Tato povídka tvoří s další povídkou "Kdyby ty muziky nebyly" jeden samostatný film Konkurs. Podstatnou část filmu KONKURS složeného ze dvou filmových fejetonů tvoří právě samotný Konkurs, film složený z autentických dokumentárních záběrů z pěveckého konkursu i ze zákulisí divadla Semafor v Praze. Jednoduchou dějovou osnovou jsou příběhy dvou dívek, které se konkursu zúčastnily. Tato povídka byla natočena v autentických prostorách divadla Semafor na 16 mm film. (oficiální text distributora)

Max Q.

"Kdyby ty muziky nebyly" nemůžu jako člen podobné hudby hodnotit nízko. A vidím, že se v této oblasti za ta léta nezměnilo vůbec nic. "Konkurs" mně učaroval dokumentární formou a typy lidí jak od Formana :) Suchý byl opravdu třída. ()

honzic

První povídka se mi líbila méně než samotný konkurs, je to dobrá vzpomínka na Semafor v minulosti. Hodnocení: 60 % ()

BrMikes

Kdyby ty muziky nebyly jsou tak na tři hvězdy, Konkurs na pět. Dohromady to dává krásné čtyři. Kdyby ty muziky nebyly obsahují velký náznak Formanova civilního přístupu a vyprávění o společnosti prostřednictvím každodenních situací, které zatím ovšem nedosahuje Formanových standardů, a spíš lehce nudí, než co jiného. Nahoru to pak táhne hlavně Vostrčilův výkon, protože jeho přirozený talent se zde pojí s rolí psanou přímo na tělo. To Konkurs, to je hned jiný kafe. Otázka je, do jaké míry se jedná o autentický dokument a do jaké o nahrané příběhy, nicméně je to počin příjemný, zábavný, bezesporu dobový a vlastně pořád docela vypovídající. A hlavně skvěle ukazuje, jako máloco jinýho, že ten Suchý vlastně dělá v Semaforu celý život ředitele. ()

mil@n

Nádherná šedesátá léta :-) Kdybych byl v té době starší, tak hraju taky bigbít. Hrál jsem ho začátkem 80. let, ale to už bylo o něčem jiném :-( ()

Braindead_77

Pro mě velmi příjemný a pro Formana velmi typický muzikál. Herecky více méně nic, ale zato jsem měl trochu pocit, že se dívám na britský dokument na téma "tak co dneska lidi a muzika?". Dobrá délka i námět. Ve své době to muselo být hudebně velmi zajímavé. 75% ()

stoffard

Konkurs samotný mě velmi bavil a o tom to celé je. Stále jsem musela přemýšlet nad tím, co je hrané a co je dokument. Suchý se Šlitrem zamlada mi byli nečekaně sympatičtí. A hudba tomu jen dodala poutavost. Začínám tak sledovat kompletní Formanovo dílo a jsem hodně navnazená na další filmy. No co, 5* ale dát musím! ()

JARDAHONDA

Konkurs : Režisér Miloš Forman složil svůj film ze dvou povídek, kdyby ty muziky nebyly a Konkurs. Obě povídky spojuje hudba v různých podobách a stejně tak různí lidé kolem ní. V prvním příběhu kraluje dechová hudba a jejich touha uspět na jejich přehlídce Kmochův Kolín. Druhá povídka je přehlídkou falešných i talentovaných hlasů, které se snaží uspět při výběru nových tváří pro divadlo Semafor, v jehož autentických prostorách se povídka i natáčela. ()

jirikzaboj

Líbí se mi, jak polofilm a polodokument s názvem konkurs opravdu reflektuje konkurs, na kterém se projevilo později spoustu známých osobností, ale i komornější zpěváků. A ty minipříběhy za jednotlivými vystoupeními jsou tisíckrát zajímavější, než kdejaká dnešní superstar. Tehdy začínající Přenosilová, nebo nečekaně skvělý Jakim se zpívající pedikérkou, která se zoufale ptá kvůli výpovědi z práce, jestli uspěla. Střípek toho, co se v 60. letech této slavné hudební a filmové éry stalo, ale minimálně skvělý začátek tohoto subžánru a Formanovo umu vykreslit velice citlivou a autentickou atmosféru talentovaných NEherců. ()

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018