Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

schindler

Překvapivě dobrý (na české poměry) thriller. Herecký koncert Ondry Vetchého při kterém jsem si ani chvilku nevzpoměl na Jirku Luňáka Okresního přeboru. 61% mě přijde krutě podhodnocený. ()

jarmil8

Stylové, fragmentární a chladné a nedůsledné. Postavy, třeba dobře zahrané, byly neživotné a mně lhostejné, což v případě otce Ondřeje Vetchého mrzí nejvíce. ()

MaximusMax

Stejně jako Cival se neshodnu s většinou přítomných komentářů. Pro mě mrazivý, velice slušně natočený a obstojně herecky zvládnutý film s působivým a přitom neotřelým hudebním doprovodem. Nejde o příjemný filmový zážitek, ba právě naopak. O to tu ale myslím šlo. Filmu bohužel asi velmi uškodila stupidní a klamná kampaň. ()

Joker 16

Příjemné překvapení. Určitě to nepatří do užší řady filmů, ze kterých bych nespal, ale aspoň to má děj a napětí. Vetchý, Kaiser a Chmela? Velmi dobré trio. ()

Monniques

Já ty český filmy nemusím, to hraní mi přijde od českých herců vždy divný. Toto se mi taky nelíbilo. Ten trailer a popis filmu mě sice zaujal, ale ten film neodpovídal traileru ani popisu, tomu jsem prostě neporozuměla. Kamera, hudba dobrý, příběh divný až ošklivý a já jsem z toho neměla nic. Vetchý a Chmela se dobře snažili, ti náctiletí hrůza! ()

moorks

Co tím chtěl básník říci? Psychlogické drama/ thriller, který se chtěl přiblížit podobných zahraničním filmům. I přes kvalitní herecké obsazení se moc nepovedl...zbabraný pokus! Snad to příště bude lepší! Jediná hvězdička je za Igora Chmelu, ten měl aspoň trochu zaujal. ()

Phoeniyx

Film který je velmi jednoduchý, příčina a následek. Na nic si nehraje i když pár špatných detailů je ale ve svém výsledku jsem byl velmi spokojený. Vetchý v roli pomstychtivého otce hraje velmi dobře, chybí mi sice přesnější ukázky jednotlivých činů ale kamera si i tak poradila velmi dobře. Nevím proč film má jen 61% zasloužil by si mnohem víc. Mrzí mě že trailer i obsah velmi mate protože podle toho to vypadá na hrozný propadák. Ale nakonec je to docela dobrý dramatický thriller kterých je u nás v ČR v poslední době velmi málo. Moc pěkné zpracování. ()

Snakefinger

Tak nevím, herecké výkony O and O byly asi top, ale jinak příběh hodně plytký, určitě to mělo celkově na víc a z tohoto tématu by se dalo vytěžit fakt víc ... hlavně asi co do hloubky i šířky tématu. Dva body navíc k zamyšlení, co kdyby se to stalo zrovna tobě? Jednal by jsi stejně? Tuhle otázku si ale musí zodpovědět každý sám za sebe. ()

desnik

Ovšem, tohle předčilo všechny moje předsudky!!!!! Myslel jsem, že u nás nikdy nic takového nenatočíme...ale tohle je absolutní pecka!!!!! Harry Brown v ČR!!! Totálně mě film odzbrojil...nejen že jsem se dychtil po tom jak to všechno dopadne...ale ta dokonale vlezlá hudba doprovázená skvělým střihem a perfektně vybranými místy k natáčení ve finále působily opravdově a přesvědčivě. A musím nesouhlasit s některými kritikami ohledně herců, protože byli vybráni perfektně a zahráli ještě líp!!!! ()

cajda77

Tak jsem se těšil, pustím si zase jednou český film. Mohlo by to být dobré, slyšel jsem něco jako první český pořádný thriller. Ách...hned ze začátku, musel jsem si hned říct: "na co to k četu koukám!!". Mísil se ve mně hnus s totálním odporem. K tomu ty mizerné herecké výkony. Kameraman se mi snažil přivodit kinetózu, což se mu povedlo. Režisér se mi zase snažil vnutit myšlenku, abych si nakonec filmu přiložil pistole pod hlavu a skončil to utrpení, jsou snad humánnější způsoby, stačilo poslat smsku, ne koukat na toto. Co oceňuji je atmosféra, která z filmu srší, temná, velice depresivní. Ano, my umíme natočit pořádně odporný depresivní film, skandinávci by se mohli učit. ()

