hrona

Bez mála polovina filmu je neskutečně záživná a pěkně napínavá. Ovšem druhá polovina už začíná smrdět klasickými akčňáky let minulých a s koncem už to přičichne až k béčkovým filmům. Jinak Liam se snaží udržet diváka do konce jakýmikoliv prostředky a celkem úspěšně. Bohužel celkové důvody a to, proč se vše děje, jak se děje, jsou dost nesrozumitelné a zbytečně rozpitvané, nehledě na celkem logické chyby. Jinak boje opět kontaktní, ale vzhledem k malým prostorům, které jsou omezeny pouze na uličku mezi sedadly a toaletu opět nepřehledné. Přes to film působí svižně a bez problémů jej dokoukat lze. Lepší tři. ()

poz3n

Non-Stop dává vzpomenout na 90kové letadlové thrillery, na kterých jistě řada z nás vyrostla. Minimálně já ano. Tím si mě Non-Stop získal a připoutal určitým druhem nostalgie. Zároveň tu máme taťku Neesona po xté ve stejné klišoidní roli, která občas budí úsměv na rtech. Současně musí divák taky trochu vypnout mozek a nepatlat se v některých momentech, které působí občas lehce nedůvěryhodně. Ovšem jako celek má Non-Stop velice slušné tempo a pokud neočekáváte něco, co nemůžete v žádném případě dostat, budete se slušně bavit. 7/10 ()

Jinny

S postavou Liama Neesona by se mimo události filmu asi nikdo přátelit nechtěl, ale přesto je to pořád člověk na svém místě. Milá změna. Na palubě letadla začalo být dusno a mrtvých přibývá, ale přesto se nakonec pasážeři nepřehoupnou přes hranu klišé davu, který nějaký hajzl jedoduše zfanatizuje proti našemu hrdinovi (pro svoji nedůvěru mají dobré důvody). NON-STOP je připomínka starších akčních thrillerů s přímočarým dějem, což je příjemná změna oproti dnešním překombinovaným thrillerům, které se berou smrtelně vážně. Všechno ve filmu šlape jako hodinky, bohužel poslední čtvrthodinka je výrazně slabší. ()

honajz

U filmů, odehrávajících se v letadle (nebo jiném uzavřeném místě, odkud se zrovna hned nedá zdrhnout), se toho už moc nedá vymyslet. On je v podstatě už sám o sobě problém v idee, proč by nějaký magor využíval zrovna ten nejméně pohodlný způsob ke splnění nějakých požadavků, pomstě či vraždám, když to samé by šlo provést jednodušeji na zemi, v klidu, daleko od hlučícího davu, případně během 15 minut slávy někde v zalidněné oblasti, pokud by to chtěl veřejně prezentovat. Takže člověk má už o něco snížená očekávání, když na podobné filmy kouká a tvůrcům dává krapet fóra. Buď to tvůrci zvládnou, nebo je divácký nezájem semele. Tady bych řekl, že tvůrci měli co dělat, aby doběhli do cílové rovinky, vážně to bylo jen tak tak. Úvod je zajímavý, nahozená udička také, kdo v tom jede je rovněž hezky nejasné, celá ta bouda, jež pak vyplave na povrch ještě jakž takž drží zájem, ale zhruba od takové hodiny deset, jak se začne pouštět v letadlové TV to zpravodajství, jde ten film poněkud do kopru a jen s vyceněnými zuby doklopýtá do konce. Jakmile se totiž objeví rozuzlení, hnedle člověka začnou napadat různé otázky na téma proč a jak a jakto, že? Nějak tomu ke konci chybí šťáva, odhalení je takové nijaké, "konspirace" podivná a nejasná, ale tak přece jen napětí tu bylo, potěšilo, pobavilo, lehčí nadprůměr to je. ()

anais

Perfektní žánrovka, která ve svých vytyčených mantinelech těží maximum - tzn. strach v letadle + akční Liam Neeson. Scénář si hitchcockovsky chytře pohrává s podezřením diváka a přehazuje jeho pozornost z jedné strany na druhou. Všechno už to někdy bylo, a tak Non-stop ocení skutečně spíš nenáročný divák, nebo naopak divák velmi zkušený, který si v žánrových klišé lebedí, a rád se podívá na kvalitní variaci již viděného:) ()

HellFire

A proč ne. Liam Neeson v dalším thrilleru, to si nejde nechat ujít a překvapí a potěší i účast Julianne Moore. Tentokrát se ocitáme na palubě letadla, kde neznámý pasažér vyhrožuje, že každých 20 minut někdo umře, pokud nedostane své peníze. A právě tomuhle má zabránit maršál Liam Neeson. A není překvapením, že Neeson si zase vše krade pro sebe, jeho role drsňáka ve stylu Taken je prostě povedená. Dalo by se tomu samozřejmě vytnout pár scén, jako každému filmu, ale děj odsýpá rychle, pořád se něco děje, film nespadne do "trapné linie", což se stává podobným snímkům a rozuzlení není předvídatelné. Tedy pokud nepočítám fakt, že to dobře dopadne, že ano. 7/10 si film zaslouží. ()

eraserhead666

Slušná jízda, prakticky až do konce, to už se jen tak nevidí. Neeson-Moore vytvořili dost funkční dvojku. Jen ty motivy: "něco mě hrozně sere a proto udělám přesně to, co mě sere" jsou fakt debilní. ()

SOLOM.

Poněkud „netradiční role“ pro Liama Neesona, než na jaké jsem byl u něj poslední dobou zvyklý. Tentokrát zde nehraje fotříka, který chrání své ratolesti před krutým a nebezpečným světem (lidmi), ale tady rovnou musí ochránit celé letadlo a nakopat prdel nebezpečnému vyděrači, který každých 20 minut sejme jednoho z cestujících, nebo členů posádky…Musím souhlasit, že víc jak polovina filmu je skutečně velmi slušná, má to zajímavou atmosféru – potenciálních podezřelých je tu taky dost – jen to finále bylo o poznání slabší – již ono přistávání letadla bylo hodně směšné a nepříliš zdařile (důvěryhodně) natočené – nu což i tak je to ale pořád slušný průměr, který ani moc nenudil… ()

ARI50

Jaume Collet-Serra mi vždycky nabídl doopravdy to nejlepší co natočil vždycky jsem byl rád za jeho filmy ale tohle si posral proč za co jsem si to zasloužil že mě to nebavilo že jsem se nudil že jsem si nenašel opět cestu k filmu proč ale věřím že mi to zase vynahradíš a to i herci možná někdy ve vzdálené budoucnosti tomu dám šanci a třeba přehodnotím dosavadní verzi pro tenhle snímek pro mě je škoda tohohle filmu, neměl ksakru nic co by mě zaujalo, dobře herce. ()

JASON_X

Je mi líto, že tak sympatický a charismatický herec, jako je Liam Neeson, má takovou smůlu na role; řečeno po dřevorubecku, hraje často v hrozných sračkách. Taken, Unknown, The Grey, a teď tohle. Non-Stop by mohl být celkem povedený detektivní thriller, kdyby... kdyby byl úplně jiný. Kdyby si třeba stereotypní scénárista odpustil ty stereotypně ultradebilní modely typu "tatínek vzpomíná na mrtvou dcerušku" a "osamělá malá vystrašená holčička na palubě, kterou utěšuje a zachraňuje tatínek oné mrtvé dcerušky, protože mu připomíná jeho mrtvou dcerušku", to vše podbarveno tak "jímavou" hudbou, že se z ní zvedá kufr... Nebo kdyby tvůrci tak směšně polopaticky nevysvětlovali hloupým masám, že ortodoxní muslim může být i lékař, a dokonce, světe div se, i hodný lékař... Nebo kdyby "hrdina" neměl ten tradiční pitomě uvědomělý proslov. Nebo kdyby "padouch" neměl ten tradiční pitomě vysvětlující proslov. Zkrátka produkt tupých scénáristů pro ještě tupější diváctvo. K tomu připočtěme skákající kameru, no a máme tu výtvor, od kterého se musí každý soudný člověk znechuceně odvrátit. ()

kajda.l

V Hollywoodu už zřejmě nemají zájem o natočení kvalitního thrilleru a to ani v případě, když se jim do rukou dostane solidní scénář a podepíšou Liama Mámcharismajaksviňa. Z filmu mám vlastně naprosto totožné pocity jako při první Mission Impossible ...solidní příběh, dobří herci, zručná režie, nepřepálené emoce, logické uvažovaní hrdinů a až na pár drobností funkční film ... jen nebýt ultradebilního závěru, který pod nánosem digitálního šílenství zadusí vše funční z předchozích tří čtvrtin filmu a z přemýšlivého diváka udělá naprostého oslíka, který má začít hýkat nad klišoidním heroismem a nelogicky a ošklivě provedenou akcí v poslední čtvrthodince. Jak mi bylo líto Jeana Rena ve zmíněné MI, tak mi bylo tentokrát v závěru líto Liama. Proč nemohl zůstat "vzdušným šerifem"? Nezranitelnost nechte supermanům a jiným iksmenům. Díky. A tvůrci nejspíše dostali vyšší rozpočet, než jaký stihli nacpat do digitálních triků a tak se rozhodli zbytek nacpat do dalšího známého hereckého jména a chytla se Julianne Moore, jinak si její zcela zbytečnou účast vysvětlit nedokážu, její zcela nadbytečnou roli by zvládla jakákoliv druhořadá neherečka. Zklamání. 65% ()

