poster

Šikana

 • USA

  Bully

 • Francie

  Bully

 • Slovensko

  Šikana

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2001, 113 min

 • !RedruM
  ***

  Slabý odvar Kids. Nie je to zlé, ani dobré, nijaké... Clark si vždy vie vytvoriť odpudivé charaktery a aj tie emócie na oboch stránach. O kontroverznosti nemože byť ani reč s Kids nasadil látku prilíš vysoko a Ken Park to už len úplne dorazil... Koncepcia, ale nie je zlá (aj keď zdlhavá), pri konci to začne fakt na maximum šlahať a dokázalo to splniť svoje efekt. Samoučelne určite, ale mne to svojim sposobom nevadí.(25.2.2014)

 • POMO
  ***

  Prvotné znechutenie z lacinej snahy šokovať otvoreným zobrazením sexuálneho života losangelských teenagerov sa po kľúčovej scéne mení vo veľmi dôveryhodne zobrazenú reakciu týchto spratkov na čin, ktorý spáchali. Nie tak koncepčne ujasnené a presné ako Kids, ale ani nie tak tápajúce a prázdne ako Ken Park. Bully je niekde medzi. Slabšie 3* než tie, ktoré odomňa dostal Alpha Dog.(26.1.2009)

 • dobytek
  ***

  Než jsem se rozhodnul na Šikanu podívat, našel jsem si nejdřív na netu pár informací o vraždě Bobbyho Kenta. Přišlo mi to jako celkem zajímavej námět, takže jsem si s velkym očekávánim film pustil. V úvodních 30 minutách se dozvíme, kdo s kym šuká a kdo komu kouří péro a taky, že jeden z tý partičky je pěknej zmrd a všechny tam šikanuje fyzicky i psychicky. Bohužel obsazení Nicka Stahla do role tyrana byl totální krok vedle. Vypadá, že se právě vrátil z koncentráku a celou dobu se ližprdelsky usmívá. Moc jsem nepochopil, proč se takovýho krypla všichni báli. Místo toho, aby mu někdo rozbil hubu, tak si pak společně pobrečeli, jakej je to zmrd a jak jim všem ubližuje a vymysleli geniální nápad, že ho zabijou, aby je už dál nemoh šikanovat. V tuto chvíli jsem konečně začal mít dojem, že se koukám na "normální" film a né na soft-porno. Teda né, že by se tam snad přestalo šukat nebo se tam každou chvíli neobjevily v záběru kozy, případně pubický ochlupení, ale kromě toho se tam začal odehrávat i nějakej příběh. Sice dialogy ve stylu "Dneska jdeme zabít jednoho kreténa. Nechceš ho jít zabít s náma? - Hmm, tak jo." na mě působily dost neuvěřitelně, ale co jsem se tak dočet, tak skutečný aktéři asi museli bejt úplně vygumovaný, takže to možná zase tak daleko od pravdy nebylo. Samotná vražda je efektní a od tý chvíle se mi film líbil až do samotnýho finále, kde se dozvíme, jakej kdo dostal trest. To sice nějak neodpovídalo realitě, ale pro vyznění filmu to nemá význam. Celkově film s dobrou atmosférou, efektní vraždou a trojicí pěknejch čubiček v hlavních rolích (ty skutečný teda takový kočky nebyly). Pro mě silný 3 hvězdy. Navíc jsem díky filmu znovuobjevil můj kdysi oblíbenej song Fatboy Slim - Song for Shelter. Nebejt toho, že úvodních 30 minut je doslova promrdanej filmovej materiál, mohlo to bejt ještě lepší.(19.12.2011)

 • BoPo
  **

  Film ktorý sa pokúša navodiť dojem niečoho, čo v skutočnosti nie je. Šikana je vďačné téma, avšak treba ho uchopiť za ten správny koniec.(3.3.2010)

 • Marek1991
  *

  Bol som dosť znechutený, keď som tento film videl. Bolo to nielen skutočnosťou, čo vykonali, ale aj spracovaním. Nepáčila sa mi ani tá snaha o silnú sexuálnosť. Drogy, sex, vraždy, hlúpi mladiství, hlúpi dospeláci. Celkovo dosť smutné, ale spracovanie nevyšlo tak, ako by sa patrilo.(20.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace