ragtime

Mozaika a princíp podania tohto filmu je ubíjajúci. A nie v tom dobrom slova zmysle. Naozaj jediné, čo stojí za pozornosť (2 hviezdy znamenajú v tomto prípade plných 5) je Mrs. Meryl. Ale to je asi tak všetko. Takúto rozbredlú s..... som od toho nečakal. ()

Mort09

Docela mě překvapilo a zklamalo, že se film více věnuje současnému životu paní Thatcherové, jako staré nemohoucí dámy trpící halucinacemi, než době kdy byla onou Železnou lady. Hlavní děj se totiž odehrává v současnosti a období vlády je ukazováno jen za pomocí flashbacku vztahujícím se ke konkrétním událostem, což klade nároky na znalost Anglických dějin u diváka. Jako celek je pak Iron lady spíše průměrný životopis, který nahoru táhne jen skvělý výkon Meryl Streep. 50% ()

kecka007

Mě osobně se snímek železná lady líbil velmi už jen pro to, jaký obdiv a úctu k Margaret chovám. Myslím si, že lepší představitelka než-li Meryl Streep pro tuto roli zvolena být nemohla. Je to skvělá herečka, která skvěle vystihuje navenek nekompromisní ,,Železnou lady" a uvnitř milující matku a manželku, která to nemá zrovna lehké. Na toto životopisné drama jsem byla zvědavá už jen proto, že spolupráce Phyllidy Lloyd a Meryl Streep nyní musela být zcela jiná než-li ve snímku Mamma Mia! , který byl laděn komediálně. Také se mi velmi líbil ten efekt vzpomínkového vyprávění. No zakončila bych to tím, že se jedná o ucházející snímek o obdivuhodné osobnosti s obdivuhodnou herečkou v hlavní roli. 3* ()

capone

film ktorý neurazí, odkryje nám zákulisie života jednej kedysi mocnej ženy ...ale nejako mám pocit, že ten film je viac o žene ako postave, ktorá stvárnila ... Meryl Streep je skvelá herečka a tento film by som priradil k tým, ktoré proste urobiť musela . ()

Radbuzaz

Tak život této političky mě docela zajímá. Předchozí počin režisérky v podobě muzikálového filmu Mamma Mia! se našim drahým polovičkám velmi líbil, tak jsme se rozhodli absolvovat tento snímek. No, po zhlédnutí se dostavilo určité rozčarování z právě skončeného filmu. Margaret Thatcherová je tu vylíčená jako senilní babča ponořená do svých už nemocných paranoidních představ. Děj filmu je takový roztříštěný, chybí mu silnější vtáhnutí do děje a hlavně to neustálé střídání staré nemocné lady a naopak záběry, kdy byla v plné síle film dost degradují. Co ovšem musím pochválit je vynikající výkon představitelky Margaret Thatcherové - Meryl Streepové. A masky a líčení naprosto dokonalé. Škoda, přeškoda, mohl to být hodně dobrý film, takhle je to spíše průměr. ()

Ivuska71

Fakt jsem divná, že se mi to líbilo? Co mají všichni proti příběhu staré dámy, která vzpomíná na život, na mládí, politickou kariéru, na milovaného muže? Proč si kdekdo myslí, že film o Margaret Thatcherové musí být nutně jen o jejích politických úspěších a tak vůbec? ()

Peenugirl

Poukazuje až ľútostivo a sklesnuto na osonosť tejto silnej a nepremožitelnej političky, ktorá vo svete mužov prerazila ako sa to dovtedy v historii nestalo. Tu je vykreslená ako osamelá duša neupokojená a myseľ zakalená. Príliš mnoho snímkov je o nej ako sama sedí niekde v dome a kalne civí do "blba". Nie je to ospeva jej kariéry, je to život dôchodkyne, čo má za sebou aj lepšie časy. Škoda, že sa ani raz nestretla s kráľovnou, to mi tam chýbalo. 65% Streep je ale veľmi dobrá. ()

zekon

Film je pouze koncert Meryl Streep a maskérů. Bohužel jako 90% všech ostatních životopisných filmů je i tento neskutečně nudný a díky senilním výjevům až trapný. Ono čekat, že život politika bude něco zajímavého, celkem mě překvapilo že někdo něco takového natočil. Tak jsem čekal že budu v hodnocení této oskarovky sám a vidím že vyjímečně stejné názory. ()

landavid odpad!

Při vší úctě paní režisérko (to paní je ftípek), tuto gerontofilní roadmovie s flashbacky kdyby o mně někdo natočil a představil mě takto veřejnosti tak mu utrhnu manžetové knoflíčky . Film nemá žádnou narativní linii,žádnou charakteristiku postav, výraznou citovou abstinenci podtrhuje Denis s Márgret na 100%. Něco tak zbytečného až urážlivého za hranicí vkusu jsem drahnou chvíli neviděl. Film,kterému chybí vše snad jen hudba Thomase Newmana stojí za trochu pozornosti. Márgret stárne postupně kdežto Denis ji požádal o ruku a od té doby mu je konstantně kolem 70ti. Jesus Margijá. ()

entronov

Zbytečný film, krom UK by neměl být distribuován pro svoji nezajímavost. Britská politika je zajímavá asi jako ta česká a senilita, vyprávěná strašlivým způsobem, jde naprosto mimo mne. [15%] ()

Pavlo

Meryl Streep je naozaj Pani herečka a podľa mňa dokáže zahrať čokoľvek (akčné postavy, komediálne postavy, životopisné postavy,...). V tomto filme hrá poslednú spomínanú postavu a to veľmi bravúrne. Ostatní herci sú super obsadení a zároveň jej veľmi dobre sekundujú. No napriek tomu tento film nezachránia od priemeru, pretože najväčší kameň úrazu je scenár. Keď opomeniem vsuvky z minulosti – zasa som o niečo chytrejší – tak zobrazenie prítomnosti je dosť nudné, nezaujímavé a po zistení, že žijúcu, historicky dôležitú, osobu zhanobili (vymyslením jej zdravotného stavu) je dosť urážlivé. Mali radšej zostať pri pôvodnej verzii scenára, než takto znehodnotiť kvôli dramatickosti významného človeka. Typický americký prístup. No fuj. ()

Shaman::..

Asi tady budu v menšině, ale ono nebylo vůbec špatné. Jak to uchopila režisérka do rukou asi nikdo nečekal. On to totiž není klasický životopisný snímek. Je to obraz nepěkného stárnutí tak kdysi silné, "železné" osobnosti. ()

lapatata

Rozhodně nepatřím k těm, kteří by přistupovali k filmu pesimisticky jen proto, že měl špatné kritiky. Naopak. Komentáře, které tady čtu jsou příkladem opaku. Ti, kteří tak hurónsky tleskali Králově řeči, podobnému dramatu zabývajícímu se více niterní než veřejnou stránkou britského politika, teď obracejí oči v sloup a diví se, že někoho může bavit sledovat pomatenou senilní důchodkyni. Mě film vyloženě pohltil a to nejen díky neopakovatelné osobnosti Margaret Thatcher, ale také díky skvěle vystiženému stavu člověka trpícího jednou z vůbec nejhorších nemocí, která místo soucitu v mnohých zcela nepochopitelně vyvolává pohoršení. ()

Terman

Myslím, že film by mnohem více potěšil oko diváka, kdyby tolik nebazíroval na "současnosti" aka staré senilní dámě neschopné se vyrovnat se smrtí svého muže, ale spíše by nám nabídl hlubší pohled do "minulosti" a nejen pár rychlých sestřihů a proslovů. ()

migeldiablo

Excelentná Meryl Streep, taktiež výborný dejepis (Británie a geopolitickej situácie vtedajšieho sveta). Škoda, že tvorcovia sa skôr zamerali na súčasný život, už starej pani Thatcher (a jej spomienky na zosnulého muža), ako na jej pestrý politický život. Filmu to uškodilo. ()

zero_zelo

hm, tak to sem teda čekalo zázraky a přisly hovna s háčkama... dokoukávání filmu už bylo naprosto povinný, jestli se něco nestane. půl filmu sem hledala na netu informace, cože se to vlastně za vlády lady dělo a o čem sou asi ty střípky dotykov, který probíhaj. začátek úplnej mišmaš, postupně pěkná skládačka obrázků pěkně upravené paní. na to, že ta doba byla poměrně vnitropolitickej i mezinárodní masakr sme se dozvěděli akorát to, že iron lady leje jak blázen, protože blázen vlastně je. jo a předpokládám, že ty "silný" mužský scény a kamery zeshora a detaily chlapů, ze kterejch se mi trošku motala hlava, měly znamenat pocit tlaku na železnou lady.. díky, bez toho by mi to určitě nedošlo. nevím, čim to bylo, ale tendle film mě nějak nedonutil se soustředit nebo tomu rozumět... škoda, meryl byla přesvědčivá. ()

Alboin

Životopis Margaret Thatcher z pohľadu jej súkromného života a role manželky a matky. Bolo to pomalé a príjemné, ale ničím výnimočné. Za najlepšiu úlohu považujem rolu Jima Broadbenta, ktorý skvele stvárnil jej pošahaného manžela. Vďaka tomu dávam štyri hviezdy, pretože som sa na tých jeho hovadinkách fakt rehotal. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012