Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

Ryšty

Tak po první půl hodině sem si řikal, že dokoukat to bude utrpění a vlastně sem se i přemlouval abych to vůbec dokoukal. Příběh alá vidíme se pět minut a už se milujem, mě moc nebaví. Naštěstí pak nastoupil Cruise a trochu se to zvedlo. Přišli i lepší písničky a i děj nebyl tak moc sladkej. Po koncertu Arsenalu to ale bohužel zase zklouzlo do tý sladší polohy, která mi k rocku až tak moc neseděla. Určitě se z toho dalo vytěžit víc. ()

Ceberus

Uznávám, že moje hodnocení je VELMI zkresleno tím, že osmdesátkové glamrockové hairbands jsou prostě moje krevní skupina, takže jsem naprosto nevnímal věci okolo - něco jako tupý příběh nebo nevýrazné obsazení hlavní dvojice mi vůbec nic neříkalo. Obsadit do role začínajícího rockera mladou napodobeninu McConaugheyho, který by naopak skvěle padl do oné popové chlapecké skupiny ze závěru filmu, to se pánové trošku ustřelili. Stejně tak jsem na místě jeho partnerky očekával místo blonďaté barbínky nějakou drzou rockerku na způsob Runaways nebo Vixenu. Každopádně Cruise se na roli rockera připravil velmi důsledně a jeho strádání při hledání lásky v kupě slávy jsem mu zbaštil i s navijákem. Ostatně koho jiného obsadit do role sebestředného narcise? :-) Rozhodně zvládl svou roli Rockera imho lépe než Wahlberg. Komediální složka filmu byla taktéž vynikající, zvlášť Brand+Baldwin a také Catherine Zeta-Jones. Pokud doporučit přátelům rockerům nějaké podobné kusy, tak určitě Školu ro(c)ku a Krály ro(c)ku - Jack Black má skvělý vkus. :-) ()

Matt007

Já jsem se skutečně bavil, tahle hudba to je moje! Tom Cruise mi tu dokonce ani nevadil a to je co říct. Ano, je to pohádka, ale já tyhle bbosti docela můžu. Brand s Baldwinem byli celkem vtipná dvojka:) Nic náročnýho, vypnout a nechat se unášet hudbou. Takové moje Guilty pleasure. ()

s1r1us

Tak tohle je zklamání! Musel jsem to po půl hodině dokonce stopnout. Hrozně moc jsem se těšil na rockec a Toma Cruise a Russella Branda. Tohleto je rockový asi jako ABBA!!! :-( Nebo teda soft pop-rock osmdesátek asi jako Bon Jovi, ale mnohem horší. Hnusný třpytivý, nasládlý osmdesátky, kostýmy a všechno. Celý je to špatný, i dialogy. Možná to má být jen parodie a já to nepochopil. Je to celý spíš horší variace na Mamma Mia. Jestli to dokoukám, tak snad změním hodnocení i komentář. ()

Akaja

To byla takova pitchovina, že se mi to i líbilo :). Po přežití prvních 20 klišé a přiznání si, že budu muset přežít ta hudební vystoupení (nemám muzikály ráda), jsem se odevzdala téhle blbosti a dokoukala to. Už jen kvůli Baldwinovi, kterému vnutili toho opičáka Branda... A škoda Zety, mohla ukázat víc :( ()

PedroPo

Je to pohádka a stejně jako u jiných věcí, jsou pohádky dobré a jsou pohádky špatné. A tahle je spíš horší. Říkám to s plnou odpovědností k tomu, že sem velký muzikálový fanda a rocková muzika z 80. let patří mezi mé rockové nejoblíbenější. V mnoha scénách jsem viděl původní jevištní verzi (i když jsem ji na jevišti neviděl), protože stylizace byla jasně divadelní - dialog u nápisu Hollywood "Dělám striptýz" "Já jsem v boy bandu" "Vyhrál jsi!" Asi bych si víc užil jen soundtrack na CD, než celý film, který skončil někde v polovině. ()

mira.l odpad!

Uufff... to byla ale kravina. Přesně ten typ filmu, který mě nebaví od samého začátku, mám to sice puštěné, ale dělám při tom něco jiného. Na tuhle partu přiteplených blbů v kožených bundách na holém těle a s obrovskou trvalou či s obrovskou obarvenou trvalou se místy fakt nedalo koukat. Baldwin, vypadající jako Ozák, tomu taky moc nepomoh. ()

Armageddon

Keď som hneď na začiatku filmu začul Paradise City tak som sa potešil. Avšak čakal som trochu viac "rockovejší" film, keďže niektoré časti filmu boli na mňa príliš popové. Tom Cruise zahral svoju úlohu celkom solídne a celkovo film pripomenul mnohé rockové evergreeny, ktoré si rád vypočujem. ()

dj_kure

Když opomenu otřesnou hlavní hereckou dvojici tak k téhle hudbě mám kurevsky blízko i když některý songy prasí popovejma hláskama nemůžu si pomoct, ale i v jejich podání jsem je slyšel rád. 69% ()

7duster

Po druhém shlednutí, tentokráte kinoverze, musím snížit své hodnocení o jednu hvězdičku. Film, který nesplnil očekávání a zklamal snad všechny rockové fanoušky...včetně mne... ()

beso74

Film pýšiaci sa možno tak 20 veľkými plusmi, škoda že vo všetkých prípadoch tu ide o výborne vybratý hudobný doprovod. Navyše ten nešťastník Tom Cruise ako rocker do toho všetkého tak zapasoval ako Obama do Ku-klux-klanu (keby ten vzal na seba tu čudnú bielu maškarádu, určite by tak nevytŕčal)... ()

Zajija

Krásná hudba. Opravdu pěkné zpracování, ale hlavně nejlepší je Tom Cruise v roli rockové star. Ten mě bavil pokaždé, když se dostal do záběru. Na odreagování vřele doporučuji. ** ()

Izz

Zklamání...Těšila jsem se na svižného křížence Mamma Mia! a Hairspray,to celé hozené do ulítle rockového hávu.Dostala jsem nepříliš zábavný patvar,který nedokáže využít potenciál ani chytlavých písní,ani zábavné doby a nejméně ze všeho pak talentovaných a evidentně zapálených herců,kteří jsou však naprostou většinu stopáže děsivě mimo.Další důkaz o tom,že Shankman už se na Hairspray-formu asi nikdy nedostane. ()

wixet

Přiznávám, že 4 hvězdy jsou čiste z lásky k metalové hudbě, takže mé hodnocení není objektivní. Scénář je vážně jednoduchý, takže nečekejte žádnou inteligentní zápletku...dalo by se dokonce říct, že příběh je tak primitivní, že mám podezření, že ho někdo sepsal během deseti minut na WC, nebo že ho dopisoval za pochodu. Nicméně mi to u tohohle filmu vůbec nevadí, protože tu především jde o muziku. Přestože jsem vody glam metalu už dávno opustil a přešel k tvrdším podžánrům, rád jsem se k němu díky tomuto filmu na chvíli vratil a vyposlechl si klasické songy v podání herců, kteří se fakt snaží a někteří z nich se kvůli roli naučili dokonce i zpívat (Tom Cruise)...a to překvapivě dobře! Když už kvůli ničemu jinému, tak kvůli této jejich snaze se oplatí na film podívat. Pokud danému hudebnímu žánru neholdujete, odeberte si dvě hvezdičky z mého hodnocení... :) ()

venca206

Ach jo, tak velký potenciál, ale na konci filmu zjistíte, že to nejlepší je úvodní a konečná píseň... Ač o kvalitě většiny písní nemůže být (a to ani po letech) pochyb, vše ostatní z filmu přinejlepším zapomeneme do rána. ()

SpikeX6

Konečně se v současnosti také objevil muzikál, který by mě mohl zaujmout něčím víc, než jsou milostné zápletky studentů střední školy. A přesto, že film doslova plýtvá nevyužitým potenciálem a celkové zpracování by mohlo být mnohem lepší, nemohu hodnotit méně, než čtyřmi. ()

Mrs.Vader

Prošpikování těma nejlepšíma osmdesátkovýma hitama a známýma slavnýma ksichtama nezaručí to, že to nebude sračka, první třetina filmu je totální odpad ve stylu Hanky Montánovej, pak se na scéně objeví Cruise, který to aspoň pořádně rozjede a musím složit velkou poklonu jeho pěveckým kvalitám, ..takže díky němu a pár zajímavým vedlejším štěkům se to dá přežít celé a ke konci má člověk i pocit, že se chvílema bavil, to mě ale nestačí ani k průměrnému hodnocení, protože tam, kde nefungují obě hlavní postavy, které IMHO asi hůř obsadit nemohli, ani Cruise celý film neutáhne. Songy sice vybrali skvělé a dokonce je ani nezprznili tak moc, jak by člověk čekal, v některých případech ale působil způsob jejich zasazení do děje absolutně nevhodně - "jé, tos napsal ty, to je úžasné" ..please....skoro sem se urazila. doporučuju k projekci jako křoví k nějaké drinking game ;) ()

MysakSim

Vůbec jsem to nečekal, ale film mě docela potěšil. Výborné písničky, bon jovi, Guns and Roses no prostě super! Hodně mě překvapil Tom Cruise, nehrává většinou v tomhle typu filmů, jinak Russell Brand mě jako vždy potěšil, jediné co mě dost zklamalo byl hlavní herec, hrál opravdu dost hrozně... Samozřejmě také hodně klišé, ale to se dalo čekat. I tak dám za 4 hvězdy. 70% ()

Miro_CZ

Miluju Rock a nemůžu dát nižší hodnocení už jen díky songům od G'n'R, Scorpions, Def Lepard, Journey a mnoha dalších. Do toho poměrně dost vtipných hlášek. Příběh by nemusel být taková slaďárna, ale i to jsem tady ochotně překousl.. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)