Diktátor

AndreiRanger

Naprosto šílená komedie sestavená z největších nesmyslů, parodující snad vše co lze i nelze parodovat. Pokud máte všeho pokrk a nevadí vám decentně necudný humor, pustě si Diktátora. Protože u tohohle bizardního kousku si můžete s lehkostí ulevit " polib mi zadel světe". Příběh a herecké výkony jsou odpovídající žánru. Za mě pět aladinů! ()

kuxik009

Příběh super, vtipy super, co víc si přát? Miluju komedie, ve kterých je jak příběh tak vtipy, takže tahle pecka překonala moje očekávání. ()

EagleSK

Výborná zábava. Humor v niektorých častiach hraničí s trápnosťou, ale nakoniec tú hranicu neprekročí. A ten soundtrack... Čistých 5 hviezdičiek. ()

Bulywif

Trochu míň surový dojem než z Borata, ale opět skvěle. Osobně bych se v reálu bál o život nebo minimálně o zdraví a majetek, dovolit si natočit tohle. ()

archetta

Jedna z nejlepších komedií vůbec. Uvidíte, co jste ještě neviděli a uvidíte, co jste ještě neslyšeli. Některé scény si živě pamatuji doteď. A hlavně, film to není vůbec blbý, je v něm spousta politiky, řešení práva, etiky a morálky (třeba současné Ameriky) a hlavně narážek. Brilantní Sacha Baron Cohen s přízvukem, gesty a mimikou blízkovýchodňára :-) ()

pupidup

Mohu se na to koukat pořád dokola a pořád se směji.. :-) pět hvězd nedám jen proto,že se to žánrově nedá srovnávat s mými nej... Např. Ti druzí. Dlouho nebyla natočena tak skvělá komedie a zas asi dlouho nebude. A abych nezapomněla... Není to tak docela komedie,ale zdarila satira s mym oblibenym cernym humorem, která dost drsne ukazuje dnešní dění ve světě i chování a povahy lidí .... I scéna v navrácení obchodu ukazuje, že jistý režim a rad je nutný i v demokracii,protože lidi jsou svoloc a mnohdy je bez tlaku nedonutite se socializovat. .... Je to geniální dílko! :-) ()

timmy321

Jako většina komedií ztrácí postupně na vtipnosti a velká část humorných scének byla ukázána již v traileru. Cohen ale opět nezklamal. 3/5 ()

Jarsey

Tohle je asi film, který bych popsala jako naprosto politicky nekorektní! Buď vás ten film zaujme kladně, nebo vám přijde drzý, přehnaný a nevhodný po všech směrech. A opravdu nemusíte dítě vyhodit do odpadkového koše, když to není kluk. ()

Bobby_Fisch

Trošku odvar Borata, ale smekám. Promyšlená ortodoxní satira zesměšňující to, co je ve skutečnosti v tomhle světě nejsmutnější. Troufnu si odhadnout, že většina diváků netuší, proč tyhle filmy točí ()

JaraJ

Zde bude mé hodnocení velmi krátké. Film jsem viděl před lety a v hlavě mi zůstalo zaryto jen několik scén, přes to si živě pamatuji své pocity trapnosti pře sledování tohoto nevkusného díla. Nedokáži pochopit pozitivní hodnocení zde ani od spousty mých kamarádů a známých, a proto usuzuji, že se jedná o nějaký styl humoru, který většině lidí padne do noty, ale mě nic neříká. Bohužel nebo bohudík nejsem součástí této většiny, dá to práci, najít v tomhle alespoň jednu hvězdičku. ()

Jirkacek

Tak tenhle Diktátor rozhodně žádnou hrůzu u nás doma nebudil a vzhledem k tomu, že se jednalo o komedii s Velikým Alexandrem Barinem Baronem Cohenem ani nemohl. Svým žánrem naprosto přesně dopadl na úrodnou půdu a dokázal nás rozesmát. A to i přes často mrzkou kvalitu vtípků a narážek. Líbil se mi již ten samotný nápad udělat si legraci z těch hlupáků či příliš vychytralých představitelů moci ve svém ustrašeném státečku, v němž bohužel žijí i obyčejní lidé. Ten náš se jmenoval Aladeen, což mne také pobavilo a ten vládl v arabské zemi jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem, snaží se vyvinout vlastní jadernou bombu a vůbec dělá takové ty klasické věci které bezmezní vládci dělají. A ti hodní lidé ze západu a OSN zde zase chtějí nastolit pořádek, rozuměj chtějí mít vše pod kontrolou a vyždímat z této země ropu. A tak se tito pokrokoví evropané, asiati i amerikánci rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí a donutili jej ustavit v Wadyi demokracii. Hned po příjezdu do Ameriky se začaly dít věci, většinou velmi vtipné - jako že třeba ten pravý Aladin protestoval v davu demonstrantů sám proti sobě a vlády se ujal jeho dvojník se svým poradcem, kterého si zahrál můj oblíbenec Ben Kingsley nebo že jej před policií zachrání Anna Faris, žena s chlupatým podpažím, aktivistka, vegetariánka a feministka, která mu dala práci ve své firmě. Aladin však nikdy nepřestal myslet na návrat k moci a tak jsme se stali svědky další eskapády humorných situací a groteskních akcí. Diktátora jsem shlédl na doporučení CommanderCZ***, prý se u něj dobře pobavil, což nemohu potvrdit, jelikož se podle mne jednalo o zábavu prostě průměrnou. Kupodivu se naše hodnocení cípatými naprosto shodují, i když se kvalita vtipných hlášek ve filmu pohybují od těch, které si vyprávějí chlapi ve čtyřce hospodě až po ty velmi inteligentní. To vše tak dává dohromady čistý střed a tak ode mne snímek Diktátor dostává tři diktátorské hvězdy ***. ()