Po roční známosti požádá Tom Violet o ruku. Ona souhlasí, avšak ani jeden z nich v tu chvíli ještě netuší, že jejich vysněná svatba je dál, než by se zdálo. Violet dostane nabídku na dvouletou stáž daleko od jejich domova a Tom, který jí chce být nablízku, opouští místo asistenta šéfkuchaře, kde měl být brzy povýšen, jen aby podpořil svou nastávající v jejím kariérním postupu. Po příjezdu do Michiganu se všechno začíná pomalu hroutit. Zatímco Tom je nucen pracovat ve fast-foodu a jeho životní sny se rozpadají v prach, Violet si užívá nové místo ve skupině vedené šarmantním profesorem Childsem. Frustrace na obou stranách přibývá, svatba se stále odkládá, netrvá dlouho a pár se rozejde. Přesto je osud svede opět dohromady... (TV Nova)

bourec

Znovu to samý,ale i přes to,že výslednej dojem mi docela kazí J.Segel,tak Emily je skvělá,a ten film,i když u podobnejch filmů víme dopředu co bude,a jakej bude konec,se mi líbil.60%. ()

sulimo

Five-Year Engagement si kazí případně překvapivý děj už jen svým názvem, co jiného čekat od filmu s tilmhle jménem, než dvě hodiny trvající partnerskou krizi. Je fakt, že tahle předvídatelná (převážně) nuda, se mě osobně překousávala o trochu lépe a sněsitelněji kvůli oblíbené Emily, ovšem i navzdory těmto sympatiím se po první hodině neubráníte touze, aby se ústřední dvojice rozešla a pokud možno, už se nikdy nesetkala. Ale i tak se jedná o záležitost, která je ve finále koukatelná a díky spoustě vedlejších postav i místy vtipná, takže na konec to přece jenom je na ty tři hvězdy, ovšem rozhodně ne na víc. Jinak i když nejsem studentkou psychopogie a vlastně nevim nic víc, než co mi byla schopna dát střední škola (takže znám maximálně jména Freud, Jung a slovo psychoanalýza), můžu za sebe říct, že dokonce i mojí osobě přišlo nesmírně laciný zaměřit zjevně několikaleté studium a vlastně i kariéru hlavní ženské postavy na to, jací lidé dají přednost dostupnému okoralému pečivu před počkáním si na čerstvé, to byl skutečně výsměch všem divákům, natož pak studentům oboru. ()

campix

Další nenápadná romantická komedie, která se může pyšnit tím, že v ní má prsty klasik žánru Judd Appatow. Bohužel Five-Year Engagement nejvíce škodí její stopáž. Jelikož si myslím, že by obstojně fungovala, kdyby se odehrávala zhruba na takových ideálních 90 minutách a ne přehnaných 124. Samozřejmě všechno je tam, kde by jste u daného žánru čekali, jen je to prostě tak strašně natahované. Toho je opravdu škoda. Jinak musím pochválit velmi dobré obsazení ( všechno co je britské mám rád, takže i Emily Blunt a Himym jsou u mě takovým pojmem, že Jasona Segela, také vždy rád uvidím), některé povedené momenty a spoustu narážek na jiné filmy. Konec je už takový klišoidní, ale co se dá dělat. Solidní zábava pro páry. ()

Riley

Jason Segel ze sebe udělal ještě většího retarda než je normálně a nasadil tomuto filmu statut komedie. Vidět ho s vousy či uřízlým palcem byl opravdu vrchol mého dne. Né, počkat zapomněla jsem na ten fake orgasm. A mimochodem, co z tohoto inteligentního filmu plyne - it's easy to be in love in San Francisco!! 60% ()

papaJA21

Tenhle film se snaží vypadat jako nezávislý kus, bohužel k tomu přistupuje zcela zažitými klišé a nechutně předvídatelným a podlézavým humorem. ()

SHI-SHA

Od trojice Segel, Stoller a Apatow jsem čekal trochu více. Špatné to nebylo, ale příšerně přemrštěná stopáž a hlavně přeslazenej happyend prostě nenadchly. ()

c.tucker

V rámci romcom nadprůměr, sice jsem viděl daleko lepší, ale u tohohle jsem se velice pobavil. Segel je prostě vtipný chlapík a umí to hodit i na papír. ()

Dawon

Je to hezké, je to milé a je to taky sranda. Povedené obsazení, především samozřejmě ústřední dvojka, je u tohohle žánru jasný klíč k úspěchu a já musím říct, že tady se vše povedlo na jedničku. Emily Blunt je úžasná a v současné chvíli jedna z adeptek na post matky mých dětí, Segel se mimo jiné jako pološílený zarostlý lovec jelenů taky hodně povedl no a když se k tomu všemu přidá Dj Paul Bulva jako profesor psychologie praktikující taekwondo, tak to přece nemůže dopadnout špatně. Překvapivě si můžeme vychutnat víceméně všechny otřepané znaky Hollywoodské romantické komedie, ale ono by bylo asi zvláštní si zrovna na tohle stěžovat, když člověk dobrovolně sáhne právě po Hollywoodské romantické komedii. Tedy pokud to opravdu bylo dobrovolně :-) Nevadila ani dlouhá stopáž, na film se zkrátka příjemně dívá, takže všechno uteče tak nějak hladce a nenuceně. V rámci žánru pro mě určitě jeden z těch lepších kousků. ()

dr.fish

Tak tady fakt nevím. Nápadů mnoho. Snaha to nezbabrat veliká. Vedlejší postavy fakt vypracované a prokreslené. jeden větší magor než druhý. Ale- k smíchu to není, nezávislák ani náhodou a člověk se jen nestačí divit jak se ty postravy chovají. Romantická komedie možná úplně na konci. Rozhodně nevšední zážitek. 60% ()

majo0007

Priemerná komédia, akých tu už boli stovky a v lepšom spracovaní. Kvalita vtipov je kolísavá, od vydarených, až po vyslovene trápne scénky. Ale aj napriek tomu dvojhodinová stopáž nenudila. Kto ešte nevidel Marshallovu holú tlstú riť, tak nech sa páči. ()

sir-dave

Emily Blunt ANO, Jason Segel NE, do situačních a jiných komedií mi sedí perfektně ale k romantice naprostý opak. Jinak mimochodem docela utahaný film s občas povedenými scénami :-) ()

tomeek

Nebudu se tu rozepisovat o romantické komedii. Jason mě baví, Emily je kočka, Alison je kočka, Paul Bulva je borec, dobré vtipy, humorné situace, přirozené dialogy a bavil jsem se skvěle :) Je vidět, že to celý štáb točil s chutí. Romantické komedie s Jasonem Segelem opravdu vřele doporučuju. Tohle je snad skoro stejně dobré, jako Kopačky. 4* ()

žvanimírek

Zdlouhavé, nesmyslně natahované, vcelku předvídatelné, ale né zase úplně tak pitomé a lživé. Nejlepším filmem od Stollera i nadále však zůstává Forgetting Sarah Marshall. ()

ecceHOMMO

Miestami vtipné, zopárkrát milé, niejaké to klišé sem, klišé tam. A ikeď som nebol presvedčený o symbióze medzi Segelom a Blunt, každý sám osobe do snímku priniesol sviežosť a kúzlo. ()

Bobik9

Slabota. Nicholas Stoller už udělal určitě lepší filmy (Dostaň ho tam, Yes men). Jason Segel je sice zábavný, ale všeho moc škodí. Dvě hodiny filmu, který má asi jen cca 4 skutečně vtipné okamžiky a jinak se točí kolem jednoho prostého problému a ještě navíc, když víte, jak to celé dopadne. Skutečně nudné. Dalo se to vidět a to i díky krásné Emily Blunt a zajímavéhu Rhys Ifansovi, ovšem po příběhové stránce to bylo nezajímavé. Segel zahazuje svůj bavičský i scénáristický talent, který prokázal u Kopaček. ()

Mrkvič

Tady se mělo stříhat. A jak! Přes dvě hodiny trvající romance, protknutá spoustou scének, které nemají absolutné žádný význam. Je to vtipné, Segela mám rád a Bluntová je úžasné prostě v čemkoliv (z romantických komedií bych doporučil ne moc známou Neřízenou střelu). Jen potom se objeví scéna, kde si jen řeknu "sakra proč tu je tohle???" a na konci filmu to jsou otázky "proč tam sakra bylo to a to a tohle a tamto?". Opravdu dobrá půl hodina by se dala s klidným srdcem vyškrtnout. ()

Pavlínka9

Ok :D :D Od začátku bylo jasné, jak to skončí :D Ale proč se nepodívat na 124 minut filmu, který by mohl být minimálně tak o půl hodinu kratší :D :D Pro mě bližší hodnocení tohoto filmu nemá cenu, jelikož na svatby mám svůj určitý názor a tento film pouze podtrhuje to, co si myslím :D :D Že svatba není důležitá a pouze vztah "zničí" :D ()

Phietros

No tak to byl 2hodinový úlet, kterej měl co dělat aby se udržel průměrné kvality! Nicméně Jasona Segela mám rád, takže to bylo k vydržení, k tomu pěkná Emily Blunt a máme s toho životní příběh dvou lidí, kteří si po letech uvědomili že k sobě patří! Příjemné bylo sledovat, jak se změní život, když se zasnoubíte a partnerka Vám oznámí, že by chtěla na 2roky studovat! Partner se vzdá své kuchařské práce, ve které je suverén a předá žezlo bratrovi! Sám se na úkor obětuje a pracuje v občerstvení, aby se dočkal svatby. Ale partnerka po dvou letech úspěšnosti chce pokračovat a tak se celý vztah na úkor kariéry/studia rozpadá! Životy se každému změní, najdou si náhradní partnery, ale pořád je k sobě něco táhne.. Nakonec se dají po letech opět dohromady a konečně zasnoubení dotáhnou do úspěšného konce- svatby! ()

terunka003

Vtipné, životní, o vztacích, pohodové, uklidňující. Pro mě super film. Jason i Emily jsou strašně fajn, a dohromady jim to ladilo už v Gulliverových cestách. Trošku delší film, který mě ale chytl už od začátku a nebylo v něm jediné hluché místo. Film o vztazích pro lidi co mají před svatbou a před rozhodnutím jak se jim do toho všeho vejde kariéra. Tak trochu jsem se v tom nacházela. Hlavně ve scéně "hádka v posteli".. Je to trochu přeslazené a v Americe mají všichni zdá se hluboko do peněženky a krásný život, ale pár myšlenek a vtípků bylo. Prostě pohoda. ..ta rychlá svatba byla úžasně originální.. ()