Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

necisty

Muzikál na střední pro dospělé rockem nadšené jedince s parádní sebrankou v čele Cruise, Brand a Baldwin? Hell yeah!!! ... Já mám dnes koncert? Jste Stacee Jaxx? ()

Pajky3

Tohle je pro mě jeden z nejrozporuplnějších filmů za poslední dobu. Kombinuje nové herce (Hough, Boneta), moje oblíbené herce (Cruise, Baldwin), ale pak přihodí několik takových, co vážně rád nemám (Brand, Zeta-Jones). Podobně je to s hudbou, skvělé období. V podstatě každá písnička se mi líbí, většinu dobře znám, problém je, že se mi nelíbí v tom podání tady. Vrcholem všeho je, že stěžejní hit se udělá ze songu od Journey, což není špatně, ale vykrádat Glee? To už špatně je. Bylo vidět, že si herci to natáčení užili a mě to stálo za podívání. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být mnohem lepší. Takhle to bylo jenom opravdu trochu lepší průměr a to je škoda... (Student Agency - září 2014) ()

Juto

Shankman dostáva od Toma Cruisa a Aleca Baldwina enormne zábavné predstavenia, až je to problém: Film nie je o nich. 5/10 ()

Jermann

Od Burlesque a podobných hudebních cukrkandlů posledních let se Rock of Ages liší hlavně koulema .. tedy ostřejším vtipem a hlavně zdravým nadhledem. Otřepané hloupoučké osudy jednotlivých postav jsou tu vlastně jen křovím pro sérii parádních hudebních čísel, která za maličko přimhouřené oko rozhodně stojí. Už si sháním soundtrack. Pan Cruise se do role položil jaksepatří zodpovědně a coby rocková karikatura je téměř k sežrání. Nemám nic proti Mary J., ale právě její role byla jako vyšitá pro někdejší rockovou bitch Cher, která si bohužel spletla filmy. Škoda. No a Russel .. aby ten si nedrnkl na tu svou oblíbenou gay-strunu :D. ()

moviefilm

Muzikály v akejkoľvek podobe môžem. Priam ich zbožňujem. Rock of Ages pre mňa zostane veľmi dobrým dielom, ktoré však radšej malo zostať v divadle. Žiaľ, viaceré veci tu boli zbytočné, občas nudné, pričom si viem predstaviť, že v divadle by fungovali perfektne. Adam Shankman by sa nemal držať muzikálov, ako kliešť, ale by mal skúsiť skôr murphyovskú komédiu. Už Hairspray trpel jeho muzikálovou režisérskou neschopnosťou. Pesničky sú ale pekné, zostrihané sú bravúrne, kostýmy sú tiež vynikajúce. Ale nie je to žiaľ nič, na čo by som dlho s láskou spomínal. A Catherine Zeta-Jones (a niektorí z hereckej pätice - Tom Cruise, Russell Brand, Paul Giamatti, Alec Baldwin a Bryan Cranston) už čakajú na svoje nominácie na Zlatú Malinu. Nieže by boli vyslovene zlí, ale Malina si ľúbi zgustnúť... (P.S.: Podľa dĺžky súdim, že som asi videl director's cut.) ()

StanislachKo

Deťúrence sa stretli s veľkými hereckými menami (Cruise, Giamatti, Baldwin, Jones), aby si mohli zablékat staré rockové fláky, pričom sú všetci tak uveriteľní až vôbec... Prečo sa k tomuto ale instantne sem tam vrátim? Práve kvôli tým starým (večne dobrým) rockovým flákom! Je to hyperkozmická hudba, nech jej aj ubližujú nie až tak dobré celebritné hlasy (česť výnimke). ()

stOKYi

Ja tú hudbu proste milujem. Aj keď je občas trochu z popovaná, stále mám radosť, keď ju počujem v dakom filme. Samozrejme, dej plný klišé, bez nápadu a americkosti. Avšak Tom Cruise bol ako "Axel" úplne úžasný. Alebo pripomína Axela len mne??? ()

Doudis19

Ačkoli na většině písní zde znících už několik let značně ujíždím, musím říct že Rock of Ages je po všech směrech zklamání. Klamala chabá choreografie, k smrti nudící Cruise, humor i celkově nezáživné pojetí této radoby "pocty" klasickému rocku. ()

Mr.Ripley

Nekonzistentní muzikálový propadák roku jemuž ani hvězdné obsazení v čele s vlasatým Tomem Cruisem nestačilo. Leč většina coverů/mass upů byla docela fajn. ()

