Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

Bratr

Bohužel mi součást filmu o slepé dívce vůbec nedojala. V podstatě bych to viděl na redukci stopáže na čtyři staré dobré harcovníky - Nárožného, Balzerovou, Stašovou a Vetchého. Ti mě nejenom dojali, ale i rozesmáli. ()

The Skala

Tak takhle jsem se v kině už dlouho nezasmál! Jasně, má to chyby, ale ty odpouštim díky vtipným párům Vetchý + Stašová a Nárožný + Balzerová :-) Podle mě jedna z nejlepších českých komedií v poslední době. Rozhodně lepší než americké romantické "komedie", takový ty slaďáky... S čistým svědomím dávám ****! :-) ()

dsaiko

Trajler dopředu film trochu schazuje, nakonec se mi zdál spíše vážný, komediální gagy jsem pro jejich občasnou prvoplánovitost spíše přehlížel. S odstupem bych vytkl filmu některé možná násilné konstrukce, při sledování mne ale příjemně překvapil. Nejprve jsem chtěl dát filmu 4*, posléze jsem to kvůli nepříjemné (ne)skryté reklamě snížil na 3. ()

jendamaty

řekl, bych, že scénárista neměl nikdy nic společného s gayi, romy ani marihuanou, ale stejně měl obrovskou potřebu se k tomu vyjádřit... výsledkem je šablonovitý tvar a směsice stereotypních předsudků, který střídá (mnohdy dobré) gagy s vážnějšími chvilkami a mnohdy bohužel i s chvilkami, které měly být vážné, ale jsou spíš k smíchu. výsledkem je, že se celé kino stejně tlemí pořád. herecky pro mě ční Balzerová, Krejčíková a Vetchý, ostatní tspíše doplácí na debilně napsané postavy, než že by neuměli hrát. nedrží to prostě moc pohromadě, strašidelný product placement ()

Ivana_M

Při některých scénách jsem se upřímně zasmála, ale celkově mi to přišlo spíše trapné. Přece jen fandím českému filmu, takže nakonec 3*, ale dost jsem váhala... ()

Tom3

Film má poměrně vtipný rozjezd hlavně díky O.Vetchému (..."finále maďarského poháru" bylo pro mne hláškou filmu). Přibližně ve třetině se však mění z komedie na romantiku a drámo a výrazně ztrácí tempo. Dalším mínusem otravující diváka je všudy přítomný product placement, ale bez toho to asi nejde...detailní záběr na klíčky od auta nejmenované značky je jak pěst na oko. Pobaví a neurazí. ()

DonBraso

Ale jo,vůbec to nebylo špatný a doopravdy jsem se i pousmál skvělýma dialogama,kdy si každý herec našel přesně to svoje.Nejvíc mě stejnak upoutá vždycky Vetchý a Stašová byla jako doma,tu jsem tam miloval každým coulem.První půlka mi určitě přišla lepší než více ta romantická druhá,kdy to šlo v mladším tempu.Krejčíkovou jsem viděl v Poupatech v úplně jiným světle,tady se určitě snažila a dobrý průměr.Doopravdy pochvala k postavám a jím napsaný scenář,všechno sedí a Balzerová už tyhle role člověk neupře a jenom zírá.Peníze asi moc nebyly,tak proklatě narvaná reklama na Charouze si člověk nevšimne ani v reálu jako tady,plus nějaký to erečkní spestření.Celkově je to lehký tempíčko,kdy místy mě moc bavilo a místama taková odlepující loď z Vltavy,kdy to vázlo už na Lipně :) 70% ()

pafka

Zkratka stale mam pocit, ze v ceskych filmech o obycejnem ceskem zivote museji byt neobycejni blazni, kteri se objevuji velmi zridka v zivote, nebo minimalne na ne je upren zjednoduseny filmovy pohled(vytrzen z kontexu sveho zivota), coz rusi ve filmu a tristi to uceleny dej a pritom to filmu nicim nepomaha (viz figura vnuka Balzerovy). To me posledni dobou dost otravuje v ceskym filmu. Pak nevim, podle ceho vybrali ceskotesinskeho Cymorka, ktery je sice charismaticky, ale sve roli neposlouzil a divak minimalne zamilovanost k druhe osobe (Krejcikova) z nej necitil (natoz aby mu veril dalsi herecke snazeni). Kdezto Aneta Krejcikova je pro me prijemny prekvapeni, protoze slepou divku odehrala velmi presvedcive a ve vypjatych chvilich me mela jsr. (jak se rika) v hrsti. O.Vetchy se obejvuje ve sve komicke poloze, kterou miluju a stejne tak i S.Stasova a E.Balzerova. K nim se nema cenu vyjadrovat. Pred nima se klanim jiz leta. Ovsem P.Narozny hraje vsude vsechno stejne a tak nevim, jestli byl Probudim se vcera, Laska je laska ci Saxana a L.K, ackoliv ho mam jako sveho oblibence. Stejne tak je mirne vedle syn S.Stasovy Petr Vancura- ten neni zajimavy taky nicim. Skoda, nebot potencial film ma, natoceny je pekne a presto vsechno davam 3.5* ()

maniacxl

Hořký komediální drama je silná disciplína českýho filmu.Láska je láska byť toho důkazem.Jasně,spousta věcí byly předem daný jednoduchostí scénáře,ale proč to na druhou stranu dělat ještě těžší,než to je.Technická stránka filmu ok.!Život si s náma někdy kurva zahrává.Zlatej pevnej českej střed.60% ()

PamelaJJK

Jako fanoušek české filmové produkce nemůžu jinak. Za poslední roky jedna z mála komedií, které stálo za to natočit a na jejíž zhlédnutí není škoda času. Fakt povedená záležitost. A perfektní dvojka S. Stašová a O. Vetchý. Milé komediální stránce filmu nijak neublížil ani drobný přesah do dramatu. Není to taková ta řachanda, kdy se řežete od začtku do konce, ale inteligentní úsměvná záležitost. A hodně kvalitní. Myslím si, že by filmu slušelo vyšší hodnocení... Jo, abych nezapoměl. Vyzdvihnout si zaslouží i paní dealerka Balzerová se svým vnukem... :-D ()

srolyma

Čekal jsem další trapnou českou řachandu, ale zcela nečekaně jsem dostal milou, úsměvnou a jemnou romantickou komedii, která se nesnaží být legrační za každou cenu a ani neřeší existenciální problémy současných čtyřicátníků na pozadí bezútěšné industriální krajiny severních Čech. Je vtipná (Vetchý, Stašová), jemně romantická (Krejčíková), suše pragmatická (Nárožný, Balzerová), ale bohužel občas i trapná (romský znalec brailova písma Cymorek). Kam se ale hrabou všechny ty Poledňákové a Vejdělci. Tenhle neambiciozní a v podstatě okrajový kousek je stokrát lepší než ty jejich hojně navštěvované kasaštychy. ()

blondboss

Na súčasnú českú kinematografiu to bolo celkom slušné. Film hovorí o viacerých problémoch súčasných mladých, ale aj starších ľudí a nenásilne sa pohráva aj s ťažko diskutovaným problémom homosexuálov. Niektoré hlášky skvelé, celkovo odľahčená vec, ktorú Cieslar natočil s jemným nadhľadom nad určitými problémami spoločnosti. Ten koniec bol síce smutný, ale odkaz pekný. 60 % ()

tsatsiki

Neurazí, ale ani nepotěší. Takový průměrný český film, který se snaží ukázat, že ani slepota, nemusí být por život handicapem.50% ()

PetrKai

Docela dobrý, ale na víc než 3 hvězdičky to určitě není. Možná by si tenhle film zasloužil pokračování, protože ten konec se mi zdá nevyřešený. Docela by mě zajímalo, jak (a jestli vůbec) by se vyvíjel vztah Marušky k Markovi. ()

jfaba

Možná film hodnotit dialogem z filmu Vratné lahve. „Jak se na to můžeš dívat?" „Žehlils někdy, nežehlil, tak vidíš!" Film k žehlení nebo k jiné činnosti. Když nevidíš 20 minut, nic se nestane a o nic nepřijdeš. Současné české komedie (i většina zahraničních) stojí za prd. Dvě * jen za Vetchýho a slepou Krejčíkovou. Jinak volám: „Je to běs, je to běs, je to běs…“ ()

hwnd

Na české poměry docela příjemný a kvalitní film, který mě rozhodně neurazil. Ale za všudypřítomné PP prostě nemohu dát víc, to tomu dalo pěkně na zadek... ()

darebacek

Konečně po dlouhé době skvělý český film, nic tam nechybělo, humor, nostalgie a smutný konec, Milan Cieslar je pro mě režisér, který má svoje kvality a navíc do filmu obsadil moje oblíbené herce a herečky, kteří se blýskli jako vždy. 92 % ()

lobo87

Veľmi pekný film. Zasmejete se, posmútite si, držíte palce hrdinom, potešia herecké výkony. Nie je čo vyčítať. Najlepšou postavou Ondřej Vetchý... 65% ()

Luswani

Miluji kombinaci dramatu a komedie. Možná proto, že tato kombinace se v reálném životě vyskytuje nejčastěji a působí tak nejpřirozeněji. Dobré herecké výkony, především Vetchý, ten opět exceloval a i když měl poměrně málo prostoru, dokázal ho využít na 100%. On je prostě prvotřídní herec a na rozdíl od jiných dokáže s rolí splynout a žít s ní a ne jen tupě odříkávat text nebo naopak přehrávat. Vždy dá do toho něco navíc. Samozřejmě skvělá byla taky Stašová, i když mi přijde, že v posledních letech se objevuje v podobných rolích - ve stejné poloze. Aneta Krejčíková mě překvapuje čím dál, tím víc, může mít před sebou velkou hereckou kariéru. Láska je láska je příjemný film s poměrně zdařilým scénářem, rád ho ještě někdy shlédnu. 85% ()