Patw

Zasloužený Oscar pro Meryl a maskéry. Dřív jsem tvrdil, že film drhne v nudných a předlouhých pasážích. Mýlil jsem se. Spíš se jedná o film na který musí mít divák vysloveně náladu. Pokud se člověk na film kouká s touhou podívat se na kousek historie bude film hltat.. než dojde na soukromé pasáže života Margaret Thatcher. A ten kdo se bude chtít podívat na snímek o životě slavné 'Železné Lady' se bude občas nudit u politických témat. Ovšem jako celek to funguje. Meryl Streep podává jeden z nejlepších hereckých výkonů. Kdybych mohl dál filmu 4 a půl hvězdiček. Přeci jen - na film musí být nálada. ()

Dont

Perfektní výkon Meryl Streep, jenže jenom vynikající herecký výkon ještě výborný film nedělá. Hudba byla celkem slušná, scénář ale chvílemi pokulhával a ještě, že přišla válka o Falklandy a vnesla do dění alespoň trochu vzruchu, jinak by to bylo celé strašně ploché a nezáživné. Přitom život a kariéra Margaret Thatcherové určitě mohly být základem pro velmi zajímavý filmový portrét, kdyby se to vzalo za ten správný konec. Více prostoru mělo dostat její aktivní působení ve vládě, kde bylo o čem vyprávět, a méně pak závěr jejího života, tato linie byla zbytečně předimenzována. Navíc způsob, jakým je tenhle snímek divákovi podán, byl zvolen dost nešťastně a tak je z toho jen průměrná záležitost, která brzy upadne v zapomnění. ()

Skip

Meryl Streep byla prostě jedinečná a jen díky jejímu výkonu hodnotím hodně vysoko. Jinak film bohužel trpí velkou zkratkovitostí, což je škoda. Tvůrci se měli víc soustředit na Margaret premiérku a ne nemocnou starou paní trpící halucinacemi. O této ženě by se dal natočit mnohem zajímavější film. ()

L_O_U_S

Výkon Meryl Streep může být úctyhodný jak chce, ale pokud bude životopisné drama klouzat jen po povrchu působení jedné z nejvýznamnějších žen 20. století a namísto snahy blíže uchopit její politické ideje bude zabředávat do vypořádávání se se stíny manželské minulosti, bude to pro mě bohužel jen průměrný film. P.S. pro filmaře: Jestli myslíte, že roztahování dobových záběrů ze 4:3 do 16:9 působí ultramegahustě, tak vážně nepůsobí. Je to diletantismus. (790., 16. II. 2013) ()

Vědma

Když zemře velká osobnost, měla by se jí věnovat vzpomínka, je zvláštní, že tento film byl natočený už Margaretina života, protože v den její smrti fungoval naprosto neuvěřitelně. Snová, rozostřená, střípkovitá koncepce možná nebyla zvolena šťastně pro ty, kteří prahnou po dokumentaristickém životopise, ale pro mě byl film po celou dobu mimořádně zajímavý a emocionální a ani chvilku mě nenudil, což jsem nečekala - " Pokud tohle někdo dokáže změnit, je to pro mě ten pravý muž!" "...... anebo žena......" ()

kajas

Oscarem oceněné drama s Meryl k nepoznání mi dlouho unikalo a mohlo unikat i nadále. Klasicky vystavěný životopis by jistě udělal větší službu než střídání nicneříkajících flashbacků s blouzněním stárnoucí ženy. ()

