Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

k.rakonos

Atmosfericky pohlcující psychothriller, jaký možná v ČR do té doby nikdo nenatočil. Vynikající Vetchý a i ostatní předvedli vysoký nadprůměr. I bez hektolitrů krve a vnitřností lze natočit strhující drama, co se většině diváků dostane pod kůži tak, jak by to ani nečekali. Vím jediné - podobný film už si nepustím před spaním:-) Co mě udivuje, je poměrně nízké hodnocení na takto výjimečný film. ()

Dyk

Konečně český film, ze kterého necítím ty slizké fráze jako: "snažili jsme se divákům nabídnout něco neotřelého" případně mé oblíbené "já točím pro své diváky, ne pro kritiku". Kolem neúspěšných je vždy spousta řečí. Naopak úspěšní se již vyjádřili svou prací. ()

JARDAHONDA

K tomuto nízkorozpočtovému thrilleru budu poměrně stručný.. Hlavní roli ztvárnil Ondra Vetchý, kde si zahrál roli otce, kterému mladí teenageři znásilní a zvraždí dceru a jeho jasný cíl je pomstít se za jakoukoliv cenu. Tak bych definoval pointu celého filmu, který se místy nesmírně táhne avšak svou zvláštností mě přivedl k pochopení, že bych asi reagoval podobně, jako hlavní hrdina. Závěr : Myslím si, že se českým tvůrcům povedl natočit hodně mrazivý thriller s uhrančivou hudbou, který osobně hodnítím **** ()

eva.sa odpad!

Obrovské zklamání. Jedna velká nuda bez napětí. Námět filmu je dobrý, (resp. odporný a zvrácený), a dalo se z něj vytěžit hodně. Tady to však dopadlo naprosto tragicky. Pár herců, kteří se neustále přesouvají lesem z místa na místo, občas nevěrohodně zabrečí, z finální odplaty není nic vidět (alespoň pár facek pro ty spratky Vetchému dopřát mohli, když to měl být thriller). ()

tomuleee

Nebudu tenhle film hanit, určitě je to příjemné zčeření stojatých vod Českého filmu. Jen bych místo naháněčky po lese, přidal scény ze znásilnění a zabíjení těch parchantů. Pokud by to byl film do televize dám 100% ale takto za odvahu a provedení jen 80%. Vetchý Kaiser zaslouží ocenění a Ondřeje Havla nesnáším od té doby co hrál v Ulici toho grázlíka takže oprávněně si zaslouží kulku do hlavy :D ()

JerryPilsen

Dokonale temná atmosféra!Na české poměry až divoký střih,vše zbytečné muselo pryč.Trochu mi chyběl delší závěr,ale vše bylo soustředěno na konání hlavního hrdiny,který si to "užil" na 100%. ()

mfanta

90% - Skvele natoceno. Vetchy jako vzdycky famozni. Jako tatinek male holcicky jsem na jedne strane brecel jako zelva a na druhe strane jsem se dokazal dokonale vcitit do role "pachatele". Potom jsem to musel nekolik dni rozdychavat. ()

zmirix

Celkem milé překvapení.Podle komentářů jsem čekal cosi nepovedeného ale naštěstí to nebyla pravda. Na filmu mi vadila jediná věc a sice nereálné mi přišlo ,že by policajti dali všanc svoje životy ,protože jistota,že takováto akce vyjde je téměř nemožná kdyby to otec mstitel jakkoli nezvládl vše by prasklo.Vše ostatní mi ale připadalo reálné. Komu ne tak ať se občas podívá na dokumenty z českých luhů a hájů kdy vrazi vozili ženskou půl dne po lese a odhodlávali se několik hodin než ji zabili takže takovéto věci se skutečně dějí, bohužel. Herecké výkony byli slušné vyčnívali Vetchý a Chmela.Oceňuji drsné a vážné téma příběhu a celkem i napínavé zpracování. 80% ()

Dejte na me

..děsivý téma a zajímavý zpracování.. není to dokonalý, ale právě to z toho dělá reálnej film, takže na český poměry mi to přijde jako dobrá práce..! ()

pepewan

V posledních letech už mi to procento zmršených českých filmů přijde na pováženou.Vetchý,Kaiser,Taclík,Chmela,na české poměry dobří herci.Těšil jsem se hodně,ale ono zase nic. ()

