Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

Aven

Během celého filmu jsem se nemohl zbavit pocitu, že to moc nedrží pohromadě, ale to je díky celé řadě geniálních fórků celkem jedno - pro mě osobně nejlepší Lordův animák. ()

R´Hell

Je mi líto, že musím dát svému oblíbenému studiu Aardman tak nízké hodnocení, ale ve srovnání s jejich ostatními firmy nemůžu jinak. Po Velké vánoční jízdě (u které jsem se mimochodem skvěle bavila), byla má opětovná velká očekávání nenaplněna. Piráti jsou milí, docela zábavní, návrat k plastelíně ve filmu a ruční animaci opravdu oceňuji. Bohužel jako celek film působí nevyváženým dojmem, chvíli ztřeštěná akce, jindy hláška za hláškou, ale nic moc zapamatovatelného, děj trochu pokulhává. Je to roztříštěné, jako kdyby se nemohli rozhodnout, zda je lepší film pro děti nebo dospělejší a tak udělali něco mezi, co ale nenadchne nikoho. Pták Blboun by byl skvělý zábavný prvek, kdyby dostal svůj prostor. Třeba příště. ()

blackJag

"U NEPTUNOVÝCH ZUBŮ!" Před filmem doporučuji zkouknout něco málo ze zákulisí (bonusový materiál - Rozhýbané obrázky & Natáčení scény s vanou), člověk k tomu chytne hned jiný vztah :-) Na to bych neměl nervy, hrozná piplačka, sice tvůrčí a při finiši určitě zadostiučiňující, přesto ale vydřená. Respekt před tvůrci a Aardman Studios vůbec. 80% ()

drackula

Pre tieto plastelínové záležitosti mám evidentne slabosť. Piráti sú milá, svieža, dynamická a najmä vtipná dobrodružná jazda, ktorá ma veľmi príjemne prekvapila. Ak ste naladený na podobné animáky, zhliadnutie vám možem len vrelo odporučiť. 75% ()

Hollohlaway

Britský jemný humor se táhne celým filmem, výborná detailní animace zůstala, ale nemůžu si pomoct, těch gagů mi přišlo málo. Usmíval jsem se sice často, ale opravdu jsem se zasmál asi tak 3x. Přišlo mi to celé tak nějak zjemnělé, nedodělané, jako by se na tvůrce spěchalo...závěr byl vysloveně zklamání, naděje to u mne nesplnilo. Ovšem i tak je to slušná podívaná, jen jsem od Aardmanů čekal něco víc. ()

jenik71

To asi budou "Piráti z Karibiku" z plastelíny. To byla moje první představa o tomhle filmu. A v podstatě je to pravda. Byl jsem nejprve trochu zklamaný, že piráti jsou na moři v podstatě minimálně. Oni se totiž většinu filmu pohybují v Londýně, což může znít poněkud divně. Ale je to tak a nikde není dáno, že musejí svoje dobrodružství prožívat jenom na vlnách. Je tu celkem hodně vtipných momentů a dialogů a já se tudíž dobře bavil. A u takového typu filmů o to jde. ()

ZkuKol

Občas sranda, občas akce, pořád hezky animované, očekávatelná záplava odkazů, parodií a gagů, tu a tam ústřel a nuda. Celkově ani nebudete vědět o co pořádně šlo, protože scénář je zbytečně komplikovaný, ale párkrát se určitě zasmějete... 50% ()

Firebug

Nejlepší animák od Fantastic Mr. Fox a nejvtipnější za hodně dlouhou dobu. Cílené to je pochopitelně na dětského diváka ale dospělejší publikum rozhodně není přesunuto na vedlejší kolej. Vznikl tak sympatický koktejl az groteskních gagů a téměř sofistikovaného humoru, který mnohdy (podle komentářů naříkajících na nevtipnost) nepochopí ani rodičovský doprovod. Vystupující postavičky jsou možná naivní, ale zároveň jsou zkrátka k sežrání a výtvárné zpracování je bez nadsázky vrchol současné animace. Má to sice své mouchy zejména v podobě vlažnější prostřední části a za sebe bych uvítal i o něco méně klišoidního jednání postav. Normálně tedy za 4* ALE zdejší hodnocení (66%), globální nepochopitelný obdiv ke všemu, co splácá Pixar, který od Ratatoulle chrlí jednu šmíru za druhou a taky fakt, že větší hodnocení má i čtvrtý Ice Age, mě nutí k tomu, napálit krásných 5*. Ovšem s vědomím toho, že zmíněný Fantastic Mr. Fox, Coraline a i legendární Chicken Run jsou animáky lepšími. Viděno 2D v originálním znění. ()

MsUtahraptor

Překvapivě ženiální. Na první pohled průměrné, ale jakmile člověk začne jednotlivé vtipy odchytávat a pečlivě vychutnávat, zjistí, že se najednou parádně baví. Dodo růůůůlz a závěr s nindža-Viki... takřka na jedničku. :D ()

Nassau

Škoda, čekal jsem hutný, lehce kontroverzní a neortodoxní anglický humor, ale Piráti jsou klasickou pohádkou pro děti se vším, co k tomu patří, bohužel. (50%) ()

charlie_ando

Na pirátském životě je nejlepší šunková žranice a samozřejmě každý pirát musí mít pořádný plnovous. Tahle plastelínová pohádka nás přenese do roku 1837, kdy královna Victorie započala svoje dlouhé kralování a Charles Darwin byl na své slavné výpravě na palubě H.M.S. Beagle a obě pro lidskou historii tak významné postavy zasáhnou výrazně do děje. Královna jako hlavní záporák a slavný vědec jako podivín, který vše zkomplikuje. Hlavním hrdinou je ale Pirátský kapitán, který se rozhodne, že konečně tento rok získá se svou posádku vyvrhelů pirátského Oskara. Po kolikáté se o to už pokusí nikdo neví. Maskotem posádky, té prazvláštní skupinky individuí, je papoušek Poli. Jak se však ukáže není to papoušek, ale poslední žijící exemplář Doda (Blbouna nejapného). Na dobrodružné cestě za ziskem tak vytoužené ceny se dostaneme do Londýna, kde poznáme velmi zvláštní Darwinův dům, který jakoby vypadl z filmu o Draculovi, který bude posléze zničen v bláznivé divoké jízdě ve vaně. Pro mě nejlepší akční scéna filmu. Poznáme ale i tajné prostory londýnského Toweru skrývající poklady nevyčíslitelné hodnoty. K dopravě za zážitky použijeme kromě pirátského škuneru i poslední vynález vědy, vzducholoď. Film je plný popkulturních narážek a velmi dobře vyvedených vtípků. Zvlášť ten s Jane Austen a Sloním mužem nebo hrátky s obrazem jejího veličenstva jsou opravdu povedené. Prostředí je vyvedeno do posledního drobného detailu a je na co koukat. Bohužel po shlédnutí se nemůžu zbavit pocitu, že film jako celek moc nefunguje. Velké množství odboček (ač zábavných a povedených) rozbíjí kompaktnost a kazí celkový zážitek z jinak vcelku povedené taškařice. ()

KoRner

No sebareflexia britom rozhodne nechýba a spraviť z ich slávnych rodákov akými sú Charles Darwin hlupáka, či z kráľovnej Viktórie arcizloducha chce guráž. Nuž ako to tak býva u mňa pri britských animákoch, nebavil som sa a ani tých hlášiek tu nie je zase toľko. ()

Han22

Aardmanovské animáky neoukouzlí velkolepou animací nebo výborným příběhem, ale zato pokaždé nabízí perfektní zábavu a moře gagů a scének. Tady máme neúspěšného pirátského kapitána (tak se jmenuje) se svou posádkou, který se marně snaží dostat cenu pirát roku. A shodou okolností se zamotá do dobrodružství, ve kterém bude zachraňovat spolu s Darwinem posledního doda před všehoschopnou královnou Viktorií. Zní to šíleně ale je to sranda. Opice s titulkama, cesty po mapě, předávání pirátských "Oskarů" nebo bojující královna stojí za to :) ()

Earl10

Provedení je tradičně parádní. Neskutečně náročná práce, za to tvůrce obdivuju. Ale tentokrát je kámen úraz scénář, nejenže nenabízí vůbec atraktivní příběh, ale má vtipů jak šafránu. Období ve kterém se snímek odehrává, určitě nabízel mnohem víc příležitostí jak pobavit. Ve výsledku zůstavá výborné zpracovaní a mdlé vyprávění průměrného příběhu. Dabing je celkem slušný, viděl jsem pouze 2D verzi. [60%] [viděl v kině] ()

Hanys_

Ikdyž tihle animovaní piráti tady zrovna skvělým hodnocením neoplývají (pro srovnání John Carter 65%. Bitevní loď 64% - wtf), já se bavil parádně. Mnohem lepší než poslední 3 díly Sparrowa dohromady. 8.5/10 ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky