poster

Na život a na smrt

 • USA

  Lone Survivor

 • Slovensko

  Na život a na smrť

Válečný / Životopisný / Akční / Thriller / Drama

USA, 2013, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ***

  Celý film zachraňujú len herci, (inak povedané len známe xsichty) a perfektne natočená Bergová akcia. Viac v tom filme ani nie je. Nečakal som veľa, ale zas takýto plochý námet už vôbec nie. Každopádne dá sa na to pozrieť, nuda nehrozí, pretože je to natočené fakt dobre, ale Lone Survivor je bohužiaľ len akčný film zo známymi menami a bez výraznejšie príbehu, či emócii. 75% - 3*(17.3.2014)

 • Radek99
  ***

  Hodně zajímavý film, to bezesporu. Zkušený režisér Peter Berg dokonale ovládá řemeslo, film má akční grády, dokonce se dá říci, že je to sofistikovaná podívaná (válka v Afganistánu coby zcela specifický válečný konflikt a vlastně i nový subžánr), problém ovšem vězí v klasické Achillově patě struktury podobných filmů tohoto žánru - v přemíře neodůvodněného patosu. Peter Berg ještě jakžtakž ukočíroval patos vlastenecký, i když ke konci se jistě nejednomu Američanovi stejně bude drát do očí slza a jeho hruď zaplaví zrychlující se emoční vlna, jako přehnaně patetický ale film stejně vyznívá, a to ve smyslu přemrštěného hollywoodského kýče, který je přespříliš nadnesený a emotivní, аčkoliv tomu celkový kontext a význam snímku neodpovídá. S tím souvisí množství klišé (afgánský chlapeček na konci jako by vypadl z úplně jiného žánru) a černobílé rozdělení na hodné a zlé, přičemž při množství mrtvých úplně stejné peklo museli zažívat i bojovníci na druhé straně, fandit je ale nutné jen těm správným chlapcům. Co mi ale na vyznění celého filmu vadilo nejvíce, byla jeho neautentičnost, srovnám-li tento film třeba se strhujícím snímkem 30 minut po půlnoci Kathryn Bigelow, zřejmě nejlepším a nejautentičtějším snímkem na toto téma... Přesto Na život a na smrt rozhodně není marný, neřku-li špatný film...(4.4.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $125,095,601Tržby Celosvetovo $149,804,632Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,359,980 //počet predaných kusov 1,279,038Tržby za predaj DVD v USA $21,372,230 //počet predaných kusov 1,371,230║ nehorázna banálnosť a reklama americkej armáde ako hrom ale skôr negatívna aj keď ti to chceli podať ako že sebereflexívne, no fakt chudáci, prvých 50 minút mdloba prázdnych kecov, potom sa to rozbehne, barz aj kotrmelcami ale nie práve tým najšťastnejším smerom, ťažko pochopiť a uveriť akým primitivizmom ovplíva americká armáda, k tomu opäť nie moc vydarená réžia Petra Berga, dramatický príbeh ktorý príjme skôr k úšklebku než k zamysleniu, hlavnú korunu tomu nasadí afgánska dedina obetujúca všetko za život amerického hrdinu, veľké sklamanie /40%/(11.2.2014)

 • 3DD!3
  ****

  Berg servíruje parádní akci v další zpackané akci Navy SEALs v Afghanistánu. To že je děj filmu natočen podle skutečné události dodává snímku na působivosti. Hlavně počtem ran které hrdinové utrží než opravdu zhasnou. Poměrně realistické zprácování pak sklouzne do Bayovin, ale s tím zase takový problém nemám jen už NA ŽIVOT A NA SMRT nevyznívá tak naturalisticky. Herecké obsazení výborné, hlavně Kitsch a Foster vyčnívají.(15.1.2014)

 • Douglas
  ****

  Nevzdává se snaha o silný účin na diváka, nicméně z roviny narativní zvědavosti a napětí se film přesouvá do rovin emočního napojování se na tísnivou představu podobné situace či fyzického napojování se na tísnivou představu podobné bolesti. Na život a na smrt přitom popírá klasicistní postupy, aby mohl skrze nenápadně podvratné variování žánrových vzorců nabídnout překvapivě komplexní vějíř významových her. A to navzdory tomu, že poměrně snadno lze tentýž film interpretovat jako rytmicky nezvládnutou střílečku o partě hrdinných vojáků jednoznačně reprezentujících status quo americké protiteroristické politiky. Více moje analytická kritika tady.(8.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace