Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

stuj

Ztráta času. Akčňárna o amerických vojácích. Záčátek nudný, ukazajuje trapnost amerických drsných hochů na základně, pak zajímavá chvíle, když narazí na afgánce a zvažují co dělat a pak jen ratatata, bum, ááá, padááám, křup křap buch, au au, ratatata, bum, ááá, padám zasééé, křuch křach, atd. No a nakonec ukázka, že i afgánci jsou hodní kluci - mega klišé. Tak aspoň celý film působil. No ale když v titulcích ukazujou reálné tváře, tak člověk náhle neví. Co když to tak fakt bylo? Mno... vojáků je mi sice líto, ale tenhle film byl slabý. ()

Georgas

Velmi reálně zpracované akční momenty, napínavý děj a propracované efekty. K tomuto filmu netřeba říkat více. Je to jednička ve své třídě. ()

StarFsh

Takže tu pre zmenu máme SEAL-ov v Afganistáne. Tak fušersky a nerealisticky natočený film z vojnového prostredia som už dlho nevidel. ()

bruno84

Válečné filmy jsou mým velice vyhledávaným žánrem a málokterý si nechám ujít. Není ani moc těch, které mě dokážou ještě nečím překvapit nebo výrazně zaujmout. Od Ryana, což byl na dlouhou dobu poslední z výborných válečných masakrů mě zaujal až Lone Survivor. To napětí když se setkají tváří v tvář s chlapcem a rozhodnou se radši riskovat prozrazení a svůj život ( což by mimochodem v reálu skončilo kulkou v hlavě ) je hlavní zápletkou pro celý film. Pak už jen zbývá utíkat před mohutnou přesilou a je jasné jak to celé skončí. Mark Wahlberg je konečně v roli, která mu sedí. Celkový zážitek filmu ještě umocňuje fakt, že je to natočeno na základě skutečných událostí. Zkuste si při sledování alespoň jednou představit, že jste na místě jednoho ze členů Navy SEALs...80% ()

copterfish

Dobrej válečnej film,ve kterym je vidět že vlastně ne ůplně každej arab je jebnutej terorista ale jsou tam i "hodní" pasáci koz co ty zkurvysyny střílí po boku mariňáků rovnou do hlav(nebo do těla nebo do nohou,záleží na tom jak moc umí mířit) ()

DonMartinez

Těšil jsem se na drsnou, syrovou survival-akci, ale s prvním pádem (skokem) ze skály to na mě přestalo fungovat. Nerad bych podcenil fyzické možnosti a schopnosti amerických Navy SEALS, nicméně tohle bylo trochu přes čáru. V druhé polovině snímku jsem se už jen nestačil divit, kolik toho ti kluci vydrží a jak je možné, že Marky Mark vždycky tak náhodou zas objeví svojí ztracenou M4. Stačilo málo a mohla to být velice silná a sugestivní podívaná, na jejímž konci by člověk povstal a spontánně a nadšeně salutoval fotkám padlých účastníkům operace Red Wings. Takto se ale přirozená pocta padlým mísila s velkým zklamáním z filmového zpracování jejich osudů. ()

wushuista odpad!

O nie... Malokedy pridavam hodnotenia, ale tento film ma skutocne dostal. V negativnom slova zmysle. Vsetko pritom vyzeralo zaujimavo. Skveli herci, 2 hodinovy film, vojensky, podla skutocnych udalosti... Bohuzial, nic z toho nezachranilo tento film, aby som ho oznacil za jeden z najhorsich, ktore som kedy videl. Rozumiem, ze cielom bolo ukazat, ake utrpenie ten pan musel prezit, aby sa zachranil. Avsak podla mna islo o velmi prvoplanove propagovanie sluzby v armade US and A (pripadne ukazka, aki su teroristi hnusni, ked ich napadnete v ich domovskom state). Nie vazne, mozno sa casom zmilujem a dam nejaku hviezdicku za kameru, ale 75% je velmi optimisticke hodnotenie. (spoiler) 2 hodiny cakat na zaver, ktory je uz na zaciatku predostreny a na konci filmu si "povedat, to myslite vazne, to je vsetko?" je velmi pod moje ocakavania. Ti, co maju radi premyslene filmy, autenticke (rozumej uveritelne) zabery a pribeh, utekajte na mile daleko od tohto filmu a zapiste si do poznamok, ze toto je (fakt neviem preco) jeden z najhodnotenejsich filmov s Markom Wahlbergom, ktory si nikdy nepozriete. ()

quido.morava

Příslušníci SEALs fungují jako stroje, ale přesto jsou to lidé. Jedno z nejlepších zpracování válečných skutečných událostí, kde vůbec nepřijde na mysl pochybovat, že se to tak opravdu stalo. ()

onevoice

Film je kvalitne natočený, ale už mi je z tej ameriky na blití ako sa do všetkého starajú a ich špeciálne jednotky sú najlepšie na svete. ()

Anubiska

Peter Berg je velký sympaťák a můj oblíbený režisér a tento film se mu vydařil. Udrželo mě to v napětí od začátku do konce,a i když Wahlberga zrovna nemusím,tady byl skvělý. Téma vysoce aktuální i pro nás doma. ()

kecal

Takhle to prostě ve skutečnosti nemohlo být. Pokud to tahle upravil scénárista, tak by si měl zpřerážet ruce, protože, ti vojáci tam opravdu umřeli a on z jejich smrti udělal frašku. Pokud to tak bylo, tak by měli v americké armádě kromě houževnatosti a odolnosti, taky zapracovat na zdravém rozumu. Od chvíle kdy narazí na pastevce koz neudělali jediné rozumné rozhodnutí. Když k tomu přidám dobrovolné skákání z útesu, které by znamenalo jistou smrt pro většinu smrtelníku, tak z toho vychází ubohá sračka. Jenže když pominete tyhle nedostatky a budete se soustředit jen na akci, tak prostě musíte uznat, že je to solidní krvavá řezničina a že těm klukům vážně fandíte. To a fakt že by to mělo být podle skutečnosti mě donutil dát čtyři. Čest jejich památce, asi to byli správní chlapy. ()

smajki

Ultimate survival. Ani Bear Grylls by se nestyděl. Celkový dojem z filmu je výborný, jednotlivosti pokulhávají. Bojové scény jsou extrémní a špičkově realistické, místy dostatečně syrové, a s klidem odpustím i pády ze skály bez následků typu zlomených končetin nebo páteří, nebo stále bojeschopná těla a mysli prošpikovaná kulkami nepřátel.. Seals jsou prostě (téměř) nezdolní. ()

BR23

Vojnová tematika vôbec nieje u mňa preferovaná, keby ste ma poznali alebo aspoň videli pochopili by ste :D A možno vdaka tomu že sa čo sa týka mňa jednalo o ojedinelý štýl prinieslo to pre mňa niečo nové, zaujímavé. V obrovskej mase dobrodružných, komediálných, trilerových, sci-fi, historických atd sa tento film vyníma za poslednú dobu ako jedinečný (tým pádom nemá u mňa zásadnú chybu). áno čiastočne to zaváňalo amerikanizmom a propagandou ,,vždy čestnej americkej armády,, ale šlak to traf. Je tam môj obľúbenec Marky Mark ktorému som schopný zožrať takmer čokoľvek. či už Jonna v Tedovi alebo v TF4. ()

swn

Celý film zráža nereálna a pre mňa až nechutne prifarbená bojová pasáž v skalách, ktorá z normálnych ľudí spravila nezraniteľných a takmer nezničiteľných androidov (alebo marvell-mutantov) odolných voči strelným ranám, zásahom z RPG, gravitácii a pádom zo skál. V realite by nemali šancu prežiť ani 10-20% toho, čo bolo ukázané vo filme. ()

pvt.Davids

Skvělý Survival film. Zvuk a Kamera na kterou se skvěle kouká Vás téměř doslova vtáhnou do akce.... Škoda že se to zvrhlo v Commando z 1985. (narážím na tu scénu s LMG M78 na zahradě) ()

El_indiano

V záplavě akčních sr....ek nejrůznějšího kalibru mi tohle zazářilo jak máloco. Toho patriotismu, na který jsme jako nebojující národ háklivý, tam přece zas tolik nebylo. Nebo je záhy střídán zdrcujícím zvratem. Bejt tam míň pádů ze skal, tak dám 5apůl... ()

23ch

No, tak při závěrečných titulkách jsem při pohledu na skutečné hrdiny ani nedutal. Vskutku zvláštní, zajímavé i strhující. Ale těžko uvěřitelné pády ze skal víceméně bez následků, ale to je úplně jedno, jde o celek. I soundtrack docela ujde. Až koupím knihu, budu vědět víc. Film se mi líbil, zaujal mě skutečný příběh. Amíci a války, věčné téma, ale tohle je pro mě zvláštní. Donutilo mě to, abych se trošku zajímal o skutečné postavy. Moc válečné filmy nemusím, ale tenhle asi nejlepší co jsem viděl. Po přečtení knihy musím jednu hvězdu ubrat. Role Dannyho je ve filmu mírně zjednodušena. Setrvávání Marcuse u vesničanů a vlastně celý konec je hodně přibarven. ()

cumimnabednu

Nemůžu dát víc než 3 hvězdy, protože je to prostě PLOCHÉ. To je to slovo, které to vystihuje. Téma bylo silné, zpracování tématu horší a výsledkem je nestotožnění se s kýmkoliv z komanda, protože ty postavy nejsou vůbec vykreslené jak mohly být. Když si vzpomenenu na Komendo s Arnoldem, kde stačilo jen, aby kamera najela na každého člena komanda a věděl jste z mimiky, že toto je fakt tvrdý maník. Tady nic takového. Potom při akčních scénách opět kamera, střich, režie mohla mít takové možnosti aby zachytila utrpení hrdinů, jejich bezmoc, ale prostě to v tom filmu není. A když vidím super maníky ze super komanda, jak pustí na svobodu týpky, i když ví, že je nejkratší cestou udají a pošlou na ně armádu a pak se diví, kdeže se ta armáda tak rychle vzala:). To už bylo úsměvné. Stejně jako rozhodování hošanů o tom, co s těmi pasáky koz udělají či reakce jejich velitele, resp. jeho nerozhodnost. Možná to bylo natočeno "podle skutečné události", ale žalostně. Škoda, dalo se z toho vytěžit mnohem víc. ()

biochem

Opravdu silný zážitek, i když někdy člověk nesmí moc používat mozek... Ale samotné filmové vyprávění fakt šlape, akce je zvládnutá na výbornou - dvě hoďky filmu utečou jako voda. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014