NoPopcorn86

Naprosto zbabraný životopis. Jedna z nejdůležitějších politických postav druhé poloviny 20. století a polovinu filmu koukáme na její důchodcovské dožívání. Senilita a halucinace stařenky je pro autory důležitější než činy političky, které hýbaly děním 70. a 80. let ve VB. Jedna hvězda za výborný výkon Streepové. ()

mira.l

Já nevím, asi jsem čekal něco trochu jiného nebo lépe řečeno jinak podaného, mě to nudilo do té míry, že jsem měl docela problém to dokoukat, což se mi moc často nestává. Na životopisné filmy se rád občas podívám, o politiku jak naší, tak zahraniční, se nějak nezajímám, což možná trochu celkové hodnocení nakonec ovlivnilo. Nicméně si myslím, že M.T. byla tak zásadní osobností V. Británie minimálně poslední třetiny 20. století, že by si zasloužila kvalitně zpracovaný životopis, a čekal jsem poměrně zajímavou podívanou. No, nestalo se. Za výkon Meryl, která ovšem ani svým uměním tohle nedokázala zachránit, bych dal poctivé tři, jinak je to u mně tak za jednu, dohromady dvě *, víc ani ň. ()

lakart

Moje hodnocení patří pouze Meryl Streepové, která se stala železnou lady, nehráli ji. Její výkon byl mistrovský a jedinečný. Kvůli tomu stojí film za to. Zbytek je slátanina bez špetky koncepce, scenáristického a režisérského umu. Jako divák nevíte, zda se film zaměřuje na mládí nebo stáří nebo její vrcholnou politiku, nebo je to film o tom jaká byla, jaká byla její psychika na sklonku života. Zaměřit se na jedno téma a to rozpracovat do detailu, dostali bychom lepší obrázek o její osobnosti i době, ve které byla první premiérkou Velké Británie. 60% ()

BDMarty007

Bohužel zvolený způsob vyprávění je velmi nešťastný a je to tak zejména film o starém člověku stiženém Alzheimerovou nemocí. A je to bohužel většinu času pomalé a nudné k nepřežití. Kdyby to nebylo o člověku, na něhož můžeme mít různé názory, ale nemůžeme popřít, že ovlivnil Velkou Británii a 20. století jako málokdo, asi bych byl ještě před půlkou utekl. Dobré jsou v podstatě jenom některé retrospektivní scény, zejména z období nástupu M. Thatcherové k moci a události okolo Falklandských ostrovů. Je obtížné u toho vydržet, ale celkově nelituji, že jsem to viděl. Ať už proto, že jsem si doplnil některé znalosti o životě a kariéře M. Thacherové, či pro pochopení života starého člověka stiženého Alzheimerovou chorobou. Myslím ale, že při jiném způsobu vyprávění a trochu rychlejším střihu by to mohlo být daleko silnější a koukatelnější. ()

ER

Vzhledem k pozdějšímu zhlédnutí tohoto filmu a to po 4.řadě Koruny, jsem měl problém se s filmem tak ztotožnit, jak se seriálem. A hlavně není pravda, že film ukazuje Margaretino 11 leté působení v pozici předsedkyně britské vlády. Film je průřezem jejího života a to je možná největší problém. ()

Zagreus odpad!

Feministickofašistické bahno, za které bych se styděl dát i půl hvězdy jenom proto, že Streep je dobrá herečka. Oscarová nominace za masky, když jsou si Streep a Thatcher tak nějak podobné, je dobrý úlet. Hele já chci taky Oscara, vždyť prdím jako John Goodman. ()

Tosca

Meryl Streep je prostě úžasná, dokonalý výkon, ale bohužel v nepříliš dobrém filmu, což je škoda. "Druhá" Královna nebo Králova řeč se rozhodně nekoná, přitom šance na zajímavý film byla: např. se podobně jako v uvedených filmech soustředit na důležitou část života, třeba kolem války o Falklandy, s nějakými těmi flashbacky do minulosti, vždyť cesta Thatcherové do parlamentu, do vlády a nakonec do funkce premiérky byla zajímavá a složitá... Dopadlo to tedy přesně tak, jak jsem se obával: herecký (a doufám, že oscarový) koncert Meryl, podivný film. Pravda ale, že Meryl hraje starou Thatcherovou snad ještě líp než tu mladší: ta gesta, chůze, hlas, přízvuk (a samozřejmě skvělá práce maskérů). Ještě bych rád dodal, že nadabováním (při vší úctě ke Zlatě Adamovské) ten film, resp. výkon Streepové, ztratí polovinu svých kvalit a svého kouzla. ()

coinneach

Špičková filmová biografie a ještě intenzivnější superlativy zasluhující Meryl Streep, jejíž výkon bere dech. A to doslova! Stačí úvodní záběry, dialog u snídaně a hned je jasné, že tuctové odvyprávění života slavné ženy, která bortila dogmata, se nekoná. Nebýt dokumentárních flashbacků a záběrů kamery na "hlas lidu", mohlo se klidně jednat o komorní drama pojednávající o tíze a osamělosti stáří, bez zbytečného sentimentu a plaček. Brilantně pojaté pozadí snímku, příběh stařenky, která na sklonku života zápasí se svými vlastními myšlenkami, však může působit na nejednoho diváka poněkud schizofrenně, protože mnohými očekávaný, fanfárami ozdobený životopis světoznámé političky se nekoná. Bohužel i ten, kdo se zakoukal do nostalgického vyprávění, může být místy vyrušen neobratnou doslovností některých scén, jež jsou vystínovány patetickým nádechem, který měl snad zaskočit za scénáristické výpadky. Těchto situací je ve snímku naštěstí jak šafránu a navíc, co si budeme vykládat, za výkon Meryl Streep se dá nějaká ta pavučinka v rožku s klidným svědomím přehlédnout. 70 % ()

odvedle

Ono, sledovať život tak všeobecne známej Thatcherovej by mohla byť nuda, ALE prelínanie časových línií, samotný scenár (nadľahčovanie choroby grotesknými scénkami), texty, Meryl Streepová z filmu robia skvelý zážitok! ()

Chamyl

Meryl Streep je úžasná a díky ní má divák pocit, že sleduje opravdovou Margaret Thatcher. Toť ovšem vše, jinak je to docela nuda v podstatě parazitující na zajímavé osobnosti a kariéře jediné premiérky v britské historii. Pro mne zajímavé pasáže jsou v tomto filmu svým klipovitým zachycení prakticky okrajové a vyfantazírovaná psychologická sonda do života stárnoucí kdysi mocné ženy se zdlouhavě vleče do nikam. Phyllida Lloyd mě nebavila na řeckém ostrově a ani její přesun na domácí britské území ji nerehabilitoval. Škoda. ()

štíple

Film o nejednoznačnosti lidských skutků a životů. O boji, prohrách a pomíjivosti slávy. O ženě, která se musela stát Iron Lady, aby obstála ve výlučně mužském světě. O stáří a osamělosti. Právě empatický přístup režisérky vnesl do příběhu slavné političky lidský rozměr. Život není černobílý. Kdo se chce dozvědět více o britské politice 2. poloviny 20. stol., má k dispozici rozsáhlou literaturu a dokumenty BBC. Pro mě další výborný britský film po loňské Králově řeči. (Nelze je srovnávat, oba mají své nesporné kvality.) Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelek. ()

Honziczech

Meryl Streep si Oscara za to jak dokázala napodobit hlas Margaret Thatcher s výbornou britskou angličtinou a hereckým výkonem zasloužila. Zato Phyllida Lloyd by si měla objednat hodiny režie a dramatické tvorby. Silné téma využila pouze na 50-60% tohle prostě není muzikál a už vůbec ne Mama Mia ()

sunfreedom

Jako Thatcheristu mě to fakt bolí... herecké představení totálně zabité scénářem, resp. ani ne tak scénářem samotným jako spíš zvolenými "výjevy". Asi jsem příliš velký fanoušek na objektivní hodnocení, ale o Falkandech si každý přečte na Wikipedii, tohle si zasloužilo hlubší náhled. Normálně bych to svedl na Hollywood, ale za tohle by měli autory poslat do vyhnanství do Argentiny. ()

narthasia

Toto je asi prvý životopisný film, ktorý som fakt musela dopozerať nasilu. O čom to vlastne malo celé byť?? Nepútavý príbeh, ani žiadna poriadna zápletka. Ako príbeh zachránime? Jasnéé na staré kolená bude mať halucinácie. A bude to zrovna jej mŕtvy muž, ktorého zanedbávala kvôli kariére a tomu, že chce spraviť niečo pre svoju krajinu. V skutočnosti bola Margaret Thatcherová, žena ktorú by som možno aj obdivovala ale tento film teda vo mne nevyvolal ani v najmenšom taký pocit. Veľmi zle zvolené rozprávanie. Merly Streep ma ale úplne presvedčila o tom, že je Iron Lady, čo však nemôžem povedať o herečke v jej mladšom vydaní... ()

Tohuk

Vkusně natočený pohled do života této neobyčejné dámy. Rozhodně se nemohu ztotožnit s komentáři, které útočí na starou senilní bábu atd… Naopak, způsob vyprávění a přímý pohled na její současný život se mi velice líbil. Scénky ze zasedání a politické přestřelky byly perfektní, politická kariéra vykreslená dostatečně a srozumitelně pro širší publikum. Čekal jsem film, který připomene těžký boj jedné statečné ženy, která toho tolik dokázala, vytrvala ve svých postojích i v nepříznivé době a nebála se stát za svými názory. Čekal jsem skvělou Meryl Streep. Dočkal jsem se. ()

hero_bk

Ty scény se senilní Thatcherovou jsou strašně zdlouhavý, jinak se jedná o poměrně kvalitní s několika originálními prostřihy a hlavně s kvalitním materiálem o jedné z největších političek všech dob. P.S.: Kdybych já byl Margaret, tak bych si Dennise nevzal, jenom kvůli tomu, aby nemusel mít tak strašně debilní příjmení... ()

popos

Na filmu mi velice vadilo prolínání minulosti a přítomnosti Margaretina života,ze začátku jsem nic nechápal. Jinak byl film z historického a životopisného hlediska výborný. ()

LudkovaLevaRuka

Pro takhle obšírné zpracování životního příběhu Margaret Thatcherové by se hodil spíš formát minisérie nebo seriálu, kde by vhodně použité scény neradostného stárnutí sloužili jako emotivní vsuvky. Nelehký podzim života Železné lady, žel, tvoří většinu filmu a navzdory kvalitnímu výkonu Meryl Streep a maskérů tak sekvence ze současnosti působí trochu samoúčelně a lacině. Příjemným překvapením je, že si snímek dokázal udržet zdání nestranosti bez jednoznačného oslavování nebo kritiky. ()

JimDeNiro

Reziserka filmu "MAMMA MIA" Phylidda Loyd ze sebe bohuzel vic nedostane. Skoda promarneneho nametu. 3* jen za uzasnou Meryl Streep,ktera by snad utahla i brakovy film od Lloyda Simandla. ()

TommyDiamond

Příběh Margaret Thatcherové je nepochybně zajímavý.....ovšem ne v tomto podání... Meryl Streep obdržela za svůj výkon oscara, ale já si nemyslím, že ho je hodna. Nebyl to nijak zvlášť dobrý výkon. Podle mě si oscara za své výkony spíše zasloužila Glenn Close (Albert Nobbs) a nebo Michelle Williams(můj týden s Marilyn). I když se film opíral o skutečné události, tak mě nudil.... ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012