Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

Pythonator

Udělat z rocku sladký film pro celou rodinu, to umí fakt jenom Amíci. Vážně pochybuju o tom, že tvůrci něco vědí o rockové muzice, o glam rockovém nadšení, o sexu a drogách, o rozdílu mezi rockem a popíkem a tak vůbec o těch věcech, o kterých udělali muzikál. Na podívání je to dobré, nečekaně zábavné a pro mě jednoznačně ten nejlepší muzikál vůbec, protože mě muzikály děsně serou, ale tenhle zaujme alespoň dobrou hudbou, přičemž i ta je bohužel zprasena a původním songům se podobá jen vzdáleně. Jak moc by se z toho dalo vytěžit, kdyby se toho ujali zasvěcenější osoby, to se mi nechce ani pomyslet. Mohla to být bomba. Mohla. Takhle se dočkáme jen nechutného mladého slizáka v hlavní roli, který nemá problém jako ''pravý'' rocker během chvíle otočit a dát se na sračkový popík s taneční skupinou hošanů či úžasné scény, kdy si dva buzeranti vyznávají lásku a zpečetí to nádherným polibkem, při kterém se mi chtělo zvracet. JJ, musíme být tolerantní k homosexualitě, ale do filmů nám to cpát nemusíte. Přece jen se na to nedá dívat, pokud nejste zrovna gay. Ještěže tam byla žhavá scéna s Malin Åkerman a Tomem Cruisem. Ta holka má úžasné tělo a Tomík se nám v roli tak rozjel, že ho podezírám z toho, že si to neskutečně užíval a jeho tajný sen je být rocková hvězda. Troufám si říct, že to byla Tomova životní role. Nikde jinde mi nepřipadal jednoduše vynikající. ()

Pogodancer

Uznávám že je to kýč... opravdu velký... ale Tom Cruise mě náhodou bavil =) potěšilo mě hvězdné obsazení i Alec Baldwin s opravdu netradičním vzhledem a v opravdu netradiční roli =D ()

Dzedzy

Proč vždycky, když se na něco těším, tak jsem obvykle zklamaná? Muzikály mám ráda a ,, rockový muzikál" znělo jako ,, tak trochu jiný muzikál". Proto jsem se na něj těšila. Žiju ale v utkvělé představě, že muzikál se skládá z vlastních písniček patřící k ději a ne ze sprzněných známých rokovek. To akceptuji pouze v Mama Mia, která o tom je - o písničkách ABBY. Tohle je pro mne pouze nuda. ()

kvete.i.vadn

Viděla jsem jen prvních asi 20 minut, takže nemůžu hodnotit, každopádně mě Julianne Hough(kterou znám hlavně z Bezpečného přístavu,kde byla nepřekonatelná) úžasně překvapila, že je nejen výborná herečka a krásná žena, ale i vynikající zpěvačka. První scény z autobusu a ulice byly moc hezky udělané. ()

bjehna

Jen muzikál ze střední zasazený do úpadku rock´n´rollu v 80. letech... Jsou tam použitý dobrý hity, který tomu daly nějaký šmrnc ale pak jsou použitý ty sračky s medem, který tomu ubírají...a hodně ubírají a nakonec jste z toho ulepený, jako kdyby vás někdo posypal cukrem. ()

Seniad

Da fak wos dat ??? 1 hvězda za výborný soundtrack, audio-vizuálně vymrdaný, zprzněný znásilněný zvratek, který dělá s vkusné výborné muziky se srdcem i duší, buzikál plný idiotů hrajících nevkusné transvestitní trosky. ()

leonskennedy

Skvělý rockový pecky uslišíte v podstatě celej film.Výbornej výkon Tom Cruise ale i Alec Baldwin ,Zeta-Jones, Giamatti . . . Ale velká kan'ka hlavní dvojice vypadající jak popová princeznička a nýmand,ale rozhodně ne rockový zpěvák/čka! ()

Nataniel73

Nablýskaný, dynamický, rockovými peckami z osemdesiatych rokov prešpikovaný a navyše maximálne úprimný muzikál, ktorý sa na nič nehrá, len oslavuje zlatú éru rockovej hudby. Tak by sa dal stručne charakterizovať tento dvojhodinový film. Ono sa na prvý pohľad zdá, že to je len veľká bublina s hercami, ktorí o rockovej hudbe vedia houby, ale takmer všetci (s výnimkou Catherine Zeta Jones, ktorá okrem toho, že bola trápna mi tam absolútne nesedela a pôsobila, že je tam omylom), to odspievali a zahrali tak úprimne a vierohodne, že dávam palec hore. Hlavne ústrednej dvojici Diego Boneta a Julianne Hough, ktorá v nejednom prípade prekonala aj originálne verzie mojich obľúbených piesní. Ako rockový fanúšik musím uznať skvelý výber piesní, ktoré odsýpajú rad za radom a celé to pôsobí veľmi prirodzene a uvoľnene. Tom Cruise zrejme prekonal sám seba a ja som zistil, že spievať vie celkom dobre. Drsného rockera stvárnil po svojom, ale on je jeden z tých hercov, ktorý snáď v každom filme ide do toho na 100% a ja som mu toho Stacieho Jaxxa aj uveril. Musím sa priznať, že muzikály zrovna nemusím, ale tento má nielen skvelú kameru, strih a hudbu, ale obsahuje ten feeling, ktorý sa nedá opísať slovami, len precítiť. Upútalo ma zaujímavé spojenie piesní Heaven od Warrant a More Than Words od Extreme, či skvelý duel v jednej z top balád I wanna know what love is...Za vrchol však považujem pasáž, v ktorej sa Drew a Sherrie pripravujú na spoločné rande na pozadí krásnej skladby od Foreigner I´ve been waiting for girl like you. Dvaja mladí herci svojimi speváckymi výkonmi zažiarili a svoje úlohy zvládli presvedčivo takže nemám dôvod dať menej ako 85% a zaslúžené 4* ()

PsychopatXXX

Zadupat do země každého, kdo tuhle krásnou romantickou pohádku hejti. Tenhle film se vůbec nebere vážně a to je právě super. Stačí se uvolnit a užívat si rockovou nadsázku a krásné lovestory. Zvlášť ona vášeň Cruise a reporterky Rolling Stones je dokonalost sama 🥰. ()

kefinkamed

Co sa tohto filmu tyka, je potrebne uviest par veci na pravu mieru. Rock of ages urcite nie je (a ani nechce byt) pocta metalu, uz minimalne vzhladom na dobu, kedy sa pribeh odohrava a tiez na hudobny repertoar pozostavajuci na 90% z tzv. glam rockovych skladieb, ktore su mozno mainstreamovejsie ladene, avsak o nic horsie ako tvrdsi rock. Naopak, mnohe z veci pouzitych vo filme patria k absolutnej klasike, ktoru by mal poznat a aj priemerny nerockovy posluchac. Pokial ide o dejovu stranku, tu uz rozhodne tento nepodarok obhajovat nemozem. Muzikalova verzia je absolutna bomba a jeden z "not to be missed" momentov pri navsteve Londyna (alebo New Yorku). Ja osobne som zazila absolutne nezabudbutelny divadelny (ci skor koncertovy) vecer plny skvelych vtipov - aj na vlastny ucet, ohlusujucej hudby v podani vynikajucich vokalistov ako aj zivej kapely. Film bol teda pre mna dost velkym sklamanim a to z 2 dovodov. Dialogovych sekvencii je sice viac ako v divadelnej verzii, avsak skvely vtip a svih, ktory divakov uvolni a rozosmeje, tu bohuzial zalostne chyba. Vtipov je malicko a su prilis ocividne a slaboduche. Scenarista si rozhodne za tento kusok nezasluzi ani len veceru. Cely film ma len zopar dobrych momentov, pre ktore sa ale neoplati pozerat znova, kedze ich dlzka sa da zhrnut pod 10 minut cisteho casu. Druhy dovod, preco som bola z filmoveho zazitku doslova zdesena, su zmeny, ktore boli do deja urobene. Nahradenie nemeckych developperov, ktori chcu rusit Sunset Strip postavou tzv. "self important bitch" v podobe Catherine Zeta Jones mohol byt dobry napad v teorii, ale prakticke prevedenie bolo priam zalostne a svojim sposobom som bola z jej vykonu sklamana, lebo jej publikum vie, ze ma na viac. Ceresnickou na torte (a rozhodne nie v kladnom slova zmysle) je zaver, ktory nesie neklamnu pecat zaludok zdvihajuceho americkeho happy-endu a nici akykolvek pokus o kvalitnu snimku. Jedine, co ma milo prekvapilo, bol soundtrack, ktory je az podozrivo dobry a rozhodne stoji za vypocutie. Celkovo mozem zhodnotit len ako slaby priemer, co je velka skoda vzhladom na potencial... ()

BStone

Jasně že na filmu je vidět že je místy nudný, dost povrchní, provařený, bla bla bla. Není to vůbec originální a hodně podobných motivů bylo natočeno stokrát líp. No a co sakra? Miluju osmdesátky, miluji rock 'n' roll, miluju ten pocit, co ve mně v těch letech byl a zůstal. I přes všechna proti jsem se u toho cítil fakt dobře! 35% ()

ppfox

Tak já nevím - je to tu od odpadu až po 5* - pokud někdo čekal vrcholný umění, tak chápu že je zklamaný - ale to snad ani nikdo čekat nemohl, nebo snad jo? Já na těch písničkách vyrostl + herci (tedy většina) podávají stadardní výkony (nevím co máte proti Cruiseovi - podle mě tu postavu vystihl na 1). Ano uznávám, je to slaboduché - ale já jsem se bavil a od toho filmy jsou = 70% + kousek :-) ()

Pcermis

Tohle fakt ne!! Jediná hvězdička za muziku ale to je tak všechno to že udělají Mamma mia a High School Musical a buhví jaky trapný muzikály a filmy s hudebního prostředí jen v rockovém kabátě!! Takhle to páni scénaristí nefunguje!! Trapnej bezduchej romantickej škvár. Možná trošku ještě světlá stránka kde ukázaly jak to v této branži chodí a jak se lidí musí měnit aby měli úspěch v něčem co se ji protiví ale to je prostě všechno. Tento film dělá hambu nejlepší době na muziku která tady kdy byla a jen tak ji už asi nic nepřebije tento škvár dělá ostudu všemu rocku a veškeré muzice. ()

judas p

Vynikající film. Kýčovitý příběh, který tu tolik lidí dráždí přesně zapadá do 80-tých let. Pokaždé, když už to smrdí nudou, je patos okamžitě sražen nějakým jiným a ještě lepším vtipem. No a ta hudba!!!! Vážně jste ihned od začátku věřili, že to zpívá skutečně Tom Cruise? Já tedy ne, a v titulkách jsem hledal, kdo bude uvedený jako zpěvák jeho partů! Ostatní herci zpívají taky všichni výborně, hlavní představitelku bych si dokázal představit i jako country zpěvačku (což se ukazuje jako plus obvzlášť u skladeb Poison a Journey). Úžasně vyzní ve svých dvou zpívaných větách Paul Giamatti, až mě mrzelo proč nedostal větší prostor minimálně u písně od Whithesnake Here I Go Again, kde mi z jeho barvy hlasu běžel mráz po zádech. Výborně se osvědčuje sestřihávání několika písní do jedné ve stylu - sloka Foreigner, refrén Cheep Trick, pak zase sloka prvního a bridge druhého završené kombinací refrénů obou. Fungovalo to už v Moulin Rouge a tady je to dotažené do absolutní dokonalosti. Kdo má rád tenhle typ hudby - tedy poprock - bude chrochtat blahem jako já. Není to pro metalisty - Panteru a Sepulturu tu vážně nenajdete - a není to ani pro technaře a vyznavače duc duc. Je to čirá rocková melodie, kde kromě již zmíněných kapel kralují Def Leppard, Bon Jovi, Reo Speedwagoon a nebo nesmrtelní Foreigner. Herci si to užívají s neuvěřitelnou chutí. Cruise hraje svého magora báječně a jeho scény s Malin Ackermen vyvolávají vážně záchvaty smíchu - ať už se jedná o "schozenou" situaci při prvním milostném aktu, nebo při opětovné schledávačce. Myslím si, že při natáčení to musela být ukrutná pr....l!!! Jak už jsem psal - není to o příběhu, ten je tu jen doplněk. Je to o radosti z hudby, doby kdy na pódiu byli rádoby drsní (a tím až legrační) hezouni, krásné rockové nynfy a hlavně R O C K 'N' R O L L!!!!! ()

Robo2605

Film o rockovej hudbe, i keď ako rocker v ňom jedine na mňa zapôsobil Tom Cruise. V tomto filme by som ho určite rád vyzdvihol, za vynikajúci herecký výkon a iste sa jedná podľa môjho názoru o jeho najlepšiu rolu. Takisto vynikajúco pobavila aj opička s menom ,,Ahoj chlape,, ktorá s rockerom Cruisom a tak trošku aj so starnúcim Baldwinom držali film na priateľnej pozerateľnej úrovni. Určite netreba zabudnúť pochváliť vynikajúcu hudbu, i keď miestami by mi bolo žiaduce počuť aj ďalšie rockové hity. ()

Suzzie

Upřímně řečeno nechápu komentáře některých níže, že tam nebylo kvůli písním mnoho prostoru pro dialogy. Chcete-li dialogy, nekoukejte na muzikál! Příběh je klasika a nic odzbrojujícího nečekejte, ale hudba, atmosféra je zakomponována dobře. Cruise nemám ráda, ale líbil se mi tu a celkový dojem z filmu ve mně zanechal příjemnou náladu a některé sekvence jsem si z chutí pustila znovu. Na rozdíl od Mamma Mia se tu nekonal žádný falešný zpěv, což u muzikálu úplně nesnáším a nechápu, jak mohou tvůrci takovou záležitost nechat bez "coveru". Líbilo se mi to, byla to příjemná oddechovka! ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)