Sourozenci Addison (Eric Bana) a Liza (Olivia Wilde) jsou na zběsilém útěku z kasína, které právě vyloupili. Cestou havarují a na místě zůstává mrtvý policista. Addison a Liza se rozdělují a každý dál prchá svojí cestou. Vysílené Lizy se ujme bývalý boxer Jay (Charlie Hunnam), který se vrací domů oslavit Den díkůvzdání. Právě tam se ale oba uprchlíci znovu setkávají a jejich nesmlouvavý souboj překročí všechny hranice rodinných limitů. (Magic Box)

nick003

Prvně jsem chtěl dát 3+1, protože moje zaujatost nezná mezí, ale nakonec sou to zasloužený 4*. Krásný zasněžený prostředí společně s ještě krásnější Olivií i výborným záporákem Banou. ()

MA.KI

Zasněžené krimi + drama + romance s vynikajícím záporákem Addisonem (Eric Bana) a s poměrně košatým dějem, /možný spoiler/ jehož jednotlivé linie (a jejich představitelé) se v samém závěru střetnou tváří v tvář u jednoho stolu. Bomba. Mimochodem, dost podhodnocená! ()

bourec

Další z filmů,kterej je úplně zbytečnej v nějaký sbírce.Sice to v některejch scénách má koule,ale vyvážej to ty ucamraný mezi Olivií a Carliem.Ty jsou úplně z jinýho filmu.Škoda.50%. ()

Streeper

Už na začátek bych chtěla říct, že kdyby se režisér věnoval spíše napínavějším a akčním scénám, tak by to pro film byla velká výhoda. Bohužel se zaměřil spíše na dlouhé a nudné scény a dialogy bez akce a tak jsem první hodinu filmu jen tak stěží přežila a zajímavé to pro mě začalo být až poslední půlhodinu, kde je o akci hodně postaráno. ()

papaJA21

Výborné obsazení, ale film bohužel sráží plytký scénář a příliš černobílé a účelové jednání všech hlavních postav. Škoda, mohl to být skvělý thriller. ()

klida

Nebylo to tak špatný, určitě ne tolik, jak jsem se bál ze zdejších ohlasů, hodnocení a kritik. Ze začátku se to slušně rozjede a šlape to hezky, závěrečnou půlhodinku už to trošku dře, ale dá se zvládnout. Asi nejvíc se mi líbilo, že jsem vlastně do konce neměl jistotu, jak to všechno dopadne. Zimní Kanada je navíc zajímavá. Vadilo mi, že se rychle mezi sebou střídají linie bratra a sestry, kvůli většímu zapojení se do toho bych uvítal spíš rozdělení na delší části. Víme všichni, že Olivia Wilde by sama utáhla i Hledání ztraceného času. Tři a kousek. ()

dr.fish

Tenhle film je úplně jednoduchý a to se mi na něm líbí. Nic nového pod sluncem, jde přímo k věci a na nic si nehraje (tedy skoro). Takže odpočinek sám. Ano téma je trochu ala Fargo, ve sněhové vánici běhá zabiják a může navštívit i vás...75% ()

Qitek

Slabé tři. Začalo to slibně. Tak nějak po tom co jsem četl jsem si říkal ano, jsem připraven na průměrný thriller, který mě může maximálně mile překvapit. Nepřekvapil. Ničím. Jak jsem už řekl, začalo to slibně. Bana se mi jako psychopat střílející poldy zamlouval, nicméně v půlce jsem začal zjišťovat, že nám nemá moc co nabídnout a začal mi být malinko u prdele. Jeho sestra Liza a boxer Jay... WTF?! Na konci filmu láska po jedné noci, která skončí tak jak skončí? Závěrečná sváteční večeře je fajn, ale né natolik aby mi uvízla v paměti. Což je škoda. Už se mi k tomu ani nijak nechce nic dodávat. Takový lepší sobotní film na nově v sobotu večer. ()

ecceHOMMO

Jediné čo vyčnievalo bol výkon Erica Banu: skvele zahraná chladnokrvnosť! A ostatný splnili čo mali: Olivia oslnila ženskosťou, Kris nefalšovaným šarmom, Spacek charizmou. ()

Johnny.ARN

Bana, Wilde a Hunnam v jednom filme pod réžiou Ruzowitzkyeho. To nemohlo dopadnúť zle. Blízko kanadských hraníc, kde je zima stále, sa odohráva spleť príbehov, ktorý jeden na druhý nadväzuje a dopĺňa ho. Bana ako ultra hajzel a zabijak sa pretĺka touto bielou krajinou a za sebou necháva radu mŕtvol ( najefektnejší je asi policajt na skútri ). Jeho sestra Olivia zase používa ženské zbrane. Obom ide o to, aby sa dostali do Kanady. To však nebude také jednoduché, keďže po nich ide polícia. Neskutočne skvelé obsadenie, fantasticky zahraté, plnohodnotný dej. Škoda toho záveru, kde Bana sa až veľmi utrhol z reťaze a mal som pocit, že vypadol z role a správal sa nelogicky. Ale aj tak, stojí za to to vidieť, už len preto, aby ste zistili, prečo by ženy mali slúžiť u polícií a chodiť do akcie. 4 z 5 ()

viperDavid

Olivia se nám zase předvedla. Krásná holka. Film byl docela fajn a dokonce tam hrála malý šťek i Kate Mara. Čili obsazení nebylo špatné. Mělo to náboj i akci, ale často jsem se nudil. To je u takových filmů problém ()

noriaki

Je to docela umění natočit zasněženou kriminálku s tolika mrtvými, aniž by v ní byl alespoň ždibec mrazivé atmosféry. Největší zápor je mizerný scénář a šablonovité postavy. V zápletce se snoubí naivita s tupostí, a vyjma finální scény je vše zoufale neoriginální. Hlavním tahounem jsou tak herci. Obsazení je hodně slušné, dokonce až rozmařilé, na to jak je film špatný. Charlie Hunnam je machr a i když film měl být původně o někom jiném, on si ho dokázal ukrást sám pro sebe. ()

ywo666

No nič moc. Celkom schopný herci dostali do rúk veľmi nedpracovaný scénar. Film rozohral viacero zápletiek, ktoré nedotiahol. Naznačil veľa. Zbytočne. Záver slabý a nezmyselný. A kopec vecí nedávalo zmysel. Pritom potenciál tam bol a našiel by som kopec svetlých momentov. 50% ()

lennyd

Addison (Eric Bana) a jeho sestra Liza (Olivia Wilde) po úspěšné loupeži v kasinu prchají na sever do Kanady. Bohužel se připletou k dopravní nehodě, a poté ještě zabijí policistu, takže se musí rozdělit a každý do Kanady razit svojí cestou. Zatímco Liza potká sympatického Jaye, který by ji mohl kousek cesty svézt (ale který má také dost svých vlastní problémů - a navíc se do Lizy zamiluje), tak po Addisonovi jde téměř celý policejní sbor v okrese. Nakonec se Addison i Lisa znovu sejdou, u Jayových rodičů, které Addison vezme jako rukojmí... To máte tak, pejsek s kočičkou se zase jednou rozhodli uvařit film, a tak do něj naskládali všechno, co jim padlo pod ruku, od zajímavého prostředí, sněhové bouře, dvou uprchlíků, zamilované dvojice, boxera propuštěného z vězení, sporů s otcem (toto dokonce ve dvojím podání), a to vše završeno absurdní večeří k svátku Díkůvzdání. Ale jinak se na film docela dobře koukalo (hodně dělalo to prostředí), a příběh jako takový taky nebyl úplně marný, herecké obsazení mně docela sedělo (v hlavních i vedlejších rolích), takže vlastně nevím, proč bych si měl stěžovat. Jasně žádného Oskara tento film nedostane, ale to ani nebylo jeho cílem... ()

Wayne

Addison je jediná záporná postava a přestože je očividně šílený, vraždící maniak, je ze zástupu dalších postav pořád zdaleka nejnormálnější. Přece nebudu fandit policistům, kteří schválně zahazují vysílačky, shazují se ze skútrů jenom aby ten první dostihl vraha a šerif nadává jediné přeživší, přestože se jen ona chovala jak opravdová policie. Milá rodinka se mi taky nezamlouvala, protože mi přijde trochu divné, že ve chvíli kdy na ně míří brokovnice, raději řeší své pocity a trable. Charlie Hunnam je takový drsňák, že má dlaň na dvě půlky od řezné rány, ale stejně převrhává stoly a rve se jak Rambo. Sestra Liza je ovšem přehnaně inteligentní, takže se během dvou dnů zamiluje a hned ví, že se chce změnit, tak žádá šíleného bráchu, aby ji nechal žít normální život. To by byla rozhodně obdivuhodná a chytrá myšlenka, až na ten malý háček, že měla na krku vraždu, loupeže, je na útěku s ukradenými penězi a bůhvíco ještě, ale jinak sympatický pokus. No a to že nakonec znova zabije ji pomůže leda tak k normálnímu životu ve vězení, holt scénář vážně mistrovské dílo. Pozitivum: Eric Bana, negativum: Snad každá další postava je nereálně jednající idiot. ()

Brain-D

Role šitá speciálně pro Erica Banu. Jako brutálního zabijáka s pokorou a zároveň ochranářského bratříka. Kdykoliv se objevil na scéně, tak to bylo fakt super. Líbí se mi ta propojenost a předpojatost toho všeho, co se semele. Bohužel ke konci se vloudí chybička, ale úžasný zimní film. ()