Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry. Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamové. Je to excentrická a podivínská stará panna, která žije v ústraní, nenávidí muže a již roky nevychází na denní světlo. Pip má za úkol dělat společníka její dvanáctileté chráněnce Estelle. Pip se do Estelly zamiluje, ta jím však pro jeho původ pohrdá. O deset let později se na Pipa usměje štěstí, když mu neznámý dobrodinec odkáže velké množství peněz. Pip se stěhuje do Londýna a rozmařilý život ve velkoměstě ho rychle mění v povýšeného snoba. Jako bohatý a perspektivní gentleman se znovu začne ucházet o svou dětskou lásku Estellu. Ale pravda o jeho dobrodiní a záhadně získaném bohatství může zničit vše, na čem mu záleží… (Bioscop)

lemonova

Vzhľadom na tú absurdnú predlohu (Dickens to už ozaj prehnal..) to bolo natočené dosť slušne a pozerateľne. Navyše hlavné postavy boli pre mňa typovo zaujímavé a Helene sadla rola potrhlej slečny Havishamovej ako viete čo, na viete čo.. ()

BOURQUE

Tento príbeh mal všetko k tomu, aby z toho mohol vzniknúť pekný film. Výsledok je však ľahký podpriemer. Herecké velikáni nevyužité v plnej škále, kolísavá dynamika, a v niektorých prípadoch zbytočne prekombinované scény. Škoda, pretože jednotlivé miesta a miestnosti (ako aj kostýmy) sú veľmi autentické. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

burton

Bída k uzoufání a nezachránil to ani ten, jehož jméno nesmíme vyslovit. Dort děje je rozsekaný na jednotlivé kusy a rozdán na talíře u obrovského stolu v téměř temné místnosti, ponuré, věčně zablácené, se sem tam visícími cáry roztrhaných záclon. Servírování jednotlivých chodů na sebe nenavazuje, takže si vážně nepochutnáte. Ale zkuste to. ()

Pavita

Film se mi líbil, jako obvykle mě uchvátil výkon Helen Bonham Carter která svou šílenou roli zvládla na jedničku :). Ve filmu bylo vše co tam patří, bylo se na co dívat a děj se nějak zvlášť neloudal :) ()

Brinkley

Precizně zfilmovaný přepis Dickensova románu... podle mého příjemně stravitelně. Jiné adaptace v TV jsem snad nikdy ani nedokoukala. Pročež je vhodný pro každého chudáka, jenž má ve škole v rámci povinné četby přelouskat nějaký ten románový realismus 19. stol., když to zjednoduším - o tom, jak chudý sirotek ke svému štěstí přišel, spolu s kritikou společenských poměrů za viktoriánské éry . Mě potěšilo sugestivní zobrazení špinavého, přelidněného Londýna, jako vždy šílená, démonická, úchvatná Helena a odvoldemortovatělý, velice lidský Ralph. Osobně mi bohužel nesedl představitel Pipa, ale věřím, že si své fanynky jistě najde; zato pozornost možná upoutá přirozený skřítek Olly Alexander, že by nový talent? Uvidíme. ()

Cerion

Nejspíš jsem slepý k filmovým nedostatkům, neboť literární předloha a toto její převyprávění mě naprosto oslňuje. ()

Edith17

Helena zahrala svoju rolu ako vzdy uzasne, Ralph prekvapil svojou premenou. Celkovo si ma film ziskal vtedajsou atmosferou, dejom a to, ze to napisal Charles Dickens. Dufam, ze tuto knihu zozeniem a budem si ju moct precitat. Dost ma prekvapila scena, v ktorej sa Helenine saty chytili od ohna a cela zacala horiet, vyrazilo mi to dych. Na zaver by som chcela dodat, ze film Great Expectations vrelo odporucam fanusikom Charlesa Dickensa. ()

