Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

Seti

Pro mě lepší než Carneyho adorovaná prvotina. V Love Song se tenhle nazávislák staví proti současným mechanismům hudebního průmyslu a jejich destruktivním účinkům na svobodnou hudební tvorbu. Co se této problematiky týče, tak chápu Carneyho znechucený pohled na věc, ale jsem toho názoru, že většina umělců se podřídí studiové vizi a upřednostní vidinu úspěchu a slávy před uměleckou integritou. Carneyho dvojice rebelů hudebního byznysu bylo ovšem v podání Marka Ruffala a Keiry Knightley skvělá a jejich zápal a tvůrčí energie stříkala z filmu na všechny strany. Samotný Love Song pak zcela a velmi lehce naplňoval kategorii feel good filmu a já se po jeho shlédnutí skutečně velmi dobře cítil. ()

Michelle75

Sleduji filmy pro radost a odpočinek a přesně tenhle pocit jsem měla z Love songu. Tam byly tak pěkné okamžiky, lidi se po dlouhé době chovali přirozeně se vším všudy,byli normáááální. Nejlepší scéna je v baru,kdy Dan ve svém lihovém opojení sleduje Grettu a postupě do její sklady zakomponuje ostatní nástroje. Bomba scéna, stejně jako společné poslouchání hudby z jedněch sluchátek a diskoška mimo realitu.:) Kdyby se konec mírně netáhl, s radostí dám za 5,ale i tak moc moc moc příjemná podívaná se super hudbou a stejně dobrými herci. Aź na Tebe Levine,promiň. ()

Vajonek

Příjemní herci (i neherci pěvci), pěkné písničky, atmosféra.. Několikrát jsem si při sledování uvědomila, že se prostě jen tak usmívám a užívám si to, co se na plátně odehrává.. Po všech stránkách milý film! ()

velkyvezir

Úžasná pohodovka. Keira příjemně překvapila zpěvem a Ruffalo svým homeless zjevem v úvodu filmu, byl fakt nechutný. :-D ()

radecacek

Love song se vyvaruje spousty klišé, které vidíme v romantických filmech. Je to vlastně taková romantická milá jednohubka na nedělní večer. Keira je jako vždy roztomilá, Mark je správně šišlající a celé to má sluníčkový nádech. ()

klukluka

Užili si to. A já taky. Bylo to krásný. Jenom Danův playlist mě trochu zaskočil a nezastírám, že nepříjemně. Aby spolumajitel indie vydavatelství ujížděl na Sinatrovi..? Tohle tajemství si měl vážně střežit. Ty původní písně moc povedený, stejně tak to málo, co tady stihnul odzpívat Adam Levine aka Dave Kohl. Hudba léčí. V kombinaci s pěkným filmem hotová mana nebeská. ()

papushka

Až na vykutálený a zcela logický český překlad názvu filmu, který jistojistě vykoumal zas nějaký šibalský génius, tomu v podstatě nemám co vytknout. Změkla jsem dokonale. ()

Perry-

S filmem, kde vás nejvíc zaujme auto hlavního "hrdiny" bude asi něco špatně. Film téměř o ničem, všechno jde tak nějak samo, žádný zádrhel... přidat do seznamu žánrů sci-fi by nebylo od věci, ()

Hanys_

Stejná parádička jako Once, jen tentokrát v trošku jiném balení. Carney je mistr v zachytávání kouzla okamžiku. ()

kolemjdouc

Film mě zaujal jen proto,že v něm vystupují moji dva z nejoblíbenějších herců Keira a Mark.Zásah vedle!Totálně.U Keiry jsem měla pocit že se ve své roli trápí a muzikál jí nesedí..Z filmu čiší upachtěná nuda že by se dala krájet.Nedotažené akce a na konci jsem si oddechla že to všichni svorně ve zdraví přežili..A natočit druhé Once bylo totální fiasko. ()

Pttak

Teda já fakt nevím.... Love song je sice naplněný jakousi pozitivní energií a je tam pár hřejivých scén co chytnou za srdíčko. K tomu tam hrají sympatičtí Mark Ruffalo, Keira Knightley a James Corden, kvůli kterým jsem si Love song vlastně pustil, ale já se prostě nudil a vcelku ani hudba mě nějak neoslovila. Za mě podprůměrný hudební snímek. ()

Apanatschi

Film mám za sebou asi 4-5 krát, soundtrack asi miliónkrát. Večnou inšpiráciou je pre mňa postava Gretty - jej umelecké vnímanie sveta, hrdosť, sebavedomie a zmysel pre slobodu - ktoré sa prejavia a priam zažiaria v ťažkých chvíľach jej života. Pohľad na takýto charakter ma vždy vie znova nadopovať. ()

dormouse

No, dalo se na to dívat, ale s Once to rozhodně srovnat nelze. Film je příliš americký a zcela neuvěřitelný. Příšerná je postava Davea, tak nevýrazného člověka jsem v životě neviděla. Jeho vztah s Grettou byl méně než bratrský. Co bych filmu odpustila? Miluji New York a Mose Defa. ()

angloumene

Velice příjemná romantická/hudební klasika, které přece jen okouzlí něčím navíc. To něco navíc sice nedokážu přesně specifikovat, ale věřím, že to pozná každý, kdo si ke zpříjemnění večera bude chtít pustit nějakou uvolněnou oddechovku. ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky