Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

BeranSon

Čekal jsem na rockera Toma Cruise a jak jsem ho dostal trpělivost došla. Tento film není, nebyl a nebude brán vážně, kvůli nějakému uznání natáčen nebyl. Já ovšem nemůžu pochopit fakt, že přední Hollywoodská elita nastoupila do filmu o ničem pro nikoho. Herci nejsou nejhorší, ovšem některé špatné výkony jsou vážně strašné (přešlap od Toma). Snesitelnější muzikál, který se zalíbí méně náročným divákům. - 3/10 - ()

Faila

Nadsázku beru, ale tu jsem tady cítila jen z některých postav a jen v některých chvílích. Ústřední dvojici jsem bohužel nedokázala až do konce přijít na chuť, vlastně mě vyloženě s*ali. Pár skvělých momentů by se ale našlo a po hudební stránce mi to nepřišlo vůbec špatné. Za mě se to dá se zatnutými zuby a přivřenýma očima jakž takž zvládnout. ()

tif.eret

Průměrný muzikálový film - nic extra, ale ani ne úplně marné. Kdo máte rádi hudbu 80.let, Toma Cruise ( zde dost dobrý ) a nevadí vám jednoduchý předvídatelný děj, je to film přesně pro vás. ()

RobLord

Zdrcující překvápko. Příběh jako z klipu Poison - Fallen Angel + jedna hudební pecka za druhou. Za svůj život jsem nepotkal v Čechách v jediný zkušebně takovou Osobnost a Hlas jako má v tomhle filmu Tom Cruise: počkal jsem si na titulky (proč ne? Quiet Riot, Scorpions, Guns N' Roses) ; herci tyhle náročný songy opravdu zpívali! Rockový celuloid plný srandiček, jako Catherine Zeta-Jones vůdcující PMRC nebo Whiskey A Go Go coby klub Bourbon. Jediný muzikál, který mě v mém životě zaujal + My Biggest Guilty Pleasure. Nemohu jinak než 100% na celý týhle žhavý čáře! ()

darkreider

Nebiť tých pár melódií, pri ktorých moje rockové srdce tleje, tak by som to asi ani nedopozeral. Chíľu sa to tvári ako rozprávka od Disneyho, hodnú chviľu ako High School muzikal a to málo, čo ostalo, sa konečne tvári rockovo, aj keď niektoré cover verzie už zase dýchajú ťažký popom. Nadšený rozhodne nie som, ale je fakt, že som rozmýšľal aj nad treťou hviezdou, ale nemám moc za čo, snáď len za tie pekné prdelky (Zeta je stále kus!). ()

Kissak

Mám rád osmdesátá léta, spolu se sedmdesátkami tvoří dvě desetiletí ve kterých vznikla ta nejlepší rocková a metalová hudba ze které čerpají energii a nápady další generace rockerů a metalistů dodnes. Ve filmu zazní mnoho skvělých písní, ovšem k poslechu doporučuji originály, jsou opravdovější a drsnější. Rock Of Ages je dobrá zábava a vidět Toma Cruise v roli rockera je fakt bizardní. Alec Baldwin je v pohodě a Paul Giamatti jako manažer je dokonalý. Na Love Story se dá dívat a je dobře že rock přežil devadesátá léta, rap, techno a trance a bůhvíjaké podivnosti a Heavy Metal je dnes silnější než kdy dřív. Film je hezkým připomenutím skvělých časů rozdrbaných džísek a dobré muziky. ()

vendy63

Mně se to dost líbilo i s tím parodujícím nádechem a potěšilo mně že se pro to propujčila herecká elita a nedělalo jim problémy udělat ze sebe občas i magora :-) Hudba výborná ,prostě taková nostalgie. Taky jsem se trochu obávala jak Tom obstojí v roli boha a da se říct že mně nezklamal .Vlastně mně na celém snímku vadila jediná věc, když si nechal olizovat ucho :-D ()

HappyDeath

Tak tenhle film je jedním z těch, co bohužel nesednou každému. Celkový příběh byl slabšího typu, to je asi každému kdo to viděl jasné, ovšem vynikající propojení a výběr songů v tomto muzikálu mě opravdu nadchlo.Kdo alespoň trochu poslouchal rock z historie a alespoň něco o něm ví, tak si toho dal dokupy vcelku dost. A na tomhle si myslím, že stavěl celý film, protože jak řikám, scénář odpovídal boji Bratří Grimů Vs. LSD, kdy LSD začínalo vyhrávat. Jinak Tom Cruise více než potěšil ve své roli... ()

saltonsea?

Poctu rocku, potažmo metalu 80. let si představuji jinak, než jako přihlouplou love story okořeněnou gay vložkou v podání Baldwina a Branda. Cruise představujicí rockovou hvězdu spíše připomíná ožralého psychotika. Jediná Giamatti podává svůj standrtní výkon. Převzaté a upravené písně od rockových legend neuráží. ()

guri

Rockovy (vlastne skor popovy) pribeh o tom, ako dievca vo velkom svete k stastiu a laske prislo. Takychto idealistickych filmov tu uz boli desiatky. Rock Of Ages ponuka k tomu snad len slusny vyber piesni (no oznacenie titulom "rock of ages" by si z nich zasluzila len hrstka) a s vynimkou brutalne zlej ustrednej dvojice aj celkom zaujimave obsadenie. No ak sa mam viac ako dve hodiny pozerat na nesympaticku dvojicu (i ked Hough nevyzera az tak zle a aj celkom obstojne spieva, no Boneta je ukazkovy preslap), ani im nedokazem drzat palce. Muzikalne kusky sa vacsinou drzia nad priemerom a na moje prekvapenie dobre funguju aj kombinacie dvoch roznych pesniciek spievanych sucasne. ()

Hpatrik

Ok, je to velký hloupý naivní kýč, ale když se nad to aspoň trochu dokážete povznést a užíváte si výbornou hudbu, tak se Vám to možná bude líbit tak jako mě :) Tom Cruise vládne a Julianne Hough je sexy! ()

Dementra

Příšerná parodie na rock'n'roll s naprosto nemístnými herci, kteří vypadají, že do tohohle filmu šli jenom z recese. Ale muzika dobrá a člověk se i místy zasměje. ()

Ondr@932

Nečekal, že se mi bude film líbit, myslel jsem, že mě bude především nudit, ale to se nestalo. Byla to příjemná muzikální romantika, která utekla jak voda, takže příjemné překvapení :-) A Tom Cruise, zde předvádí pro něho netypickou roli. 60% ()

tranquill

Možná bych mohl napsat, že většina songů na mě byla moc měkkých, ale já se klaním vokálním projevům herců. A vůbec, byla to sranda a parodie na klišé. "I Want to ROCK!!!" ()

sonoluca

Nuda a hodně velká - sterilní choreografie bez špetky nápadů (hudební 'čísla' zabírají postatnou část filmu), přepálená stopáž, dějová linka se senátorem do počtu, ústřední duo totálně nezáživný a celý to tak táhne Cruise, Giamatti a Baldwin (Åkerman je k nakousnutí), párkrát se člověk sice zasměje ale tím to hasne a pokud čekáte alespoň rockovej nářez, narazíte už tuplem. ()

Sykon

Muzikály moc nemusím, a tenhle - navzdory lákavému názvu slibujícímu slušnou muziku - můj názor rozhodně nezměnil. Ani nemohl, protože má jen tuctový a nezáživný příběh, nesympatické hlavní hrdiny, nezajímavá hudební čísla a povedených vtipů jako šafránu... Ani s tou muzikou to není taková sláva, jak jsem doufal že by mohla být, když už je to "Rock" of Ages. ()

Zevon odpad!

Kdyby Michal David, nekorunovaný král kolotočových popěvků přezpíval svým mečivým falzetem všechny songy Steve Perryho, nenapáchal by snad více škody. Vím, že nejhorší co může v umění být je být blbý a ještě k tomu plodný, čehož nám výše uvedený dává najevo plnými hrstmi. Pořád se ale pohybuje na rozhraní, kde si lze myslet, že když už to neumí, aspoň si ze sebe dělá přitom srandu. Bohužel tento film nám prezentuje pózy naprosto vážně. Bez skurpulí dostanete nakládačku, ve které se naprázdno mlátí hubou. Nechápu. Čumím to na partu idiotů, kteří vůbec nemají šajn o tom co parodují, nebo to má být nějaký bláznivý tribute, či co? Raději spáchám ve své garáži sebevraždu, nechám se připoutat k židli a pustím si stokrát po sobě jede jede mašinka, než ještě jednou tenhle podělaný pozerský plagiát. Doufám, že co nevidět nějaký idiot natočí něco podobného v česku na nestárnoucí téma Michal Penk, Josef Melen, Karel Zich a Vítězslav Vávra. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)