Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Martin741

Reziser Hrot Lee /Do the right Thing, Malcolm X/ natocil celkom slusny, priemerny film. Film, v ktorom exceluje Josh Brolin /Prodlouzeny Vikend, Americky Gangster/, Sharlto Copley /District 9/ a Samuel L. Jackson /Pulp Fiction, Die Hard 3/. Pribeh zaujme, a oproti azijskej verzii su lepsie vykreslene fyzicke a psychicke vlastnosti Brolina. Potesi najma divaka, ktory ma korejsku kinematografiu tazko na haku /teda pochopitelne 2 - 3 pripady sa daju, ktore mozno uznavat/ a orientuje sa v uz vychodenych kolajach. Ovsem, hranice priemeru sa nijako neprekrocili a film v kinach zhorel - ani sa nezaplatil. 60 % ()

Wiikii

Špatný vtip, tedy remake mnohem lepšího korejského Old Boy. .. Tenhle film se nedá brát ani moc vážně, když nejprve vidíte originál a pak až tohle. A když tomu přidáte ty "herecké" výkony. Tak vše spadá do podprůměru. .... HODNOCENÍ: 35% (2*) ()

BarryLyndon

K originálu mám takový vztah, že jsem to před lety skoro odzíval, ale závěr někdy od výtahu považuju za jeden z vůbec nejnářezovějších ever. Celkově jsem film hodnotil za 8/10. US remake objektivně není horší, ale bohužel ani lepší, což nic nemění na tom, že je existence toho filmu naprosto zbytečná. Pravda, úvod mi v US verzi nepřišel tak nudný, jako u originálu, ale zase tam byla strašná spousta hluchých míst. I když teda do toho alkoholismu tolik rýt nemuseli no... :-( Nemá cenu se rozepisovat o hereckých výkonech Sharlto Copley je bůh, kterej mne nezklamal snad nikde, Brolin špičkovej, Olsenka k sežrání, jen mne tam fakt štval SL Jackson, to je v poslední době parodie na sebe sama, bohužel. Vytknul bych tomu, že spoustu věcí Spike Lee jenom nakousnul a nechal bez dalšího komentáře viz. chobotnice a spousta scén působí v US verzi oproti originálu vyloženě tragikomicky a debilně viz hromadné bitky, ale to přičítám tomu, že originálu dost divností odpustím jenom protože je to Asie. Jestli jste neviděli originál a Asii moc nefandíte, tak doporučuju US verzi, určitě to bude čitelnější a závěr je tam stejně cool. 8/10 ()

Pugo

Už od ohlásenia remaku som vedel, že tento film bude zbytočný - pre ľudí, ktorý videli originál. Pre tých ostatných, určite zaujímavý snímok, herci sa fakt snažia, hudba obstojná... ale nechalo ma to chladným. Snaha o realistické vykreslenie brutálnych scén je, ale príde mi smiešne, že autori nenašli gule na tú najodpornejšiu a minimálne pre vegetariánov najhoršiu. Ak by som lístky do kina nevyhral, počkal by som si na blu ray verziu. Jackson je vo filme zrejme len kvôli "motherfuckovaniu". ()

Vojťas

Syrově podaný (a silně podhodnocený) americký remake, který to svému korejskému předchůdci hravě natřel ve všech ohledech. Zručně natočené bezstřihové scény, povedené vykreslení motivace hlavního hrdiny i mindráku věznitele, čemuž závěrečná pointa nasadila korunu. 85% ()

bourec

Včera znovu viděno.Divnej byl už zřejmě originál,kterej sem ale neviděl.Ale i remake je dost podivnej.Hlavně ten vystavěnej příběh je po čertech bizární.Zavře ho na dvacet let,aby ho pak pustil, navedl jeho kroky k dceři, kterou zřejmě taky má na vodítku, aby se pak pobavil tim, co se mezi těma dvěma stalo. A pak se střelí do hlavy.A byl to buzík,co šukal se svým tat´kou.Ty vole ,nebejt tam ta kladívková akce, která mě napoprvé bavila, tak to stojí dost za hovno.40%. ()

cubajz

na originál to nemá a je tu pár vyloženě slepých míst, která v kontextu nedávají moc smysl, ale i tak se konverze do západního smýšlení celkem povedla. ()

C0r0ner

Originální film byl delší, než bych chtěl, což ale byla jediná výtka. Remake je podle očekávání naprosto zbytečná slátanina, která sice skvěle utíká, ale po původní atmosféře nezbylo nic a zbyla pouze naleštěná skořápka snažící se vytřískat prachy na úspěchu jiných. Bez znalosti originálu paráda, takhle sračka. 65% ()

Juto

Zbytočný remake, ale Brolin svojim výkonom zlepšuje moje hodnotenie. Nie je to také ultra násilné ako pôvodná verzia. Dôvod je jednoduchý, americké verzie nikdy nebudú mať také zábery ultra násilia. A to kvôli zárobku. 6/10 ()

SHI-SHA

Původní verzi jsem neviděl. Přesto (možná proto - kdo ví?) hodnotím maximem. Už dlouho jsem neviděl film, který by mi nějakým zvratem vyrazil dech - Oldboyovi se to podařilo dokonale. Škoda nedotažených akčních scén a digitálních efektů, které ubírají filmu na syrovosti, kterou tak efektivně buduje celý děj. EDIT (komentář k originálnímu filmu) : Nejdříve jsem si pustil americký remake, přestože mi obvykle podobné předělávky příliš nesedí. Měl jsem zkrátka náladu na přímočařejší a přístupněji vyprávěný film, tak jsem se rozhodl ignorovat odrazující nízké hodnocení a s odstupem času musím říct, že jsem udělal dobře. Abych řekl pravdu, u mě remake zvítězil takřka ve všech ohledech. Originál svůj mladší klon předčí pouze v zajímavější kameře a v tom, že až na jednu krátkou scénu nepoužívá CGI, které mi v remaku trochu kazilo celkový dojem. Naopak jako největší slabinu filmu vidím odfláknutou úvodní část ('vězení') a hlavně bojové scény, které na můj vkus a na standard asijských filmů vypadají poměrně amatérsky. ()

Ketchi

Těžce koukatelný. Zbytečný, ale koukatelný. Plus, mohlo by to přivést víc lidí k první verzi který, když tomuhle dám osmdesát procent, bych nejradši dal tisíc. Ale na to tu tlačítko nemaj. ()

Pája=)

Takhle má dle mého názoru vypadat remake. Vše co mi v originální verzi chybělo jsem dostal tady. Vyvrcholení, pointa i závěr mnohonásobně silnější než u předlohy. ()

eisha3

Jsou dobré remaky a špatně remaky. Dobrých je málo, špatných víc. Tenhle je špatný nadprůměrně a ač to říkám nerada, z velké části za to může superman Josh Brolin. Asi moc srovnávám, ale nemůžu jinak. (A co mě klasicky děsně se*e je to, když se herec posune v čase a fyzicky vypadá furt stejně. 20 let? To je Doucett lucky bastard.) ()

panMartin

Když jsem si četl obsah děje, tak sem si říkal, že by to nemuselo být špatné. Film měl i světlé chvilky. Brolin je sice v rámci možností celkem fajn, ale k čemu to, když je ten film tak hrozně bezzubý. Negativní postava Samuela L. Jacksona. Určite to může být zajímavý film pro někoho, kdo neviděl originál. Další zbytečný remake a ještě k tomu se ani nepovedl. ()

sir-dave

Zalíbil se mi ten námět, kdy je hlavní hrdina držen 20 let v místnosti a poté ho propustí z úkolem. Původního Korejského jsem neviděl a šel rovnou do nového. No a v podstatě nic krom té zápletky a závěrečného poměrně zajímavého vyústění mě až tak nevzalo. Joshe Brolina v hlavních rolích nesnáším, ty dvě souvisle natočené akční scény s kladívkem byly přetažené za hlavu a spíše jsem smál, největší hovadina filmu. Ani ta atmosféra nebyla vyjímečná. 2-3* ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers