Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

mil@n.fanatik

Až dnes 12.1.2018. jsem se podíval na tuhle pařbu. A to se vším všudy. Pro někoho je to blbá teen komedie, ale ja jsem upřímně nevěděl o čem film je a to si myslím bylo dobre. Party rychle nabere spád a nenechá diváka vydechnout. Já jsem se skvěle bavil a leč je tato komedie asi na nějakých 70%, já jdu do plného hodnocení, paráda! ()

predators

Když to vemu z toho pohledu, že jde jen a pouze o hóóóódně podařenou párty, tak už nezbývá prostor cokoliv jiného. Prostě všední oslava narozenin, jak má být a se žhavým výstupem na závě! A přiznejme si, kolikrát naše auto skončilo v bazéně?! 40% ()

Zodd

Během stopáže se z toho stane spíš hororový thriller než komedie. Ale co, scénář a dramatičnost z pohledu neviditelné první osoby funguje, dává to dost pocit autentična, jen ten konec mohli završit něčím lepším než klišoidním zákončením děje a rozšířenou informací účastněných (ve skutečném životě) v podobě titulků. Takhle lehké zklamání. Hodnocení s odřenýma ušima. ()

cukorek

" Veľkí hráči hrajú veľké hry " takto objasňoval Costa počiatočnú prípravu na narodeninovú mega párty. Očividne sa partia mladých chlapcov túžiacich po sexuálnom zážitku veľkými hráčmi nestala, keďže túto hru nezvládli. Film je istým spôsobom prepadák a istým spôsobom búra mýtus. Prepadol jednoduchým spracovaním, obsadením hercov ich výkonmi a a niekedy ťažko uveriteľnými udalosťami. Mýtus búral ozaj bláznivou párty, ktorá zmiatla celú ulicu ako prílivová vlna rozbúreného mora v ktorej len tak lietali vulgarizmy zo slovníka mladých teenagerov (veď aj my sme boli mladí), ľahké odhalenie nahoty a dobrým výberom hudby, ktorá podporila energiu naštartovanej mládeže. Priestor dostali aj nové vtipné dekoračné prvky v podobe neohrozenej bezpečnostnej služby, či bláznivého predajcu drog. Párty mám rád a táto ma celkom inšpirovala, takže zaslúžených 50%. ()

SeBig

Bavilo mě jediný, čekat jak zajdou ješte daleko a jakej z toho bude průser. SPOIL: průser skoro žádnej, fotr snad ješte toho týpka obdivoval kolik lidí narval do baraku? WTF? přitom čumí jak mu vytahujou medáka z bazenu. AHA. Natočeno v roce 2012, takže ohraný shity toleruju co se týče hudby, humor tupej..chyběl tam už snad jen LMFAO. ()

korbitch22

Paradoxem roku 2012 je, že největší filmový zážitky prožívám doma a největší zklamání v kině. Ležim doma s chřipkou a Projekt X mě postavil na nohy, postavy jsou uvěřitelné, herci příjemní a zábavní, scénář má brutální spád a skvělý finiš. Perfektně sem se pobavil a oddychnul si. Vždycky jsem chtěl žít v americe protože takové věci, se můžou dít jenom tam. ( jsem si vědom toho, že to není podle skutečnosti ) , ale stejně, čím sem starší, tím potom paradoxně víc toužím. JUST EPIC!!!!! 95%. ()

mcb

Pokud bychom si dnešní "facebookovou" generaci vykládali jako směsku do zemdlení kalících, nezodpovědných a zdegenerovaných teenagerů, opravdu se možná jedná o malé generační dílko. V několika okamžicích se dokonce takovému existenciálnímu zážitku blíží (viz bezdějové prostřihy na párty jak z videoklipů). O to horší je poslepování uzívaného příběhu tří looserů do kompaktního filmu - vlastně všechny pokusy o nějakou narativní výstavbu (romantická zápletka, shánění trávy, linie se sousedem) a vlastně i o křečovité gagy (liliput v troubě apod.) působí zcela zbytečně a narušují jinak perfektní koncept "found-footage" pařby, o kterou jde především. Být to natočené ve stylu Život v jednom dni, tak věřím, že by výpovědní hodnota směřovala výše než jen k průměrně bavící jednohubce. 6-7/10 P.S. Kdy už konečně někoho napadne do teenagerských komedií necpat ty nesnesitelné vedlejší postavy vulgárních primitivů? Neznamená, že když to funguje u Apatowa, tak to musí fungovat všude... ()

rollman1

Po tom co sem slyšel o Projectu X sem si říkal, že to bude další puberťácká slátanina, ale byl jsem příjemně překvapen. Od doby kdy začla pařba jsme se prakticky nenudil. Nebude to bavit všechny ale pro cílovou skupinu je to vhodná jednorázovka. ()

Flego odpad!

