Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry. Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamové. Je to excentrická a podivínská stará panna, která žije v ústraní, nenávidí muže a již roky nevychází na denní světlo. Pip má za úkol dělat společníka její dvanáctileté chráněnce Estelle. Pip se do Estelly zamiluje, ta jím však pro jeho původ pohrdá. O deset let později se na Pipa usměje štěstí, když mu neznámý dobrodinec odkáže velké množství peněz. Pip se stěhuje do Londýna a rozmařilý život ve velkoměstě ho rychle mění v povýšeného snoba. Jako bohatý a perspektivní gentleman se znovu začne ucházet o svou dětskou lásku Estellu. Ale pravda o jeho dobrodiní a záhadně získaném bohatství může zničit vše, na čem mu záleží… (Bioscop)

otík

Film je natočen podle předlohy Charlese Dickense Nadějné vyhlídky a dá se říct, že děj rozumně kopíruje děj knihy. Filmové zpracování ale zcela postrádá jakoukoli energii, napětí či cit. Nevyvolává nic víc, než pocit ztráty dvou hodin života. A to je na zfilmovanou klasiku teda sakramentsky špatná zpráva. ()

andrii

Kovářský tovaryš vyměnil košili chuďase z příze za zdobné knoflíčky, zvednuté límce a drahé kabátce netušené přízně. Smetl pavučiny a otrhal trny z mého srdce. Nespustil oči z hvězd, starajíce se o jejich štěstí, Ralph Fiennes - to přitažlivý charakter na druhé straně cest. Těžký ponurý vzduch, který se na hladinu snesl, musit osud snést. Nesoucí si léta kříž, ochořela chuděra, podvedená, zakletá mrtvá nevěsta, rozřezána bolestí. Svatební závoj se ve vlasech třepí, vzplál, uhořela v žáru ze samých starostí. Přec dojde naplnění cit, který vyhlíží tak nadějně, spojí se ruce lásky lady a gentlemana pokojně. ()

ecceHOMMO

Nová a ďalšia adaptácia Dickensovej knihy tentokrát opätovne zasadená do čias minulých (čias šľachticov - džentlmenov). Ak to porovnávam so spracovaním novodobím ( s Ethanom Hawkom a Paltrow) tak to vyznelo chladne a trošku i fádne....srdcervúci príbeh tu proste nezafungoval. A tak najzaujímavejšou postavou sa stala postava Heleny Bonham Carter. ()

Johnny.ARN

Dlhý, nudný a pre mňa totálne nezaujímavý film. Nechytilo ma to od začiatku a potom ku koncu keď sa dej zamotával resp. rozuzľoval som sa na to nevedel napojiť a pochopiť to. Kostýmovo a atmosférou fajn, inak nič.2 z 5 ()

filmmovier

Tento film zdá se mi zde značně podhodnocen. Jistě, fenomenální adaptace BBC s Gillian Anderson a Suchetem je lepší hned o několik řádů, ale i tento přepis shledávám velmi povedeným a hodným pozornosti. Jistě, chybí zde například Orlick a v úplném závěru je to možná trošku větší happy end, jinak ale prakticky vůbec nemám výhrad. Obsazení je prvotřídní a fenomenální (HBC, Ralph, Robbie), představitelé Pipa a Estelly jsou zde navíc mnohem lepší, než v již zmíněné minisérii a atmosféra dobového Londýna je skvělá, atmosféra v domě slečny Havishamové a na blatech pak v pravdě burtonovská! Jen to uhoření na konci nemuselo být tak odbité. Dejchne to na vás (pozitivně), je to dobrý. Jsem velmi spokojen, dvě hodiny s tímto filmem utekly rychle a vskutku příjemně. 80%. ()

elanius

(87/2013) / Už keď som sa rozhodol, že pojdem do takejto klasiky mi bolo jasné, že by to mohlo aj trochu boleť. Toto očakávanie sa splnilo do bodky. Ťažkopádny film, ktorý je treba rozdýchavať hlavne zo začiatku, od takej polovice sa to dopozerať dá aj s tým, že si človek uvedomí, že vlastne nesleduje až takú tragédiu. Nepochybne je to kvalitne urobený film, mňa ale nemal čím výraznejšie zaujať. (5/10) ()

