Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

p8ja

Kdyby mi někdo popsal jaké všechny kontrasty a problémy současné společnosti jsou tématy toho filmu, řekl bych, že to musí být pěkná slátanina. Komedie ani drama to není ale ani slátanina, je to prostě čistá člověčina a za tu dávám 5*. Jen přemýšlím, jestli by to šlo i bez těch přeháněk ... ? ()

TOMASINI

Podle zdejsiho hodnoceni jsem cekal horsi film. Dal bych pul hvezdy navic za snahu. Na druhou stranu mi vadi ve filmech klise a tento film jich je plny. Každopádně film stojí za shlédnutí. Malé příjemné české překvapení. ()

wodacka

Já nemůžu nic jiného než chválit, mně se tenhle film opravdu líbil. Je takový křehký, "lehoučký". Herecký výkon Macieje Cymorka je sice slabý, ale nějak zvlášť moc mi to na celkovém vyznění filmu nevadilo. Často jsem si vzpomněla na film Láska nebeská, který se také dotýká tématu různých podob lásky, ale v porovnání s tímto filmem je více vyumělkovaný a tolik mu nevěřím. Láska je láska je pěkný film, který si zase někdy ráda zapnu. ()

gerdi14

Po dlouhé době jsem viděl opravdu dobrej českej film, u kterého jsem se nekroutil trapností nač to zase čučim. A Ondřej Vetchý nemá chybu! ()

andydufrsn

Lehká komedie s vážným prvkem nebo možná lehounkaté drama s komediálním prvkem. Všichni herci na jedničku a to i, nebo možná obzvlášť, Aneta Krejčíková, kterou zrovna dvakrát nemusím! ()

cipLenka

Návštěva kina byla v tomto případě dobrou volbou. Opravdu je to „citlivá komedie“ – na jedné straně řešení pro člověka závažných témat, na druhé příjemná zábava. Uznávám, že v některých momentech bylo z filmu cítit klišé, ale výborné herecké obsazení a jemnost humoru u mě zvítězily. ()

jinyHonza

Pokud čekáte něco ve stylu Lucie Bílé, honem pryč! Tohle je ukázka, že v česku se dá natočit pořádný film, kde se můžete chvíli řezat smíchy a po další scéně hledat kapesník. Fanfastický výkon předvedla Eliška Balzerová. Anetě Krejčíkové uvěřím cokoli potom, jak hrála nevidomou. ()

frannyberry

Už dlouho se mi takhle nelíbil český film. Je milý, sympaticky optimistický, hřejivý. Jsem ráda, že konečně někdo nemá za potřebí točit svoji výpověď o normalizaci, případně pod názvem "tragikomedie ze současnosti" ukrývat stokrát viděnou nudu s pár dokola se opakujícími herci, kdy nakonec nevíte, co zrovna sledujete. Zde je až na Vetchého se Stašovou (tím ovšem nijak nezpochybňuji jejich herecký um) příjemný pohled na neokoukané tváře vesměs opravdu talentovaných herců, které jako třešničky na dortu jistí Eliška Balzerová a Petr Nárožný. Trochu jsem se bála, do čeho může tenhle film sklouznout, kdy řeší problémy hned dvou menšin a pak ještě handicapovaných, ale režisér, scenárista i všichni ostatní nějak dokázali vtisknout celku identitu, opravdovost a výsledkem je film, který rozhodně není hloupou anekdotou nebo karikaturou. Určitě všem doporučuji. ()

JackUp

Pěkný film. Jen mi přijde škoda, že nebyl plně využitý potenciál hvězdných herců. A čekal jsem nějaký happyendový konec, který nenastal, což mě je vzhledem k pozitivní náladě celého filmu trochu líto... za mě 70% ()

Lonelybiker

Příjemný film, při jehož sledování jsem se vůbec nenudil a občas se docela zasmál. Některé hlášky jsou opravdu povedené, zvlášť postava Simony Stašové byla výborná. Líbil se mi také herecký výkon Anety, kterou jsem doteď ani neznal. Celkově je tohle dílko Milana Cieslara hodně kompaktní a nemá výrazných slabin. ()

pupidup

Ten film si to zaslouží! Je to úžasný film, dostal mě... fakt. A mě tak něco nedostane....cikán sice nebyl cikán - nechápu, proč cikána musí hrát někdo, kdo jím není... ale dobře...když si tohle odmyslím...já to nevidím jako klišé... ale jako hlubokou lidskou dramatickou sondu... a vy, kteří se chcete bavit, věřte, že komedie to opravdu není....byť se občas i zasmějete... ()

MirecRKK

fakt pekny film, skoda len ze posledna pol hodina to cele pokašlala, príliš vela pribehov stačil by kludne aj 1-2, ak uz to malo byt takto tak ten zaver mohol byt trocha dlhsi ()

mfaky

Vzhledem k tomu, že jsem si tento film pustil bez jakéhokoliv očekávání, pozitivně mne to překvapilo. Jedná se o příjemnou rodinou letní podívanou s prvky reálného života. Příjemným dojmem na mne působil výkon Anety Krejčíkové, kterou normálně spíše kritizuji. Samozřejmě - skvělé výkony paní Balzerové nebo Petra Nárožného. Shrnu to asi takto, do kina bych na to určitě nešel, ale nevíte-li co s načatým večerem a nechce se vám jít spát...tak proč ne. Za mě 70%. ()

burg

Nemůžu si pomoct, ale po dlouhé době fajn film, na který se příjemně dívalo a vůbec mě nenudil. ()

Calabria

Kdyby dál pan režisér ještě závěr filmu, bylo by to pro mě lepší protože mám raději ukončené děje. Ale jinak super počin ()

Khotzilla

Syrová realita podaná jako něco absurdního a - hahaha - veselého. Prý komedie - buzna se nešťastně zamiloval, fotrovi žena zakazuje televizi, a fanoušek hiphopu neumí rapovat - no to jsme se nasmáli... Bohužel však podobně hledají a nenacházejí tisíce lidí... A důchodci, který řeší v Česku jednadvacátého století tentýž problém jako ti v USA před padesáti lety ve filmu Hádej, kdo přijde na večeři, taky bohužel nejsou ničím výjimečným. Děj je ovšem zbytečně roztříštěný a jednotlivá témata tak jen klouzají po povrchu. I když třeba despotická matka, týrající psychicky všechny ve svém okolí, by asi bylo téma, které by hravě utáhlo celý film samo... Největší škoda ale je všech těch zbytečných klišé typu "mladí zhulení", "slepá, co nic neslyšela o antikoncepci", o důchodcovi, co se mu -probůh děs a hrůza- líbí mladé a prsaté, ani nemluvě... Přitom herecké výkony jsou slušné (třeba Petr Nárožný by si podobných rolí zasloužil více) a i když to jako drama funguje mnohem lépe než jako proklamovaná komedie, pořád tenhle docela zajímavý film ustrnul někde na půli cesty. Ale možná se mýlím a skutečně chtěl pan režisér natočit něco ve stylu Román pro muže říznutý Život je život, kteréžto z toho nakonec vylezlo. (Ale pak by to asi za víc jak jednu hvězdičku nestálo) ()