Necrotongue

Liam Neeson se v postavách stárnoucích alkoholiků ze všech sil bojujících za dobrou věc vyloženě našel a musím přiznat,že mě tyto jeho filmy baví.Tentokrát to na čtyři hvězdičky nestačilo,logických nesrovnalostí a pateticko-klišoidních proslovů bylo na mě až příliš,přes tyto připomínky jsem se u filmu nenudil a i vzhledem k slušnému obsazení vypadá hodnocení z mé strany na 3*+. ()

MáŠa

ale jo, žádné velké umění to není, ale jednou to člověk může vidět v pohodě. Nejslabší je závěr. ()

becki_tu

Liamovi podobné thrillery sedí jak zadnice na hrnec. Collet-Serra vařil podle osvědčeného receptu na napínavou podívanou: letadlo, tajemný zlosyn na mobilu, postavy s minulostí, postupná gradace, psychologický boj pro většině a v neposlední řadě skvělé technické a herecké zázemí. Není to film bez chybičky, ale z hlediska napětí jde vyloženě o diváckou lahůdku. ()

Lucasion

Další spolupráce režiséra Collet-Serry a hlavního herce Neesona. Jejich vliv po filmu Unknown (2011) je tu hodně znát. Opět tu máme ostříleného tvrďáka - Bill Marks (Liam Neeson), který se bojí létání a zároveň je letecký federální maršál. Non-Stop buduje atmosféru od první minuty. To mu nelze upřít. Na druhou stranu se za celou dobu filmu nedostane do té správné thrillerovské atmošky jako ve zmiňovaném Unknown. Až na finálních 20 minut je zkrátka film, řekněme napínavý a zajímavý, ale taky zároveň je v tomto velmi mírný. Co se týká akce, tak tu po vzoru 96 hodin (2008) nečekejte. Liam se v těchto rolích skutečně našel a je pravda, že on je vynikající herecké eso. Navíc mu tady velmi dopomáhá Julianne Moore. Jenže skutečně až na posledních 20 minut, kdy jsem tedy poprvé pocítil husí kůži a mrazivé napětí, tak zbytek filmu je hrozně "mírný". A tak je Non-Stop "jen" skvělým thrillerem s výborným hercem v hlavní roli. (81 %) ()

Morholt

Tak z Neesona se stal na stará kolena hrdina akčních filmů. Kdo by to byl řekl? V tomto případě hraje leteckého maršála v air-thrilleru na téma "Hádej kdo je terorista." a zrovna ta kvízová linka se povedla. Fakt jsem si nebyl jist a podezíral jsem takřka každého na palubě, včetně samotného Neesona a tohle napětí se Collet-Serovi dařilo udržovat takřka do samotného konce. Navíc se tu nenajde hluché místo a ono soustavné pátrání po padouchovi se nezdá ani chvilku monotónní. I herecky nemám prakticky co vytknout, ačkoliv Neesonovy nešťastné pohledy mě občas vytáčí, ale halt má takovej ksicht. Celkově našláplá, řemeslně výborně odvedená záležitost, na kterou se sice nebude nějak výrazně vzpomínat, ale pobaví zaručeně. 80% ()

Handle

Tento film se mi těžko hodnotí, protože i když je filmařsky dobrý, tak ztrácí na uvěřitelnosti (ačkoli si myslím, že pohádka to mohla být ještě větší). Každopádně nemá cenu řešit logiku nebo to nějak pitvat, je to prostě takový ten thriller, jak píše POMO. Někoho pobaví, někoho zaručeně otráví, ale díru do světa rozhodně neudělá. 60%. ()

ScarPoul

Nadupané tempo od začiatku až do konca. Oproti predchádzajúcemu filmu dua Neeson a Collet - Serra je tento dospelejší. A to v zmysle, že sa nesnaží šokovať svojou pointou, ale snaží sa byť len tradičným, nervy drásajúcim thrillerom, kde si nieste istý tým, ako to dopadne a keď už príde finálne rozuzlenie ste celkom spokojný, pretože film z vás nerobil hlupákov. Najväčšiu zásluhu na tom majú sympatické postavy a hlavne Neeson, ktorý sa pre tieto úlohy narodil. To prečo mám rád prvé Taken, je tu zobrazené v rovnakej miere. Willis je pasé a Gibson tiež. Teraz ako policajt zachraňuje zadky Liam a je to super. Natočené zručne a bez výraznejších prešľapov. Má to svoje svetlé momenty a znova neznesiteľné posledné dve minúty, ktoré sú pri takýchto filmoch nutné zlo. Inak sa jedná o žánrovku aká poteší každého fanúšika thrillerov. Ja som viac ako spokojný. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu