nmarca

Trochu lituji nevyužité šance, která se rozplynula v nadbytečném a opakujícím se líčení života staré paní a jejího úsilí vyrovnat se se smrtí milovaného manžela. Ztráta celoživotního partnera je téma, které by vystačilo na samostaný film a potlačilo tak životopis o jedné z nejvýznamnějších političek 20. století. Ač feministky nemám zrovna v lásce, zde to byla skvělá ukázka pravého feminismu - a žena, která se do téhle bitvy v mužském světě pustila, zaslouží můj hluboký obdiv. A Merly Streep skutečně zazářila! ()

petite fille

uvedomujem si, že po všetkých tých schematických životopisných filmoch s klasickým vzorcom "detstvo - vzostup - relatívny pád - vysporiadanie sa s pádom" by som mala byť šťastná, že toto tu je iné. len si nie som istá, či iné rovná sa dobré. moje (a predpokladám, že aj všeobecné) očakávania boli nastavené na strhujúci príbeh dominantnej dámy (koniec koncov, evokuje to titul filmu). o to viac sa potom divák sklame, keď je mu namiesto prísnej vyretušovanej pani z plagátu naservírovaná Meryl Streepová divotvorne maskérsky premenená na starenku. pokiaľ ide o pani herečku, tá svoje kvality nezaprie a aj nevydareným nápadom vie vdýchnuť aký-taký život. ale to nezachráni nefungujúce spracovanie témy. dôchodcovské scény jednoducho spomaľujú dej. keď ich vystrieda retrospektíva, zrazu je to podstatne sviežejší pocit. je mi jasné, že toto chce byť štúdia o vyrovnávaní sa s minulosťou, lenže na to je potrebné minimálne efektívnejšie záverečné vyvrcholenie. osobne by som však skôr stavila na hlbšie rozpracovanie toho, s čím sa vlastne Margaret musela vyrovnávať. bežný našinec, čo nepozná súvislosti Thatcherovej vlády, sa v tom stopercentne stratí. ()

Brumlak

Řekl bych promarněná šance. Tolik možností jak uchopit tak zajímavou látku. Základem je příběh a co by bez něj byl, nebýt Meryl. Režie a scénář poněkud nefungují. Zbytek, od kamery přes výpravu a zvuk ano. Je to film o stáří a ne o Železné lady. ()

fenek

Největším problémem tohoto filmu je paradoxně to, že je o Margaret Thatcherové. Jinak vynikající psychologický snímek sráží na kolena fakt, že zcela nenaplňuje očekávání většiny informovaného publika. Většina lidí totiž právem od filmu s názvem Železná lady očekává životopisné politické drama (ostatně, pod touto škatulkou je i zde na ČSFD), místo toho však dostává spíše psychologický rozbor stáří úspěšné a rozhodné ženy, která se s přibývajícími léty musí smiřovat s tím, že už dávno nestačí na všechno sama. Je to škoda, protože kdyby režisérka (a zejména tým starající se o propagaci) dala dopředu víc najevo, o čem ten film vlastně je, myslím, že by se tu neplýtvalo pětihvězdičkvými hodnoceními. ()

jafuska

Politický film, v hlavní roli Meryl Streep, přesto, že je to dobrá herečka, tak tento film mě nijak moc nenadchl, očekávala jsem více té politiky, Meryl zde ztvárnuje vysokou političku, která si jde tvrdě za svým, ale na oplátku zde postrádá manžela a je na všechno sama a proto není divu, že se rozhodovala tak nějak sama za sebe, pro mě tento film je docela zklamáním, ()

Ferenzo

Margaret Thatcherovou obdivuji co dokázala v politickém životě nejen pro GB. Ale hodnotím tu film, a ten je pro mě osobně velice nesrozumitelný, je příliš zmatený a prostřihy příliš nečekané. Herecky je film perfektní, to ano, ale bohužel jen to. A nemohu dát filmu hodnocení jen za herecký výkon, tudíž slabých 50%. ()

viktor.danek

Že prý se Tetcherová při sledování filmu rozplakala. Nedivím se. Obsahově naprostý odpad, který intelektuálně zůstal na úrovni Mamma mia! a z hlavní postavy udělal cosi děsného. V mládí ambiciozní kráva, v politice nesnesitelný ignorant, ve stáří senilní kráva. Taky bych brečel. Životopisný film si představuju jinak, takhle Lloydová jen pro úspěch zneužila slavné jméno. Díky řemeslnému zpracování a Maryl Streepové (zasloužený Oscar) se na to ale alespoň dalo koukat. Jinak si ale tenhle film nezaslouží nic jiného než opovržení. ()

matab

Musím se přiznat, že mě tento film bohužel velmi zklamal. Takovou skvělou látku jako životopis přelomové Britské premiérky Margaret Thatcherové nedokázali tvůrci využít. Tři hvězdičky jsme dal jenom ze tří důvodů. Za prvé jsem se na film velmi těšil a obdivuju osobnost premiérky. Za druhé určitě strhující výkon Meryl Streep bez kterého by film neměl vůbec cenu. A nakonec za třetí flashbackové scény z života premiérky. Osobně se mi vyprávění v podobě současné nemocné Margaret nelíbilo a nepřipadá mi k její osobě uctivý, ale byl to nápad tvůrců, který respektuji. Přesto si myslím, že film stojí ke shlédnutí. ()

skalicky

Způsob vyprávění je možná trošku nevšední,a však poukazu je na to podstatné ,že prach jsme a v prach se obrátíme, jestli jste bezdomovec nebo světový vůdce! Film především pro lidi co se o politiku zajímají,jiným to možná nastíní možný směr uvažování,pro druhé ale nuda! škoda jen velkého zaměření na stáří Margaret! Opravdu precizní Meryl,klobouk dolů 85% ()

PeterFLJilek

Veľmi dobré spracovanie života suky, ktorá naozaj zmenila svet a dnes si ten jej trip neoliberálnej ekonomiky, ktorú spustila s Reaganom, všetci užívame. ()

Mr.Atsor

Neskutečný příběh neskutečné dámy podaný ve chvílemi nesnesitelném filmu o senilní důchodkyni. Takový Invictus, to je film o legendárním politikovi! Bohužel Železná lady je spíše urážkou, v průběhu filmu jsem se nudil a po jeho shlédnutí jsem neměl ani pocit, že by Margaret Thatcherová byla takovou osobností, jakou ve skutečnosti byla. Za mě 2* a to jen díky skvělému hereckému výkonu Meryl Streep, ta jediná nezklamala. ()

kubilov

Skvělá Meryl Streep v docela povedeném životopisném snímku, který ale totálně kazí jeho rozdělení na dvě části. Na tu hroznou, o staré bláznivé ženské, a na tu zajímavou, která mapuje nejdůležitější fáze bohatého života této konzervativní Iron Lady. ()

Wooke

Ďalší z filmov, ktorý som videl len vďaka škole a môžem povedať, že som bol prekvapený tým, že ma zaujal a Meryl Streep si zaslúžila toho Oskara asi naozaj. ()

Sarcasmgirl

4. * za výkon Meryl Streep a její dokonalý britský přízvuk, tudíž dabingem se tento film promění v uzývanou trágou o ničem s hodnocením na 60%... ()

A_san

Nemůžu říci, že by mě film nějak zaujal. Jak již bylo někde zmíněno, vypadá to spíše jako vzpomínky jedné senilní staré dámy, kterou otravuje její mrtvý, veselý manžel. Za mě takový horší průměr, spíše 2,5* ()

Guran

Hodně špatně zfilmovaný životopisný film a "Železné lady", premiérce Velké Británie. Nuda od prvního střihu. Maryl sice hraje, ale v tomto filmu je ji to prd platné. ()

DjsVorel

Totální zklamání. A upřímně se stále rozmýšlím, jestli nedám jenom dvě "michelinský". Rozhodně nedoporučuji koukat na film v ČJ. Já to udělala a i když mám Zlatu ráda, jak dabuje, v téhle roli její výkon Meryl pro mě hodně ubral z hodnocení. Po zhlédnutí kousku v AJ jsem musela přehodnotit, že opravdu je to v originálním znění jiná káva. Na druhou stranu se musím přiznat, že stále to pro mě nebyl ten vysoký standard, na který jsem u Streepovky zvyklá. Miluju ji a bůh mi odpusť, ale tohle pro mě byla její z nejslabších rolí, alespoň co se týká výrazového ztvárnění a věrohodnosti. Byly tam pasáže, které byly brilantní, ale pak to přešlo v opravdu až přehrané momenty. Oscar už jen z principu, o jakou roli jde a kdo ji ztvárnil. Když už nedostala Oscara za Madisonské mosty, nevím, proč by ji měla dostat za Iron Lady! A k samotnému filmu....docela se mimořádně schoduji s verbalem. Film byl neprosto chaotický a zmatený, poměrně nudný, retrospektivní záběry pro mě postrádaly jakýkoliv hlubší význam a smysl. Mám ráda životopisné filmy, ale myslím, že v tomto případě opravdu mohla být odvedena mnohem pečlivější práce ()

Arccos

60% - Což o to. Meryl Streep je ve své roli výborná, soukromé komorní drama stárnoucí Thacherové také dobré. Potom pár flashback výjevů z politického života... jenomže to je vše! Z celého životopisu nejkotroverznější (a nejlepší, ano!) premiérky od druhé svetové války vytěžili jenom tohle. ()

VojtaMarek00

uzasne realisticke, dojemne, uderne. maryl streepova podle me v jedne z jejich zivotnich roli. uderna hudba, skvela kamera, ktera cely film obzvlastnuje uzasnymi zabery. doporucuji. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012