Kozlowski8

Pat po tom, co přistihl svoji ženu ve sprše s jiným mužem, jehož následně zmlátil v šíleném záchvatu vzteku, strávil osm měsíců v blázinci. Nyní se vrací do domu svých rodičů. Svoji ženu stále miluje a hledá způsob, jak se k ní vrátit. Do života mu však vstoupí ještě jiná žena - záhadná a sympatická Tiffany, která postupně proniká do jeho srdce... O filmu by se dalo říci, že je jen dalším v řadě romanťáků. Mnohokrát natočená dějová linie a dojemné sladké rozuzlení, prostě nic nového pod sluncem. Snímek však trošku z té klasické roviny vybočuje. Nejen Pat je totiž magor. Magoři jsou všichni kolem něj včetně Tiffany. Právě tím, že David Russell to hlavní romantické menu dochutil kořením v podobě vztahů všech těchto magorů a jejich často vtipných dialogů, vyzvedl film v mých očích ze sotva průměrného na lehce nadprůměrný. Nevidím však důvod, proč hodnotit film výrazně lépe. 65%. ()

esmoke

Bradley Cooper se vrací z psychiatrické léčebny, kam se dostal po napadení milence vlastní ženy, ve sprše. Projev hlavních představitelů mi nesednul a spíš bych je pasoval na id**ty než na lidi s problémy. První polovina filmu je neuvěřitelně zdlouhavá a rozvleklá, nic se neděje. A ten konec..... jak ze špatné knihovny. mrk, mrk. (2D dabing) Rozpočet: $21 miliónů, Tržby: $104,31 miliónů ()

Kybela

Kdybych nevěděla, že člověk s takovou nemocí se prostě takhle chová, film by mi asi přišel přitažený za vlasy a zbytečně uřvaný. Takhle jen můžu říct, že to bylo naprosto uvěřitelné a skvěle zahrané. Celou dobu jsem měla zvýšený tep a bála se, co se zase stane. Škoda jen, že film nejde dál v tom, aby i diváci bez vlastní zkušenosti pochopili, že takhle to holt vypadá, když má někdo v hlavě bubáky. A taky škoda za ten překlad názvu, je zavádějící a shazuje film. ()

tomas_j

Bohužel tato filmová adaptace se autorům nepovedla. Z knihy, která, pokud vás nadchne analýza posunu psychiky postav, vám téměř nedovolí ji odložit, se u filmu přesunete spíše do trochu stupidního romantického příběhu, který ale naprosto popírá smysl knihy a víceméně degraduje její obsah - je skoro trestem pro autora předlohy, že film se jmenuje stejně. Jistě, nejedná se o jednoduše ztvárnitelné téma, ale jako romantický film se zařazuje mezi naprosto průměrné, možná i mírně podprůměrné. V závěru se místo pootevření cesty vlastních JÁ hlavních hrdinů díváme na plytký happyend. ()

rytir1

Vynikající, romantika jako pjase, ale ten konec už mohl být lepší, až moc zjevný. Super bláznivá Jenny, Bradley trochu pokulhává místy, ale jinak bomba. ()

Ace.A.T.L.

Parádní film, parádní romanťák, skvěle zvolenej pár. Jennifer a Bradley k sobě sednou úplně skvěle. Má to svojí rychlost, svůj spád a skvěle se na to kouká. Za mě parádní 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

belinko

Hviezdička dolu za toho upišťaného Tuckera, inak spokojnosť. Jennifer ako vždy dobrá, Bradley stačil. Plno zvláštne napísaných postáv a tanec + romantika - to je to, čo ma nepresvedčilo k lepšiemu hodnoteniu. 3/4* ()

Ironhead

Strasna kokotina... je snad vubec mozny, aby nekomu az takhle hrablo jen z toho, ze mu manzelku vojede ucitel dejepisu (kolega z prace)? Ujecenej, afektovanej film, kde se vsichni chovaj jak rvouci prehravajici magori... komedie? urcite ne... romantika, ani zdaleka.... ()

panki9922

Teda Jennifer Lawrence nečakane milo prekvapila. Herecky výborne zvládnuté v podstate od všetkých. Veľmi sa mi páčila práca s kamerou a dialógmi (zábery na tváre z blízka ako v Birdmanovi). Nadpriemerná romantická komédia s pekným myšlienkovým presahom, kde mi vôbec nevadil sladký záver a to som na tieto veci väčšinou alergický. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Gregor_Samsa

Se mi to líbilo tenkrát asi dost s A., byl tam humr 🦞, byla tam láska ne-asi 💕 a vůbec to bylo celé takové milé a v(z)tahující. A Bradley i Jennifer mlaďoučtí jak labuťátka na rybníčku ve Stromajdě. No nekupte to! [70%; asi 2015 Home sweet home] ()

F2003F

Výborná romantická trochu komédia nestrácajúca svoj pôvab ani po druhom. Jedna z veľmi mála čarovných záležitosti, ktorá dokáže poriadne udrieť. ()

Talita1

Hlavný hrdina Pat v podaní Bradleyho Coopera sa vracia k rodičom po prekonaní psychickej krízy a snaží sa usporiadať svoj život. Túži po opätovnom zblížení so svojou bývalou, no divák už chápe, že je to nemožné. Pat sa však zoznámi s Tiffany, ktorá bojuje s depresiou. Občas film pôsobí nezáživne a nudne, občas to naberie spád. Za mňa priemer. ()

Epco

Film, ktorý je ťažko zaškatuľkovať pretože je nie len o bipolárnej poruche, vzťahu medzi mužom a ženou, vzťahu medzi otcom a synom, obsedantnej poruche a pod ale o veľmi veľa veciach. Najlepšie ho asi charakterizuje to, že ak by som nevedel meno režiséra tak by som dal ruku do ohňa že ho natočil Jason Reitman a myslím to ako pochvalu. Skrz naskrz ľudské a hovoriace o američanoch možno viac ako by sami chceli. Výborne natočené, ešte lepšie zahrané. ()

guruPechy

Pohodové, romantické, napínavé, upřímné, akční a hlavně zábavné (nástup na taneční parket a De Nirův výraz mě dostal do kolen a to jsem tanečníky ani neviděl). Podobně jako víc lidí tu jsem byl trochu na měkko a prostě miluju tyhle filmy ze života. Tedy, snad si jen představuju, že to takhle dopadne :-) Doporučuji hlavně pro společný večer s vaší drahou polovičkou. ()

famfuli

Naprosté zklamání. Asi jsem čekala hrozně moc - po těch všech nominacích. Netvrdím, že herecké výkony byly špatné, ale mě asi vůbec nezaujal příběh. Myslím, že konec je jasný všem divákům po několika minutách filmu, což by mi ani tak nevadilo. Jde o to, jak se k němu dostat, jak si pohrát s vývojem postav a jejich vztahem. A to se tady nepodařilo. Skoro jsem se nedodívala, jak moc jsem se nudila. Nejlepší na celém filmu je zeppelinovská skladba v první třetině, kdy jsem stále ještě doufala, že se stane něco, co mě překvapí, a že se to celé začne ubírat jiným směrem. Za trochu srandy na konci a již zmíněný song LZ dávám 3 po zaokrouhlení nahoru. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží