Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

kenkaku

Tak... za 1). Původního Oldboye jsem neviděl. Za 2) čekal jsem píčovinu (když US předělá nějaký kult, je to vždycky tak), protože "originál" mohl být kultem jen pro explicitní násilí, erotiku nebo ultra fikaný děj. To vše umí Amíci zprznit. No... A jak to dopadlo? Překvapivě dobře. Pointa překvapivá (a zajímavá), počet holích zadnic a odhalených prsíček také převyšoval na Americkou produkci standard a zaseknuté kladívko do hlavy také není zrovna pro pohled pro citlivky. Takže... fakt překvapení. proč tedy nedat plný počet? Jsou tu dvě (možná tři, čtyři) velké "PROBOHA PROČ???", které prostě kazí dojem. 1) když už byla čistá cesta ven, se okamžitě nesebral a nezmizel? 2) jak mohli sázet na to že nespáchá sebevraždu? 3) kolik měl vlastně pořad "o vraždách" různých epizod (myslím o kolika různých případech?) 4) proč musela být ta "čistící akce s kladívkem" tak... přehnaně komiksová (působila jako vystřižená z jiného filmu)? ...a to se vážně tohle naučil z televize? atd. Prostě celkový dojem nadstandardní. Ale v detailech nedoladěné... že bych se konečně podíval na originál? ()

The Viper

Nečekal jsem že to bude až taková nálož. Josh Brolin opět parádní a nutno dodat velký respekt k tomu jak dobře se dokázal vymakat. Původní snímek jsem neviděl, takže jsem netušil do čeho se pouštím. V první fázi kdy je vězněn jsem byl takový nesvůj a nedokázal jsem si představit jak by to dále mohlo rozvíjet. Vyklubal se z toho výborný mysteriozní thriller se skvělou dávkou akce (ty bitky byly opravdu něco), brutality i kvalitního příběhu. K tomu přidejme krásnou slečnu Olsen, která se nám ukázala v plné kráse a já jsem s výsledkem naprosto spokojený. ()

pavcas

S větším odstupem a znalostí konce, ke kterému tenhle příběh trochu místama kostrbatě doklopýtal musím hodnotit celkem pozitivně. Ten docela šokující konec to celý postavil do jiný perpektivy. Na Joshe Brolina se vždycky dobře kouká, obzvlášť když je do půli těla a je i slušnej herec, i když místama to bylo fakt nudný a chybělo napětí. Originál jsem neviděla, ani se na to nechystám, ale samotnej námět měl na to, aby to bylo tak o třídu výš. Kdyby režisér vynechal některý blbiny okolo, nebylo by to místama úsměvný, možná by mně víc zajímalo, kdo a proč mu to udělal a tak o 10 min kratší stopáž by taky neškodila. No ale za 3 je vlastně dobrý. ()

sedm.1

Jihokorejský originál Old Boy byl především díky své totálně šokující, mistrovské pointě bez diskuzí filmovou peckou, která jistě patří k tomu vůbec nejlepšímu, co minimálně v rámci žánru thrilleru kdy vzniklo. A po pravdě řečeno, ikdyž se právě hollywoodským remakům, filmů, vzniklých mimo tuto továrnu, vůbec nebráním a většinou se na ně i těším a kupodivu mě pak i většinou baví i víc než původní snímky, tak právě „recyklaci“ Old Boy jsem prakticky vůbec nevěřil a ani jsem jí nějak vehementně neočekával a nevěnoval jí nějakou větší pozornost. Nakonec mě ovšem zvědavost přeci jen přemohla a já teď jen čumím jak drát ze země, protože americký remake Old Boy je pecka na druhou, a asijský originál prostě a jednoduše převyšuje. A to prakticky ve všech ohledech. Lee totiž natočil daleko stravitelnější, mimoasijskému diváku přístupnější a přímočařejší dechberoucí jízdu, která mě naprosto dostala. Napínavě zpracovaná, stylově a vizuálně vybroušená, atmosférická lahůdka. Už jen obsazení hlavního hrdiny Joshem Brolinem považuji za fantastický tah, on je v té roli zkrátka ultimátní, neskutečně výrazný a nepřekonatelný, jeho souboj s kladivem proti bandě nepřátel je pak naprosto nezapomenutelný a choreograficky zcela dokonalý mazec, oproti původnímu snímku mi Leeho film navíc přijde i daleko více emočně silnější a v samotné pointě tím pádem i působivější. Samozřejmě je tu ale i to jedno velké ALE. Ať je to totiž jak chce, tak Old Boy je prostě ten typ filmu, který je celý postavený právě jen na oné závěrečné, šokující pointě a v tu chvíli může být pak remake jakkoliv lepší, když ale prostě divák už ví, jak to dopadne, tak to na výsledném dojmu prostě musí ubrat zatraceně podstatnou část z výsledného zážitku. A to je vlastně i jediný důvod, proč remaku Old Boy nedávám nakonec plné hodnocení, které by si jinak ovšem určitě zasloužil. Každopádně, kdo nezná originál, nebo si alespoň už nepamatuje závěrečné rozuzlení jihokorejské bomby, tak pro toho musí být „nový“ Old Boy dokonalý filmový zážitek, protože Leeho zpracování tohoto perfektního thrilleru je zkrátka strhující,uhrančivé a famózní!!! ()

SG-1

"Víš ty co, Joe? Jako manžel a jako otec si špatnej vtip. A hodně špatnej vtip! -Donna Hawthornová- ()

KoRner

Dobrá dráma, ale sľubovaný akčák o trochu horší. Tá bitka s kladivom proste nemala tie správne grády ako som čakal a tá na ihrisku bola príliš krátka. Ku koncu som chcel dať 3*, pretože ten pôvod všetkého ma akosi nedostal, ale to následné odhalenie ma teda roztrhalo na franforce. ()

DavidS.

Oldboy nebyl o kladivu ani počtu vystřelených mozků...Oldboy byl o originalitě, bizarnosti, pointě a dramatu strašnějším antické tragédie...Oldboy byl zjevením...Oldboy 2013 je bezzubý a zbytečný... ()

adam9

Na asijský originál mě nepřitáhnete, a tak jsem si pustil raději drsného sympaťáka Joshe Brolina a vycházející hvězdu Elizabeth Olsen k tomu. Výsledek? S potemnělým, krutým příběhem, totálním K.O. koncem a boží scénou s kladivem, za kterou by se nestyděl ani bůh bohů mocný Thor, si to jde pro jasné 4 hvězdy. ()

Lukoboss

Film to není špatnej, ale je jenom dobrej. Jde o to, že když se podíváte na původního jihokorejskýho Oldboye, tak je prostě lepší. Kdyby neexistoval originál, tak si u tohohle řeknu "hmmm hodně slušnej thriller!" a s velkou pravděpodobností bych hodnocení dal výš. Ale takhle to prostě udělat nemůžu. Samozřejmě remaky bývají většinou o něco horší, takže jsem to vlastně tak nějak očekával - našlo by se opravdu jen pár výjimek, který by to vyvracely. Nicméně za shlédnutí to stojí, to zase jo. ()

BlackTom

**** sú absolútne objektívne hodnotenie, nebral som ohľad na remakovanie posvätného originálu ale nechal som sa strhnúť (ako vždy) kvalitným výkonom Josha Brolina a to, čo som mal pretrpieť ako neúctu voči predlohe som si nakoniec vyslovene užil. Prihriaty zlosyn bol síce výstrel do ticha, ale excentrický Sam Jackson s čírkom na hlave, to už je iná. Očakávaná kladivová scéna sa síce neodohrávala na úzkej chodbe, i tak svojim poňatím nadchla. A originálny autorský záver je už len povestnou dierou v lebke / čerešničkou na torte. Remakovať sa dá očividne aj poctivo a s nadhľadom. Toto si ešte dám. ()

figgo jr.

Čekal jsem jenom další zbytečnej remake ale nakonec jsem dostal film, kterej skoro ve všem překonal už tak skvělej originál. Snad jenom legendární bitka s kladivem byla v originále ještě o něco lepší. ()

klukluka

Tohle bylo slaboulinký jak čajíček. Umírající hordy zaměstnanců šmíracké firmy bez jediné kapky krve jsem vůbec nepochopil. V této pasáži z toho byla taky nejvíc cítit původní asijská předloha, v amerických reáliích to působilo naprosto nevěrohodně. Nejdřív se chlápek až k bossovi probil přes 3 nebo 4 maníky, a nakonec jich tady musel pozabíjet asi šedesát... Zápletka (důvod pomsty) zajímavá a celkem pochopitelná, pomsta jako taková ale dost vachrlatá, založená na neuvěřitelné konstrukci, že propuštěnej vězeň na útěku potká ženu, kterou potkat na přání věznitele měl. Situace se ale mohla vyvinout úplně jinak, uvěřit v tento a ne jiný její průběh je doslova naivní. Ne, všechno to tady jaksi hrozně skřípalo. ()

Rudinsky

Šťavnatá coververzia obrazovo zaujímavého, ale emocionálne sterilného originálu, ktorý získal svetové meno hlavne kvôli nekorektnému námetu a výživnej brutalite. To isté čo v prípade Ajovych horských očí - Lee si iba uvedomil potenciál, nadchol sa preň a urobil to tak, "akoby to urobil on". A osobne mi to pôvodný originál pimplo o level vyššie. ()

Kredy

Originál je lepší. Plus je, že tento remake neni jen kompletně obšlehlej film s jinejma hercama, ale dali si s ním nějakou práci navíc. ()

Loki_Six

"I have a proposition for you, Joseph. If you should accept and succeed, you will be greatly rewarded. Firstly, with a video tape recording of the rape and murder of your wife Donna Hawthorne. Secondly, my handwritten confession to that crime and your kidnapping and imprisonment. Thirdly, and this is my favorite one... 20 million dollars in diamonds. Lastly, and again, this is only if you should succeed I will put a bullet through my brain and you can watch. Answer two questions. One, who am I? And two, why did I imprison you for 20 years? If you provide satisfactory answers to both of these questions in little more than 46 hours from now, you win. Refusal of the challenge brings the same result as failure. You stay a fugitive from justice you get no reward, no closure and I kill your daughter. If you or anyone you know should go to the police or try to warn Mia, the consequences will be severe. Especially for her. If you doubt the extent of my will or my reach I suggest you look in on your friend Marie. That is a live broadcast. My proposition, yes or no?" ()

divak84

až na tu uchyláckou pointu, patrně převzatou ze srbského filmu :D, velice efektní řezničina..proč ne.knížku neznám, nezajímá mě, technické provedení si myslím bylo na úrovni a josh tradičně koukatelný antihero. ()

Corpsegrinder

Originál teprve plánuju dát a tak to nebudu srovnávat každopádně po delší době konečně film co jsem si užil. Jako americkej film je to velice slušný, Josh Brokolice se tam hodí a závěr fakt překvapil. Škoda jen toho že jako záporáka obsadili zase toho teplouše jehož hlas zkazí naprosto každej film. Ale jinak jsem spokojenej, kladivová scéna parádní a hádám že v originále to bude ještě lepší. Pár krvavejch scén taky potěšilo. Do pěti hvězd kus chybí ale neva. ()

Hanys_

Mě osobně tenhle Spikeův filmík sedl možná o chlup víc než o 10 let starší bratříček, který mi způsobem vyprávění nepřipadl tak přitažlivý jako právě tahle novinka (ale zase těžil z jiných věcí). PS - asi každý je nejvíc zvědavý na scénu s kladivem a ta je teda taky po čertech povedená. 7.5/10 ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers