Všechno, co chceš

• Velká Británie Absolutely Anything (více)

Mimozemská civilizace nalezne ve vesmíru letící sondu vyslanou z planety Země, která obsahuje informace o lidské rase. Mimozemšťané diskutují o tom, zda Zemi zničit, nebo učinit lidstvo dalším členem mezigalaktické rady. Jako test dají náhodnému mladému muži na deset dnů neomezenou moc dělat absolutně cokoliv. Pokud tento muž využije svou moc k páchání zla, bude Země zničena. Vybraným člověkem je Neil Clarke, učitel, kterého ředitel školy Robinson nesnáší za jeho pozdní příchody. Neil, který si je vědom své nově nabyté síly, si přeje, aby mimozemšťané zničili třídu nenáviděných studentů. A mimozemšťané skutečně zabijí všechny žáky této třídy. Aby napravil smrt svých studentů, přeje si, aby všichni, kteří zemřeli, zase obživli. Jenže tím způsobí, že obživnou úplně všichni mrtví na celém světě, včetně mrtvých na pitevnách i v hrobech, proto si Neil rychle přeje, aby k výbuchu, který způsobil smrt studentů, nikdy nedošlo, čímž vrátí zpět všechna předchozí přání… (TV Nova)

Lukrecie

Milá komedie, která ukazuje, jak je důležité si správně přát. 😆🙈😅🥳🥰✌️👌🙏 "Není to tak snadný páchat dobro." ()

JJ.Gibson

Takový novodobý Božský Bruce na speedu :) Skvělé nápady a parádní situace, do kterých se Simon Pegg dostává díky své úžasné moci. Nejlepší scéna: Dennis - instalatér - Kate - Simon, mám tě rád - máš mě rád?? :D Zhruba do poloviny filmu je to opravdu jízda a neuvěřitelně to baví, pak malinko dochází dech, ale i přesto je to skvělá komedie a rozhodně doporučuji! ()

SonGokussj

Not baaaad. Not good :-) Ultimátní powa dána cluesless autorovi nevydané knihy vesmírnými poloprůhlednými šváby s levitačními křesly. První polovina super, jak se tam však objevil "hlavní padouch", vše šlo do kytek, bylo to až moc absurdní. Zakončení však "fajn". Oddychovka. Oceňuji občasný opravdu vtipný anglický humor, hlavně z úst jeho psa, což byl hlavní faktor mého nadšení. Vše ostatní takové všední, včetně lásky. Hudba? Ani nevím, jestli tam nějaká byla, abych řekl pravdu. Waving 60 % ()

kaylin

Ten nápad sám o sobě až tak originální není, ale pojetí, jakým je podán, to je skvělé. Simon Pegg je prostě skvělý komik a tady to předvádí naplno. Byl mu dán super příběh a on ho využil, jak jen mohl. Kate Beckinsale mi zase jednou přišla fajn a trikově je to taky povedené. Krásně banální film, u něhož jsem se skvěle bavil. ()

Tirion

Docela příjemné, ale ten humor není až tolik inteligentní, jak bych od tvůrčí dvojice Terry & Pegg očekával. Za mě poněkud zklamání. ()

slunicko2

Takhle zmrvený námět... 1)  Po snesitelném začátku (tak 20 minut) začal pan učitel uplatňovat svou božskou moc a film projevil svou hloupost v plném (troufám si říci, že vesmírném) rozsahu._____ 2) Monthy pythonovská tradice a jejich humor mě příliš neoslovují, možná proto jsem zůstal chladný i vůči tomuto produktu. ()

PogoJoe

S tímhle nápadem šlo naložit lépe, škoda. Takhle se jedná o průměrnou komedii s pár povedenými a vtipnými nápady, ale bohužel i několika nepovedenými až trapnými momenty. Z hlavy velice rychle vyšumělo... ()

Lucjen

Myšlienka, ktorá napadla už mnohých z nás - čo by sme spravili, ak by sme mali absolútnu moc. Bála som sa, že scenár sa bude krotiť, nevyužije potenciál výborného nápadu - ani náhodou, tvorcovia sa vybláznili. Romantická linka nijak zaujímavá, ale celkom príjemná, neotravná. Ku koncu film vyriekne aj pár zaujímavých myšlienok a donúti diváka zamyslieť sa nad samotným dobrom. Že to nie je také jednoduché, ako sa zdá. Už dávnejšie som zistila, že Simon Pegg so svojím zvláštnym vzhľadom je zároveň neskutočne charizmatický a dobrý herec, pozrela by som s ním v hlavnej úlohe naozaj čokoľvek. Hovoriacim psom Dennisom som bola nadšená, bolo to viac než trošku vtipné a hlavne...bol rozkošný, nemôžem si pomôcť. A nie, že nie! :) ()

Huntelaar

Simona Pegga má rád pro jeho humor a herecký projev. Kate Beckinsale ve své podstatě nemusí moc hrát, to nikdy nebyla věc, kterou by si jí divák zapamatoval. No a když se oba setkají ve filmu, do něhož jsou značnou měrnou zainteresování kluci z Monty Pythonů, moje pozornost je stoprocentně zaujata. Bohužel pro mě je však celá ta nosná myšlenka o možnosti „udělat cokoliv“ jen sbírkou pár gagů, kde nějaká romantická linka skoro nedává smysl a celé to působí jako dost na silu pospojovaný slepenec. Škoda toho. Hele, dám nakonec za tři, ale je to o fous. ()

easaque

jména členů z Monty Pythonova cirkusu mě nalákala na tuto komedii, ale osobně se objeví snad v jedné roli a zbytek jen v hlasech mimozemšťanů. No budiž, ale režisérký post Terry Jonese je vlastně taky důležitý ;-) Námět není nikterak originální (i když super schopnosti zadarmo to tu asi ještě nebylo), ale je to celé zpracováno slušně a místo pro britský humor se tam taky našel. Přesto si myslím, že to potenciál mělo větší a mohlo to být ještě víc šílenější. Přesto na slabé 3 hvězdy to ještě vyšlo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

TheDon

Bruce almighty by se divil. Sájmon Ped-ofil (přiznejte si, že byste ho nechtěli vidět lákat vaše děti na bonbónky) a Káťa zpět ve výprodeji se konečně vyprsili s něčím ostrovtipným, u čeho se člověk i nahlas zasměje. A to je co říct. Podařených komedií je jako pracujících cigánů. Káťa je prostě uchvancancující a vždycky si vzpomenu na latex party z Underworldu. Jen škoda že Monty pájtnovci nedostali víc prostoru. Škoda. 85% P.s: Proč je na VŠECH plakátech napsanej jako hlavní hvězdá Sájmon a jen tady Robin Williams? To zase ladil nějakej homoklád. ()

Aljak

Na podobnom princípe všemocnosti tu už bolo viacero filmov - Bruce Almighty, Click, Limitless,... Takže o originálnom námete sa v tomto prípade už hovoriť nedá. Ale vo svojom prevedení to zas nebolo až tak zlé a najväčšou prednosťou celého filmu bol samozrejme britský humor - vcelku skvelé hlášky a tie nedorozumenia ohľadom prianí. Naopak miestami zbytočne absurdné a nelogické, čo naopak film ťahalo dole. Ale tak celkovo minimálne na 3* určite... A čo by ste zmenili vy, keby ste dostal moc zmeniť čokoľvek? ()

M.i.k.e

na jednu stranu variace na Bruce Almighty,na druhou stranu ale neprávem zastrčená malá a hodně dobrá komedie.Pegga mám rád a v tomhle případě jsem se nasmál mnohem víc než u větších "áčkových" komedií.Něktreré věci sice zbytečně lehce přes čáru,ale jinak spokojenost...70% ()

Havaj8

Stokrát lepší než francouzskej Zbrusu novej zákon se stejnou tématikou. Netvrdím, že jsem se smál celej film, to rozhodně ne, ale vtipem to oplývalo. A v tom asi bude trošku rozdíl, mezi francouzským a britským humorem. Ty ufoni ze začátku sice byli trochu od věci, ale vysvětlilo se, co za tím je. Poslední nadabovanej film Robina Williamse a jeho role psa byla jednoznačně z nejlepších. Kate Beckinsale úžasná, možná by zasloužila větší prostor, ale tu boží moc měl Simon Pegg a ten ji využil absolutně šíleně. Ať už pro sebe nebo pro dobro lidsta, není jednoduchý takovou moc zkrotit. A svůj účel to splnilo, každej si dokázal představit, jak by s takovou mocí naložil on sám. ()

honajz2

Nápad geniální, zpracování, no... kdyby se některé scény vystřihly nebo předabovaly, klidně bych to pustil jako pohádku na Déčku. Možná to je můj problém, možná jenom nemám smysl pro humor, ale přišlo mi, že Absolutely Anything téměř jiný než "dětský" humor nemá. Kvůli tomu jsem se u toho nebavil (teda jo, jednou jsem se pousmál, ale jinak nic) a od začátku druhé poloviny mi přišlo, že tvůrci ten nápad totálně nevyužili, nepromysleli (je v něm nelogičností jak sviňa když vím, co všechno ten chlap může) a ani ho pořádně nerozvinuli, jak jsem celou dobu naivně doufal, takže z toho nakonec vypadala taková unylá, mdlá a nevtipná historka. Škoda, potenciál byl rozhodně na víc a ani Simon Pegg nic nezachránil, když vlastně ani nijak nemohl... Ale přece jenom něco ocenit musím - hrál v tom Gorloj! 2* ()

bourec

Myslim že potenciál nebyl úplně využitej,tohle mohla bejt parádní bomba.Ale možná že zámerně je to takovej krátkej,malej film,bez větších efektů,zato některý scény jsou trochu padlý na hlavu.Dobrý na jedno zívnutí.60%. ()

Flynn

Výborný potenciál, který měl už kdysi Bruce Allmighty... říkal jsem si, že se snad někdo poučí a z toho námětu neomezených možností vyždímá pořádnou komedii. Bohužel se nestalo a jede to v komorní linii. Škoda, protože obsazení bylo výborné. ()

Martrix

Pegg musí být workholik, protože v roce 2015 natočil hned čtyři filmy. A záběr má fakt široký. Od parádního špionážního filmu, přes romantickou komedii, po tuto blboučkost. Samozřejmě je potřeba brát tento film s nadhledem....velkým, velkým nadhledem. Protože jde o divokou pohádku pro dospělé....kteří vlastně nikdy nedospěli. Ale to je ok. Jednou za čas je to fajn...navíc Britové ztřeštěnosti umí prodat. Jako dětinská odpověď na Božského Bruce a Evana, to funguje dobře. Zábavná ptákovina. PS: poslední "role" Robina Williamse, který zde namluvil psa Denise. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Python: Nečekaný návrat!

Monty Python: Nečekaný návrat!

28.01.2012

A teď pro vás máme něco úplně jiného. Nemusíte mít jejich humor rádi. Ale to je asi tak všechno, co můžete proti kultovnímu statusu snad nejúspěšnější komediální grupy všech dob dělat. A pokud je… (více)