Mishqo

sklamanie...aj keď atmosféra a prostredie mi pasovalo k tomuto filmu, viacej ma presvedčila verzia z roku 1998 ()

lucascus

Herecké obsazení bylo poměrně ucházející (naprosto skvělí byli Helena Bonham Carter - jako obvykle - v roli zahořklé ženské ve svatebních šatech, a stejně tak i Ralph Fiennes, mladá dvojice nepodala tak dokonalý herecký výkon, ale pořád se na ně dalo dívat. Kostýmy, interiéry i exteriéry byly skvostné, hudba příjemná, kamera dokonalá, no a bohužel jediným zklamáním pro mě byl scénář - paradoxně právě kvůli scénáři jsem se zašel na film podívat. Charles Dickens by se možná divil, ale z jeho velmi zajímavého dílka vznikl chaotický příběh. Divák se ve filmu ztrácel, pokud vám utekla byť jediná věta, už jste nevěděli, co se na plátně děje. Je to velká škoda, pokud by si scénárista dal větší práci, umožnil by zároveň divákovi větší propojení s dějem, vtáhl by ho do filmu a nestalo by se tedy to, že divák sleduje film pouze vnějším pohledem, bez většího se ztotožnění s postavami. Škoda, přeškoda. ()

hroubek

Knihu jsem, kdysi četl na základní škole, ale bohužel jsem jí nedočetl, jelikož jsem se nedokázal pořádně ponořit do příběhu.Prostě to na mě v té době bylo moc pomalé.To se ale nedá říci o filmu.Režisér Mike Newell má už něco odtočíno a ví, jak vyprávět příběh(y).A tady se mu to daří hned od začátku, kde využívá atmosféru anglického venkova a různých panstvích.Elegatně nás seznamuje s postavami a s jejich příběhy a všechno funguje dobře, než se hlavní postava vydá do Londýna.Pak jako by Newell začal ztrácet půdu pod nohami.Pořád se mu daří prodávat všechno co vidíte, a to ať jde o kostýmy, atmosféru chudinských čtvrtí Londýna, smetánku, špínu atd.Jen jednu věc nezvládá, a to tu nejdůležitější, vykreslit hlavního hrdinu.Každá postava je živější a mnohem přirozenější, než hlavní hrdina.Vzhledem k ději je v poslední půlhodince spousta informací, po kterém příběh působí, jakoby byl polit živou vodou, ale sympatie k hlavnímu hrdinovi to nepřinese.Film táhnou zkušení matadoři z Pottera.Ralph Fiennes je parádní, Robbie Coltrane je překvapivě vážný a Helena Bonham Carter krásně výstřední.Velmi mně potěšila Holliday Grainger, která talentovaná a pěkná a dokáže prodávat emoce.Nadějné vyhlídky nejsou vůbec špatný film, jen mají z mého pohledu smůlu v tom, že hlavní hrdina je nesympatický a právě proto mně jeho příběh nedokaže pořádně chytnout za srdce. ()

blackJag

Dobře vypravená adaptace, které by slušela lepší scenáristická práce - jeden důležitý moment střídá druhý, aniž by ten předešlý stačil nějak v divákově mysli adekvátně dozrát. Lichým emocím pak vyloženě "sedí" průměrné herecké výkony. 60% ()

Madlene

Pamatuji si Dickense jako spisovatele, který psal dlouhé příběhy, do kterých se musel člověk začíst. Nicméně mělo to vždycky logiku, hlavu i patu. To vše ovšem jaksi chybí současnému filmovému zpracování. Škoda, trailer vypadal o dost slibněji. ()

danielosbourne

Zkoušel jsem nejprve přečíst knihu, ale po pár stránkách jsem zjistil, že tohle prostě nepůjde. Filmová verze mi přišla pro to lepší a říkal jsem si, že mě možná film dožene k přečtení knihy, jak už se tomu několikrát v mém případě stalo. Bohužel. Nepřečtu si to. Film začal úplně stejně jako kniha, tak předpokládám, že je to jedna z mála adaptací, která se striktně drží knižní předlohy a to by nemuselo dopadnout dobře. Asi se s Dickensem nesnesu. Ale musím uznat, že postava slečny Havishamové je dokonalá. Jinak vlastně nevím, co hledat v tom filmu za příběh. Stále jsem hledal nějaký ten hlubší děj, ale stále jsem se pohyboval na samém okraji příběhu a najednou byl konec. Možná je to mnou, možná je to příběhem, ale čekal jsem víc. Ústřední duo herců taky neni zrovna trefou do černého. Ale zas úplnej propadák to není. ()

kolemjdouc

Děj chvílemi působí víceméně chaoticky a utahaně ale dá se na to koukat jen s velkým soustředěním jinak se v ději začnete ztrácet.. Udivila mě podoba Jeremy Irwina s Jamiem Dornanem (50 odstínů šedi).V prvním okamžiku jem si myslela že je to on. ()

Asmodin

Chyby ve filmu oproti knize: - pan Pumblechook nebyl krejčí, ale prodával obilí a semena - pan Jaggers se seznámil s Pipem a Joem už v hospodě a následně byl uveden do nejlepšího pokoje Gargeryů - Pipova sestra nezemřela na infarkt, ale po útoku byla "dementní" a zemřela, když Pip žil v Londýně - pan Jaggers hostil kromě Pipa i jeho spolužáky: Bentleyho Drummlea a Startopa nikoliv celý spolek Pěnkav z Hájku - dojemná scéna, kdy navštívil Joe Pipa v Londýně se odehrává jen v Pipovo bytě a nikde jinde (v filmu nepůsobí tak srdcervoucně jako v knize) - když Pip dává Magwitchovi 2 bankovky, vrací mu tím peníze, které mu Magwitch poslal po propuštěném vězni (ve filmu to nemá vůbec žádný význam) - když Magwitch hádá částku ročního Pipova příjmu (od jeho plnoletosti, 21 let) je to 500 liber - závěr rozhodně není stejný jako v knize. Celková adaptace je velmi dobrá až na obsazení Jeremyho Irvinea, který se sice podobal malému chlapci, ale který mi prostě neseděl, dále na celkové vzezření členů Pěnkav z Hájku. Nejspíš to byli "teplí" bratři. Přestože byly některé scény promíchané na logickou návaznost neměli vůbec žádný vliv. ()

ellegrey

Zdařilá adaptace povedené, mnou osobně velmi oblíbené, literární předlohy, která je postavena především na hereckých výkonech. Herci, jenž byli obsazeni do vedlejších rolí, předvádí umění a dokazují, proč jsou už nějaký ten pátek mistry svého řemesla. Helena Bonham Carter je v roli Miss Havisham naprosto skvělá. První polovina filmu nás uvádí do děje, seznamuje s jednotlivými postavami a jejich osudem, v té druhé děj dostává spád, dochází k různým zvratům a tajemství, která byla předtím úspěšně skryta, vycházejí na povrch. Jen jedinou výtku bych měla - obsazení ústřední dvojice. Na Holliday Granger jsem si po nějaké době zvykla, dokázala, že hrát umí. S kým jsem měla ale problém až do závěrečných titulků, je představitel Pipa, Jeremy Irvine. Jeho ztvárnění hlavní postavy si mé sympatie bohužel nezískalo. ()

Wardan

Film Great Expectations si rozhodně nezaslouží, aby se o něm psali nějaké extra filipiky. Není totiž vůbec špatný. Zahrané je to velmi slušně (Helena Bonham Carter je dokonce vynikající), výprava je přímo skvělá, Mike Newell podává jeden ze svých lepších výkonů. Ale přecejen tomu chybí filmová duše. Nějaký motor. Něco co by tomu dodávalo nějaký hlubší rozměr. Ale jak říkám: Vůbec to není špatné. ()

adriane9

Velmi zdařile zpracovaný Dickensův román s nádhernými kostýmy, přesto to pro mou diváckou duši bylo málo emoční, prostě potřebuji od těchto typů filmů víc, možná by stačila změna hlavního (dospělého) hrdiny nebo prostě nevím. Každopádně mistrovský herecký výkon Heleny Bonham Carter a všeho kolem ní (šaty, hodiny a ten skvotný dům). ()

Leleta

Upřímně jsem se projekci moc netěšila, a jestli jsem měla nějaké vyhlídky, tak nadějné vážně nebyly. Čekala jsem, že se Newell suše chopí předlohy a bez nápadu ji překlopí do filmu. Což se taky stalo, ale stejně mě film příjemně překvapil. Ano, děj zůstal osekaný na minimum, aby se vůbec vešel do dvouhodinové stopáže, což ale Newellovi nevyčítám. Naopak i přes občasnou zběsilost zůstává myšlenka pochopitelná. Potěšila mě hlavně Helena Bonham Carter, která byla jako vždycky úžasně vyšinutá. Jenom ten Jeremy Irvine je poněkud nevýrazný a místo Holliday Grainger mohli obsadit někoho méně uspávajícího. ()

Gaia.M

Nejsem si úplně jistá, co si o tomto snímku myslím. Na jednu stranu se mi to líbilo. Mladý, chudý chlapec získá velké jmění, otevřou se mu naprosto nové možnosti o jakých ani nesnil. Je to pěkné. Na druhou stranu si myslím, že se z toho dalo dostat víc.. Místy jsem se nudila a měla tendenci přetáčet. Navíc ten happy end. No.. nebyl to nejlepší film, jaký jsem viděla, nebyl ani nejhorší ;) nejspíš především díky skvělým hercům jako je Helena B.C. či Ralph F. ()

Ben Nevis

Román jsem nečetla, ale film je celý Dickens - sirotci přijdou ke štěstí sledem nepravděpodobných náhod. Trošku se to táhne i přes překombinovanou zápletku, ale na talentované herce je radost pohledět. Rozhodně je to zajímavější předloha než Oliver Twist nebo tisíckrát převaření Bídníci. ()