TommyDiamond

Příběhy pánů Dickinse, Dumase, Shakespara i třeba Wilda se staly už od dob filmových počátků vděčným tématem a to nejen pro milovníky dobrodružné klasiky. V určité periodě se tyto velké příběhy točí a budou točit pořád do kola. I když jsem velkým milovníkem filmu, tak v těchto případech budu asi vždy kritikem. Protože forma je pouhým skeletem bohatého a rozvětveného obsahu. Podle mě se tento problém týká i autorů dneška (D.Brown,J.Irving,atd), jejich díla by si rozhodně zasloužili lepší zpracování. I když by se dalo říct, že kniha je dnes už zastaralý artefakt, pořád je to nekonečná studnice citů, skryté fantazie a slov; a s tím se film jen těžko vypořádá.... Nadějné vyhlídky (2012) nejsou špatné (***). Dobrá režie, herecké výkony i velký rozpočet filmu dávají naději, že v množství adaptací Nadějných vyhlídek nesejde na cestu úplného zapomnění ..... ()

Gromit

Charles Dickens je jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů a může za to především jeho román Nadějné vyhlídky. Ten byl zfilmován už mnohokrát, ale něco mi říká, že právě tato jeho filmová adaptace bude asi tou nejlepší. Na některé dějové linie se sice nakonec nedostalo, ale to už je daň, kterou musíte zaplatit pokaždé, když se rozhodnete převést na plátno román, který má přes pět set stran, a nechcete, aby z toho byl komerční propadák. Vše podstatné tu ale zůstalo zachováno, nemluvě o celkové atmosféře, která je jedním slovem fantastická. Šťastnou ruku měl režisér Mike Newell (jehož asi nikdy nepřestanu velebit za Čtyři svatby a jeden pohřeb a Harryho Pottera a Ohnivý pohár) i při výběru herců, zejména Ralph Fiennes je výborný. Ano, mohlo to být klidně delší. Ano, Estella mohla být krásnější a Pip méně nevýrazný. Ale proč hledat chyby za každou cenu? Po dlouhé době tu máme filmovou adaptaci klasického díla, která je víc než jen pouhou ilustrací. Více takových. A nejlépe v Newellově režii. ()

Lavinia

Zdlouhavé líčení dětství a divné ženské v "zámku", pak zdlouhavé líčení štěstí mezi "smetánkou", a teprve na poslední půlhodině to vezme spád, ovšem spíše pád do nelogických zkratů. Velmi neuspokojivé - bylo by lepší nechat klasika žít a neprznit jeho dílo. ()

crazy.f

Povedená adaptace, které na kráse ubírá pouze fakt, že se tempem až moc drží knihy. Problém je, že závěrečná část ve filmu mi přijde uspěchaná a kdybych nečetla knižní předlohu, tak bych neměla šanci pochopit všechny vztahy a zápletky, které se tu potkávají. ()

Solverino

Čím déle film trvá, tím větší je to nuda. Velmi slabé herecké výkony, jediný na koho se dá koukat je pan Fiennes, zbytek jen neobratně sekunduje... Celkově velmi velmi slabé na tak silnou předlohu. ()

huzgi

Nejhorší historické zpracování Nadějných vyhlídek. A hůře už to nejde. Autoři se s předlohou a atmosférou naprosto míjejí. ()

AgnesDee

Z filmu cítím, že kniha je opravdu dobrá a stojí za přečtení. Bohužel to samé se nedá říct o filmu. Jakoby se tvůrci snažili nacpat do scénáře vše důležité z knihy (což není nic špatného), ale vyvolali k tomu spoustu dalších otázek, jako třeba co byla ta scéna, kdy měl být Pip "nemocný" - natočeno je to, jakoby ho někdo otrávil, a taky to trochu působí jako halucinace. Postavy se zjevují a mizí, jak se jim to hodí a některé na oplátku nemají žádný prostor. Jsem z toho zmatená. ()

elanista1

Nebudem hodnotit knihu ktora je mozno dobra, ale film ktory dobry s istotou nie je. Uz po desiatich minutach som sa zacal tazko nudit, a nebolo mi najlepsie na pomyslenie ze mam pred sebou este dve hodiny podobnej "zabavy". Jedine kvoli Helene Bonham Carterovej som to chcel vidiet, ale uz teraz viem, ze len som si myslel ze som to chcel vidiet... Tak cistokrvna a cira nuda sa nevida casto, z celeho toho ma len trocha zaujal maximalne romanticky vztah ustrednej dvojice, a to je vsetko. Po 40 minutach som bol odhodlany vypnut to, ale s najvacsim sebazaprenim som to dokazal dopozerat. Ide skoro o zazitkovy odpad, ale jednu hviezdu dam, lebo film ma neznervoznil, neznechutil a je celkovo neskodny. ()