Šikana

Šikana

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 113 min

• Wacoslav1

Tak co s ním budeme dělat? Zabijeme ho!!! No tak to je teda drsný! Ok možná se dá tenhle film brát jako názorná ukázka zkaženosti a demence Americký mládeže, ale co z toho. Většina postav je příšerně obsazená, navíc v každý druhý větě se řeší kdo koho vojel a kdo komu kouřil. Možná to má bejt šokující, ale mě ta vylízanost postav nedonutila k zamyšlení spíš mě všichni srali natolik, že jsem si z toho odnesl jenom minimum pozitivních dojmů. Co se toho zpracování skutečnýho příběhu týče, tak tohle jsem nikde nečetl a tudíž nemám šajnu do jaký míry je to podle skutečnosti, ale tahle sjetá partička fušerů co mají na svědomí neskutečně zmrvenou a odfláknutou vraždu mě nijak nezaujala, teda krom faktu, že to byli vygumovaný kreténi.25%(16.7.2015)

• Marek1991

Bol som dosť znechutený, keď som tento film videl. Bolo to nielen skutočnosťou, čo vykonali, ale aj spracovaním. Nepáčila sa mi ani tá snaha o silnú sexuálnosť. Drogy, sex, vraždy, hlúpi mladiství, hlúpi dospeláci. Celkovo dosť smutné, ale spracovanie nevyšlo tak, ako by sa patrilo.(20.1.2012)

• AngelAngie

Film absolutně bez atmosféry .. škoda, potenciál jsem v něm viděla obrovskej!(22.5.2008)

Já na Larryho Clarka nedám dopustit. Bravurně se zhostil nelehkého úkolu nafilmovat skutečný kriminální příběh, který šokuje brutalitou a surovostí. Počínání hlavního hrdiny, jeho přítelkyně a dívky, kterou zavražděný téměř znásilnil, lze možná pochopit a částečně ospravedlnit, protože všichni byli vystaveni velkému teroru, jak psychickému, tak i fyzickému. Samozřejmě nechybí otevřené sexuální scény, ale to už ke Clarkovým filmům zkrátka patří.(2.1.2008)

Pro mě teda rozhodně lepší než nudnej a nezábavnej Ken park a o nšco lepší než Kids.Prostě parádní kousek sledující zkaženou americkou mládež.(12.4.2015)