Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Radiq

Zas to bylo trochu něco jinyho, než původní Oldboy, ale nemůžu říct, že by to bylo nějak kór horší. Dostaneme tady trochu jiné krvárny, ale taky nevysvětlené věci - proč najednou po 20 letech, když se mu konečně podařilo vydloubat si v cihlách díru, ho pustil? (to nebylo vysvětleno ani v půsovním filmu) Jak věděl, že se seznámí zrovna s tou svou dcerou kdesi na ulici? A bylo tam toho víc. Brolin i trošku přiteplenej Copley fungovali dobře, Samuel L. Jackson byl třešnička a kladívková bitka docela solidní. Asi to stojí za skouknutí, ale příště by mi stačilo jen pár solidních scén, které si to zaslouží... ()

Cedr

Předělává odjakživa a to všemi směry, nejen do ale i z USA. Proti kvalitním remakům nemám ani ň. Ty zbytečné a zpackané však vystát nemohu. Americký Oldboy té zbytečnosti nasadil korunu. Spike Lee s desetinásobným rozpočtem originálu dokázal emulovat jen jeho vyčpělý odvar přežvýkaný pro idioty. Vše co z korejského Oldboye dělá jeden z nejlepších filmů všech dob Spike Lee vynechal či spíš vůbec nezaregistroval a (ne)chtěně přehlédl. Z kinematografického klenotu zůstala jen (zpackaná) příběhová kostra. Kostra je to přesto stále dost kvalitní na to aby diváky originálem nedočtené jakž takž uspokojila. "Klíčové" scény na první pohled taky neurazí. Problém je, že ty scény jsou sice skutečně ikonické, ale ne klíčové. Klíčové na Oldboyovi bylo úplně něco jiného. Ptáte se co? Podívejte se na Parkovu verzi znovu a uvidíte. Možná. Možná ne. Možná jste totiž cílovkou remaku. ()

Aargh

Ani lepší než originál, ani horší. Ale pro západní publikum výrazně stravitelnější, tento remake má skutečně smysl. ()

Triple H

Pozerateľná a veľmi fajn vec, oproti klasickej hollywoodskej produkcii príjemná dávka nekompromisnosti, priamosti a tvrdosti. Ale škoda pointy, ktorá oproti originálu nedáva veľmi zmysel a úplného záveru, z ktorého kričí hollywoodska snaha všetko nejako happyendovo zabaliť, aby sa Joe Burák nemusel trápiť s nejednoznačnými koncami. Brolin dobrý, Copley ázijsky OTT a správne úchylný, Olsen veľmi pekná. Rád by som si pozrel Leeho pôvodnú 140-minútovú verziu. ()

Qitek

Většinou nebývám nějak zásadně proti remakům. Jsou filmy, které si o ně vyloženě říkají (neboť jim "něco" prostě chybí), jiné nám zase časem jednoduše zestárli a jsou filmy, které si prostě "do huby" nevezmete a už vůbec se nebudete snažit překonat něco, co šlape a šlape sakra dobře. Přiznávám se, že se mi mnohem lépe koukalo na Verbinského Kruh, než- li na kruh Hideo Nakataky. Prostě mi sednul přerod ve vypiplaný chladný vizuál, než-li téměř nezávislej look jeho Japonské matky. Herecky to sedlo, režijně, výtvarně atd atd. Ve stejném měřítku se dívám třeba na nedávný remake Davida Finchera Muži, kteří nenávidí ženy. Originál Nielse Ardena Opleva byl mimochodem naprosto unikátní a brilantní kousek jak filmařiny, tak film samotný prostě šlapal a bavil měl! U mě si David Fincher informací, že bude dělat remake udělal poprvé špatné jméno (Fincher je mimochodem u mě top 1 režisér současnosti) a já si říkal, "kurva chlape to snad nemyslíš vážně?!" Nicméně Fincher (nepřekvapivě) překvapil a jeho verze mě bavila více a přiznám se, že vlastně ani nevím proč a jak to ten sviňák provedl. Stvořil remake, monstrum, které bavilo, neurazilo a nadchlo. Magie. Oproti tomu ale nedávno vylezla zpráva, že Spike Lee se chystá "zrekonstruovat" něco, co nebylo jen vynikající filmové řemeslo, ale ve své době bylo přímo geniální atmosférickou náloží, vizuální bonbónek se scénama které jednoduše uvízli v paměti a už tam zůstali. A jak si s těmi scénami poradil Spike Lee. Nemluvě o celém dojmu? Nejenže Spike Lee prohrál, sežral ostudu a dostal výprask. On jednoduše scény okopíroval. A to co neokopíroval, udělal hůře, nudněji, nezáživněji, až si člověk kolikrát říkal wtf a why? Film jsem rozlouskal na třikrát. Jednoduše nudil. Ano. Nudil. Nezáživně podané snad úplně vše. Nesmyslně špatné herecké výkony všech zúčastněných mimo Joshe Brolina, který je opravdu to jediné, proč za to stojí film vidět. Elizabeth Olsen je nicka a jako nicka působí a je vám vyloženě u prdele. Sharlto Copley, který perlil a byl spolu s vizuálem to nejlepší na Elysium taky proadl na celé čáře. Spike Lee nejen, že působí unaveně. On působí vyloženě tak, jako by celý film měl vlastně u prdele. Nenajdete jedinou zajímavou scénu. Vizuál. Hlášku. Nápad. Nic. Zhola nic. Např s bitkou v tunelu se co se fyzična a jednoho záběru možná porval a "ustál" výzvu originálu. Ale nakonec ve výsledku stejně dostává na prdel. Do tunelu a jeho boje se dostáváme, jako bychom hodili minci do automatu a měli započít za pákou a tlačítky hru. Brolin drží Samuela L. Jacksona (oděného ve filmu jako totálního pičuse-wtf a iritujícího zároveň) a následně ho odhodí. Střih. Brolin stojí. Plná chodba lidí a de se na to??? Prostě a jednoduše Fail. Jediné, za co filmu dávám jednu hvězdu je Josh Brolin. Druhá hvězda... Ne žádná druhá hvězda A to sice, že první minuty, než se dostaneme do pokoje, kde je Brolin držen, jsou výborné. Až mi dali jakousi naději, že tohle možná nebude tak zlé. Jenže jak se jede od pokoje ke konci, je to čím dál větší žumpa. A druhá věc v té hvězdě je fakt, že neznaboh, který neviděl originál, může být potěšen. Asi. Za mě Spikeův Oldboy působí jako laciné, levné béčko, které nudí a někoho může pobavit. Tfuj.Kdyby ho natočil kdokoli jiný a dejme tomu nezkušený režisér, o.k. Hodnocení zůstane stejné. Ale tohle je Spike Lee. A od odpadu ho zachránil opravdu snad jen ten Brolin a start. Oldboy Spike Leeho je nejkrásnější ukázkou toho, jak nemá vypadat REMAKE! Tfuj. POMO opět potvrzuje svůj nevkus. () (méně) (více)

Honzek

Klasiku z roku 2003 to rozhodně nepřekonalo a je to jedině dobře. Obyčejný a průměrný film, po kterém brzy neštěkne ani pes. Čekal jsem asi větší pecku ale co už, mohlo to taky dopadnout mnohem hůře. Občas to mělo docela atmosféru ale brzy ji vystřídala nuda a šeď. Doporučení ode mě nečekejte, ale pokud bez toho nemůžete být, směle do toho, třeba vám to sedne lépe. ()

DaUr

Korejský originál zůstal nepřekonán, což se samozřejmě dalo čekat - kdy jsme se naposledy dočkali amerického remake, kterému by se podařilo alespoň dosáhnout kvalit svého předobrazu. Tento fakt však nebrání označení nového Oldboye za kvalitní film - a je tedy škoda, že většina fanoušků původní verze ho automaticky odsoudí, přičemž zbytek se k němu s největší pravděpodobností vůbec nedostane. 80% PS: Závěr je sice dostatečně překvapivý a znepokojující, ale v tomhle ohledu je kvalitativní propad vůči Chan-wook Parkovu dílu nejvíc markantní. ()

FaceMan

Pôvodnú verziu som nevidel. Ani to meniť neplánujem. Žltých bambusákov a ich kinografiu vôbec nesledujem. Joshovi sa poslednú dobu darí vyberať si dobrý film. Úplne si mi hodil na túto rolu. Slušný thriller s prekvapivým koncom, kt. by ste pravdepodobne nečakali. Lepšie 3* ()

Johnny.ARN

Zaujímavý námet, len škoda, že som to prekukol hneď ako to bolo možné. Preto mi ten záver prišiel očakávaný a nie prekvapujúci. Ale Brolin v bojových scénach, prevažne s kladivom skvelý a aj prevedenie bolo na úrovni. 3 z 5 ()

Jizni Tlapa

Pěkně v tempu, bez zbytečnejch keců (a kvalitních keců tam je požehnaně) rovnou na věc! Povedená proměna vyfetlýho Brolina ve vraždící mašinku a dech vyrážející závěr, který tomu dá brutále šmak!! ()

viperDavid

Pěkně zvrhlé drama a ten konec šokoval i mě. Ale co ty filmaři nevymyslí, Mark Protosevich musí bejt pořádnej prasák, fakt že jo ()

Lachtaan

Nejprve divná reklama na kariérní rozjezdy Joshe Brolina, posléze velmi dobře zkonstruovaná zápletka pro neutichající mysteriózní drama. Krásná Elizabeth Olsen a neústupný pomstychtivý ‘Oldboy’ versus zase jednou hezky přesvedčivý Sharlto Copley (třebaže mám raději jeho kladné role, viz. District 9). Klaním se k těm, jimž přijde zdejší role Sama L. Jacksona přebytečná. Ale bez jeho slizkého ksichtu a hadrů jako v případě šílence v prvních Kingsmenech by to prostě nefungovalo na 100 %. Za mě kvalitní dramatický thriller. ()

Ryuuhei

Skoro až John-Wickovská cesta za pomstou, která ale ve výsledku dopadá tak nečekaně, že jsem z toho byl jako u vytržení a tohle se u mě osobně filmům podaří jen zřídka. Nebyl jsem daleko od udělení tradičních 3 hvězd a tedy lehčího nadprůměru, jelikož mě drsný přístup a thrillerovská zápletka dostatečně bavily a držely v pozornosti, ale za tu pointu musím hvězdu přidat. Rozhodně neřadová podívaná, originální počin! /// Viděno na CS Horor. ()

ywo666

Ale hej je to super. Rozbieha sa to pomaly, ale naberie to na obrátkach. Brolin je dobrý herec. Občas si vyberá slabšie úlohy. Ale je to dobrý herec. A archetype prirodzene drsného chlapa. A Sharlto je môj obľúbenec už dlho. Tu som ho poriadne ani nespoznal. Napísal by som, že príbeh je originálny, ale nie je. Pôvodnú verziu som nevidel. Určite si ju ale v blízkej dobe pozriem. Zatiaľ to vidím na 80-85%. Koniec bol hustý aj keď som nepochopil záverečné konanie hrdinu. ()

elanius

(33/2014) / Pôvodného Oldboya som videl a bolo to veru hodne dávno. Už si ani nepamätám zápletku a či teda je v americkom remaku rovnaká. Americká verzia ma nezaujala tak ako som čakal. Dobre stvárnená depresívna atmosféra, ale hlavný parchant, to bol snáď vtip. Čakal som viac efektného násilia a trošku svižnejšie a akčnejšie scény. Pochváliť ale musím záver, pre mňa nečakaný, prekvapivý a tak nejako to vlastne celé zapadlo. Každopádne je z toho cítiť takú tú ázijskú "sick" atmosféru. (7/10) ()

neoBlast

Schválně jsem nechal film v sobě zhruba dva týdny uležet než jsem se odhodlal napsat pár stručných vět. Miluji filmy Spikea Leeho, miluji původní korejskou verzi Oldboye, tudíž šance na slušný divácký zážitek pro tento remake tu přece jenom byla. Film má celkem rychlé tempo, znalci předlohy (filmové, o obsahu komiksu nemám ponětí) si budou radostně odškrtávat povinné propriety (kladívko!), případně naříkat nad těmy chybějícími (chobotnice!)... Rozhodně se nejedná o mainstream podívanou pro každého, film je velmi brutální, diváka však stále nutí srovnávat a ve vzájemném souboji s ikonickými scénami Chan-wook Parka odchází jako poražený. Navíc herecká sestava je opravdu ve svých kreacích hodně nevyrovnaná, a zřejmě i špatně obsazená. Jak již zmiňuje Adrian v komentáři (pravděpodobně spíše nademnou), dokud mám v hlavě původního Oldboye, je tento film naprosto zbytečný. Prostě obhajitelný smysl vzniku snímku neexistuje (vzhledem ke kreacím Sharlta Copleyho to tipuji na drogy). Spike Lee byl v težké situaci a jako jeho fanouškovi, s ohledem na jeho poslední neúspěchy, mi dochází proč se k takovémuto zkázonosnému projektu vlastně nechal uvrtat. 50 % ()

hanagi

Neměla jsem vidět asijský originál (ale viděla!). A neměla bych být fanynka asijských filmů (ale jsem!). Takže po tom všem jsou tři hvězdičky vlastně veliký úspěch! ()

Bobik9

Úžasná záležitost! Od začátku až do konce se jedná o výjimečně povedený kousek, který mě ani na chvilku nepřestal bavit. Rozuzlení mě napadlo někde v polovině filmu, ale pokračování dál mě zase donutilo ho z hlavy vypudit, takže to pro mě nakonec byl také šok. Skvělá práce. Spike Lee to rozsekal! Josh Brolin je naprosto dokonalý do role a podává životní výkon. Elizabeth Olsen se předvedla pro mě zatím v nejlepší roli a měla by se držet tohohle místo blockbusterů (Godzilla, Avengers). Samuel L. Jackson je zkrátka frajer. A Sharlto Copley je třešnička na dortu. Dokonalý šílenec! Asijský originál jsem neviděl, ale ani nechci. Tohle je totiž TOP! ()

hroubek

Původní Oldboy mě hodně moc dostal a považuji ho za velmi dobrý film o pomstě s nádechem antické tragédie. O tom, že bude remake nebo lépe řečeno nová americká verze jsem věděl dost dlouho a nějak mě ta myšlenka nevadilo. Ve chvíli, kdy se projektu upsal Spike Lee a Josh Brolin jsem mu přál, aby dopadl co nejlépe. Po shlédnutí musím říci, že i když Lee snažil co mohl, srovnání s originálem se prostě nevyhnete a nový Oldboy vždy bude ten horší a svým způsobem je to naprosto zbytečný film. Jinak mě Lee překvapil, že změnil několik věcí, a že jeho dílo nepůsobí jako doslovný remake. Má pár vlastních nápadů, které moc dobře funguje, navíc práce s atmosférou není vůbec špatná a celý úvod je moc dobře natočený. Josh Brolin tady moc nehraje, jen se tváří jako nejnaštvanější muž pod sluncem, který je připraven zničit každého kdo se mu postaví do cesty. Elizabeth Olsen se moc líbila, jelikož je hodně výrazná a umí hrát. Sharlto Copley byl pro mně velkým zklamáním a jeho přehrávání jsem si neužil. Naštěstí to samé nemohu říci o Samuelovi L. Jacksonovi, který si svoji roli naprosto užívá. Z filmu se mě líbil úvod a následné vypuštění ven, setkání s fotbalisty, scéna s kladivem nebo originální konec. Hodně nemile mě překvapilo, že se film skoro nezastaví, a že hlavní hrdinové všechno zjistí hned a skoro bez problémů. Nový Oldboy není vůbec špatný film, jen má smůlu, že je remake o hodně lepšího snímku, ale pokud jste neviděli klasické Oldboy , tak tomuhle dejte alespoň šanci. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers