Všechno, co chceš

• Velká Británie Absolutely Anything (více)

Mimozemská civilizace nalezne ve vesmíru letící sondu vyslanou z planety Země, která obsahuje informace o lidské rase. Mimozemšťané diskutují o tom, zda Zemi zničit, nebo učinit lidstvo dalším členem mezigalaktické rady. Jako test dají náhodnému mladému muži na deset dnů neomezenou moc dělat absolutně cokoliv. Pokud tento muž využije svou moc k páchání zla, bude Země zničena. Vybraným člověkem je Neil Clarke, učitel, kterého ředitel školy Robinson nesnáší za jeho pozdní příchody. Neil, který si je vědom své nově nabyté síly, si přeje, aby mimozemšťané zničili třídu nenáviděných studentů. A mimozemšťané skutečně zabijí všechny žáky této třídy. Aby napravil smrt svých studentů, přeje si, aby všichni, kteří zemřeli, zase obživli. Jenže tím způsobí, že obživnou úplně všichni mrtví na celém světě, včetně mrtvých na pitevnách i v hrobech, proto si Neil rychle přeje, aby k výbuchu, který způsobil smrt studentů, nikdy nedošlo, čímž vrátí zpět všechna předchozí přání… (TV Nova)

charles3

Neskutečně vtipná komedie, která mě okamžitě přivedla k prvnímu přání, být obdařen podobnou schopností: Mít tento film na BRD a moci si jej pouštět střídavě dabovaný i v otitulkovaném originále, v původním širokoúhlém formátu a s bonusy v podobě scén, které se do konečného sestřihu zřejmě nedostaly. Zatím jsem to viděl díky špatně nastavenému nahrávání jen cca do 3/4, takže dosud netuším, jak to dopadne a doufám, že to ten konec nějak nepokazí. Navzdory faktické "recyklaci" témat a nápadů z Božského Bruce, Smlouvy s ďáblem nebo Života Briana jsem z tohoto (zřejmě posledního) montypythonského filmu nadšený! ()

kecal

Urputná nuda. Trapné x krát viděné gagy na úrovní první třídy. Jediné co bylo směšné byla snaha o spojení Pegga a Kate. Obliba tohoto herce sice roste, ale na něco jako objekt zájmu krásných žen se nehodí ani v komedii. Jediné pozitivum byla Kate, protože je to prostě kočička a jen díky ní sem to přežil až do konce. Scénárista by se měl hodně rychle začít věnovat něčemu jinému a tomu, že to má cokoli společného s Monty Python prostě nemůžu uvěřit. ()

RonnieR

Nadpriemerná britská komédia s Peggom a Beckinsalkou v hlavných úlohách z dielne Monhty Pythonov...72%.P.S.Inak derniéra Robina Williamsa! R.I.P. ()

thoreau

Bylo to vynikající. Všichni ti suchoprdi na konci seznamu (podle hodnocení) jsou asi trochu mimo. Několikrát jsem nekontrolovaně vyprskl smíchy, a to se mi snad naposledy stalo v deseti letech při sledování Fantozziho. Intergalaktická rada nadřazených bytostí byla dokonalá. ()

hujerita

Dalo sa z toho vytrieskať oveľa oveľa viac, ale na škodu všetkých sa nič zvláštneho nestalo. Škoda toho. Na strane druhej na jedno pozretie fajn, nieje to až taká strata času, ale zasa ak to neuvidíte tak sa vôbec nič nestane a za tú takmer hodinu a pol môžte urobiť oveľa prospešnejšiu vec ako pozretie tohto filmu. ()

burg

Asi každý se někdy zaobíral myšlenkou na to mít absolutní moc - a odpověď na jak by to dopadlo, nabízí tenhle film. Perfektní Kate Beckinsale, parádní film. Chvílema mi to přišlo jako mix Smlouvy s ďáblem ("Musíte jet na 110%") a série Adept od Anthonyho Pierse. Zkrátka: bavil jsem se moc! ()

Sejkorka

Není to tak špatný, jak napovídají některé recenze. Spousta kravin, ale docela dost vtipných akcí. Kate Beckinsale (Zapíchnutá v prodeji) je lehce přes 40, ale suší jí to suší. TYpický Monty Python to není, ale za jedno podívání to stojí. Takhle v neděli po obědě na kavalci. A nejlepší je pes Robin. Jeho pohled na svět je ukázkový. ()

mikroslar

Britské komedie mi vždy byly sympatické svou hravostí, vyváženou mírou absurdity, lehkostí a zejména nelámáním si hlavy nad "psychologií" postav na úkor dobře postavené situační logiky a motivací z ní vyplývající. Z tohoto pohledu "Všechno, co chceš" nezklame. Není to žádný hlubokomyslný objev, ale ani se to na nic takového nehraje. V podstatě je celý film postaven na hravosti. Je jedno jestli jde o nápad originální, nebo už dávno viděný, sofistikovaný nebo laciný, když zapadá do rámce děje a vyplývá ze situace, je tam a funguje. Co na tom, že tušíme jak to celé skončí, co na tom, že máme pocit, že něco podobného jsme už mnohokrát viděli?  Jde o zábavu a navíc inteligentní a té se divák dočká. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Python: Nečekaný návrat!

Monty Python: Nečekaný návrat!

28.01.2012

A teď pro vás máme něco úplně jiného. Nemusíte mít jejich humor rádi. Ale to je asi tak všechno, co můžete proti kultovnímu statusu snad nejúspěšnější komediální grupy všech dob dělat. A pokud je… (více)