Luposos

Prohlašovaná dramatičnost se mění v bezbřehou nudu, kterou nezachrání ani neustále se dramaticky tvářící Vetchý, natožpak kulhající Kaiser, který byl na obrazovce tak deset minut. Téma je to jistě náročné, osobní msta za ztrátu dítěte, nicméně se to vleče jak sopel, chování je předvídatelné, závěr vycucaný z prstu. Dvě hvězdy - jedna za snahu, druhá za Kaisera. ()

Indio

Hvězda za odvahu. Má to svy muchy ale jde to konečně jinam než do zadečku "běžnýmu" divákovy. Ps.:taky bych ty zmrdy rozsekal jedno kolik jim je. Omlouvám se za to slovo ZMRD, jestli jste to ale viděli tak mi pošlite pro ty zmrdy jiny označení. ()

BioRaj

No toto :-) na tenhle film jsem narazil náhodou v TV a dokoukal jsem ho do konce , což je věru u nových českých filmu u mě dosti vzácnost . Je pravdou že jsem ho neviděl od začatku , ale i tak je to na naše poměry dobrý . Jsem mile překvapen za konec , který jsem fakt nečekal . ()

Gattolino

Tak nevím. Ukrutnosti a vášně vršené jedna za druhou bez nějaké logické tečky, Ať už z hlediska stavby příběhu nebo jeho smysluplnosti. Nevím, proč se zrovna v českých filmech musí vyskytovat tolik studené surovosti. Logicky nemohu moc skousnout jednání těch kluků - co si asi mysleli, že se stane, když holku znásilní? Že by hloupost a naivita? Nebo hlas koulí všechno přehlušující? Moc mne to nepřesvědčilo. Ani skutečnost, že se (snad) docela slušná holka vydá na takovouto pofidérní akci (demonstrace hyperpitomosti teenagerky??). Prohnilost policie a jejich sklon ke zločinům by seděla. Smrt dědy Kaisera u stromu - taky trochu přitažené za vlasy. A žádná katarze - vyústění do prázdna, kladoucí si otázku po základním podnětu ke vzniku filmu. Taky mne celkem rušilo to těkání v čase a místě. Ale abych nehledal jen blechy - Vetchý a Kaiser hrají výborně, dost dobrá hudba, žádná filmařská onanie. Hodnotím, že se zde neřeší přiblblá vztahová témata s povinnou dávkou přehnané hysterie. Úspornost dialogů a temné mlčení hovoří mnohdy dost silně. Dá se to vidět, ale je otázkou, co by si mohl divák říci, že mu film dal. Určitě ne pobavení - na to bylo téma dost otřesné. Poučení v tom, že pomsta neuhasí zoufalství a nic nevrátí zpět? To je dost málo. Asi lze film nahlížet mnoha úhly a hodnotit jej je těžké - laciný komerční záměr u vzniku rozhodně nestál. Rozporuplné, takže 3 body. Jsem rád, že jsem to viděl, ale určitě se na to znovu nepodívám. ()

Frank234

Odlišný film s tak trochu jiným způsobem pojetí napětí. Nepřemýšlíte nad tím, zda bude zločinec dopaden, ale nad tím, jestli vůbec udělá, co musí. Filmem vládne nejistota o tom, komu přát dobrý konec. Možná spíš budete přemýšlet o tom, že to Vetchý neudělá. Film nenudí. Abych neprozradil "spoiler", řeknu pouze neurčitě, že závěr jsme si asi všichni představovali jinak. ()

Ruda.neck

Další český pokus o žánrový film nedopadl úplně špatně, navíc vezmeme-li v úvahu, že se jednalo o režisérský debut. Některé scény jsou dostatečně vypjaté, některé herecké výkony slušné, ale potíž je právě v tom, že pouze "některé". Scházela mě celková vyrovnanost filmu, jasný tah na branku, stupňování napětí. Možná i díky zdlouhavému úvodu jsem se nedokázal do filmu jaksi vcítit a s napětím očekávat, co bude dál. Je to škoda, zvláště, když např. kamera Martina Štrby byla výborná. ()

Miisha24

Na začátek plný napětí bohužel zbytek filmu nenavázal. Divák po úvodní drsné zápletce očekával více než předpokládaný zbytek filmu. Dojem vylepšuje skvělý Vetchý a fakt, že podobných filmů se v ČR moc nenatočilo. 86 minut, což je sama o sobě docela krátká stopáž, by se dalo zkrátit na polovinu... ()