Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

BigJohn02

Takové neslané nemastné, navíc ten kluk ani moc romsky nevypadal. Jó, kdyby ho hrál Godla a přesvědčil ji, že je mladý vysoký štíhlý blonďák, to by bylo jiný kafe. ()

czprava

Srdcová tématika s nádechem romantiky a uzlená s předsudky konzumní společnosti mě příliš nenadchla, ale ani nějak výrazně neurazila. Aneta Krejčíková se své role zhostila s dostatečnou pílí sobě vlastní a v tandemu s mistrem Nárožným to byl naprosto skvělý herecký výkon. Paní Stašová dostala roli, která jí sedí jako perfektně ušitý kostýmek, tohle prostě dává levou zadní. Nicméně celé mi to nějak nezapadalo do nějaké hezké mozaiky, což nutně nemusí být scénářem ani režií. Možná je to jeden z těch filmů, které musím vidět podruhé, abych viděl, co jsem poprvé neúmyslně přehlédl. ()

Redyx1 odpad!

Odporný film plný přetvářky aby uspokojili mravokárce a dali prostor pro sluníčkáře.Narvat do rádoby komedie schválně cikána pak homosexuála a slepou holku to je fakt pecka.Navíc Krejčíkové by to že hraje 18 letou věřil fakt jen slepý... ()

francouz2

Další z mnoha zbytečných českých filmů. A i když se autoři ukazováním všech možných menšin snaží sebevíc, Oskar z toho nebude. ()