Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry. Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamové. Je to excentrická a podivínská stará panna, která žije v ústraní, nenávidí muže a již roky nevychází na denní světlo. Pip má za úkol dělat společníka její dvanáctileté chráněnce Estelle. Pip se do Estelly zamiluje, ta jím však pro jeho původ pohrdá. O deset let později se na Pipa usměje štěstí, když mu neznámý dobrodinec odkáže velké množství peněz. Pip se stěhuje do Londýna a rozmařilý život ve velkoměstě ho rychle mění v povýšeného snoba. Jako bohatý a perspektivní gentleman se znovu začne ucházet o svou dětskou lásku Estellu. Ale pravda o jeho dobrodiní a záhadně získaném bohatství může zničit vše, na čem mu záleží… (Bioscop)

lobo87

Koľko to trvalo? Štyri hodiny? Najlepším momentom filmu je úvodné stretnutie Pipa s Fiennesom. To ma nabudilo na kvalitný film v štýle Monte Christa, ale potom to už bol len jeden veľký chaos so zle obsadeným hlavným hrdinom. Škoda... 45% ()

rigby

Velmi důstojné zpracování klasické předlohy. Od úvodních záběrů s travinami v mlze je stále se na co dívat. Exteriéry jsou zkrátka dechberoucí, záběry na detaily kostýmů atd. rovněž. Přes plátno jsou cítit všechny pachy, pot, krev, emoce... Bohužel zpracování je pro současného diváka až moc konzervativní, příběh postrádá jakoukoli akci, vše podstatné se vlastně odehraje až v poslední čtvrtině filmu. Na to nic nezmění ani vynikající herecké výkony. Zkrátka je to jen jiná verze povinné četby. ()

Billiecz

První polovina film byl průměr,druhá polovina donutila zvýšit hodnocení. Sice jsem se chvilku ztrácela v tom kdo je kdo, ale alespoň to donutí přečíst si knižní předlohu od Dickense. Jinak za Helenu Bonham Carter velký dík. Je úžasná. ()

wick

Špatné...nezdařená adaptace Dickense, nevhodné herecké obsazení, zejména Helen Bonham je trefou vedle, a jak to dopadne s panem Pipem, mi bylo celkem jedno. ()

ludovit14

Od filmu Veľké nádeje som úplne niečo iné očakával,ako nám ponúkla babrácka dvojica rež.Mike Newell a scenárista Nicholls.Celé toto nepodarené dielo,bolo pre mňa jedno veľké utrpenie.A ta minutáž ma skoro odrovnala-nevedel som sa dočkať konca,ktorý skončil takto://,,PiP’’milujem vás Estell-ona na to:TO ma teši//Keď,ju teší -tak mňa tu nepotešilo skoro nič.Jedine,čo tu stálo za niečo boli,herecké výkony Helena Bonham Carter a Ralpha Fiennesa-ktoré boli dvôveryhodné.Grainger tiež ušla,ale paradoxom je,že najslabší her.výkon podal hlavný hrdina Jeremy Irvine-ktorému som neveril ani to,že tu účinkoval (veľmi slabý výkon).Strašne,zle spracovaní príbeh ako aj príšerne pomaly strih-ktorý doslova uspával,divák sa pri tomto filme musí premáhať aby to vôbec dokázal dopozerať.HOD:30,01%.Veľká škoda času!PS:30%je za spomínan. her.výkony,a zbytok za film-nikdy sa k tomuto akože filmu nevrátim TO JE VIAC AKO ISTÉ!!! ()

Scaevola

Tento film trpí stejně jako všechny adaptace velkých romanticko-realistickým románů 19. století. Nikdy totiž nedokáže obsáhnout celou šíři vyprávění a musí se nutně uchýlit ke zkratkám a vypouštění motivů, případně vkládání podstatných zvratů do nesystematických vzpomínek. Přes nastíněný nedostatek však neztrácí na působivosti a emocionální hloubce, visuálně není tak experimentální jako nedávná "Anna Karenina", a přesto je po obrazové stránce přesvědčivý a zajímavý (hlavně Londýn získal neopakovatelnou atmosféru). Vrcholem jsou podařené herecké výkony a překrásné kostýmy, které se nenechávají unést puritánskou náladou viktoriánské Anglie. ()

Ironhead

No bylo to takove celkove dosti plytke... predevsim zezacaktu, kdy detsti predstavitele hlavnich hrdinu nebyli prilis presvedcivi... ale celkove jedno shlednuti asi nikoho neurazi a neublizi ikdyz ani nenadchne. ()

Elisson

Filmu by bodla dlhšia stopáž a menej nerealisticky pôsobiacich postáv - napríklad členovia pánského klubu alebo slečna Havishamová v podaní Heleny B. Carter. Je to nepopierateľne veľká herečka, ale jej kariéru sprznil deň, kedy sa spoznala s Timom Burtonom, odvtedy hrá samé prehnané role vo väčšinou podivných filmoch. A keby som ju teraz videla v serióznej úlohe v serióznom filme (a podľa fotiek, ktoré som videla, nejaké také nového dáta očividne existujú) nemohla by sa zbaviť blbej "aury", ktorú si pre mňa nesie z Burtonových filmov. Svoje najlepšie filmy točila v 80-tych a 90-tych rokoch.... ()

silvusaak

Predlohu jsem necetla, ale tohle ani Helena nezachránila. Tim Burton by s tim zatocil podle me lip. 4x preruseno, zadna poradna zapletka co bych si pamatovala. Asi ten film potrebuje vic soustredeni, no me to proste nebavilo. ()

v.indruchova

O tom, jak rodice tragicky ovlivnuji sve deti a ty se horce snazi zit svuj zivot. O nevyslysene lasce, kterou skoro kazdy zna v temne atmosfere Londyna. Cely film pusobi dosti temne a smutne. ()