Motinski

Hudobná stránka veľmi dobrá, prespievané hity od Deff Leppard, Bon Jovi atď. fungujú skvelo hlavne pre toho kto tú hudbu pozná. Čo sa ale týka príbehu tak moc tuctové, herecky priemerné s nezaujímavými až nesympatickými postavami. ()

ivan_drago

Těžce přikrášlený, s debilní romantickou linkou protkaný, GLAM metalový videoklip za trošku větší prachy.... Jedna pecka střídá druhou a škoda, že jsou rušeny ne tolik povedenými duety o citech a lásce a tak.... Paul Giamatti podává famózní, slizký výkon a úplně ho vidím jako "menežra" spousty českých polokapel a interpretů.... Objektivně je to na tři, ale Guilty pleasure to nakopává za pět a bez keců.... Glam metal forever... ()

Mrkvič odpad!

Ty krávo Járo. Po prvních asi dvou minutách jsem si říkal, to bude sakra našlapaný, když to otevřeli Guns'n'Roses. No a v desáté minutě jsem to vypnul, protože to byla mnohem větší sračka než nějaký Muzikál ze střední. Ten si aspoň na nic nehrál a byl hrdou sračkou pro puberťačky. Tohle se staví do role něčeho božského třeba jako Králové rocku, jenže potom to má opravdu vyblízané dialogy, naprosto retardovanou zápletku, scény prostě všechno a hudbu nakonec stejnou jako ten pitomej Muzikál ze střední. Hrozná škoda těch skvělých písniček (pouze originálů), co jsou k tomuhle hnusu zneužity. ()

pnboss

Na tenhle snímek jsem byl jako fanda muziky velmi zvědavý. Zklamaný nejsem, protože jsem nic zásadního nečekal. A to je asi to hlavní, s čím do tohoto filmu jít….. Těšil jsem se na dobrou muziku a novou pózu Toma Cruise, kterého mám hodně rád. Paradoxně mě nejvíce iritoval právě jeho výkon. Prostě jsem mu to „rockerství“ neuvěřil. Jinak příběh o hudební slávě je stokrát propraný a v tomhle zpracování navíc stojí za prd. Muzika dobrá. ()

Mirokukii

Rockenroll nám tu malinko zpopíkovatěl, a to je neodpustitelné. Jinak je to velice příjemný a zábavný muzikal, prošpikován super songy a dobrými postavami. Cruise jako "ko...ot" Axl. Boneta, kterému přece jen více sedí Z-Guyeezz a v neposlední řadě krásky Hough a Akerman, které to rozpálí už jen tím, že jsou. Rock Forever. "Převálcujem je, budou se kytary bát, a všem co hrajou rock - salutuju." ()

ywo666

Fúúúú. Tak tu sa niečo nepodarili. stredná dvojica je nudná a otravná. Na to, že to malo byť o rock'n'rolle tam bola až priveľa slaďákov a sračkových pesničiek. Na starý dobrý rock to bolo málo rockové. Páčilo sa mi asi tak 1/3 pesničiek. Ďalej. Stopáž, je katastrofálna. Viac ako dve hodiny je to tálne neprijateľné číslo. Director's cut určite vidieť nechcem. Ďalšie problémy. Nemá to dej. Scénar ide od nikiaľ nikam a v podstate film posúva len minimálne. Niektoré časti ako keby tam vôbec nepatrili. Nedávajú zmysel. Celá časť s Cranstonom a Zetou-Jones (mimochodom aj po 40 je sexi). Ešte som sa nerozhodol, či ma Russell Brand sral alebo nudil. Budiž ho priradiť k neutrálnym elementom. Kto ale film zacraňuje je jednoznačne Tom Cruise. To, čo tu predvádza je dokonalé a budiž sám dvíha film o jednu hviezdičku. Solídny je aj Baldwin. Malin u mňa nie je práve môj šálok kávy ale v spodnom prádle jej to seklo. Giamatti je pekne vychcaný ako vždy a pár vtipov sa podarilo. Je to tesne medzi 2 a troma hviezdičkami takže si hádžem minicou. 2* smola. 50%. Ubrať tak 5 (ne)rockových pesničiek a pridať tak 3 skutočné rockové nárezy, vylepšiť romatický motív, pridať tak 2-3 dobré vtipy a ubrať 15-20 minút vaty a je na svete super hudobná komédia. Takto ted nie. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)