poster

Na život a na smrt

 • USA

  Lone Survivor

 • Slovensko

  Na život a na smrť

Válečný / Životopisný / Akční / Thriller / Drama

USA, 2013, 121 min

 • viperblade
  *****

  Parádička. Berg se vrátil tam, kde mu to (podle mého) svědčí nejvíc (ano, mluvím o jeho předchozím filmu The Kingdom) a to boj s terorismem v cizí zemi. Nicméně tady je to mnohem surovější a možná i o něco lepší než výše zmíněný film. Lone Survivor je film, který se s ničím nepárá, který jde rovnou k věci a který nám, normálním lidem, umožňuje nahlédnout, jaké to je být vojákem, který bojuje za něco, v co věří. Ale čím mě opravdu dostal, byl konec, který krásně ukazuje, že nic na tomhle světě není černobílé. A jak všichni tady píšou o politice či pro Americkém myšlení, tak ne, z tohohle filmu jsem neměl ten pocit, že se mi snažil něco procpat, neměl jsem pocit, že Američani jsou nejlepší a podobné kecy, spíše jsem po konci filmu jen uznale pokýval hlavou a řekl, že to byla síla. 100 %.(28.12.2014)

 • cheyene
  *****

  Pro výsledný dojem z tohoto snímku hraje velikou roli fakt, že film byl natočen na základě skutečného příběhu. To pak divák i přivře oko nad realističností všech těch drsných pádů a nárazů na balvany a kmeny v afghánských kopcích. Přece jen takové kotrmelce by ani zdatní vojáci bez zlomenin neustáli, či spíše by nepřežili. To však nic nemění na tom, že příběh je poutavý, drsný a syrový, plný krve a střílení, proti tomu i přátelství mezi vojáky a situován do krásné přírody. Potěší herci i celkové zpracování, které svým zobrazením napětí opravdu přitáhne diváka.(14.1.2014)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Zvuk, Zvukové efekty(21.2.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Předlohou filmu se stala vzpomínková kniha Marcuse Luttrella, jediného vojáka, který krvavý střet s Talibanem přežil a který svou knihou porušil svaté pravidlo SEALs o jejich operacích veřejně nemluvit. (Spike17)

 • - Režisér Peter Berg plánoval natočit tento film ještě před snímkem Battleship (2012), ale studio Universal mu to nedovolilo. (Kritiq)

 • - Ve filmu je použit digitální fotoaparát Canon 20D, v jehož hledáčku ovšem ve skutečnosti nejsou vidět středové tečky ostřících čtverečků. (Pyron)

 • Emile Hirsch

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace