Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

otík

Ach jo! Docela jsem se těšil. Jenže zatímco první Mačeta bylo vskutku zábavné akční béčko s několika památnými scénami včetně fantasticky dobře obsazeného Stevena Seagala, dvojka už od začátku je stylizována jako něco praštěného, co už jsme viděli v lepší podobě a hlavně nemá vůbec čím zaujmout. Od začátku to nudí, rozstřílené hlavy, usekané ruce či nohy, rozpůlená těla nebo neustále se z mrtvých křísící záporák jsou scény ani trošku zajímavé a zábavné. Navíc mně strašně vadila spousta nesmyslných scén, kdy neustále se po Mačetovi střílí a vše mimo, pak ho zase rozstřílejí na maděru a on to přežije. A je to jen mé zdání, že Danny Trejo už je opravdu dědek? Jednoduše řešeno - vůbec mě to nedostalo včetně Mela Gibsona. Nakonec to nejlepší je asi úvodní trailer na další díl s Mačetou. Jsem hrozně zklamán. ()

Prometheus69

Tak tenhle machete byl lepší bond než všechny bondovky z Kraigem dohromady.... :D Hele.... co by jste čekali od tvora bez mozku jako jsem já? Někdy se prostě vyplatí hodit mozek do sklenice a z otevřenými ústy.... se nechat prostě bavit. 8) Upřímně, 1 je proti tomuhle sŕaaaačka.! i Když to prakticky ani tak není celí o samotném Machete a Machetách.... A nebo je to právě kuly tomu tak dobrý a skalním fanouškům se to nelíbí?! Já vím, za tohle přijdu do pekla.... ale co někdy mám ten pocit že už v něm vlastně jsem... takže, žádná změna. B) Někomu se tu zdálo že to bylo málo fajšl ve finále... TAK TO BY SE MĚL PŘÍŠTĚ LÉPE DÍVAT A NEZÍRAT PŘITOM MRTVOLNĚ DO LEDNICE!!! A že to v samotném závěru trochu zvolnilo? No vzhledem k tomu že závěr je vlastně začátek... PAJŠLU, tam bylo celkem dost jako že se mi to tu nechce celí vypisovat a že by to bylo nadlouho... B) Hmm tak jsem to vychválil až k branám Tarrtaru a ani o procento se mi to nepodařilo zvednout... no to jsou teda věci. Nno teda verbal (z malím? Asi nějaký skrytý význam B).... takovouhle sofistikaci, to bych od tebe vážně nečekal.... že zrovna ty? :) Ano... lidi se taaak občas někdy zblázní... 0=) ()

Nivenx

Oproti prvnímu dílu veliký pokles. První se dal brát drobet vážně, člověk se kochal a užíval si masakrální nářez, kde nebylo kde se nudit. Zde kromě Dannyho Treji už není naco pořádně koukat a film je tak neskutečně hloupý, až je skoro nesnesitelný. Snad se třetím dílem se Rodriguez zase pochalpí a naservíruje nám něco ve stylu prvního dílu. U tohoto se budu tvářit, jako že to ani neexistuje. Třeba je i znát vzhledem k konkurenci docela slabý rozpočet. 35% ()

sir-dave

..a Justin Bieber jako pípák. Ujetá kravina. Tohle se nedá brát vážně a jakýkoliv komentář k ději je zbytečný. Když pominu Mačetovo nekonečné mačetování, tak to mělo aspoň pár dobrých hlášek. ()

Courtemanche

Vynikající zábava, od Desperada pro mě jasně nejlepší Rodriguez. První díl byl taky dobrý, ale taky nedotažený a ne takhle originální. Tohle je jízda, s elánem jak podobné mají být. Navíc Lady Gaga projela tady stylem jaký od ženy jen tak často nevidím. Koukám má jen 53 %, spousta nespokojených diváků, ale takhle to má být, nejlíp se dívá na film když je sál prázdný a nikdo neruší s čipsy, dětmi, atd. Taky jsem si všiml že ho natočili jen z 12 milionů, za co zvlášť klobouk dolů. 5/5 ()

Radiq

Mě je jasné, že soudnej člověk to hned odsoudí, ale i já měl co dělat. Nejhorší je, že už to vůbec není tak vtipné. A že je tam tolik otřesnejch CGI efektů. Nemůžu zpochybnit tu přehnanost snad úplně všeho, ale když už si myslím, že to je přehnané, přijde druhá polovina a teprve zjistím, co to znamená, když je něco přehnané. Můžu se na to zlobit? Ne. Protože to byl záměr. Máme plno filmů, kde to tvůrci myslí vážně. Blbé ale je, že jsem se tentokrát nějak extra nebavil. Přesto je to ale film, kterej bych ve škole dával za povinnou četbu. Aby se všichni přiučili, proč je dobré nebrat si servítky. ()

chelseaman22

Šedesátiletá mačeta nereflektuje užívání Colagenu na klouby, neposílá tweety, nebere vnuky na mexické kohoutí zápasy a nechodí k holiči, protože jeho účes z 80' se kolem roku 2030 opět vrátí do módy. Za život schytal tolik kulí, jako celá česká připálená menšina během základního vzdělání z předmětu "diferenciální a integrální počet" (prostě matika). Ale což, pořád je formě, aby zvládal "JetLag" na trase Mexiko - USA. Trasa tvoří uzavřený obvod a ta mačeta v daném obvodu létá sem a tam, což způsobuje zmatek v divákově krátkodobě paměti. Rodriguez se pochlapil, snad se ta mačeta překoná a ve vesmíru skatuje koráb kapitána Kirka! 10% Celosvětový výdělek k 21. 11. 2013: $15,008,161, což je 0,75 násobek budgetu ()

Ogen

Absolutně bez šťávy, napětí a k nezasmání. Nebyl snad žádný dobrý moment kdy se zasmát a odlehčit tento film. Pochopil jsem, že to byla taková legrace, že je to film na lehkou váhu, ale tohle byl extrém. Režísér má asi veliký problém se ženami, ptž v tomhle filmu umírají hezký ženský jako by se nechumelilo. Ta legrace z jedničky prostě zmizela a třetí díl se blíží což znamená vytáhnout kapesníky a jen truchlit nad zbytečně ztraceným časem ()

Aargh

“You can’t surprise pussy punch someone!” Rodriguez se konečně nenechal ničím omezoval a výsledek je o dost zábavnější než nudná jednička. A největší překvápka přišla z nejneočekávanějších stran: První půlce kraluje pro mě dosud neznámý Demián Bichir a ve druhé je kupodivu nejlepší zábavně přehrávající a fuckující Amber Heard. ()

Remivsremi

Nekonečná nuda u které si člověk má chuť sám vyrvat vnitřnosti a ušetřit tak Machetovi práci. Po prvním díle nastal vážně neskutečný propad dolu. Tohle se zkrátka absolutně nepovedlo. ()

Mr.Ripley

Zatímco jednička byla milou zábavnou parodií, dvojka trpí přílišnou předimenzovaností a tím, že jsem během sledování byl střízlivý. ()

UhLee

(4/10). Na tenhle film jsem se podíval, když jsem měl Den blbec a doufal, že mi to alespoň trochu zvedne náladu. Machete Kills je však o hodně slabším kouskem než byl první díl. Vtipy, které byly svěží a neokoukané u prvního dílu se tady vůbec nevyskytují a dostáváme pouze recyklovanou verzi prvního dílu bez novějšího nápadu. Přidaly se tady však nové herecké esa, které se chtěly objevit ve filmu Roberta Rodrigueze. Vrátila se mu jeho hvězda ze Spy Kids Alexa Vega, která tady má docela zvláštní postavení. Kdykoliv je na scéně, tak jí kamera tak nějak úchylácky snímá. Nevím, jestli to byl záměr, nebo na mi se ní Rodriguez fakt zamiloval. Potom je tady asi nejlepší nová postava. Chameleon s tváří několika hereckých hvězd. Od Waltona Gogginse po Antonia Banderase. Fakt jsem tak pestré obsazení nečekal a byla radost očekávat, jaká další tvář se vylíhne pod jeho maskou. Nevím jak by se na roli Amber Heard dívali lidé po soudu s Johnny Deppem, ale tady působila taktéž docela trapně. Celkově ten film působil trapně a vůbec mě nezajímá nějaký Machete in Space, protože to působí jako ještě větší úlet jako dvojka. A to už bych asi nezkousnul. ()

Honzek

Nevím, co Robert bere za drogy, ale musí to bejt síla. Tady se střetla debilita se zbytečností v celé své kráse. Už tak průměrný Machete byl sražen do kolen nudy. Tohle snad normálně smýšlející člověk ani nechce vidět. Jasný, je to o nadsázce, ale tohle už je moc, film je plný chyb, nesmyslných situací, zbytečných řečí a ukrutně dlouhé stopáže. Holt to není můj šálek kávy. A jako bonus dostane tahle zhovadilost další díl, kam ten svět spěje. ()

kinghome

Film začal skvěle a brutální akce střídali bad-ass hlášky, jenže tempo brzo opadlo a mě zůstali jen oči pro pláč, protože z Macheteho udělali jen tuctovou řezničinu bez většího smyslu a s béčkovými efekty. Hromada známejch herců je spíš na obtíž, protože tam nemají větší roli a Mel Gibson příšerně přehrává a upřímně hrál strašně. Jediná osoba, která tam hrála slušně byla překvapivě Amber Heard, která nepřehrávala a role je skvěle sedla a plus krásně se na ní kouká, což se musí taky ocenit. Potěšilo pár narážek na Star wars a narážky přímo na film Machete, ale jinak jsem čekal ohodně víc. Škoda promarněnýho potencionálu a myslím že trojku už vynechám, protože to zavání sračkou. ()

ivan_drago

Film bych si dovolil rozdělit na tři části.... dvě z nich jsou famózní, ta třetí nechutně nudná.... Část úvodní... bráno chronologicky.... S ukázkou na další díl z vesmíru mi ještě stoupla chuť na Mačetu a perfektně mě naladila na další vysílání.... a ještě ve mě tvůrci vzbudili zvědavost, jak se KURVA do toho vesmíru dostanou.... Část prostřední... Unylý a nudný start filmu, zanechávající za sebou pachuť parodie na parodii, debilní rozjezd příběhu a už okoukané přestřelky mě téměř unudily xmrti, tak jako vogonská poezie, ale naštěstí už nebylo daleko k Části závěrečné... a tu bych načasoval na příchod Mela "Voze" Gibsna.... tato postava dodává filmu šmrnc a pozastavuje dosavadní onkologii, rozsvěcí ho jako malé dítě prskavku a konečně mu dává jakés takés koule.... Jeho posedlost kultem Star Wars, všechny povedené narážky a celkově všechno ostatní je s touto postavou zábavnější a lepší... Tak asi tak... Na filmu se dá najít spousta záporů... hlavně ty všemožné děvky a kurvy, rozuměj dámskou část ansámblu, které jsou jen na oko "kúúúl" a sexy a oddalují tu pravou zábavu, hloupost celé úvodní části filmu a vyčpělost tématu i s hlavním hrdinou... Ještě že to všechno zachraňuje závěrečná část filmu.... No a já se nemohu dočkat toho Vesmírného dobrodružství, které, jak doufám, bude co do zábavnosti, mnohem více konzistentní a ucelené.... ()

Jizni Tlapa

Mačeťák je starej,je hnusnej, o pár vrásek bohatší, zastydlej, drzej, nemluvnej a stejně nabroušenej jako v jedničce. Co má však oproti jedničce navíc,je styl a frajerskej výraz, se kterym klátí a mláti frajerky a frajery na potkání. Dvojka je stylovější než jednička rozhodně a Rodriguez měl "odejít" ze scény právě dvojkou... To co bude následovat ve vesmíru,je totiž děsivější,než Mačeta sama.-).. ()

Mrkvič odpad!

To samé co jednička. Rádoby nadhled je trapný a bráno vážně je to píčovina. Takže pro mě film nenabízí absolutně nic. ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)