Fanucci

Skvělá Streep, ale to je tak všechno. Tak nudně zpracovaný životní příběh člověka s tak zajímavým životem jsem dlouho neviděl. Debilní vidiny a rozhovory s mrtvým manželem byly prapodivným a nefungujícím prvkem ve vyprávění životního příběhu, který film vyloženě (z)kazil. Nebýt útoku na Falklandy, tak u toho filmu usnu...sakra proč se film víc nevěnoval Thatcherové a IRA? To je vděčné téma a film by dostal větší spád...Také nevím, proč poslední dobou mají režiséři tendenci životopisné filmy ozvláštňovat tím, že nedodržují chronilogickou posloupnost událostí, ale skáčou do minulosti a budoucnosti a člověk se v ději jednoduše ztrácí...podobně imbecilně jako Iron Lady byl natočen i Edgar. Slabé 3 hvězdy...Nebýt Streep, bylo by to na 2. ()

dyfur

Meryl Streep opäť dokázala,že vie zahrať skoro všetko - takéto úlohy si úplne pýtajú ocenenie.....ale popravde uplne zbytočný film . Margaret Thatcehrová bola niekto -takže pre mňa skôr dokument by bol zaujímavý,nie tieto zlátaniny... ()

jezurka42

"Pokud by tady ctihodný pan politik dával větší pozor na to, co říkám, než na to jak to říkám, mohl by se navzdory svému přesvědčení lecčemu přiučit..." Žena, kterou všichni podceňovali. Žena, která se nebála neustoupit. Žena, která si šla za svým, někdy až fanaticky. Přesto, ať už její rozhodnutí byla správná či ne, začalo se na ní zapomínat. A to i přesto, že to byla osoba, která změnila tvář historie. Bohužel, čas je neúprosný a stáří nikoho nevynechá a tak i MT zasáhla tato část života, kdy je její nitro křehčí než bývalo. A ona si uvědomuje, že ne všechno udělala správně. A že něco neudělala vůbec. Čas se ale vrátit nedá a tak jediná věc, kterou může udělat je, že akorát na tyto činy bude vzpomínat...Meryl. Bože, byla to vůbec Meryl? Ano musela to být Meryl, protože si nedokážu představit nikoho jiného, kdo by to takto zahrál. Zase to hrozně slovo. Zahrál. Ne, nehrála, díky ní se zrodil zcela nový člověk...který ji nakonec nasměroval k jejímu třetímu zlatému plešounovi..."Hlídejte si své myšlenky, neboť myšlenky produkují slova. Hlídejte si svá slova, neboť slova produkují činy. Hlídejte si své činy, neboť činy produkují zvyky. Hlídejte si své zvyky, neboť za nimi se skrývá váš charakter. A hlídejte si svůj charakter, neboť ten určuje váš osud. To co si myslíme, tím se i stáváme." ()

Reesam

O Margaret téměř nic nevím, nevyznám se v politice a už vůbec ne v té britské. Ale tenhle film leccos ukáže a nastíní tehdejší jednání silné ženy, která dokázala a obětovala mnohé. Retrospektivní podání má svůj osobitý šarm a otevřené dveře do života Železné lady nám ukazují, jak slabá tato žena byla v soukromém životě, což se mi zdá úžasné. Má to spád, má to akci a má to něco, co mě donutilo se koukat na film s velice zbystřenou myslí. Meryl je absolutně jednoznačná a bezchybná volba, kdo jiný by to tak zahrál? ()

Beagle

Tak je to pár dní, co jsem Železnou lady viděla a upřímně nejsem pořád schopná film nějak objektivně posoudit. Jedno je jisté - Meryl je fenomenální. Dokonale se proměnila nejen v Margaret Thatcherovou na vrcholu sil, ale i v Margaret starou, nemocnou, zmatenou. O zbytku filmu už se ale v takových superlativech zatím mluvit nedá. ()

jhr odpad!

Velmi špatně natočený a napsaný film, který je chaoticky sestříhaný a působí velice nesourodě. ()

berusche

Musím se přiznat, že mě teda takto pojatý životopisný film zaujal. Vůbec mi se mi nepříčilo prolínání linií, ani jsem neměla pocit, že by snad někdo chtěl simulovat dobovou charakteristiku M. Thatcherové tak, aby dal najevo, že zas tak železná nebyla. Naopak, z některých rozhodnutí a z reálně nastřihaných záběrů docela čiší, jak silná byla. To, že je děj vyprávěním reflexním a tak trochu retro, z něj pro mě činí zamyšlení, ke kterému by možná M. T. mohla dospět. Měla jsem ze snímku takový dojem. Bohužel to převálcovalo filmovou stránku počinu. A to se musím přiznat, že nejsem a nikdy jsem nebyla zastáncem jejích opatření, které udělala. Možná bych vytkla jen to, že její zásluha na ukončení Studené války byla podstatně větší, než jak se zdá ze snímku. Na závěr: Meryl Streepová byla jednoznačně pro mě osobně dobrou volbou. Vůbec mi totiž nepřipomínala sama sebe a to je dle mého už hodně slušný kus hereckého nadání. ()

easaque

pokus o vhled do mysli nekopromisní Lady T. Jak byla tvrdá a neústupná v politice, tak byla stejná i v soukromí. Ani v jednom se jí to dlouhodobě nevyplatilo, ale rozhodně je nezapomenutelná. Film nebyl natočen špatně, ale přece jen některé pasáže z jejího soukromí byly zbytečné a zdlouhavé - narozdíl od těch ze sněmovny, nebo v průběhu války o Falklandy - prostě mi tam chyběl život. Při rozhodování mezi 2 a 3 hvězdičkami nakonec zvítězily lepší 2. [ PŘÍBĚH: 1/// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

ačkoliv se Iron Lady vypravěčským stylem ubírá úplně jiným směrem než jsem původně čekal a nejedná se tak o úplně čistý životopis,nakonec se na tenhle styl dá bez problémů zvyknout.Navíc Meryl Streep odvádí opravdu vynikající herecký výkon (podobně jako Jim Broadbent) a už z toho důvodu je to za 4...70% ()

Hennes

Prvotní strach z naservírovaného vyprávění životopisu, které jsem očekával, naštěstí po několika minutách zmizelo a já mohl plynule sledovat chytře propracované přechody mezi životem kdysi slavné a "ostré" dámy světové politiky a životem stařeny, která je odkázána na pomoc a trpí Alzheimerovou chorobou. Že je to herecký Oscar pro Meryl Streepovou, Vám bude jasné a ještě nedokoukáte celý film. Když ne Oscara za tohle, pak už za co ?. Nevím kolik toho musela na svou roli prostudovat a naučit se, pravdou je že výsledek padá do té hranice, jestli ještě hrajete a nebo tou osobou v momentální chvíli jste. Tady mi to přijde jako ten druhý případ. Rovněž Jim Broadbent odvedl skvělou práci. Má svět Margaret milovat či nenávidět ? Vyberte si, ale vidíte i tady, je to taky jen člověk. ()

Hees

Výkon Meryl Streep a aby som ešte nezabudol pochváliť Meryl Streep. Ešte niečo ? A podľa mňa to stačí na priemer. ()

Gee.Rocks

Strhující, emotivní, motivační, inspirativní, bolestné,... A našla by se spousta dalších přívlastků, jenomže nelze říci vše... Meryl Streep hraje dokonale! Především už starou Margaret, ty scény psychicky zničené osobnosti jsou hereckou filharmonií. Navíc získávám díky tomuto snímku k Margaret Thatcher úplně jiný vztah. Soucítím s ní, chápu ji, rozumím jí, obdivuji ji,... a neskutečně ji lituji. ()

HappySmile

Nemůžu si pomoct, ale od filmu jsem čekala trochu víc. Celé mi to připadalo jako natočené pro televizi a to nemám nic proti TV filmům a mám ráda životopisy. Myslím, že se to celé dalo udělat trochu zajímavěji. Ale jinak musím vyzvednout masky, protože Meryl Street byla ve stáří opravdu skvěle namaskovaná. ()

Martin741

Velmi dobry film o britskej premierke, ktora premierovala Velkej Britanii v rokoch 1979 -- 1990 v podani Meryl Streep. Streep je skvela herecka, ktora zahra hodne charakterovych uloh, a tato jej teda vysla. Akurat LLoyd na reziserskej stolicke sa az tak nepredviedla. 76 % ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012