Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

john.h

Nečekal jsem nic extra a dostal jsem celkem zábavnou jednohubku. Párkrát jsem se i zasmál. Škoda, že to moc nevydělalo a další jízdu v Istanbulu už asi neuvidíme. ()

Looka

60% toho bych se nenadál, že Guy bude točit umělohmotné variace na Charlieho andílky. Snad nikoho nenapadne mu v budoucnu svěřit Bonda. ()

dannyd14

Akčná pecka, ktorá má švih už od začiatku. Pekné dobové prostredie , vtipné hlášky v rôznych jazykoch a nadupaný soundtrack, ktorý vás udrží pri filme bez nudenia. Pekne to dopĺňajú aj postavy, Arnie Hammer s drsným ruským prízvukom jednoznačne najlepší. Jediný problém bol u mňa paradoxne Henry Cavill, ktorý mi pripadal akoby do toho filmu išiel úplne nasilu len pre peniaze a chcel, aby film rýchlo skončil. Taktiež mi tam chýbalo v druhej polovici filmu viac zvratov, tá zbesilosť, ktorá bolá taká pestrá v prvej polovici. Ale na to, že to točil Guy Ritchie v konečnom dôsledku palec hore. ()

Shredder

Clovek by taky ordinary akcny flick ocakaval od nejakeho rutinera, ale Guy Ritchie ma rozhodne vacsi potencial. Posobi to ako snaha o Mission Impossible, no vyzera to ako predlzena epizoda serialu. Skratka film neponuka nic nove, medzi hlavnymi postavami nefunguje ziadna chemia, chyba akakolvek kreativita. Cavill a Hammer su mladi, pekni a urasteni, no chyba im sarm, zaporaci su nevyrazni a cely pribeh marne cakate nato, kedy vas nieco naozaj zaujme. Otazkou je, ako ohromit, ked cely scenar je len zbierkou klise (pekny agent, sexi dievca, nacisti, atomovka, zachrany na poslednu sekundu etc.). Boli tu pokusy o humor, no nespominam si ani len na usmevnu situaciu. ()

Maniik88

Po dlhšom čase som sa dostal opäť k skvelému Guy Ritchiemu. Mne sa to strašne dobre pozeralo, vtip a nadsázka mi sadli, herci tiež a odsýpalo mi to rýchlo. Nemá to kvalít Podfuku, alebo Zbaľ prachy a vypadni, dej je taký jednoduchší, je to také gýčovytejšie. Podobne podarený počin ako Kingsman. A tá hudba, paráda, perfektne to ladilo s vtipným príbehom. Taktiež kamera super a invenčná. Proste takmer 5*, chýbal tomu ale lepší príbeh a možno lepší záporáci. ()

TommyDiamond

Příběhově velmi slabé, jednoduché a hloupé. Chybí zde opravdový, charismatický a přesvědčivý hrdina. Dvojka neherců Hammer/Cavill u mě vůbec nezabodovala. Celý slavný film o dvojci agentů z rozdílných táboru je postavený pouze na komických situacích, ulítlém retru, neuvěřitelném smyslu pro detail a zvláštní konstelaci atmosféry, kterou umí vytvořit pouze Guy Ritchie.... Jedinou útěchou mi tak zůstává, že film alespoň solidně pobavil.... ()

papadoce

Guy Ritchie mi prichystal sklamanie roka 2015. Zostal tu iba nevyužitý potenciál a nikdy nekončiaca sa nuda. Kde sa to hrabe na Kingsmana, Špióna a pod. Nesiaha im to ani po päty. ()

departed

Stylová špionážní ritchieovka, která jede v našlapaným tempu od začátku do konce, bez nějakých výrazněji slabších momentů a která svým možná až trochu moc zamotaným dějem může zamotat hlavu, kór když k tomu připočítáte i nespočet zvratů, ale ve výsledku dostatečně pobaví a to nejen tématikou, sympatickým castem, nepřetržitě sednoucí hudbou a kamerovými hrátky s chladným filtrovým podkresem. Ritchie si jede pořád to své a jde mu to pořád dobře. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Mohl to být dost dobrý film, nebýt snahy udělat za každou cenu cool vtipnou scénu. Jinak ale svižná akční komedie. ()

lksvcr

Velmi jsem se bavil u tohoto filmařského počinu, který mě nadchnul především skvělou sehraností střihu a hudby. Velice se mi líbily detaily, které jemně upozorňovaly na cokoli už bylo potřeba. Děj nebyl ani tolik předvídatelný, dobré tempo, vtip a poměrně dobrý výkon herců si ode mě vysloužil celých pět hvězdiček, i když je to možná moc, ale první dojem se cení tak ať. ()

Miro_CZ

Super vizuální zpracování, dobová atmosféra, příjemní herci, krásná kamera atd. atd. Ale to je asi tak všechno. Oproti starým filmům od GR je tohle takovej scénáristicky jednoduchej kousek, kterej to dohání super zpracováním. ()

P.H.

Den po shlédnutí jsem tomu dal čtyři hvězdy, ale pravdou je, že po měsíci už nemám nejmenší představu, o čem to bylo... :) ()

celticek

Ritchie to prostě umí. Je to v prvé řadě zábava. Neúnavná akce. Výborný soundtrack. Ladí to. Alicia Vikander má sexy chrapláček. ()

Scraffy

Jedná sa o priemernú filmovú akčno-komédiu, ktorá má avšak príjemnú atmosféru a Henryho Cavilla v hlavnej úlohe. Celkom sa to dá, ale dalo sa z toho vytrieskať oveľa viac. Škoda. ()

EpsilonZet

Další film od Guye pro mě! Jsem nadšená a chci to vidět znovu - hlavně kvůli A. Hammerovi, protože postava, kterou hraje, je naprosto geniální. Bez přehánění. Smekám klobouk. ()

Jacccob

Jako akční jednohubka je to skvělé. Je to vtipné, Cavill a Hammer skvělí, zbytek herců je vybrán také velmi dobře. Akce a dialogy také nepokulhávají. Scéna, kdy Solo během poklidné večeře v nákladním voze sleduje Kuryakina bojujícího o život nemá chybu. "A k čertu, nechal jsem si tam kabát". ()

ŠpetaMarek

Napodruhé zvedám ze 2* na 4*, poprvé jsem u toho usnul asi 2x, nebavilo mě to. Teď to nějak zapadlo do sebe a až na první půhodinku, která je nucená stejně jako projev Henry Cavilla jde o příjemný snímek s kupou režijních nápadů. ()

Shitonit

Akčně akční střílečka, vokopírovaná z povedený akční game střílečky. Prostředí dálné minulosti mě nahodilo vcelku do nálady, celý je to podmalovaný takovou tou napínací šedí, a nečekám-li nějakej zázrak ve stylu 007, tak musím uznati, že Muž ze strýce?? To jsem moc nepochopil, asi chlap, co šukal strejcovu prdel a pak vypadl za strýce ? Nebo ho strejc prostě vysral ? Nebo? To fakt nevim, tím chci jen poukázat na skutečnost, že su pako, a neberte mě úplně vážně, nebo Vám natrhnu prdel ? No.. jsem někam vodjel, takže, nečekám-li nějakýho Bonda, tak tato bondáž je zcela funkční, zajímací, strhávací, má to koule a strejda má pěknýho chlapa. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)