Traja kamoši usporiadajú party pre priateľov a tá sa zvrhne v niečo neopakovateľné. Aj tvorcom tohto skvostu sa všetko vymklo z rúk ( zámer prekonať všetky akceptovateľné pravidlá im rozhodne vyšiel ) a natočili bezbrehú teen hovadinu bez zmyslu, prerušovanú klipovými zábermi na baviacu sa mládež za účasti techno hudby. Pravdou je, že snímok debutujúceho Nima Nourizadeha sa nedá s ničím porovnať, toto je jednoducho najväčší ašpirant na najhlúpejší film desaťročia. A nepomohla mu ani jediná scéna, ktorá ako-tak stojí za zmienku ( prvá návšteva polície ) a ani pekné baby. ()

Havenohome

Je to vlastne klasický naratívny film s konvenčnou trojicou pubertálnych looserov, ktorí sa snažia zbaviť svojho nelichotivého statusu. Dramatický oblúk hlavného hrdinu sa nijako nelíši od iných klasických teensploatation. Čím však snímok vybočuje z rady je nekonvečný "dokumentaristický" koncept a jeho ideologická podvratnosť. Nápodoba found-footage filmov nie je síce dokonalá (najviac ruší užitie nediegetickej hudby), napriek tomu dokáže ošúchaný námet podať veľmi sviežo. Project X navyše oproti iným filmom zo strednej školy pôsobí miestami veľmi otvorene. Teenageri sú tu zobrazení bez akejkoľvek romantizácie ako stádo nadržaných šialených orangutanov, a film musí zákonite urážať každého slušného človeka (to je tá podvratnosť). Zamrzí len koniec, ktorý si musí splniť povinnosť ustanovenia heterosexuálneho páru. ()

luka4615

Přesně takovýto typ party ride figuruje na mém pomyslném "wishlistu" mezi přáním vlastnit Dodge Charger R/T 1968 a nocí strávenou s Megan Fox. „Hey, we want some pussy!“ ()

Katullka

Může přemýšlet na několika rovinách. Určitě výborně natočený film. Má to tah, všechno sedí. Baví se, aniž by o tom musel přemýšlet jako 17letý fracek. Což se u tohoto druhu filmu očekává. Není to nic nového, a pouze to pospojovalo všechny prcičky a jiné sračky. Z druhé strany ta normalita a kůlovost je hrozně děsivá. Spálím barák a tatínek mě poplácá po zádech. Není tam viditelné bouchnutí po prstech. To je prostě špatně. Protože poblít se na všechny boty, ojet několik slečen, které očividně berou pohlavní styk jako další etapu svého společenského žebříčku, ano, to tak není ok. Bije se tady morálka a pohádka. Když to vezmeme jako pohádku nemá to chybu. Ale jsem člověk a neberu extázi jen tak. P.S.: Jsem ráda, když slyším remixy YYY's a The Kills! ()

Kamca_

Nic jsem od filmu nečekala. Radši. A ve finále to bylo jedním slovem strašný. Nesnášim amatérsky natočené filmy a tohle je přesně ten případ. Nedalo se to brát vážně ani minutu a stačilo to celé vnímat jen občas a stejně jste věděli, o co jde. Myslím, že takové filmy je zbytečný točit. Dám 20% ze soucitu. A souhlasím tu s pár komentářema, že 87 minut na takový film je hodně. Stačila tak hodina a i to by možná bylo moc ... A ten trapný konec tomu nasadil korunu. ()

jerry12

80%. Film, který by se měl stát legendou. Dokonale poukazuje na reálný život 21.století a navíc vtipnou a originální formou předvádí mejdan, o kterém každý teenager sní. Nejsem, nikdy jsem nebyl a patrně už nikdy nebudu "pařící" typ, přesto upřímně lituji, že jsem něčeho takového nebyl v minulosti svědkem. To lze zažít asi jen v Americe. Zdánlivě typický puberťácký snímek typu American Pie, který však pod svou maskou skrývá poselství - ať záměrně, či náhodně. Poselství o tom, co všechno dokáže dnešní mladá společnost a kde je budoucnost tohoto světa. Projekt X. ()

Genero

Další z produktů americké „filmové“ tvorby, v němž se v celé své nahotě odkrývá naprostý kulturní a morální úpadek zdegenerované západní společnosti. Jsem upřímně rozhořčen, pohoršen a zděšen způsobem zábavy buržoazní mládeže, jejíž rodiče evidentně v bezohledné honbě za mamonem zcela opomněli výchovu základních společenských a lidských norem. Nebo snad rezignovali? Dílo by bylo možné považovat za nastavené zrcadlo, v němž můžou američtí pubescenti, bezradně a bez zkušených rad se probíjející životem, vidět sami sebe v plytkém, obscénním divadle plném drog, nechráněného sexu a zpátečnické, tzv. rapové hudby se značně pokřiveným názorem. Je zcela typické, že jediná pokrokově smýšlející postava, proletář T-Rick, je zde karikována do podoby věčně zfetovaného a retardovaného distributora omamných jedů, jehož občanská vzpoura proti prohnilé kapitalistické společnosti je uhašena a zadupána do země tvrdou podrážkou represivního orgánu vedeného obludným, hrabivým molochem Wall Streetu. Můžeme být šťastni, že v naší svobodné, socialistické zemi jsou mladí lidé neomylně a neochvějně vedeni takovou organizací, jakou je SSM, k příkladnému plnění pracovních, studijních a občanských povinností a k aktivní účasti na urychlování sociálně ekonomického rozvoje naší společnosti v rámci revolučního učení dělnické třídy marxismu-leninismu. A je pouze zpátečnickým bludem, že se naše socialistická mládež nedokáže spokojeně a bezstarostně bavit i v rámci konvencí a bez přemíry alkoholu a návykových látek! Viz foto. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz