Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

MorraEddie

Rock of Ages je přesně ten film kde nejde zas tak o děj,ale užívat si tu osmdesátkovou atmosféru prokládanou světoznámými rockovými peckami. ()

lolokolo

Jedná se klasický příběh dívky, která přijíždí do velkoměsta kvůli svému snu zpívat. Což by zase tolik nevadilo, kdyby průběh filmu nebyl tak předvídatelný. Nikde nebyla ani stopa po nějakém nápadu. Avšak jedná se o muzikál, tak je třeba zhodnotit i druhé kritérium, které se mi zdálo slušné a přijatelné, a to byl zpěv. Kvalitní vystoupení hlavní dvojce i zbylých zpěváků a výběr repertoáru skvělý, a pokud se necháte unést, což není zase takový problém, zapomenete chvílemi i na některé ty chyby. Pokud jste milovníci rockových balad nebo romantických příběhů, je tento film pro vás ideální. ()

Ace.A.T.L.

Ale tak nějak jo. Je to muzikálovej flm a je to na tom hodně znát. Písničky ucházejícně přezpívaný a děj klasickej. Ale nebylo to až tak blbý. Za mě 3* a pro fanoušky muzikálfilmů DOPORUČUJU ()

Martiiiiinka

víte co? dávám tři. není to nic příšernýho, byť je teda na první pohled jasný, že je to adaptace něčeho, co se hrálo/hraje na jevišti a děj je vlastně strašně hloupoučkej a tak. víc než cokoli mi to (jaká ironie,) připomíná jakýkoliv díl Muzikálu ze střední, kdy jsou všichni krásní, krásně zpívají, tancují a na konci si společně v happyendu zanotují nějakou vypalovačku. a krom toho ten avizovaný rock taky moc rockový nebyl. teda aspoň jak já se na to dívám. ale to všecko vem čert. vždyť, jak se ve filmu neustále omílá, rock je svoboda, rock je pro všecky a rock nikdy neumírá, no a už z úcty k muzice... bylo to fajn :) ()

Eruwen

Mám z toho pořád rozporuplné pocity. Líbilo i nelíbilo.. Předně, viděla jsem to (obrazově, nikoliv zvukově) v hrozné kvalitě, takže mi třeba uniklo pár zajímavých detailů, nevím..? Nicméně ústřední dvojice byla vážně děsivá. Kdykoliv začala zpívat ta ukňouraná nesympatická blondýna, ihned jsem to přetáčela dopředu, Diego se ještě dal vydržet. Alec s Russellem mě trochu pobavili při tom jejich duetu, kdy došli k "poznání" :) Catherine byla krásná, jako vždy, ale přišla mi tam taková utopená, chuděra. Největším překvapením pro mě však byl Tom Cruise a jeho dokonalý exhibicionismus rockové hvězdy. A navíc - fakt celkem dobře zpívá. Z původní 1* to Cruise vytáhl na 2*, ale když se ještě přidala Malin a dali si ten suprový komicky rozvášněný duet, nemohla jsem jinak, než tam přihodit ještě třetí hvězdu :) ()

Patr1k

Muzikály nemusím ešte asi viac ako romantické filmy, no toto bolo celkom vtipné - Tom Cruise čistý glam rocker :) , vyššie hodnotenie ako priemer však nemôžem dať, pretože si myslím, že väčšina skladieb bola vyslovene sprasená. ()

DiBuonaparte

Tom Cruise sa nezvykne mýliť. Ale tentokrát sa sekol poriadne. Určite jeho najhorší film z tých, čo som doteraz videl. Fakt otras. Toho kto to vydržal do konca naozaj obdivujem, ale aj nechápem. Nešlo to dopozerať. Ani Cruise či Baldwin to nezáchranili. ()

MarryW

:-D :-D už jenom z principu musíte tenhle film vidět, bavila jsem se od začátku do konce a Cruise jako vyžilá hvězda zlaté éry opravdu válí :-D. ()

Shelby14

Dopadlo to líp než Rocker s Wahlbergem, ale Tom Cruise byl podobně trapnej...nejlepší parodii na rockovou hvězdu prostě dokázala zvládnout jen opravdová rocková hvězda a to Alice Cooper ve filmu Wayneův svět. ()

Tsuki003

Bez mučení - mě to docela bavilo. Muzika slušná, kýčovitě vtipné a dobrý výběr herců. Tom Cruise mě mile překvapil (hlavně tím zpěvem) a nemyslím si, že by bylo za co se stydět. Akorát škoda, že ta ústřední dvojice vypadá spíš, jako když vypadli z Disney Channel. Ale co se dá dělat, tak nějak to k tomu patřilo a výsledný efekt byl dobrý - pobavila jsem se a nemám pocit, že bych tímhle filmem ztratila dvě hodiny času. ()

Saxos

Ano! Jak bylo doporučeno nastavil jsem uši smíchu, zábavě a hudbě zlatých let rock'n'rollu s našlapaným hereckým obsazením. A výsledek. Nejenom uši, ale i srdce příznivce rock'n'rollu utrpělo pěkný šok. ()

BlackAdder87

Normálně muzikály a hudební filmy obecně moc nemusím, ale když udělají muzikál v podstatě dle mého oblíbeného playlistu, tak nemůžu jinak, než být nadšený. Příjemně nevážný, vtipný film, kde vynikají zejména hvězdy ve vedlejších rolích. Tom Cruise jako vyžilá roková superstar je fakt boží. Navíc když se aktuálně 80´ vracejí horem, spodem je film možná ještě aktuálnější, než v době vzniku. Normálně bych hodnotil něco mez 3-4 hvězdičkami, ale když vidím, jakého se mu zde dostalo nepochopení, dávám plný počet. ()

EddieIron

Příjemná, ale zapomenutelná blbinka. Jednu hvězdu přidávám za geniální propojení We Built This City a We´re Not Gonna Take It.I když Twisted Sister to asi úplně nemysleli jako song pro ženy, demonstrující proti rocku. :-D ()

Franki69 odpad!

Hodně, hodně dlouho jsem neviděl takovej škvár… Ale v každém je trošku toho masochismu, tak jsem se donutil do konce. Ale už jsem v podstatě poslouchal a psal u toho tenhle postřeh, protože zvedat oči k televizi chvílema fyzicky bolelo. Že zrovna soundtrack mejch milovaných rockových osmdesátek a devadesátek skončí takhle upatlanej substrátem hollywoodský přeslazený marmeládový komerční břečky, to jsem teda nečekal. No moje chyba, o existenci muzikálu sem neměl ani tušení. A najednou s láskou vzpomínám na Jacka Blacka  a jeho ďábelský trsátko.. Takže vůbec poprvý dávám odpad americkýmu filmu. Je totiž horší než Svatba Upírů. A ta skvělá muzika to nezachrání, to si raději pustím svoje vzpomínkový mixy doma v klidu, než abych kvůli nim znova koukal na tenhle oslizlej lunapark. ()

ReactLotus

Sex, chlast a rock'n'roll. Ak to na vás sedí, myslím, že sa vám film bude páčiť. Ale musíte mať radi muzikály. Osobne ich nemám v obľube (ale údajne Joker 2 bude muzikál a strašne sa na to teším), avšak pri Rock Of Ages som vďačný za to, že sa tu viac spieva ako len hovorí (a trochu aj tancuje). Príbeh je o ničom, veľmi jednoduchý, prázdny a plný klišé, ale stačí a myslím, že na ňom tu až tak nezáleží. Príbeh iba posúva dej a dostáva nás k skvelým songom. // Skôr by som povedal, že to je klip plný cover songov. Všetky sú úžasné a prekvapivo má Tom Cruis najlepšie. Síce ho nemám veľmi v láske, tak musím uznať, že je v RoA dobrý a ťahá celý film. Hrá tu aj Alec Baldwin (asi vám je známy, nechtiac zastrelil kameramanku), Bryan Cranston (Heisenberg), Catherine Zeta-Jones (je pomerne známa, aj keď neviem čím). RoA je trochu sexistický, feministický, ale ukazuje vnímanie ľudí rocku v minulosti a aj tá doba bola trochu iná. Celosvetovo je Rock of Ages pomerne slabo hodnotení, čo je podľa mňa škoda. Je to underrated film. 7/10 // Paradise City, Wanted Dead or Alive, I Want To know What Love Is, Pour Some Sugar On Me, Can't Fight This Feeling, Rock You Like a Hurricane - zopár songov prespievanych vo filme. Aspoň kvôli nim sa oplatí pozrieť. ()

poison

Koukatelna vzpominka na konec 90. let americkeho glamu. Pamatuji jak kazdy mel na stene Bon Joviho a Poison nikdo u nas neznal. Je to filmova verze prave klipu Fallen Angel od Poison. Tenkrat to bylo proste Nothing but a good time a obecne bezstarostna leta :) Za soundtrack 5* ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)