Chandra

Ukázka, kterak se dá z díla klasika udělat kramářská historka o srdcích zlomených, lásce neopětované, mordech strašlivých a hříšníků polepšení. Zamrzela mě divoká zkratkovitost, roztěkané chování některých vedlejších postav (že by nějaký viktoriánský speed?), až příliš burtonovská slečna Havishamová (tahle stylizace už se moc opakuje) a v tomto případě i český dabing, protože hlas dotváří charakter postavy a tady mi k některým postavám moc nebo spíš vůbec nesedl (např. Estella). Ani výprava, na které se zjevně nešetřilo, nezabránila celkově lacinému vyznění. Charles Dickens si rozhodně zaslouží lepší zpracování svého díla. ()

Radek273

Britské ztvárnění literárních předloh (jako například Oliver Twist a dalších) je opravdu neskutečné. Dosáhnout natolik přesvědčivé atmosféry, která diváka vtáhne od prvního okamžiku, se pokouší řada tvůrců, ale jen a pouze Britové na to snad mají patent. Konečně i fakt, že v tomto případě se (vyjímečně) přikláním zcela jasně k originálnímu znění doplněném o titulky, vyjadřuje, o jakou kvalitu se jedná. Opět jeden z velkolepých snímků dávné historie se špičkovými herci, z kterých jen těžko můžeme vybírat nejlepší výkon večera. Snad tentokrát naopak spíše bijí do očí ony méně zdařilé výstupy, a to bohužel zrovna hlavní dvojice. Na druhou stranu i s nimi se jedná o velmi, velmi zdařilý kousek. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Clem

Tento film je, myslím si, velmi povedený, rozhodně víc povedený než na zdejších 64%. Četla jsem knihu, a tak mohu porovnat, jak se zpracování podařilo a musím říct, že to je to, co jsem na filmu nejvíce docenila. To, s jakou přesností knihu vystihl, jak dokonale vypracovaná je atmosféra filmu a prostředí. Je to přesně dle mých představ, které jsem si utvářela v průběhu čtení knihy. Samozřejmě některé scény chybí, ale mnoho jich není, autoři filmu zvládli zahrnout všechny nejdůležitější dějové linie románu, aniž by si je potřebovali nějak upravovat, což mě u filmových zpracování knih vždy nejvíce vadí. Proto si myslím, že je možná potřeba číst knihu a až poté vidět film a plně ho docenit. Proto možná někomu, kdo knihu nečetl, může tento film přijít plytký a bez nějakého silnějšího aspektu, to proto, že celá ta kniha, se prostě do filmu nevleze, a kdyby se měl film jednotlivě věnovat např. všem vztahům, které Pip s postavami má, tak by to byl film o mnoho delší. Co je krásně udělané i ve filmu je vztah Pipa s Joe, i když je trochu nedotažený, nicméně scéna z Londýna pro mě byla asi nejsilnější celého filmu. Dávám 4hvězdy. Je to velmi povedený film. ()

Lucerok

Film se mi líbil, ale bohužel má velkou nevýhodu - hlavní postavy jsou herecky slabé, táhnou to vedlejší role (Fiennes a Bonham Carter). Jinak bych to trošku zkrátila, ale špatná podívaná to rozhodně nebyla :) ()

Tanulin

Tohle zpracování mě doběhlo jen kvůli jménům...R.Fiennes ? Jistě! Viděla jsem Velké naděje (1998) a tohle je prostě lepší, ale než dám hvězdičky, musím to ještě jednou vidět ;o) ()

patril

nenadchne, neurazí. poctivé zpracování klasiky. Upřímně jsem ráda že jsem román nečetla, protože Dickens musel být přeci jenom trochu maniodepresivní když zplodil romány tohoto ražení. Mnohem víc se mi líbila například Malá Dorritka. Hlavní hrdina mě nějak neoslovil, Ralpha Fiennese nemůžu od Voldemorta už ani vidět a Helena Bonham hraje tradičně šílenou.Co dodat - na tomhle filmu vás nic nepřekvapí. ()

hajner

Nechytil som sa príliš komplikované a strašne zdĺhavé. Nedokázal som sa do toho vžiť. Jedna hlavne za bravúrne obsadenie vedľajších rolí. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /délka - mohlo být i delší, nějak to v tom filmu jde všechno ráz, naráz, aby se to všechno stihlo, výprava + digitální Londýn - 1. mne moc neuchvátilo, digitálního Londýna jsem si už dost užil v Sherlock Holmes/09+11/, takže tady je samozřejmě zase, abych si ho zas osvěžil, hlavně, že vypadá pořád stejně uměle, některé dialogy, hlavně ty milostné - to není ani ta dětinská úroveň, ani ta ne, Jeremy + Holliday - ti mě moc neoslovili, film táhli Helena/Ralph/Robbie/, + /jakási atmosféra, trochu hudba, trojka Helena/Ralph/Robbie - ti to nějak utáhli a trochu to zachránili/, hodnocení - průměrná adaptace knihy, taková nijaká, ani ryba, ani rak, nenadchne, neurazí, prostě dosti průměr ()

katikka

Príbeh podľa knižnej predlohy Charlesa Dickensa bol vo filmovom spracovaní nespojitý, niektoré scény na seba nenaväzovali a tak som ani nevedela, čo sa vlastne stalo. Taktiež by mi blo mimlšie, keby hlavnú úlohu obsadil niekto s inteligentnejším pohľadom, ale Helena Boham Carter zahrala psychadelickú dámu ako vždy na výbornú. Celkový dojem pozerateľné, ale zdĺhavé _50% ()