Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

Johnny.ARN

Nazvať to oddychovým filmom by asi nebolo správne. Scenáristi sa vyhrali s dejom a zakomponovali tam na môj vkus až príliš veľa samostatných jednotiek, ktoré by sa v reálnom živote asi takto nestretli. Film má rozvetvený a relatívne spletitý dej, ktorý sa dá však v určitom momente prekuknúť. Trochu som čakal nejaký prekvapivý záver, nebolo mi dopriate. Herci a výkony ako to už v českých filmoch býva na úrovni. Vetchý to stále vie. Naposledy som ho videl ako nekompromisného eštebáka, teraz ako zanieteného futbalového fanúšika, ktorý dá prednosť repríze finále Maďarského pohára pred nocou s manželkou. V obidvoch rolách bol skvelý. Ústredná dvojica Krejčíková - Cymorek nie zlé, celkom im to ladilo. Stašová, Hrušinský a spol. skvele sekundovali a prispievali svojimi postavami do komplexnosti deja. Trochu som čakal, že film bude mať viac humorných scén. Dej bol niekoľkými scénkami odľahčený, myslím ale, že sa dalo vyťažiť aj viac. Výprava fajn, kamera a strih taktiež. Česká filmografia sa v posledných rokoch zobudila a chrlí samé dobré filmy. K radu komédií sa tento film nehodí, ale na druhej strane, aj dráma je dôležitá. Príbeh o láske ale aj strate, predsudkoch, menšinách a podprahových reklamách si určite našiel a ešte aj nájde veľa spokojných divákov. 3 z 5 ()

plechulka

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami - jako komedie s odřenýma ušima (a jen díky dvojici Vetchý/Stašová) za 3, ale jako drama 4 - protože takhle to holt v neholywoodském životě chodí - málokdy málokdo dostane přesně to, co chce a co by si koneckonců zasloužil..... ()

RonaMidu

hodně témat do pranice - na můj vkus až moc na jedné hromadě,ale Aneta dobře,kamera nevídaně klidná,i ten vtip tam byl :-) ()

LadyPupu

Zábavný snímek s dojemnými momenty a především se skvělými hereckými výkony... Eliška Balzerová jako nejstarší dealer v Čechách, Vetchý ("Je lepší bejt teplej než s tebou!"), Nárožný ("Co stojí ty šněrovadla?"), a samozřejmě Stašová... ()

LiborGondek

Komedie to tedy moc nebyla, bylo ale docela zajímavé do jakých bizarních situací se ti dva kvůli předsudkům svých "blízkých" dostali. Zejména Simona Stašová byla ve své roli totálně baba na zabití. Na všudypřítomnou reklamu jsem si u českých filmů už zvykl, vadí mi však pořád stejně. ()

anli

Další z řady českých hořkých komediií,které jsou už několik let v Česku velmi populární.A v podstatě to jsou komediální dramata.A je tomu tak i zde.Příběh je vyprávěn slepou dívkou,která žije se svým dědou a čeká na svého prince.A tím je řečeno vše.Kolem ní se motá spousta dalších postav,které jsou neméně zajímavé a pokud jim scénář dovolí,i zábavné.Oba scénáristé psali možná trochu rychleji,protože je tu opravdu hodně postav a jejich chování a motivace občas někam uteče a divák to ne zcela pochopí.Asi bylo hodně nápadů,které tam chtěli dostat.Ale víme,že méně je někdy více,že?Scénář je ovšem napsán velmi citlivě a s chutí,postavy jsou živé a pečlivě vykreslené a místy opravdu velmi zábavné.Režisér přesně věděl co vypráví a šel si za tím.Hodně tu pomáhají herci a tandem Nárožný-Balzerová-Vetchý-Stašová-Hrušínský je opravdu brilantní a divák si je užívá od začátku do konce.Velmi mě překvapila Aneta Krejčíková,která se všemi výše jmenovanými drží tempo a hraje jako o život.Občas jsem se přistihl při úvahách,jestli neměla nějaké zatemňovací čočky na očích.Neměla,jen to skvěle hrála.Film je ve své rovině opravdu romantický,citlivý a v podstatě smutný,i když humoru a vtipných hlášek a situací je tu dost.Kdo nemá romantickou duši,ať se tomu vyhne velkým obloukem.Ostatní budou nadmíru spokojeni,stejně jako já.Snad jen menší roztříštěnost příběhu díky mnoha postavám a snaze hodně sem toho nacpat.Není to ale zas tak hrozné.Co ale musím tvůrcům vytknout je to,že v poslední době je zvykem,že v každé komedii musí vždycky někdo umřít.A je to tak i zde.Proboha proč?Za každou cenu do filmu cpát smrt kvůli emocím je úplně zbytečné.To mi trošku zkazilo jinak velmi příjemný dojem,takže dávám 75% a Ondra Vetchý už asi navždy bude fotbalový totem. ()

venison

Tak jsem se týden těšila na nový český film, dokonce komedii, se Simonou Stašovou a Ondrou Vetchým.. Čekala jsem odlehčenou komedii ve stylu "Láska nebeská", ale to bychom nemohli být v ČR.. Hlavním tématem filmu bylo asi smíchat co nejvíce lidských tragédií - homosexualita, slepota, rasová otázka, Alzheimer, lehké drogy, problémy v manželství atd. Nemůžu říct, že bych se nezasmála a nepobavila, to zase ano, ale chyběla mi tu jako sůl ta zahraniční odlehčenost.. Když komedie skončí, tak chci odcházet s odlehčenou prázdnou hlavou a příjemným pocitem a ne mít brouka deptáka zarytého hluboko v mozku.. Každopádně jeden z našich lepších filmových komediálních počinů.. ()

_DAVE_

Slečna Krejčíková známá spíše jako sexbomba z mýdlových oper zde podává opravdu pěkný výkon ve vážné roli slepé holky, škoda že se v tomto duchu neveze celý film. Slušné momenty střídají ty trapné, film působí trošku jako kočkopes. ()

Compadre

Když to vezmu dokola kolem, tak je to sranda...když se nad tim budu sáhodlouze zamýšlet, tak nakonec skončím někde u 50%...Láska je láska nabízí pohled na soužití důchodců, homosexuálů, cikána s nevidomou a semetriky s takovým obyčejným chlapem...chvílema romantický, chvílema vyloženě srandovní, pak zas na smutnou notu..inu, ve finále dobrý. Nejlepší postava podle očekávání Ondřej Vetchý. Jeho rozmluvy s teplým synem jsou super :) "Já jí nesnáším..proč sis jí prosím tě bral?" "Já vim, promiň, no.." ()

Master19

Chytře vymyšlené, každá generace se tam najde. Ale není to tak jednoduché. Párkrát jsem pozvedl obočí nad vykrádačkou Okresního přeboru a Samotářů, párkrát jsem se zasmál, párkát zamyslel a jednou trochu dojal. Samo označení Komedie/Drama má v sobě cosi oxymoronózního, takže si opravdu nejsem jist, co chtěli tvůrci říct. Jestli diváka pobavit, rozdmýchat diskuzi nad rasistickými a homofobními předsudky, nechat povzdychnout nad senilitou, nebo varovat před sterotypy. Nic nebylo dotaženo, takže proto tři hvězdičky, jinak překvapivě hezký, český film. ()

VasaX

Další promarněná záležitost díky zmatečnosti a zbytečné hlouposti. Romantická komedie, která neví, zda má být komedií, dramatem a do čeho se má opírat. Jede se tu několik úrovní lásky, ale takovým divným prázdným stylem, a to i ta hlavní linie. Hluchosti linií vedlejších nepomáhá ani to, že jsou po celou dobu poměrně hodně svázané s linií hlavní, takže se tak nějak rozvíjejí společně. Vedle toho, je zde nějaký pokus o zapojení trendy témat - barva pleti, homosexualita, fyzické postižení. Pak takové ty trapné jako marihuanová vložka do děje. Zbytečné, hloupé. Stejně jako mnoho dalších nápadů, plácnutých do scénáře, které jako by vznikly dodatečně v hospodě u piva. Desátého piva. Poslední kapkou je konec. Poslední čtvrthodina je sama o sobě "what the fuck?!?", ale závěrečná tečka, ta je na tečku. Škoda dále mluvit, jen dodám, že hvězdičky se skládají jedna za snahu a druhá za Ondřeje Vetchého, který zde vnáší jediný odlehčující komediální prvek, a to velmi nenuceně, a pocitově-herecky nejlépe ze všech ostatních. Díky Ondro za to... ()

Sany33

Chcieť zachytiť všetko a pritom zachytiť nič. To je typické pre asi 80% českej produkcie. Film, ktorý má potenciál byť dobrou komédiou stroskotá na prílišnej dramatickosti alebo naopak film, ktorý sa javil ako kvalitná dráma stroskotá na priblblých žartíkoch, ktoré mu kradnú vierohodnosť. Tri hlavné dejové linky, jedna skúmajúca pár v najlepších rokoch, ktorý sa snaží prežívať s tým čo mu bolo dané, ďalej vzťah nevidiaceho dievčaťa s mladým cigánom a nakoniec malý románik deduškovcov, ktorý našli stratenú lásku až na staré kolená, keď si to takto premietam, mohla byť s toho naozaj dobrá dráma škoda toho zakomponovania množstva trápnych vtipov a homosexuálneho suseda, ktorý hral druhé husle. Inak na herecké výkony nemôžem povedať nič v tomto smere sa mi film páčil na 100% akurát ma nijak moc neoslovil a zdal sa mi ako mix všetkého a súčasne ničoho. 30% ()

vyfuk

Docela hezký film s vtipnou, ale i tragikomediální pointou. Avšak role Simony Stašové se k ní nehodila a ve filmu hrálo pár neznámích herců - to je i PLUS. Moc sexuálních a detailních scén.... Víte jaká je dnešní problematika českého filmu: Smrt... - Láska je láska = smrt, Ženy v pokušení = smrt, Muži v naději = smrt, Román pro muže = smrt. nejlepší postava byla Eliška Balzerová. Jinak postava slepé dívky se stala pro mě celkem problematická a více dramatická. ()

ghatos

Nepodařené nekomediální nedrama. Navíc vyumělkovaný cikánský motiv (kluk se nepodobal tomuto etniku vzhledem ani chováním) působil amatérsky. 29%. ()

Pedross800

"NEBOJ, UDĚLÁM Z NĚJ MARADONU" Tak za tuto hlášku od mého oblíbeného Ondry Vetchého týkající se mého idolu z klukovských let dám jednu hvězdu navíc. Takový roztomilý filmek, více smutný než veselý, ale chviliček tam bylo pěkných dost......a mám pocit, že české filmy to maj tady dost těžký, tak trošku nadhodnotím :-) ()