Sathine

Podle ostatních názorů, můj komentář bude asi dosti vyhraněný. Nicméně už vím, proč se nedívám na české filmy. Snaží se strašně přiblížit hollywoodu a přitom se jim to vůbec nedaří. Nemám ráda veškeré nicneříkající dlouhé pohledy, zbytečné záběry, které jen mají "navodit" atmosféru, 10 slov za celý film...a zvlášť v českém podání to opravdu nevyznělo, tak jak mělo. Ze začátku jsem si říkala, že ti kluci by opravdu potřebovali vyfackovat, ke konci už jsem si říkala, že k úspěšné dokončené vendetě s bonusem navíc se pak Vetchý k mé velké spokojenosti mohl odprásknout taky a má vendeta by byla naplněná taky. ()

Trescha

Woow... Tak čekal jsem nějaký průser, protože když je k českému filmu ražena nálepka "thriller", tak to ve mě vždycky vzbuzuje návaly nedůvěry, ale budeme si asi muset zvykat... Vendeta výborně šlape od začátku až do konce, jasně příběhově je to snad krapet "neučesané", na druhou stranu "neučesaný a drsný" takový byl zřejmě záměr... Vendeta má skvělou atmosféru, slaboučký příběh, vynikajícího Vetchého, Kaisera, Chmelu a Taclíka a oku lahodící vizuál. Navzdory všem drobným vadám na kráse, bych klidně šel na hodnocení nejvyšší, ovšem chtělo by to ještě o chlup větší koule;-) A co říct závěrem? Prostě DEBUT JAKO KRAAAAAVAA!!!!! Miluju csfd, vždycky když něco sepsuje, tak je z toho na konec téměř majstrštik;-p ()

klaranapoli

Hmm já vím proč český filmy nesleduju, Tohle je přesně ten důvod. Protože to absolutně nemá význam, a díky tomuto filmu jsem se opět přesvědčila, že české kriminální filmy stojí za ho***. Půl minuty čumíme na Vetchýho záda z pohledu kamaremana, půl minuty čumíme na nějaký stěrače jak strašně prší. No děs. Pak on někoho zastřelí a on to kupodivu jako jedinej ze 3 přežije (no je prostě dobrej) někdo ho zachrání ale rozvážu mu jenom nohy (no jasně se svázanýma rukama se tak skvěle utíká) :D ty vole prostě kravina :D ale pomsta dobrá ;) ()

mannheim

V polovici filmu som mal dojem, že ide o béčkovú ameriku, ale musím priznať, že som sa mýlil. Ondřej Vetchý plus Majster Kaiser dali filmu šťavu, bezpochyby je to nadpriemer v teritoriálnom prevedení žánru. Len ten politicky korektný, humanisticko-nereálny, a najmä absolútne dojebaný záver...Inak je úžasné, ako minimálne sa venuje v tématicky podobných filmoch scenárista obeti, a aký úžasne veľký priestor má vinník. Ja viem, bez toho by to nikto nepozeral, to je smutné. ()

Pythonator

Průměrně kvalitní české drama. Tedy další sračka do sbírky úchvatné české kinematografie. Kdejaký lajdák z Polska nebo Dánska by ten film natočil líp než čeští jakožefilmaři. A o Hollywoodu radši ani nemluvit. Ten je české filmařině tak vzdálený, až těžko uvěřit, že se dá najít na stejné planetě. Asi budu málo patriot, protože narozdíl od ostatních diváků nesnesu pohled na český film. Abych jenom nekritizoval, tak zmíním taky nějaké klady Vendety. Tím kladem bude asi scénář, protože taková pičovina se vidí málokdy, aby se každá postava ve filmu chovala jako slabomyslný nepředvidatelný kretén. No, na české poměry dobré, ne??? Škoda jen, že to netočil Troška. Ten by do toho vnesl trochu té umělecké sra...kvality. ()

lubica1995

Český film na americký spôsob?? Čakala som viac ( nie americkosti, ale Českosti) a bola som sklamaná. PS: už len vlajka Českej republiky v niektorom s momentov a čistá Amérika. ()

Eisenmann

Tak dobrý námět a tak bídně zpracovaný. Nesmírná nedotaženost celého tohoto díla nebere hranic. Většina scén je natolik suchých, že to samo o sobě v člověku budí cynismus a absolutně se nesžije s herci. Protahují tady scény, které jsou bezpředmětné a podstatné scény film pro jistotu vůbec neobsáhne. Při nástupu titulků jsem nevěřil, že film takhle končí. Ačkoliv bych tedy v takovém díle očekával elevaci napětí, opak je pravdou, začátek filmu je slušný, střed nudný a konec bídný. ()