Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

k.rakonos

S tím českým filmem to po novém roce vůbec není špatné. Vynikající Poupata a velmi dobrá i tato tragikomedie. A opět jako v Poupatech excelentní Aneta Krejčíková. A samozřejmě i další hlavní hrdinové, kteří nikdy nezklamou - Vetchý, Stašová, Balzerová a spol. Sice čistokrevnou a normální klasickou českou komedii po Slunce seno..už asi nenatočíme, ale tenhle film má prostě koule. Je to ze života, pobaví a občas je i trochu smutno. Vydařená věc. Jediné, co snad lze vytknout, jsou trapně okaté skryté reklamy, kdy se např. detail kamery zastaví i na SPZ u auta, jen proto, aby bylo vidět logo Charouze, to tam je několikrát. Aktualizace po 4 letech - dávám tomu plný počet, protože film, který jsem viděl třikrát a vždy se u něho bavil, tak takový film si to zaslouží... ()

Jorge K

Velmi slušný film, který rozhodně stojí za shlédnutí, člověk se opravdu dost nasměje + perfektní paní Balzerová k tomu. Druhá strana mince je děj jako takový, kde se na malém prostoru kumulují společensky citlivá témata, tj. člověk s postižením, homosexualita, rasová otázka a téma lehkých drog. Na jeden film opravdu hodně. Místy je děj a s ním spojené dialogy a reakce postav naivní a závěry nelogické. Tak, jak si to autor postavil, tak to má, ale je to poněkud zvláštní a nelze se s tím ztotožnit. Účel ale film splní, jako komedie určitě dobře pobaví, jako drama působí uměle. ()

DžejPý

Láska nebeská počesku? Ale kdež, tak to zdaleka není. Jenže na to, co se v Česku točí, je to velmi slušné. Zábavné i nezábavné, reálné i nereálné, poučné, klišoidní, prostě všechno to nějak kolísá... Dal bych přesně 3,5*, takže zaokrouhlím na 4*. ()

BStone

Výborný český film. Konečně! Po všech těch hrůzách od Poledňákové a spol. přichází film,který je o něčem,má skvělé herecké výkony a sledovat ho mi bylo potěšením. 70% ()

coolrossi

No, na komedii dost smutnej scénář... K smíchu snad jen Ondřej, kterej si odskočil z okresního přeboru, zhulená Elis a štěstí jednoho nepřizpůsobivého spoluobčana, kterej může být vlastně rád, že ho jeho láska nevidí.... Jasně, celkem slušná Stašová..Ale jináč prostě nic moc. ()

Montmorency

Tak komedie ani náhodou ! Ale každopádně dobrý film - příběh slepé Marušky a Honzy se mi líbil asi ze všeho nejvíc, Vetchý se Stašovou obligátní kvalita, pan Nárožný se zhulenou Balzerovou, jako "veselá" vsuvka ve filmu, mě nějak minuli.... ()

wendy221

Film jako takový se mi líbil. Originální nápad. Vtipné scény. Ale spíš bych tom pojala jako Romantický/Drama/Komedie protože komedie to byla jen díky pár hercům. Ale jinak nelituju toho, že jsem film zkoukla a určitě bych se na něj mrkla znovu ;) ()

zuzulend

Příjemná komedie,na kterou se ráda klidně podívám znova.Eliška Balzerová měla skvělou roli a skvěle ji zahrála.Milý příběh o slepé dívce v podání Anety Krejčíkové která se zamiluje do Macieje Cymoreka,prožijí spolu úžasný romantický příběh.Prostě film,který určitě stojí za shlédnutí. ()

Lucky Eda

film o tom jak jeden rodič přijme sex.orientaci syna a a maminka se z homouše snaží udělat heteráka ale ta ironie jak slepá holka má dítě s romem který, pracuje.Celkem vtipný,ale lituju těch českých holek co nejsou slepé mají děcko s nepracujícím romem s kterým nemají žádnou budoucnost.Inspirováno skutečnými událostmi...A na tu hulící babičku se nedá zapomenout ()

JSYSMHJF

Film mě potěšil. Spíš tragikomedie, člověk by čekal podle upoutávek komedii, ale tak to není, a je to asi dobře, kdyby zbyl "jen" humor, nezbylo by vlastně nic, takhle je to lepší. Možná je příběh trochu až moc vyšperkovaný, co se týče náhod a předvídatelného vývoje, ale i tak...Přijemně mě překvapily herecké výkony všech hlavních postav, především Petra Nárožného, žádná škatulka. ()

Inhoofer

Vlastně je to hrozně hezký film. K zasmání toho tam trocha je, ale hlavně je to k zamyšlení. Chtěl bych moc vyzvednout herecký výkon Anety Krejčíkové, která mě opravdu přesvědčila o tom, že je slepá. Stašová táhne tu vtipnou linku příběhu, Vetchý nám ukazuje, jak jednou všichni v manželství dopadneme :-D atd. Myslím, že 3 hvězdy za myšlenku, obsazení, ale i romatické klišé jsou akorát. ()

KristKrist

Tento český film se mi líbil. Obsahuje vtipné dialogy,přběh je to pěkný a zajímavý. Rozhodně to v kině nebyla ztráta času. ()

noKOMERZIALL

Moooc pěkné koukání,chyby nehledám jen se nechám unášet a čekám co se mnou film udělá.Tenhle film mi něco dal.Čím dál víc si uvědomuji jaké mám štěstí,že jsem bílý,zdravý a můžu si užívat života se vším všudy.Každopádně si dovolím tvrdit,že tenhle film je svým způsobem jedinečný.Za to má 5hvězd. ()

minostano

Výborná česká romantická komedie, kterou vřele doporučuji na sobotní večer. Velice krásný děj, se smíšeným koncem ale i velice zábavnými scénkami. Skvělé herecké obsazení a i upozornění na aktuální dění okolo marihuany, slepců a Romů. Vřele doporučuji, jak pro zamilované dvojice tak i pro dlouhé zimní i letní večery u rodinného krbu. ()

Matthecius

Pokud k filmu přistoupíte s očekáváním odpočinutí si třeba od uklízení, pak klidně. Film pobaví několika momenty, ale nepřekvapí. Nese se klidným tempem, a tím je vlastně i zhlédnutelný. Trošku už škatulka Ondry Vetchého s tím fotbalem, nemyslíte? :-) ()