom len potvrdzuje geniálnu kvalitu skvelého seriálu. V tejto mini sérii nám autori vyjasnili všetky otázky, ktoré sa stali pred sériou Krv a Piesok. Výborne zobrazil rastúcu slávu šampióna Crixa, ako sa stal Batiatus lanistom, alebo príbeh šampióna Gannicusa, ktorý dostal slobodu. Rozhodné ak ste fanúšikmi Spartaka z predošlej sérii tak sa to oplatí vidieť. Po Krv a Piesok druhá najzaujímavejšia séria čo sa týka obsahu. ()

slowfox odpad!

Větší klišé už jsem dlouho neviděla, neustále zpomalované akční scény mě fakt lezly na nervy, stejně jako gladiátoři s vybělenými zuby, že by si s nima mohli v noci svítit a namalovaný modelky bojovnice. Hlavně tam za každou cenu narvat co nejnechutnější detaily a hektolitry digitální krve. Ducha to nemá ani v nejmenším. Zlatej Kirk Douglas :) ()

subic

Tato nultá řada oproti první řadě Spartacus: Blood and Sand (Spartakus: Krev a písek, 2010) tak trochu tlačí na pilu. Ale i tak slušné a především z této řady vzešel Gannicus. ()

DoNotCross

Přeci jen trochu zklamání. Tenhle prequel trpí především tím, že nemá čím překvapit, protože karty jsou rozdány. Snaží se rozehrát patřičné drama, ale komplexnosti a propracovanosti původní první série nedosahuje ani omylem. Přesto, pokud si chcete plnohodnotně užít seriál jako celek, musíte tenhle přídavek zkouknout, protože dodává pozadí většině postav a zakládá konflikty, které se vyřeší až v řádných řadách. ()

Xpojntman

Spartakus: Bohové arény je ultimatní unikátní limitovaná oldvěká režba z doby před Startakusem. Lucy Lawless je tu navíc dost sexy. ()

ACDCKL

Velmi dobrý prequel a představení postav, které se neobjevily v první sérii Spartaka, ale bylo o nich mluveno. Též i krátký počet dílů velmi sedl. Také jasných 5*. ()

Ereniss

To byla jízda!!! A teprve bude, tomu věřím. To čekání se vyplatilo! Staří známí i neznámí, výborné souboje, krev, sex....:) Jó, i jako holku mě tohle všechno přivádí do extáze:) Druhý díl: Masakr s velkým M po všech stránkách. Jsem zvědavá, co nás čeká v dalších dílech, už teď mám nervy k prasknutí. Výborná hudba na konci. Třetí a čtvrtý díl: Malinko slabší, ovšem s většími orgiemi. ()

Morton Eucrow

Crixus v podani Bennetta mi v Spartacovi nebol prilis sympaticky, resp jeho herecky prejav podla mojich kriterii zaostaval za Andy Whitfieldom. Tu to nie je o moc lepsie, podivne zastrety hlas, malo hrdosti v porovnani s Crixusom-sampionom a vecne uslzene oci ktore cudne puli v nevhodnych situaciach :D Ale neda mi to, musim aj tento serial ohodnotit 5*, pretoze sledovanie jeho vzostupu, hocake drevo je na placi, ma nenechava chladnym - a ze to su teda boje! ()

Blazis34

Za tento prequel první série Spartaka dávám čtyři hvězdy. Možná už jsem si až moc zvykl na Spartacuse a tudíž mi Gannic nepřirosl k srdci tak jako pravý vítěz. Tato šestidílná série nabídla hodně podobnou scénu jako první série a to spoustu erotických scén, detailní stříkance a kaluže krve, tvrdé souboje a nelítostné boje jak v aréně, tak i mimo ni. Nápad udělat tuto sérii nebyl špatný, ale je limitován dějem premiérové řady. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

Kazisvet III.

Špatné to nebylo, to rozhodně ne. Ale kvalit původní série to nedosahuje. Ke konci už mi to přišlo jako neustálé omýlání již omletého super nápadu z první série. Ale i tak 4/5. ()

Toumyk

Suprový prequel k první sérii Spartaca. Ten styl zkrátka žeru a pohled na římskou společnost je úžasný, svou cestu na vrchol dláždí lží, zradou, krví...zkrátka pěkný svině, ale hodí se to sem (a to ne málo...). Gladiátorské souboje jsou super stejně jako v "jedničce", dokonalá akce. Nový hrdina Gannicus je týpek a sympaťák až na půdu, rád bych pochválil M.Bennetta, který byl jako Crixus v jedničce skoro až do konce série spíš asympatický, ovšem v návaznosti na Bohy Arény dostala tato postava další rozměr a jeho charakter byl hezky doplněn. Koukám na komentáře a místy se opravdu nestačím divit co tomuto seriálu lidi vytýkají. Nahotu, sex, bezúčelnost a tak dále...tak pokud si to myslíte tak OK. Já bych spíš vyzvednul autentičnost, která se nám tady krásně ukazuje v plný palbě, tvůrci neřeší něco jako přístupnost od 12 let a proto můžeme být svědky skutečně jedinečných bitev s usekanými všemožnými částmi těla, erotiku, která místy přechází až v soft porno, a co se slovníku hrdinů týče ..ani s tím se tady nikdo nesere a všechno toto dotváří ojedinělou atmosféru celého seriálu. Tento výtvor, ač místy připomíná stále v commentech omílaných 300, (možná po vizuální stránce protože tvůrci podobně pracují s barvami a jsou tam ultra namakaný týpci, ale to je asi všechno), je skutečně ojedinělý a jsem moc zvědavý na pokračování s A.Whitfieldem, který se doufám dá brzo dohromady ;-). ()

jack_scott

Nemůžu si pomoct,ale je to lepší než originální řada- je to totiž daleko propracovanější a detailnější. I prachy na efekty byly zjevně lepší. Člověk už to zná a tak si v tom libuje :-) ***** a 95%. Dlouho sem neviděl seriál kterej by bavil člověka tolik. A to je to vpodstatě fakt nouzovka...super no. ()

elanista1

Bohovia areny maju jednu velku nevyhodu, kedze sa odohravaju predtym co sme uz videli v Krvi a piesku, a to, ze presne viete ktora postava ostane a ktora skonci, preto je to predvidatelne, cize napatia sa tu dostava v porovnani s prvou seriou omnoho, omnoho menej. Keby som toto vedel, pozriem si Bohov aren ako prve, a mozno by som ich docenil viac. Ale povedat, ze Gods of the arena nedisponuju ziadnym momentom prekvapenia, to by som bol velmi nespravodlivy.Pribeh je zaujimavejsi, aj sampion je sympatickejsi.Opat sa kona vystava vytehlickovanych muzskych tiel, a mame aj dvojitu davku exotickeho ovocia /Mellita,Neavia/, zabavny je aj Ashur s jeho prekladmi svojmu neanglickyhovoriacemu priatelovi. Pocet dielov je tak akurat, ani viac ani menej, by nebolo ono, je povedane viac k veci-a menej dristov, sexu je na moje pomery az privela.Posledny diel je hrozne SLABY, a to myslim fakt SLABY, mal som chut ho po polhodine vypnut, zaver nema vobec srdce, ako u Spartaka, nehovorim o poslednych 4 minutach, to jedine snad stoji za zmienku.Byt toto prvou seriou nevahal by som so styrmi hviezdickami ani sekundu. ()

lobo87

Skvelý prequel spartakovskej série so známymi i novými postavami, ktoré nás oboznamujú, ako to vlastne všetko vzniklo. Heslo sex, drogy, rock´n´roll sa tu mení na sex, krv a intrigy. Vizuálne dokonalé, napínavé a dôstojné vzhľadom k Spartakus: Krv a piesok.. Niektoré diely sú viac zamerané na vzťahy a vykresľovanie charakterov, iné sú jednoduchou krvavou jazdou v aréne. Celkovo je to u mňa štvorhviezdičková záležitosť... 80% ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky