Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Brain-D

Pro mě osobně konečně srozumitelně převyprávěný psychologický příběh Old boye, který mnou znovu otřásl. Být tohle jediný oreginál, tak by bylo hodnocení snímku radikálně vyšší. Park Chan-wook dodal příběhu život, vizuál, emoce, apod. Ale tohle bylo něco, jak jsem si oldboye představoval. I tak budu muset mrknout znovu na toho Korejského, kde je spousta detailů pro zapletení či hlubší procítění příběhů. ()

Trustme

Mnohem, mnohem silnější kladivo, než to korejské! Naposledy jsem byl takto rozsekán po skončení filmu a s nedobrým pocitem, že lidi jsou divní u Fincherova Se7en. ()

VanTom

Až příliš pozdě jsem si uvědomil, že nemám chtít víc než poloakční polokomixové béčko, byť se sakra zajímavou premisou (a nadprůměrně natočené). Nevysvětlené dlouholeté věznění bez jakýchkoliv indicií je tou nejlepší pasáží, postupné odhalování sofistikované pomsty naráží na "nedostatečnou osudovost", tzn. pointa, která mě měla složit, spíše nezaujatě prošuměla. Co v korejské předloze těžilo z jinakosti tamní mentality, tady vypadá podivně fádně. Ale srovnávat nehodlám, natolik si originál nepamatuju. ()

dANo

Kórejský originál patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy a tak som trochu s pozretím váhal, ale na druhej strane som bol aj zvedavý, ako sa s týmto príbehom pomsty pohral Spike Lee. A musím, chválabohu, napísať, že to nedopadlo najhoršie. Josh Brolin bol dobrá voľba a úpravy v scenári sa tiež podarili, takže 4* mi prídu fér... :o) ()

Mishqo

65% ... Kórejský originál som ešte nemal tú česť vidieť aj keď jeho sláva ho predchádza, no rozhodne sa do neho v blízkej dobe pustím, aj kvôli porovnaniu. Tento americký Oldboy mi prišiel trochu vlažný a odťažitý a scenáristicky odfláknutý a navyše tá jedna bojová scéna mi prišla celkom neprirodzene a nedôveryhodne spravená. No jadro filmu, teda dej či zápletka (pomenujte si to ako chcete) bola dobrá. Ak sa v origináli pridajú k originálnej zápletke aj vyššie spomínané chýbajúce veci tak potom sa mám na čo tešiť. ()

JohnSmith

Při závěru mi opravdu spadla čelist, to uznávám. Jinak jsem ale od filmu čekal mnohem víc. Brolin sice není špatný, ale akční scény mu moc nešly. ()

Timak

Úplný závěr se mi tak moc nelíbil, ale ta zápletka je boží. A bitka s kladivem jakbysmet :) Za mě určitě palec nahoru a doporučuji. P.S. Elizabeth je zatraceně sexy. ()

m.a.t.o.

Originál som nevidel. Tomuto remakeu som chcel dať tri hviezdy, ale záver ma tak odrovnal, že dávam ešte jednu navyše. ()

Marrdaa

Bizarnost, kterou často vyhledávám, tady rozhodně nechybí. Co naplat, když ten ujetej scénář a režii jako z filmů s Jet Lim nebo možná až z Bollywoodu vezme do svých pracek absolutní (ne)herecký analfabet Brolin a směle vše hodí do trashe. Jak Dallas Buyers Club zvedli minimálně o půlku herecké výkony, tady celkový dojem sráží jen jeden herecký exces. Too bad! ()

R1CH1E

Silný a syrový příběh, který byl hlavní předností původní (a mnohem lepší) verze, je tady to jediné, co drží tuhle naprosto zbytečnou kopii na 3 hvězdách, protože je nejen horší, ale i úplně zbytečná. ()

Jacob23

Nebyt vytecneho originalu i tohle by jiste schytalo lepsi ohlasy.Brolin x Copley jsou totiz zde taky vyborni a legendarni bezstrihova narezavacka s kladivem je zde mozna jeste lepsi :o tresnicka v podobe mlade Olsenky rozhodne neurazi ()

blackJag

Přechodem z asijské provenience to ztratilo perverzní půvab - nebo minimálně jeho většinu, perverzní je to v podstatě pořád. Tento remake si prostě nedokázal vydobýt svoji tvář (možná ještě tak pro ty, co originál neviděli) a když už to vypadalo nadějně, nedostavila se tvůrčí preciznost (např. zběsilá řežba "na jeden zátah" přes několik úrovní je už na druhý pohled nedostatečně zaranžovaná). Výstřednost postav Jacksona a Copleye moc nefunguje, Brolin taky nepodává nejlepší výkon a Olsenová zaboduje hlavně svou nahotou (ta je precizní ve všech ohledech). I když jde o předělávku a ten handicap tam prostě automaticky visí, pecka to mohla být každopádně (síla v námětu je enormní), ale není. 60% ()

U.Tarare

Hned po dokoukání filmu jsem si musel pustit originál. Pointa filmu je pecková, dokonce promakanější než ta původní. Oceňuji i přímočarost, kterou se liší od origoše. S čím jsem měl však problém bylo zpracování. Chvílemi to vypadalo na děsnou fušeřinu. Z akčních scén, které vypadají jak z komedie s Jackie Chanem bych blil ještě teď. ()

zolo23

Originálom som nedotknutý, takže som vôbec nevedel do čoho idem (dokonca som nevidel ani trailer). Je to drsné, kvalitne vyrozprávané a tá atmosféra je neskutočná. Záverečná pointa prekvapivá. Čo mi tu prekážalo, tak celkom isto nie veľmi podarené "fighty". Naschváľ som si všímal (pri hromadnej bitke s kladivom) "sekundárnych" bojovníkov, ktorý sa pridávali do bitky postupne po tom čo Brolin niekoho odrovnal. Tu bolo až naoko vidieť amatérstvo choreografa, ktorý tieto bitky nezvládol. Apropo, keď chceme niekoho naozaj zabiť, nepostavíme sa do rady, ale sa na dotyčného hromadne vrhneme, nie? Malé mínus, ktoré mi však dobrý dojem z filmu nepokazilo. Malé plus za Olsenovej kozy. Páni takto si predstavujem dokonalé poprsie :) ()

blackkocour

Hej Franto, já ti nevím. Odsejpá to, baví to, mírně šukuje, ničím neuráží, neřeší píčoviny, tak proč tomu nedát 4 hvězdy?? Tak počkej, Tondo, tady bych tě zastavil! (Film se značně v komentářích rozdělil na dva tábory. Jeden který si stojí za názoru, že je to lepší kopii korejského bizáru, ta Druhá si zase zastává originál, ale aby to bylo vtipnější, uděláme z toho konverzaci Tondy a Franty..) Franta: K čemu potřeboval Spike sesumírovat film, který žádný remake nepotřebuje, a jen zbytečně kazí reputaci originálu. Tonda: Spike Lee z toho udělal o mnoho lepší a koukatelný film, který by nemusel nikoho šokovat bizarní pojetím příběhu, absurdním a prkénním hereckým projevům, a nesmyslnou a ohavnou Džesikou! Franta: Remejk ale úplně zkazil celou atmosféru Oldboye, a Josh Brolin je ve svý roli úplně nemotivovaný, a dělá to jen proto že to dělá! Tonda: Co chceš po Joshovi? Aby snad hrál? Stačí aby jeho ksicht hrál, to ostatní je už to nejmenší! Franta: Hlavní záporák je natolik bizarní, až je vtipnej, a pak se film nedá brát vůbec vážně!! Tonda: Na co si tu hraješ? Podle tebe šikmooký opičky umí snad hrát? Všichni, kdo kdy hrál v korejským pornu, tak jen přehrával! Franta: I ta brutalita je bizardní a nechtěně vtipná. To je jak sledovat komedie s Jackie Chanem! Tonda: Brutalita tu byla více detailní a ranná, než v origoši! Franta: Si píča, že bys tomu dával čtyři, já s tebou tuhle debatu už nechci vést! Americké remejky jsou stejně zlo. Tonda: Mladý Stalin se ozval!. (Konec diskuze) ** Zapálenej a ublíženej Spike Lee, zastáncem Černý Síly, dostal pod svých opičích ruk, z neznámého důvodu, zremejkovat Oldboye, kterého nikdo ani nepotřeboval. Nechal bílého hnusného čuráka, ukřižovat černýho Semíka Džeksna. King by měl radost! ()

Sdoom

Nemohu jinak než začít svou recenzi silným doporučením - necpěte peníze do tohoto naprosto neopodstatněného a zbytečného (filmařské kvality teď nehodnotím) remaku, který si zaslouží ze své podstaty skončit v propadlišti dějin. Korejský originál je „starý“ 10 let, tato předělávka od Spika Leeho nepřináší dějově ani jiným způsobem absolutně nic nového. Jednoduše je to čistokrevná kopie s několika málo nepodstatnými změněnými detaily. Pokud nechceme, aby se filmová tvorba ubírala tímto směrem, je potřeba to dát dle mého názoru důrazně najevo a nechat takovéto, nebojím se říci, plagiáty skončit v pořádném mínusu, aby si to pro příště někdo další rozmyslel. Co se týče samotných filmařských kvalit, i zde tento remake zaostává za svým originálem. Stopáž je nepřiměřeně krátká, tempo je tím pádem v některých pasážích příliš zběsilé a chybí jim tak hloubka, která by dění na plátně dala větší smysl. Další kvalitativní propad je evidentní v bojových scénách, Asiat s kladivem v boji na blízko s přesilou jiných Asiatů bude prostě vždycky vypadat lépe a uvěřitelněji než Američan, o choreografii soubojů nemluvě, tam remake zaostává o několik tříd. Herecké výkony jsou v pořádku, Josh Brolin se své role zhostil dobře, emoce mu člověk po většinu času bez problémů uvěří. Samuel L. Jackson a Sharlto Copley ukazují svůj vysoký standard a své role si evidentně užívají. Elizabeth Olsen se snaží sekundovat Brolinovi, ale jelikož mě víc než cokoli jiného zaujalo její představení v milostné scéně (a je pánové, na co koukat! :-) ), tak při zpětném pohledu její herecký výkon není lepší než průměrný. Oproti originálu postrádá nový Oldboy onu neopakovatelnou atmosféru. Není zde nic, co by diváka nějak uchvátilo, co by působilo na jeho smysly a uvažování. Zjednodušeně řečeno, zasazení do amerických (nebo ještě lépe západních) reálií zničilo to, co dělá původní film takřka kultovním. Abych nevypadal jako nějaký zaujatý fanoušek originálu, tak i z něj jsem byl popravdě trochu zmatený a dost často nevěděl, co si mám myslet. Ale jedno mu upřít nemohu – originalitu a tvůrčí nápaditost, tedy nic z toho, co nám předvádí Spike Lee a spol. Asijskou mystičnost, odlišnou kulturu a jiné vnímání skutečnosti prostě nelze přenést do západních poměrů. Konečné hodnocení tak vychází z kombinace hodnocení faktu, že se jedná v podstatě o čistokrevný plagiát (čili odpad) a fungování filmu bez ohledu na původní verzi, pak se jedná o uspěchaný a nekompromisní thriller s nulovou přidanou hodnotou a důmyslným (leč okopírovaným) závěrem. (kino Lucerna, orig.) ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers